Forum Forum podatkoweOdliczenia

emerytrura a działalność gospodarcza

emerytrura a działalność gospodarcza

Jerzy441 / 78.131.217.* / 2013-01-25 16:25
Witam, złożyłem dokumenty do Zusu na wczesniejsza emeryture, dostałem pozytywną odpowiedz 16 stycznia. Prowadziłem własną działalność, wniosek złożyłem w pazdzierniku a w listopadzie konczyłem 60 lat, w tym samym czasie płaciłem składki zusowskie ( jestem na karcie podtakowej). Dnia 3 stycznia zawiesiłem swoją działalność. Miałęm dostac dzisiaj emeryture lecz niestety nic nie dostałem, mam pytanie czy prze to że płąciłem składki zusowskie bede miał decycje cofniętą?
wiwan / 2013-01-25 16:39
A dlaczego w ogóle w 'podatkach' takie pytanie.

Nie wiem co to jest 'pozytywna odpowiedź'.
Jeśli jest to DECYZJA z ZUS, to wynika z niej termin comiesięcznej wypłaty świadczenia oraz pierwszy miesiąc od kiedy świadczenie jest przyznane.

Przy łączeniu emerytury i zarobkowania przez emeryta w wieku niższym niż wiek powszechny obowiązują limity dochodu oskładkowanego powodujące zmniejszenie lub całkowite zawieszenie wypłaty, ale BEZ utraty prawa do świadczenia.
Przy opłacaniu ZUS z DG od minimalnej podstawy ( 30% płacy minimalnej w okresie 24 miesięcy ulgi, 60% przeciętnego wynagrodzenia ) NIE dochodzi do przekroczenia ww progów, gdyż niższy z nich wynosi 70% przeciętnego wynagrodzenia.

Reasumując- brak dzisiejszego przelewu jest techniczny (bank, zus, system międzybankowy).

Najnowsze wpisy