Forum Forum emerytalneInne

Emerytura Premium w ING jako III filar dobry wybor?

Emerytura Premium w ING jako III filar dobry wybor?

MME / 83.24.127.* / 2008-11-06 10:29
witam wszystkich, ostatnio moja zona zlapala dziwna akcje, chodzi i powtarza ze chcialaby jakos zabezpieczyc swoja przyszlosc, trafilismy na oferte ING, to dobry wybor, co mozecie o nich powiedziec?
Wyświetlaj:
wiwan / 2014-07-02 22:27
Ten produkt nie stanowi III filaru w rozumieniu ustaw regulujących system emerytalny.
trickster / 91.222.109.* / 2014-07-02 20:41
Odkładałem na emeryturę przez 7 lat, wpłaciłem 22 tyś złotych, a odebrałem i to szybko tylko 10 tyś złotych. Reszta to były koszta manipulacyjne, 10 tyś zostały przejedzone przez fachowców z ING, takich mają tam specjalistów, nadają się do ....... Ani grosza zysku, nie zapisujcie się do ING tylko zabierajcie forsę i uciekać stamtąd jak najszybciej, bo nic wam nie zostanie,kasy. Ja bym wpłacił do banku te 22 tyś to bym miał liche bo liche procenty ale by były,a tak nie ma nic. Pozdrawiam Daro.
rutra229 / 82.160.113.* / 2014-06-02 13:28
Możemy porozmawiać o gwarantowanej emeryturze i ubezpieczeniach w jednym programie.
tracący z Ing / 109.78.199.* / 2012-02-29 11:54
Stanowczo ci odradzam,niedawno zacząłem piąty rok oszczędzania w opcji emerytura premium.Chciałem już dawno się z tego wycofać,ale za dużo bym stracił,w tej chwili jestem około 4 tyś złoty w plecy samego stosunku do wpłaconych pieniędzy,a które bym odzyskał rezygnując.Czyli jeśli bym sobie wpłacał te pieniądze na konto oszczędnościowe to bym miał zysk,a tak mam stratę jeszcze większą.Moje pieniądze inwestowane są w akcje.Czasami nawet jak giełda jest na zielono to jednostka uczestnictwa u nich traci,a jak na czerwono to natychmiast spadek
potężny.Pieniądze nie do odzyskania,czasami myślę,że jak więcej zarobią to biorą zyski na złe długi swoje,bo chyba aż tak nieudolnie nie da się inwestować!!!Zastanów się,ja tracę i odradzam!
Adi! / 62.29.160.* / 2014-04-01 11:49
To ciekawe co piszesz, bo ten program jest dopiero od 2 lat - pomyliło ci się z innym tego typu produktem. Ze wszystkich aktualnie dostępnych unit-linków ten jest najbardziej sensowny, ma bonus na start i po 10 roku ( nic lepszego nie udało mi się znaleźć... )
tojad / 89.73.232.* / 2012-01-24 19:04
MME- radzę Ci sprawdzić oferty innych firm..nie tylko ING- samo IKE, OFE, i ZUś- to za mało by godnie żyć na starość- prywatne portfele emerytalne sa norma na zachodzie.
lezdrub@interia.pl / 79.185.95.* / 2010-09-29 01:11
Dobry wybór do płacenia podatków.
Ja proponuje założyć IKE. Bedzie bez płacenia podatków.
audi43 / 2010-09-29 10:01 / portfel / Bywalec forum
..przestań straszyć ludzi podatkami...bo za parę ładnych lat tak samo może zaistnieć w IKE podatek Belki taki i w programach hybrydowych może zostać zniesiony....a ty nie będziesz miał na to wpływu
lezdrub@interia.pl / 79.185.88.* / 2010-09-29 17:53
audi43. Masz marzenia. Ale to jest nielogiczne o czym marzysz.. Podatek od zysków kapitałowych nigdy nie zostanie zniesiony. Zapamiętaj, co napisałem.

Po to zostały utworzone IKE, aby klienci indywidualni też mogli korzystać z niepacenia podatku od zysków z kapitałów zbieranych na emeryturę.

W firmach dużych, gdzie pozakładano pracownicze programy emerytalne klienci mieli możliwość budowania kapitał na emeryturę bez podatku.

Hybrydy bedą dalej opodatkowane, bo to sa buble do tworzenia kapitału na emeryturę.
Hybryda jest więzieniem dla klienta.Wiem,że wielu agentów wciska kit klientom,że na hybrydy też kiedyś bedzie zwolnienie podatkowe. Wciska po to aby te badziwia sprzedać.

IKE można zmieniać na inną instytucję już po roku.

