Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci o 25-leciu: młodzi ludzie wciąż ponoszą koszty transformacji

Eksperci o 25-leciu: młodzi ludzie wciąż ponoszą koszty transformacji

Wyświetlaj:
ob. sapiens / 89.79.209.* / 2014-06-01 19:47
Przestańcie nazywać te 25 lat "transformacją" i "reformami".To 25 lat zwykłego złodziejstwa,i niszczenia kraju w każdej dziedzinie gospodarki i życia.Także systemowa likwidacja narodu( vide dane GUS o drastycznym spadku udziału młodzieży w strukturze społeczeństwa w ciągu tych 25 lat-z 25 do 15 %!!!!) A miliony Polaków-Idiotów dalej nic nie rozumieją... i wybierają wszędzie tę samą bandę,choć pod różnymi szyldami zamaskowaną.
polak981 / 83.30.95.* / 2014-06-01 20:52
To co proponujesz zlikwidować bezrobocie tak jak za komuny było??? Młodych na 2 lata do wojska niech z************* za miskę strawy(około miliona a może więcej).Kobietom wpisać zawód "gospodyni domowa"-kilku milionom.Gdy któraś przyjdzie poskarżyć się że nie ma pieniędzy można ją wyśmiać.Przecież utrzymanie i zapewnienie jej pieniędzy było obowiązkiem męża.Wystarczy to przywrócić i nie będziemy idiotami.Mam tylko pytanie czy pozbył byś się syna na 2 lata żeby czołgał się w błocie za miskę strawy i 100zł/miesiąc żołdu (na dodatkowe żyletki,pastę do butów i do zębów)no i mycie w zimnej a w zimie w lodowatej wodzie (zęby też i golenie).A może sam byś chętnie skorzystał z tego dobrobytu.
kaz550 / 83.13.120.* / 2014-06-01 17:07
Warto porownac okres 1945- 1970 i okres 1989-2014co zrobiono w tym czasie.
Damian738 / 194.146.130.* / 2014-06-01 18:31
Można źródła prosić?
Zainteresował mnie Pan. Ciekawe, co wynika z takiego porównania. Jeżeli Pan sprawdził to proszę coś więcej napisać
loluś / 83.30.95.* / 2014-06-01 20:36
Może ja się wtrącę.Pamiętam co nieco z okresu przed 1970r.To mniej więcej tak jakby porównywać średniowiecze z 20 wiekiem.Pamiętam lata '70-siąte.Jedna ze wsi woj.miejskiego krakowskiego.Swięto-powiedzmy 700 lat wsi.Wielka impreza.Mnóstwo flag w różnych kolorach.Po święcie??? Chłopi mieli z czego robić onuce do gumofilców -i co z tego że w barwach narodowych???.Prostak pomyśli ze to ciemna masa.To naprawdę nie ciemna masa tylko biedni ludzie.Co z tego że ich wieś od wieków była dziesiątkowana i palona przez najezdźców a potem sami szli na pewną śmierć z zaborcami jak i tak mogli być tylko dziadami.Niby była równość a każdy nazywał ich dziadami.Zeby przemieścić się kilkanaście kilometrów czekali godzinami a do sąsiada przechodzili po kostki błotami.Po 89r każda dróżka jest wyasfaltowana.Komunikacja co 10 min od 3,00 do 24.00.W każdym domu telefon stacjonarny i internet oraz kilka komórek.Jak jest w domu jeden samochód to tam naprawdę jest bieda.2-3 samochody w domu to norma.Sklep obwoźny(codziennie)nie wspominając o kilku stałych.PAB czy inna knajpa czynna jeżeli tylko jest jakiś klient.No a domy i podwórka jak z bajki.Nawet pod koniec epoki Gierka nikt nawet nie marzył że może tak być kolorowo i wspaniale.No cóż jedyne co zostało to ponarzekać.To tak jak kobieta która przeżyje miłość i ma kilkoro dzieci.Wtedy narzeka wspominając jaka była szczęśliwa gdy była panienkom.Ale na pytanie czy zrezygnowała by z tego co ma i co przeżyła odpowiada-NIGDY!!!!Taka już natura człowieka.Gdy żyje w biedzie nie narzeka bo nie wierzy że może być lepiej.Gdy ma lepiej narzeka że jest mu źle.
tutejszy / 79.185.174.* / 2014-06-01 16:55
w/g ekspertów do końca wieku w Polsce będzie tylko 16 mil.
KASANDRA. / 83.30.130.* / 2014-06-01 15:57
Rządzący troszczą śię więcej o Ukrajnę, a nie o własny Naród.Zastanówcie śię kto nami Rządzi- cwaniak,krętacz, nieudacznik,karzeł,przygup lub przybłęda,a naj ważniejsze (korzenie) pochodzenie./Styropian/ zawłaszczył wszystko dla siebie,wam oferuje najczęściej umowy śmieciowe stwarzając pozory łaski(Szenfeld).Zgadnij Inspiratora tego stanu prawnego nie tylko w Polsce.
Waniek / 2014-06-01 15:03 / Bywalec forum
ha ha koszty "ulgi-i-inne-preferencje-byly-warte-81-6-mld-zl" Zajrzyjcie na puls biznesu!!!
jccnnh / 109.196.119.* / 2014-06-01 14:50
Hitler wykorzystał czolgi i nie dał rady zniszczyć polaków a tusk wykończył naród eurakami z dodruku w rękach kolesi zniemiec i francji. za papier bez pokrycia kupili nasz kra wypędzili młodzież a dziadki wymrą szybko przy takim zusie i służbie zdrowia. kosy na sztorc rodacy bo za niedługo nie bedzie komu sie postawić. unijna biurokracja zostawi tu tylko dzikie pola. pla hitlera właśnie sie dopełnia.
Waniek / 2014-06-01 14:14 / Bywalec forum
Nie jesteśmy rozważni nie prowadzimy polityki tylko jakąś uczepioną namiastkę wspierająca berlin waszyngton londyn a nawet czasem moskwę. Ciekawe jak długo polska przy takiej ruletce przestanie być krajem a stanie się obszarem podzielonym na gubernie. Ciekawe czy polacy głosując to widzą????
i to by było na tyle / 83.10.80.* / 2014-06-01 13:44

