Forum Polityka, aktualnościKraj

Eksperci: Polaków nie obchodzą debaty polityków

Eksperci: Polaków nie obchodzą debaty polityków

Wyświetlaj:
arti8 / 2011-09-03 12:48 / Bywalec forum
W debacie Balicki i Sośnierz rozjechali Kopacz. Na konkretne przykłady jak brak (w tym roku) możliwości zapisu do kardiologa czy elektronicznych kart pacjenta zostały przez Kopacz skwitowane twierdzeniem, że długie kolejki są dowodem na dobrą sytuację służby zdrowia. Ta kobieta nigdy nie powinna była ministrem zdrowia.

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim był spokojny i wielowątkowy. Trudno się do przyczepić do wypowiedzi Kaczyńskiego czy pytań dziennikarzy. Ludzie, którzy oglądają debaty i tak będą czekali na ostatnią czyli Tuska z Kaczyńskim.
kiron / 2011-09-03 12:02
Ale ustalmy jedną rzecz - mówimy o debatach, czy o debatach o debatach ? :)
Łacząc się w b*u*lu / 178.37.133.* / 2011-09-03 11:50
No proszę, opcje różne poniżej, a.... jednako wydymani.
Pilsener / 2011-09-03 11:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czemu ma mnie obchodzić debata w której politycy kombinują, jak się dobrać do tej drugiej połowy wynagrodzenia, która mi jeszcze została? W średniowieczu była dziesięcina a my niedługo też będziemy płacić "dziesięcinę XXI wieku!" czyli 10% dla nas a reszta dla polityków.

Jak mam popierać i słuchać polityków jak oni tylko nakładają nowe podatki i regulacje by zatrudniać jeszcze więcej kolesiów i wymuszać jeszcze więcej łapówek?
Elektro Devil / 2011-09-03 11:49 / Tysiącznik na forum
na szczęście już coraz więcej nawet mikro-firm to widzi i rejestruje się za granicą. Malutcy w Wielkiej Brytanii, a więksi na Cyprze itp.
Pasożytniczej hołocie przyjdzie żyć tylko z VATu i opodatkowania pracy najemnej. Bo już chyba tylko ostatni idioci wierzą, że pieniądze spłukiwane w ZUS faktycznie są odkładane na przyszłą emeryturę.

W OFE był przynajmniej jakiś sens odkładania, PO niestety zniszczyło reformę emerytalna.
Elektro Devil / 2011-09-03 11:40 / Tysiącznik na forum
- podwyżka VAT
- przeżarcie rezerwy demograficznej
- zniszczenie reformy emerytalnej i przehulanie składki do OFE
- przerost mas urzędniczych w całym kraju

każdy wie ile PO złego zrobiło przez te 4-ry lata.

Debata ma służyć Tuskowi tylko po to, aby media mogły znowu wyrwać jedno zdanie z
kontekstu, które wypowiedział Kaczyński. Przerobić na swoją tezę i analizować w
kretyńskich programach.

Jedyny pomysł PO na szukanie poparcia to wzmaganie nienawiści do PiS i Kaczyńskiego,
motywowanie ogłupionej młodzieży, aby szła głosować przeciw Kaczorowi.
dgen / 2011-09-03 10:24 / Tysiącznik na forum
ja już kilka dni temu odbyłem debatę zdrowotną z administracją tuska - składkę zdrowotna zapłaciłem jak zwykle w terminie a do kardiologa zarejestrowali mnie na grudzień br.
arti8 / 2011-09-03 12:50 / Bywalec forum
Potwierdzam zdanie @@@, miałeś szczęście. Pod konnic czerwca chciałem zapisać ojca do kardiologa. Usłyszałem, że w tym roku nie ma już miejsc.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-09-03 10:48
To miales szczescie.
Ja skladke zdrowotna tez zaplacilem w terminie a wizyte u lekarza wyznaczono mi za 18 miesiecy.
Anhelli (Słowacki- dla zreformowanych) / 178.37.133.* / 2011-09-03 10:21
Dlaczego zaparłeś się serca twojego i przeszłości twojéj? Czy ci mękami odebrano rozum i pamięć? Coźeś uczynił!

