Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Jak drogo sprzedać tanie mieszkanie

Dzik: Jak drogo sprzedać tanie mieszkanie

Money.pl / 2009-07-29 07:48
Komentarze do wiadomości: Dzik: Jak drogo sprzedać tanie mieszkanie.
Wyświetlaj:
wujo Moshe / 212.160.183.* / 2009-07-29 14:41
Nareszcie ktoś odważył się napisać, że ceny mieszkań w Polsce są PRZEWARTOŚCIOWANE - nie wiem, jaki jest sens kupować za 300 tys. zł mieszkanie, którego wybudowanie kosztowało 100 tys. zł, a jakość wykonania, wygląd i zagospodarowanie terenu są tragiczne... Zarabiają tylko pazerni deweloperzy (wiadomo - aby nim zostać trzeba nieźle dać w łapę i dać się sparchacić...) oraz kartele bankowe (które sponsorują tylko takie przewartościowane mieszkania - łatwiej jest je później sprzedać na lewo za niższą cenę i resztę schować do kieszeni)...
gienio8 / 85.222.54.* / 2009-07-29 13:29
Znalazłem podobny serwis, z tym że już działa: www,aukcjemieszkan.pl. Z tego co piszą, mają o wiele lepsze warunki - aukcje są on-line (choć mieszkania ogląda się tradycyjnie), nie trzeba wpłacać kilku tysięcy za udział. Co ciekawe - to aukcje malejące - czyli nie będzie naganiaczy sztucznie podbijających ceny. Mieszkania głównie z rynku pierwotnego a nie od komornika, zamieszkane przez rodziny, które trzeba eksmitować.

Wczoraj mówili o tym w TVN24.
_qwert / 2009-07-29 13:56 / Tysiącznik na forum
....o i będzie kolejna piramidka do naciągania naiwnych.

Mamy już 2009 rok, a ludzie wciąż się nie nauczyli, że nie ma czegoś takiego jak "okazja", chyba że okazja do nabijania innych w butelkę :)))

Zresztą w Polsce jest już kilka serwisów o "malejących aukcjach" i można sobie poczytać i pooglądać (bo userzy zamieszczają rzuty ekranu z poszczególnych aukcji) na jakiej zasadzie naciąga się tam... wolno-myślicieli.
gienio8 / 85.222.54.* / 2009-07-29 14:17
co masz na myśli z tym naciąganiem?

czytałem regulamin na aukcjemieszkan.pl i nie wygląda jakoś podejrzanie.

co ciekawe - kolejne sprawdzanie ceny nie zwiększa czasu trwania aukcji. sprawdzasz cenę - pasuje ci - kupujesz - koniec.

gdzie tu miejsce na naciąganie?
_qwert / 2009-07-29 14:28 / Tysiącznik na forum
Zresztą w Polsce jest już kilka serwisów o "malejących aukcjach" i można sobie
poczytać i pooglądać (bo userzy zamieszczają rzuty ekranu z poszczególnych aukcji) na
jakiej zasadzie naciąga się tam... wolno-myślicieli.
gucio8 / 85.222.54.* / 2009-07-29 14:43
sorry mistrzu, ale gdzie można poczytać (i pooglądać)? daj jakiś konkret. o jakich konkretnie serwisach piszesz - o wszystkich?

albo może najlepiej odpowiedz wprost na zadane w moim poście pytanie - gdzie widzisz miejsce na naciąganie / na czym mogą naciągać?
_qwert / 2009-07-29 15:19 / Tysiącznik na forum
Szkoda mistrzu, że nie masz dostępu do internetu, albo masz zepsutą wyszukiwarkę :-P

I chociaż nie wierzę, że to zrozumiesz, to napiszę najprościej jak się da: serwis wystawia mieszkanie (czy też dowolnie inny towar), grupka naiwnych (w tym pewnie i ty mistrzu) klikacie generując niezłe przychody dla serwisu. A na końcu mieszkanie kupuje kolega prezesa, pracownik serwisu itp. (mając bezpośredni dostęp do serwisu ZAWSZE będzie miał przewagę nad klikającymi internautami), za jakiś czas lokal jest ponownie wystawiany i zabawa zaczyna się od nowa.

No, ale jak już kupisz sobie tanie mieszkanie, to koniecznie napisz, pośmiejemy się dla zdrowia.
gucio_vel_gienio_8 / 85.222.54.* / 2009-07-29 16:11
hmmm. zastanawiałem się nad tym wcześniej, choć pewnie trudno ci będzie w to uwierzyć ;-).

wchodzę na serwer sprawdzam cenę - pasuje mi - kupuję. nie pasuje (cena zbyt wysoka) - nie kupuję. jeśli prezes - o którym piszesz - zakupi to mieszkanie po cenie - która jak dla mnie była zawyżona - to co mi to przeszkadza, jak dla mnie jest frajerem, bo ja bym za tyle właśnie nie kupił.

proste.

no, ale niektórzy we wszystkim muszą wietrzyć spisek / przekręt itp. ;-).
_qwert / 2009-07-29 16:35 / Tysiącznik na forum
Zakup na końcu przez "ludzi prezesa" może Tobie i nic nie przeszkadza, ale po drodze wtapiasz masę kasy, żeby klikać i sprawdzać cenę. A "człowiek prezesa" nie jest frajerem, bo przecież nie wykłada ani grosza.... proste.