nie jesteśmy jeszcze krajem, jakim chcieliśmy być w 89 roku

Jeszcze? Raczej należałoby stwierdzić, że dzięki lewackim partiom na przemian rządzącym w Polsce jesteśmy w coraz mniejszym stopniu krajem jakim chcieliśmy być w 89 roku.
wojt 49 / 46.238.245.* / 2014-06-01 11:32
Realizatorzy transformacji załatwili wiele spraw dla siebie. Wystarczy spojrzeć wstecz na ich pozycję w społeczeństwie, ich zarobki, majątek. Na pewno nie były to fortuny, którymi teraz się szczycą. wiadomo koszula była bliższa ciału. Transformacja to okres dłuższy niż 25 lat - musimy na to jeszcze poczekać.
adsenior / 2014-06-01 11:15
Wolnościowy zryw Polaków, jakim była Solidarność, został zawłaszczony przez "doradców" związkowych, w 90% eskimosów. To oni wraz ziomalami z aparatczyków, dogadali się w Magdalence, iż podzielą się Polska jak zdobytym łupem. Układ ten jest utrwalany i konserwowany od 25 lat!
Emigrantuk / 77.96.85.* / 2014-06-01 11:10
Sama prawda. Mieszkam w Londynie od 2.5 roku. Z checia bym wrocil do kraju ze wzgledu na rodzine, przyjaciol, z sentymentu, ale boje sie polskiej rzeczywistosci. Boje sie ze na start co najwyzej dostane 1500zl na reke i o ile moglbym to przebolec jakbym wiedzial ze w ciagu roku, dwoch moja pensja wzrosnie do 2500-3000 ale przy obecnej sytuacji to jest niemozliwe. I co mam zrobic? W uk jestem nieszczesliwy ale zyje na pewnym poziomie bez zmartwien. W polsce byloby mi zdecydowanie lepiej ale zarobki za niskie. Sytuacja patowa
Polo82 / 95.90.196.* / 2014-06-01 15:23
To prawda, ja mieszkam od 3 lat w Niemczech na Bawarii i dwa miesiace temu podpisalem z zona umowe kredytowa na mieszkanie 90m2 z garazem i ogrodem, po roku pobytu tutaj kupilem 10 cio letniego Mercedesa C-Klasse a w przyszlym roku mysle o zmianie na nowszy model... Co roku jestesmy na urlopie (Chorwacja, Grecja)... Zarabiamy razem z zona jakies 2400€ + kazde z nas dorabia na tak zwany basis po okolo 300€ czyli razem mamy jakies 3000€
Niby normalne zycie, ale w Polsce nie dorobilem sie tego przez 29 lat (obecnie mam 32)... Z Polski przyjechalem tutaj 14 letnim Volvo V40 z rowerem i telewizorem w bagazniku... :(
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DAX159 / 89.65.69.* / 2014-06-01 21:15
Zyjcie w Londynie,Niemczech i gdzie kolwiek i zapomnijcie o Polsce bo ten kraj o ile może dać Ci jakieś zatrudnienie będzie to umowa śmieciowa.Jak trafisz na uczciwego pracodawcę może zapłaci Ci tą najniższą krajową ale będziesz gibał u niego po 12 godzin.Będą Cię straszyć wywaleniem z roboty jak tylko zobaczą jakiś grymas na twojej twarzy.Nie dorobisz się niczego poza garbem a jak dożyjesz emerytury będziesz wegetował i wybierał czy zapłacić rachunki czy kupić lekarstwa a do lekarza specjalisty doczekasz się jak będziesz już jedną nogą na tamtym świecie.Masz też w Polsce inne wyjście możesz pracować w własnej firmie ale też nie ma gwarancji,że urząd skarbowy Cię nie wykończy lub jakiś komornik który przez pomyłkę ściągnie z Ciebie kasę za czyjeś przekręty bo do końca nie sprawdził czy chodzi o Ciebie czy o inną osobę o podobnych danych.Mam porównanie bo pracowałem w Norwegi i po kilku latach znów męczę się w tym syfie ale już siedzę na walizkach i wracam tam z rodziną i jestem pewien ,że powrotu nie będzie, bo nie ma do czego .
zawężone spectrum badań eksperckich / 159.205.142.* / 2014-06-01 10:37
Młodzi, starzy a niemowlęta to nawet rodzić się nie chcą.

Najnowsze wpisy