Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci o ekonomicznym noblu: Bezrobocie to dżuma

Eksperci o ekonomicznym noblu: Bezrobocie to dżuma

Wyświetlaj:
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-11 22:08
..

"To fundamentalny problem i wyzwanie dla polityki gospodarczej - by zwiększyć odsetek pracujących, a zmniejszyć bezrobocie - powiedział."

Ale odkrycie!!!

Niechby się zapytali naszych emerytów, jak to było w Polsce Ludowej!

Wszyscy pracowali ! Wszyscy! Nikogo nie obchodziło "ukryte bezrobocie".

Bo korzyści społeczne z zatrudnienia 100 % ludzi są większe, niż zatrudnienie tylko 80% i pozostawienie 20% na bezrobociu.

Paradoks? Nie! Śmiem twierdzić, że nie!

Podyskutujmy. Zapraszam.

Może wypowiedzą się jacyś spece od socjologii ?
Lucius12 / 195.248.88.* / 2010-10-12 00:39
Skutkiem pełnego zatrudnienia na siłę było powszechne złodziejstwo, olewanie obowiązków i demoralizacja. Tam gdzie podobne zabawy społeczne działały dłużej degeneracja społeczna poszła dalej (ZSRR).
W Niemczech polityka socjalna III Rzeszy (praca dla wszystkich) także uczyła Niemców kombinatorstwa, ambicji awansowania w przerośniętą nic nierobiącą administrację (podwójne urzędy :D ) i malwersacji hojnie rozdawanych pieniędzy publicznych (oczywiście wszystko na kredyt - dług Rzeszy spłacały państwa okupowane).
hamulec postępu / 83.27.5.* / 2010-10-11 21:28
Bez profesorskich tytułów i badań wiem że bezrobocie w skali światowej będzie rosło z prostej przyczyny: Po świecie chodzi prawie 7 mld ludzi i przybywa ich w zastraszającym tempie. Jakieś 30 - 40 lat temu było na świecie ok. 3,5 mld ludzi. jedno pokolenie i liczba się podwoiła.
A pracy nie będzie bo wiele prac wykonują zautomatyzowane linie produkcyjne i produkt który kiedyś wykonywało np 100 osób w ciągu tygodnia, dziś wykonuje np 10 osób w ciągu 1 dnia, wspomaganych robotami i nowoczesną technologią.
Nie wspomnę że te 7 mld musi gdzieś mieszkać, coś jeść, produkuje odpady i zużywa naturalne zasoby, które nie są nieograniczone. Czas pomyśleć o ograniczeniu populacji ludzi na Ziemi, bo przeludnienie to będzie znacznie większy problem niż bezrobocie.
francoreza / 2010-10-11 18:56 / portfel
11 razy w tekście powtarza się słowo bezrobocie, a ani jedno zdanie nie mówi o tym, jakie konkretnie wnioski wynikają z badań tych naukowców.

Typowa dziennikarska paplanina bez ładu, składu, sensu i pożytku.

Najnowsze wpisy