Forum Polityka, aktualnościGospodarka

E-recepty: NFZ chce, lekarze raczej nie

E-recepty: NFZ chce, lekarze raczej nie

Money.pl / 2006-07-03 12:52
Komentarze do wiadomości: E-recepty: NFZ chce, lekarze raczej nie.
Wyświetlaj:
???? / 213.156.124.* / 2010-04-26 17:24
Szanowni Państwo podejrzewam, że puszczenie wydruku bazującego na danych wysylanych do systemu będzie możliwe. Kartka formatu recepty nie jest problemem.
Pozdrawiam
kardiolog / 83.28.218.* / 2010-04-26 06:40
ZARAZ ZARAZ, to będę musiał i pisać na kompie i na papierze?
Jeśli tak to się wypchajcie. Kolejny obowiązek za darmo.
tynia / 83.29.40.* / 2009-09-27 15:12
Bardzo dobrze!!!!! Jestem lekarzem i jestem za wprowadzeniem e-recept. Jak tylko system padnie to mamy przerwę w pracy, poza tym nikt ze znajomych nie będzie mnie o recepty molestował, a jak nawet spróbuje to słodkie słowa e-recepty załatwią wszystko. A wręcz cudownie będzie jak system padnie, można sobie w pracy przerwę zrobić. Jest tylko jeden poważny mankament, kto zapłaci za komputeryzację i obsługę komputerów? Lekarze z pieniędzy otrzymanych na pacjenta???? I po co pisać po raz drugi receptę na papierze???
anzlem / 83.19.254.* / 2006-07-03 15:01
No cóż aptekarze i lekarze pewnie nie chcą bo wiąże się to z niezłymi kosztami które będą musieli ponieść aby uruchomić system, który nałoży na nich kolejne obowiązki. Myślę że obawy o spadek obrotu są obawami najmniejszymi. Za kserowaną receptę apteka i tak nie otrzyma refundacji bo każda recepta ma indywidualny nr i NFZ zapłaci tylko za jedną receptę. Jeśli apteka zrealizuje taką to 'ma w plecy'. Myślę że system głównie chce wdrożyć nie NFZ a 'pewna' firma informatyczna która zarobi na całym przedsięwzięciu sporo pieniędzy. BTW apteka wystawia refundację raz na 2 tyg. a otrzymuje ją odpowiednio później wiec ciekawe skąd autor artykułu 'wziął' tydzień?
Kero / 2006-07-03 15:25 / -
Ja także byłem zmuszony ustawą do wydania 3,5 tyś na kasę fiskalną. Dlaczego Ci. którzy mają 50% ulgi jako koszty uzyskania nie mają kupić odpowiedniego sprzeętu? To jakaś inna nacja wyjętych spod prawa?

Co do podróbek to mylisz się bo recepta ma być "wpuszczana" w system przez lekarza więc aptekarz będzie widział czy taka była już realizowana czy nie i jeśli zrealizuje ją powtórnie to rzeczywiście sam za to zapłaci.
obserwator / 80.53.169.* / 2006-07-03 16:20
Ciekawa kto z lekarzy lub farmaceutów ma 50% kosztów uzyskania przychodu? Może Kero ma jakieś nowe informacje???????
Koszaty obsługi e-recept będą duże ( osobny system lub nakładka na istniejący do komunikacji z centralnym serwerem ), tam gdzie są komputery to potrzeba modrenizacji systemów lub ich wymiany, tam gdzie ich nie ma zakupy nowych i tworzenie sieci. Stałe, szybkie łacze internetowe. W karetkach pogotowia, u lekarzy rodzinnych, na wizytach domowych itd. konieczność stworzenia systemu bezprzewodowego do takiego łącza. A co gdz y jakichđ pryzcyzn padnie serwer centralny? Wtedy nie przyjmie cię żaden lekarz ani nie zrealizujesz recepty. I jeszcze jedno obecnie dokumentację papierową trzeba przechowywać klika lub kilkanaście lat. I jest to namacalny dowód leczenia, recepta. Gdy do systemu dostanie się wirus ( system otwarty z łącznością internetową)? Wtedy dostęp do kartotek pacjentów, ich chorób, leczenia zostanie ujawniony. Już dzisiaj słyszy się o handlu danymi pacjentów, stosowanymi lekami itd. Taki system to kopalnia złota dla firmy obsługującej serwer. Ktoś miał na prawdę genialny sposób jak zarobić niebotyczne pieniądze. Gratulacje dla firmy KANSOFT!!!!!!!!
Kero / 2006-07-03 12:52 / -
Widać dokładnie na opisywanym temacie komu tak naprawdę zależy na bałaganie w służbie zdrowia. Dla mnie oczywiste jest to, że to sami lekarze są temu przeciwni. Jeśli zostaną objęcie tak dużym nadzorem to zapomnieliby co to znaczy korupcja. A z pensji to żaden nie chciałby żyć.

