Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Rodzina drogo mieszka ale tanio telefonuje

Dzik: Rodzina drogo mieszka ale tanio telefonuje

Wyświetlaj:
Kwachs / 91.198.194.* / 2009-04-08 10:43
Jak to k...wa jest, że nie dość, że ciężkie pieniądze bulę z własnej ciężkiej pracy za własny nędzny dach nad głową, to jeszcze mam się dokładać do cudzych mieszkań? 1. z moich podatków są robione setko-tysięczne prezenty lokatorom mieszkań komunalnych, którzy kupują je na własność za 5% wartości, (po 5 latach sprzedają i zostają milionerami nie przepracowując na to ani jednego dnia); 2. z moich podatków dostają pieniądze na mieszkanie "rodziny na swoim", a ja mam na nich płacić tylko dlatego, że nie mam żony????
prawiezaratralala / 77.254.153.* / 2009-04-08 22:02
tak, ta redystrybucja jest chora.

Jeśli kogoś stać na kredyt 300.000, to stać go i na odsetki od niego. Czysta obłuda. Pieniądze podatnika trafiają do losowych osób, które nawet gdyby chciały podziękować uważając, że trafiło się ślepej kurce ziarno to nie mają jak i pewnie klną na ten system podobnie jak Kwachs.

Z mieszkaniami komunalnymi jest inaczej. Samorządy musiałyby zbudować TBS-y i siłą przeprowadzić tam ludzi aby odzyskać mieszkania w centrum. To jest niewykonalne w demokracji.

Jednak nie zgadzam się z Dzikiem. Jeśli państwo ma ingerować w gospodarkę wobec kryzysu, to takie wspomaganie deweloperów jest jedną z lepszych dróg.

Porównywanie rynku mieszkaniowego z rynkiem telefonii jest bez sensu. Mieszkanie to jedno z najważniejszych dóbr. Przemysł mieszkaniowy to gałąź gospodarki dająca pracę milionom. Rzecz zawsze droga. Komórka to co prawda wielka zdobycz: narzędzie, ale też i gadżet do paplania na którym żerują operatorzy i zarabiają krocie.
chustawka / 212.33.154.* / 2009-04-12 08:57
nie zas o porownianie mieszkania do komorki !
peter444 / 212.33.154.* / 2009-04-12 08:55
tu chodzi o porownanie mechanizmow rynkowych
I TO BYL REWELACYJNY PRZYKLAD

JAK POLITYCY ZAMIAST POMAGAC - PSUJA !!!!!!!!!!!
kaczordonald / 86.140.175.* / 2009-04-08 10:15
Masz pan panie Dzik racje.Doplaty z pieniedzy podatnikow do wyspekulowanych cen mieszkan.Proba powstrzymania naturalnej regulacji ceny przez rynek.Kilka miesiecy wzglednej stabilizacji cen[znikome spadki] a potem jeszcze wieksza zapasc[brak kasy].Zadnej racjonalnosci.
Handel wyrokami 1 / 79.191.255.* / 2009-04-08 09:36
Owszem ceny telefoni komórkowej spadły ale i tak w proporcji do zarobków są najwyzsze w Europie.


Zdzierstwo , lichwa, bandytyzm ... po prostu postkomunizm
kaczordonald / 86.140.175.* / 2009-04-08 10:09
Niestety.Na ostatnich wakacjach w Polsce korzystalem z telefonu pre-paid.Przy srednich Londynskich zarobkach musialem dzwonic oszczednie bo bylo za drogo.

Najnowsze wpisy