Zaszkodziłeś nam; albowiem dziś mówią do nas ludzie obcy: Oto przewodnicy wasi zapierają się i zmieniają serca dla narodu, a tylko ludzie mali trwają w stałości.

Ta więc stałość małych uporem jest, gdy ludzie pierwsi w narodzie uznają błąd swój nie spodziewając się nawet przebaczenia.
antyNWO / 217.76.116.* / 2011-09-03 09:59
Banda Czworga do kosza!
zby79 / 2011-09-03 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mnie uczono, że dziennikarz czy dziennikarze zadający pytania jednej osobie to wywiad. Kto wymyślił, że jest to debata?
@@@ / 89.68.115.* / 2011-09-03 10:03
To tylko PR.
Gdyby napisano ze z Kaczynskim przeprowadzono wywiad to nie mozna byloby napisac ze Kaczynski prowadzi brutalna wojne na debaty.
Wapniak / 2011-09-03 09:28 / Tysiącznik na forum
Słusznie, bo nic z nich poza mieleniem ozorem, nie wynika. Byle przy korycie.
dioux / 80.50.131.* / 2011-09-03 08:56
Nie interesują mnie debaty. Interesuje mnie natomiast konkrety typu - kiedy przejadę autostradą z Zakopanego do Gdańska?
usbman / 88.156.155.* / 2011-09-03 09:18
To nie jest pytanie do polityków, a biznesmenów.
Człowieku polityk nie buduje dróg, to właśnie jedna z bzdur obecnych w mediach.

Drogi to biznes - jeżeli ma na tym zyskać prywatna firma to będzie to autostrada płatna - czyli czyjaś własność wybudowana za prywatne pieniądze. Jeżeli ma to być własność państwa - czytaj droga publiczna to państwo zamawia drogę, płaci i odbiera wykonaną robotę. Jeździsz po niej i tyle. Twoja opłata to podatek drogowy i tyle. Cała filozofia.
Czy u nas może być normalnie?
@@@ / 89.68.115.* / 2011-09-03 09:43
Piszesz bzdury i sam sobie przeczysz.

polityk nie buduje dróg


państwo zamawia drogę

biznesmen nie wybuduje drogi bez zamowienia od polityka.
Czesto drogi powstaja aby polityk, ktory je zamawia, zostal wybrany na nastepna kadencje.

podatek drogowy

jest dowodem na to ze drogi to sprawa polityczna.
Ceneo / 83.29.104.* / 2011-09-03 07:43
Frekwencja wyborcza w tegorocznych wyborach, będzie papierkiem lakmusowym obywatelskiego zainteresowania uczestnictwem w tak rozumianej i moderowanej przez elity polityczne demokracji.
Moim zdaniem wiekszość obywateli nie mając realnego wpływu na kształt wybieranych organów przedstawicielskich, na skutek obowiązującej ordynacji wyborczej, skarykaturyzowanej jeszcze metodą tworzenia list wyborczych, kryteriami kooptacji i szeroko pojętą polityka oligarchii partyjnych zostanie w domu.
Frekwencja zdecydowanie nie przekroczy 50%, a tradycyjne larum, że absencja wyborcza jest brakiem dojrzałości politycznej i obywatelskiej, jest nie merytoryczna oceną, a marketingowym zaklęciem.
Absencja wyborcza - przy aktualnych uregulowaniach prawnych - jest niezbywalnym prawem, jedyną na dziś metodą wyrażenia wotum nieufności i dezaprobaty dla formacji politycznych i jej liderów.

Szerzej na temat absencji wyborczej na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Elektro Devil / 2011-09-03 11:43 / Tysiącznik na forum
ważne, żeby gówniarzeria została w domach... bo znowu sprowadzi na Polskę kolejne podwyżki podatków jak 4-ry lata temu...

Najnowsze wpisy