Popieram E-recepty, mało tego ŻĄDAM E-recept.
dr / 62.121.82.* / 2007-11-27 23:02
Przeczytaj przynajmniej 1% ksiązek, z tego co musi przeczytać lekarz, aby leczyć ludzi, to może nauczysz się myśleć o tym co jest napisane. Skąd takie wnioski, że lekarze nie chcą eRecept bo ... To wierutne bzdury. Po pierwsze, kiedyż to NFZ liczył się ze zdaniem lekarzy. Po drugie, wyraźnie jest napisane, że lekarze muszą oprócz papierowej recepty stworzyć jeszcze DODOATKOWO JEJ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ. Udogodnienia TAK, ale rękami lekarzy. Po trzecie, lekarz ma wybierać pacjentowi tansze recepty. Brakuje jeszcze tego aby lekarz zawoził receptę do domu pacjenta. A więc zanim koleś wylejesz pomyje na lekarzy naucz się rozumieć co jest napisane w teście, w rzeciwnym razie nie komentuj, bo się ośmieszasz.
zz / 83.14.144.* / 2006-07-03 22:29
drogi Kero tak naprawdę to nie o recepty ci chodzi ,ale oto żeby firma informatyczna zarobiła duże pieniądze na programie informatycznym a ty prawdopodobnie działasz w jej imieniu . Z pewnoscia chodzi o dużą kasę. Racjonalne argumenty do ciebie nie docierają , bo pieniądz zaślepia ci oczy Wspólczuję . Biegnij do okulisty Może masz jakąś szansę
Szymek / 145.237.253.* / 2006-07-04 10:14
Proponuję wrócić do kamiennych tabliczek. Widzę, że Polska idzie w dobrym kierunku. Jesteśmy niezależni, mamy swój mozę zły i korupcyjny ale swój włąsny system. I wara innym od tego. ręce precz od lekarzy i farmaceutów. Nie chcemy wydawać pieniedzy na system mimo, że obecny powoduje, ze płacimy do=uzo jako podatnicy. NIe cchcemy przejżystości, anie chcemy zeby było taniej. Stać nas na to i to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo.
ga-ga chwała bohater / 85.222.11.* / 2006-07-03 19:48
Mój Drogi Kero! Widać, że dawno nie byłeś u jakiegokolwiek doktora ... Każdy z nich ma wyliczony 15 minutowy czas na pacjenta (tak mówi m.in. ISO) ... w zwiazku z koniecznością wypełniania co rusz nowych druków w chwili obecnej na zbadanie pacjenta jest 5 minut, na wyjaśnienia jak ma brać leki, dieta etc. - 5 minut na wypisywanie wszelkiej maści druków - 5 minut ... po wprowadzeniu nowych "antykorupcyjnych" metod, czas na badanie spadnie do powiedzenia "dzieńdobry", po czy trzeba będzie przystapić do całej tej biurokracji ... A nie prościej by było aby druki zwolnienia wypisywałby ZUS - lub w całości je zlikwidować dając każdemu pacjentowi ustawowo - 14 dni wolnych dni w pracy z powodu "chorby" - w aptece pacjent płaciłby 100% za leki, po czym fundusz refundowałby mu w odpowiednim stopniu nakłady ... i po korupcji ...
* / 150.254.204.* / 2006-07-03 14:24
Jak zmieniać to sensownie. Dlaczego mają być wypisywane recepty na papierze dodatkowo. Wystarczy, że pacjent w aptece identyfikowałby się swoim numerem PESEL. Jeśli prawo na to nie pozwala, zmienić prawo póki system nie działa.
Kero / 2006-07-03 16:10 / -
W żadnym miejscu prawo nie zabrania identyfikowania kogokolwiek na podstawie PESEL-u. Przeciwnie coraz częściej ta forma jest stosowana zwłaszcza w bankach.
Nie ma potrzeby niczehgo zmieniać a może być i tak jak proponujesz - idę do apteki wyłącznie z moją kartą pacjenta elektroniczną, z której aptekarz odczyta moją receptę. Tu wystarczy tylko wola medyków. Ale jak widać elektronika dla nich to coś obcego i groźnego.

Najnowsze wpisy