Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytura po 40 latach pracy. Związki zawodowe niecierpliwie czekają na projekt PSL

Emerytura po 40 latach pracy. Związki zawodowe niecierpliwie czekają na projekt PSL

Wyświetlaj:
ttt369 / 178.43.253.* / 2015-05-28 13:32
Ekonomista Ryszard Petru - co jest dobre dla emeryta nie powinno to pana interesować . Pan może pracować nawet do 100lat - pochwal się pan swoimi zarobkami a potem odnoś się do wieku emerytalnego . Mam nadzieję że po wygranych wyborach przez PIS tacy jak pan już nie będą mieli szans na swe wypowiedzi
KKKK573 / 194.246.107.* / 2015-05-28 15:31
TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ TAK JAK PAN PETRU I BRAC TEŻ TAKIE PIENIĄDZE NIKT NIE BRONI
walet39 / 83.20.154.* / 2015-05-28 20:53
trzeba było miś wuja tate lub babcie pajacu
tardelli / 86.13.44.* / 2015-05-28 13:17
no proszę ,znowu PSL wypina komuś tyłek..ale dla prostytutek z PSL to nie problem, byle być przy władzy,wczoraj lewica..dziś zatwardziała prawica gratulować postawy..teraz trzeba pokazać ludowi jak postępowe jest PSL..ale pamiętajcie jedno ..stoicie,staliście i będziecie stali pod latarnią..naród już się na was poznał ..
maryla222 / 217.153.26.* / 2015-05-28 13:16
25 lat kończysz studia + 40 lat pracy czyli 65 lat , żadna łaska.
Nie mam pojęcia dlaczego tak się podniecają tymi latami pracy , myślą chyba że my też jesteśmy debilkami.
Niech lepiej uczciwie wyliczą te emerytury które mamy dostać bo w tej formie co obecnie naliczają to złodziejstwo w imię prawa.
asiunia289 / 79.110.193.* / 2015-05-28 14:20
JA poszłam do pracy od razu po technikum. Studiowałam zaocznie w trakcie pracy. Więc u mnie ten bilans wychodzi tak: 21 lat+40 lat pracy = 61 lat emerytura. Ja wolę te 4 lata różnicy odpoczywać lub zajmować się wnukami, w starszym wieku 4 lata to bardzo dużo czasu.
helwit / 83.30.55.* / 2015-05-28 13:13
Zastanawiam się czy nikt z rządzących nie wpadł na to aby kontrolować pracodawców i za to, że nie odprowadzają należnych składek dotkliwie karać? Jak może funkcjonować ZUS skoro pracodawcy płacą składki od najniższej krajowej a resztę ,, pod stołem'' Dlaczego tak dużo ludzi pracuje ,, na czarno''?? To nie wina ludzi pracujących lecz pracodawców. Dlaczego w Polsce są równi i równiejsi i w myśl przepisów prawa niektórzy nie muszą odprowadzać składek do ZUS-u. Dawniej od każdej zarobionej złotówki odprowadzało się składki teraz już nie ? Najlepiej pracować do śmierci a jeżeli komuś się uda pożyć trochę to oczywiście emerytury naliczyć tyle by nie można było za to przeżyć.
Majka 777 / 80.55.176.* / 2015-05-28 13:09
A dlaczego pracodawca musi finansować składki dla osoby która osiągnęła wiek emerytalny i chce dalej pracować ,tym samym blokując etat młodym ludziom. Niech taka osoba sama sobie odkłada dodatkowe pieniądze na emeryturę skoro taka jest jej decyzja.
Znam osoby które już od 2-ch lat mogłyby iść na emeryturę, ale nie chcą.Pracodawca nie może ich zwolnić bo nie ma takiego przepisu prawnego, który by na to pozwalał.Odsyła więc z kwitkiem chętnych młodych bo nie może ich zatrudnić, gdyż uwarunkowania nie pozwalają mu na zwiększanie etatów bo to dodatkowe koszy a nie każdy pracodawca szuka byle pretekstu żeby pozbyć się pracownika w trybie dyscyplinarnym. A młodzi jak wyjeżdżali za granicę, tak dalej wyjeżdżają...
foamclene_fn / 109.206.194.* / 2015-05-28 13:25
JEST TAKI PRZEPIS,pracodawca wręcza wymówienie osobie która osiągnęła wiek emerytalny i po ptakach,tak ze mną zrobiono,mam o to wielki żal bo nie czuję się emerytką,jestem zdrowa,młodo wyglądam i mogłabym spokojnie pracować do 65 roku życia,czyli 5 lat dłużej
J.M.W. / 79.184.239.* / 2015-05-28 13:07
Mam nadzieje że uda się PSL doprowadzić do uchwalenia przez sejm tej ustawy,zauważyć należy że przez 40 lat pracownik odprowadza składki do ZUS co się stało z tymi składkami na kontach ZUS są jako wirtualne pieniądze,twierdzenie że państwa polskiego nie stać na 2 mld rocznie to gdzie są nasze składki kto tu komu robi wodę z mózgu.Składki płacone są obowiązkowe nigdy nie było inaczej,nie mieliśmy wyboru a państwo jest gwarantem ZUS.Reasumując jako młody człowiek niespełna 19 letni już pracowałem,wielu pracując całe życie nie doczekuje emerytury czy o to chodzi,chorujemy jesteśmy po zawałach i wracamy do pracy bo nawet na rentę z ZUS nie mamy szansy czyli pracujmy do końca do śmierci,mimo chorób bo nikt niczego nie gwarantuje.Płaćmy składki bo trzeba a w zamian????
Majka 777 / 80.55.176.* / 2015-05-28 13:07
A dlaczego pracodawca musi finansować składki dla osoby która osiągnęła wiek emerytalny i chce dalej pracować ,tym samym blokując etat młodym ludziom. Niech taka osoba sama sobie odkłada dodatkowe pieniądze na emeryturę skoro taka jest jej decyzja.
Znam osoby które już od 2-ch lat mogłyby iść na emeryturę, ale nie chcą.Pracodawca nie może ich zwolnić bo nie ma takiego przepisu prawnego, który by na to pozwalał.Odsyła więc z kwitkiem chętnych młodych bo nie może ich zatrudnić, gdyż uwarunkowania nie pozwalają mu na zwiększanie etatów bo to dodatkowe koszy a nie każdy pracodawca szuka byle pretekstu żeby pozbyć się pracownika w trybie dyscyplinarnym. A młodzi jak wyjeżdżali za granicę, tak dalej wyjeżdżają...
gośc / 77.255.60.* / 2015-05-28 13:06
"Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów Nieba....

