Forum Forum prawneZmiany w prawie

Ekspert: Zakaz hazardu ma chronić ludzi, ale...

Ekspert: Zakaz hazardu ma chronić ludzi, ale...

Wyświetlaj:
qqaaaaz / 85.222.69.* / 2011-03-28 00:01
Zapomniałbym:
Każdy praworządny obywatel powinien złożyć do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa następnym razem, gdy jakaś stacja telewizyjna będzie robiła tansmisję meczu Ligi Mistrzów -- łatwo się tam dopatrzyć reklam zagranicznych bukmacherów.
qqaaaz / 85.222.69.* / 2011-03-27 23:47
1. Na Betfair można obstawiać zakłady dotyczące rynków finansowych -- np. dotyczące wzrostku vs spadku indeksów większych giełd.
... i to jest naturalnie traktowane przez wszystkich jako instrument finansowy.
... czy idąc tym tropem, PO chce również zdelegalizować grę na giełdzie?

2. Czy zlikwidowane będą przymusowe ubezpieczenia zdrowotne? To przecież też zakład wzajemny.... tyle, że nie dobrowolny.
Diudiu / 83.18.164.* / 2011-03-23 15:23
Nie zrozumiał Pan kompletnie logiki tego rządu. Zakłady w polsce są opodatkowane 12% podatkiem od stawki zakładu a w innych krajach jest 0%. Więc dla naszych geniuszy jest to czysta strata i stąd się bierze cała dbałość o społeczeństwo. 12% w kraju lub nic sprawa jest prosta zakazać.
Zegarmistrz12 / 2011-03-23 14:15
Kapuściński jednej ze swoich książek fajnie sformułował to co stało się po 89. Że nastąpiła zamiana rządzących, ale w gruncie rzeczy dalej nasz kraj stoi na fundamentach komunizmu!
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-03-23 12:25
Nie istnieje nic głupszego na świecie niż rządy socjalistyczno-demokratyczne, które z jednej strony traktują swoich obywateli, jak głupich i nieodpowiedzialnych za swoje działania baranów, tworząc górnolotne paragrafy w imię tworzenia polityki społecznej, ochrony obywateli przed nałogami, a z drugiej strony tym samym obywatelom dają prawo do głosowania w wyborach!!!
Jeżeli ktoś dorosły (nie zawsze znaczy dojrzały) chce ppodejmować ryzyko lub się zabawić nawet gdyby to miało go zabić, jego to wybór i żadne zakazy w tej materii tego nie zmienią, może trochę utrudnią.
Jednak koszty które, każdy z nas odczuwa w swojej kieszeni są niebagatelne, często prowadzą one wielu polaków do życia w biedzie, zamiast wolności rynku i wysokiego opodatkowania, które można byłoby przeznaczyć na rzecz pomocy biednym i ewentualnych bezbronnych ofiar zbankrutowanych nałogowych hazardzistów.
rembert2 / 2011-03-23 11:46 / Tysiącznik na forum
Tusk wyeliminowal konkurencje a ustawa hazardowa miala zamieszac ludziom w glowie zeby juz nie kojarzyli Mira Zbycha z Platforma.Jak widze te reklamy totka, konkursy sms ,linia wolna linia zajeta to nie wiem czy premier Tusk robi za patriote czy idiote?
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-03-23 11:08
jestem ekspertem, mam niebieską koszulę, krawat i marynarkę, więc słuchajcie mnie uważnie lemmingi głosujące na PO i POwtarzajcie za mną:

rycho, miro i zbycho mają gdzieś twoje bezpieczeństwo w sieci, natomiast bardzo troszczą się o to, by mieć kieszenie napchane pieniążkami ze sprzedawania tobie żetonów.
apollin3 / 89.79.16.* / 2011-03-23 09:56
bardzo dobry artykuł.

Mam nadziję że ktoś z rządu to przeczyta i może dojdzie po rozum do głowy.
VB / 84.10.71.* / 2011-03-24 13:55
Proszę to przeczytać!!!

W Polsce ludziom już ciężko się oddycha...
a innym - myśli.

Legalizacja hazardu w Polsce przyniosła by wreszcie temu wyprzedanemu kraju zyski. Byłyby pieniądze na podwyżki, na autostrady, na emerytury.

12% z polskich kasyn Rycha czy Zdzicha i zakaz gamblingu on-line to mniej niż konkurencyjność w internecie i 5% podatku od własnych, polskich firm które mogłyby się tu rozwinąć, i oferować zakłady całemu Światu... Starczyłoby tylko być konkurencyjnym, a nie faworyzować swoich kolegów.

PS. Oni też mogliby na tym zarobić. W Polsce już nie ma czego sprzedawać, czytajcie prywatyzować, dług rośnie, niewiedza kosztuje, taką Polskę zostawicie dzieciom? Może warto oferować zagranicy i liberalnej UE właśnie zakłady?
VB / 84.10.71.* / 2011-03-24 14:24
*krajowi ;) Na szczęście nie jestem aż tak osobą publiczną...

Najnowsze wpisy