Ale wiesz co, skoro nic nie wietrzysz :-P i uważasz, że to wszystko takie proste, to zróbmy tak - licytuj tanie mieszkania, a ja "na pniu" je od Ciebie będę odkupował dorzucając procent za fatygę... więc szkoda, żebyś marnował czas na pisanie po forach, siadaj i zaczynaj klikać.
gucio8 / 85.222.54.* / 2009-07-29 16:48
będę siadał i klikał, jak będą ciekawe dla mnie mieszkania, po ciekawej dla mnie cenie początkowej. wtedy pewnie zapłacę ("wtopię masę kasy" = 12 zł), kliknę i sprawdzę o ile ta cena spadła. i jak mi podpasuje - to nie bacząc na prezesa (kobietę tak nawiasem mówiąc) i jego (jej) ludzi - kupię ;-). ale wątpię abym miał jakikolwiek interes odsprzedawać zakupione taniej mieszkanie jakiemuś fanowi spisków za marne 1% ;-).
_qwert / 2009-07-29 18:13 / Tysiącznik na forum
Jestem tak pewien twojej naiwności, że wystarczy jak udowodnisz mi zakup taniego mieszkania, a zapłacę ci za "dowód", że spiski nie istnieją :)))
gucio8 / 85.222.54.* / 2009-09-16 16:37
teraz na aukcjemieszkan.pl dają darmowe sprawdzenia - wystarczy się zarejestrować i można samemu się przekonać jak to działa. za darmo - nie musisz nic nikomu wpłacać, nabijać kiesy itp.

a może powiesz, że oni są tak cwani, że im się opłaca stracić ;-) ??
stefan guziec / 85.222.92.* / 2009-07-29 20:59
hej! mam prośbę. zacząłem się zastanawiać nad tymi przekrętami o jakich piszesz. podaj proszę jakieś linki do historii ludzi oszukanych na aukcjach malejących. albo przynajmniej napisz czego mam szukać w google.

przeczytam sobie i będę przynajmniej wiedział na co zwracać uwagę.
gienio8 / 85.222.54.* / 2009-07-29 13:41
sorry za literówkę w adresie. to jest www.aukcjemieszkan.pl
arbuzowa / 87.205.166.* / 2009-07-29 13:11
Dzik jest dziki dzik jest zły i wygląda jak by z lasu nigdy nie wychodził, niech ryje za truflami dalej w lesie!!! O!
MN4 / 217.96.42.* / 2009-07-29 10:01
Drogie działki, droga robocizna, drogie zarządzanie = drogie mieszkanie. Skąd podejrzenie, że mieszkania są budowane tanio?
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-07-29 09:58
Spółdzielnie mieszkaniowe już dawno sprzedają mieszkania, np. po eksmisji, w formie licytacji. Nie wiem tylko czy wynajmują wspomnianych shilles. Na koniec, to co donosi GazWyb, nie powinno interesowac nikogo, kto myśli po polsku!!!
Toreon / 212.244.185.* / 2009-07-29 09:39
Dobrze napisane. W czasach mieszkaniowej hossy form licytacji było więcej, także na rynku wtórnym - ot sprzedający zapraszał kilku potencjalnych kupujących i pytał ile kto może dać. Miejmy nadzieję że te chore czasy bezpowrotnie odeszły do przeszłości, a takie nędzne próby ożywienia zdechłego rynku jak te opisane w felietonie spełzna na niczym. Nawiasem mówiąc najbardziej skutecznym narzędziem konserwującym wysokie ceny mieszkań jest niestety program rodzina na swoim. Aż dziw bierze że w czasie problemów budżetowych nie został on zlikwidowany. Pozdrawiam
arch / 2009-07-29 10:45 / Tysiącznik na forum

program rodzina na swoim

a co to jest z kwota 80 mln zł ? już niedługo się skończą środki i będzie -
-"rodzina na niczym "
lamprey / 212.244.185.* / 2009-07-29 14:41
Tylko 80 mln przeznaczono na ten program? To dlaczego ciągle jeszcze o nim się słyszy? Taka marna sumka już dawno powinna się wyczerpać
residenzpalast / 83.28.68.* / 2009-07-29 12:35
ale "banki na swoim "!!!! i o to wlasnie chodzi!!
arch / 2009-07-29 07:48 / Tysiącznik na forum
Dobrze obrazuje to stara kreskówka -
- "Czesiek Hydraulik - Chcesz loda?"
www.youtube.com/watch?v=qugaUV8lzKY&feature=related

Najnowsze wpisy