Tęskno mi, Panie... "
ZUZA 5 / 87.206.95.* / 2015-05-28 12:54
NIE LICZCIE NA WYSOKIE EMERYTURY PRZY TAK MARNYCH ZAROBKACH , NIE POMOZE PRACA NAWET DO 97 LAT.TRZEBA ZACZAC OD PODWYZSZANIA PLAC.POROWNUJAC PLACE INNYCH PANSTW TO JESTESMY NA SZRYM KONCU EUROPY.BLIZEJ NAM DO PANSTW NAJUBOZSZYCH.DOLACZANIE DO STREFY EURO TO KON BY SIE USMIAL.
JJJJEEEERRRYYYYY / 46.169.119.* / 2015-05-28 12:51
"DEBILKI" - WEDLE SŁÓW P.BIEŃKOWSKIEJ Z PSL ŁAPIĄ PUNKCIKI, JAK ZWYKLE PRZYCZEPIĄ SIĘ DO JAKIEŚ PARTII RZĄDZĄCEJ, ALE CHYBA NIE TYM RAZEM.. CZAS NA CAŁKOWITE ZMIANY!!! PIS + KUKIZ !!!!
creatorka / 109.197.61.* / 2015-05-28 12:50
Rolnik to jak świnia idzie tam gdzie pełne koryto.Boją się zestracą stołki to brzytwy się złapią Daj chłopu dłoń toci całą rękę urwie.
creatorka / 109.197.61.* / 2015-05-28 12:50
Rolnik to jak świnia idzie tam gdzie pełne koryto.Boją się zestracą stołki to brzytwy się złapią Daj chłopu dłoń toci całą rękę urwie.
diabeł / 83.5.121.* / 2015-05-28 12:50
najpierw trzeba zlikwidować wszelkie rodzaju przywileje od wojskowych ....itd..wszyscy porować jednakowo ,druga grupa zakaz pracy emeryta +praca jedno świadczenie ..nikt nie zabrania staruszkom pracować ale sprawiedliwie trzeba ograniczyć patalogie zaczynając od rządu ...itd...pobierają emeryturę +pensje są oderwani od problemu szukających zatrudnienia pracowników ,jedni mają drugich czeka wygnanie ,chyba nie natym ma polegać ,kto będzie utrzymywać zus...itd...wtedy mozna zastanowićo podniesieniu wieku najpierw trzeba zrobić porządek przywilejowanym i pazernym emerytów co tak naprawdę wyganiają ludzi produktywnych ,jesli wyjadą młodzi kto będzie pracował na emerytów ,na pewno nie powrócą do kraju ...mądre decyzje powinien podjąć rząd uregulowania stanu rzeczy z przywilejami i dorabianiem emerytów ,by zatrzymać ludzi produktywnych w polsce ....
mam 55 lat / 188.112.63.* / 2015-05-28 12:48
A może przy okazji ktoś mądry powie jak wysokie to będą emerytury. Niech eksperci się wypowiedzą ile dostaną emeryci po wprowadzeniu projektu Pana Dudy, a ile tego o którym mówi PSL.Czy z tego da się żyć. Chyba najgorzej na tym wyjdą Ci, których najpierw zachęcono do oszczędzania w OFE a potem im te pieniądze siłą przeniesiono do ZUS.
Piter747 / 82.134.92.* / 2015-05-28 12:42
Ludzie pamietajcieo tym ze co kolwiek politycy z PO,PIS,PSL,SLD powiedza,nawet ze emeryturke bedziemy miec o 20tu latach,nie glosujcie na nich.Naszym celem jest usuniecie komunistycznego betonu.To sa klamcy,zlodzieje i oszusci.Boja sie trybunal stanu i powiedza i zrobia wszstko by zostac przy wladzy.Pamietajcie o tym,oni nie sa z nami a przeciwko nam.

Najnowsze wpisy