Tutaj posłowie sie nie pomylili.
audi43 / 2010-09-29 20:22 / portfel / Bywalec forum
...zapamiętam co mi powiedziałeś i w odpowiednim momencie ci przypomnę...bo w tym kraju wszystko jest możliwe a jeżeli twierdzisz że jest inaczej to zdejmij różowe okulary i zacznij być realistą
lezdrub@interia.pl / 79.185.74.* / 2010-10-02 14:16
Audi 43. Ja nie noszę różowych okularów.
Dokładnie obserwuje życie. I doskonale zdaję sobie sprawę, co jest możliwe,a co nie.
Jezeli by zwolnić polisy z podatku, to trzeba by zwolnić również TFI i lokaty bankowe. I inwestowanie w GWP.
Czy to jest możliwe??? Jasna sprawa,że nie.

Chyba,że ustrój Lenina wróci.
Wowczas i rynku finansowego nie bedzie.
Wiesz chociaż jak było w PRL -u ???
audi43 / 2010-10-02 19:47 / portfel / Bywalec forum
...tak się kolego składa,że spałem na styropianie podczas stanu wojennego więc nie pytaj mnie więcej o czasy PRL ....a jeszcze raz powiem...w tym kraju wszystko jest możliwe
Martynique / 195.117.221.* / 2010-04-13 21:26
stanowczo odradzam !!!! wszystko pieknie brzmi, ja odkladalam ponad 10 lat i teraz rezygnujac nie odzuskalam nawet 50 procent wplaconych pieniedzy!!! bo nagle oplaty podatek i gowno z tego masz, lepiej je odkladac na koncie bo przynajmniej nic nie stracisz, brak slow jaka to banda zlodziei...
kappa / 62.121.68.* / 2009-02-08 22:27
lepszy niż hybryda, ale są tańsze na rynku. poszukaj doradcy najpierw, potem zaplanuj emeryturę (ile, co, jak, kiedy) i pamiętaj jak nie masz kogoś sprawdzonego - zaufanego, to najlepiej przejdź się do 3 doradców i porównaj sobie. W sumie mi trochę żal Ciebie, bo i tak masz dużą szansę trafić na pseudo doradcę agenciarza - takiego np co się reklamuje na forum - jak koleś z OVB ;) (kupa śmiechu i wielka beka). Omijaj firmy biorące za spotkanie polecenie - to nie są doradztwa tylko przedszkola, trochę lepsze od zwykłych agentów. pozdrawiam

ps. jakbyś chciał pogadać przez mail cosmo-pl@o2.pl
ppoo / 62.121.68.* / 2008-12-21 23:19
nie jest zła, ma kilka plusów (6 letni okres zamrożenia kapitału), więc jeżeli macie z żoną po 50 lat to warto się zastanowić. W przypadku emerytury radzę kontakt z doradcą finansowym niech wam wyliczy ile macie odkładać i pokaże na co możecie liczyć. Jeżeli chodzi o produkty tego typu na rynku to jest ich sporo, różnią się zasadami działania i składem UFK. Przykłady: AEGON MultiPIN, Generali Omniprofit, Skandia Spektrum Plus, AXA Plan Inwestycyjny, itp. Te są chyba najfajniejsze i najpopularniejsze, firmy też są sprawdzone. Nie daj się naciągnąć na ubezpieczenie na życie, gdzie masz konkretną sumę, bo te programy się nie nadają do oszczędzania, a bardzo często agenci je upychają pod płaszczykiem emerytury. Przykłady, które Ci podałem powyżej są w postaci polisy ubezpieczeniowej tylko i nie mają sumy ubezpieczenia, zyskujesz dzięki temu odroczenie podatku belki.
jarson / 93.176.199.* / 2008-11-12 18:34
witam!!!
Jeżeli posiadasz już jakieś dobre ubezpieczenie i potrzebujesz tylko zabezpieczenia swojej emerytury to polecam. Natomiast jeżeli chciałbyś również zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę dobrym ubezpieczeniem ING posiada produkty ubezpieczeniowe z funduszem kapitałowym.
lezdrub / 79.185.99.* / 2008-12-09 19:55
Jarason Chcesz zaproponować klientowi program dawa w jednym.
Ja takie programy nazywam złodziejstwem w białych rękawiczkach.
teone / 2008-11-29 19:30
duże koszty, minimalna skladka to 400 zl, ogólnie produkt słaby i drogi, brak konta dodatkowego, alokowane skladki to 100% minus sporawe oplaty, brak płaszczyka polisy( zabezpiezczenie pieniedzy na przyszlosc aby nie podlegaly syndykowi czy komornikowi, nigdy nie wiadomo czy człowiek nie zbankrutuje za 10-20 lat, a warto sie przed tym zabezpieczyć, są produkty które to zabezpieczenie maja). ogólnie ing emerytura premium wypada słabo.
dys / 178.36.122.* / 2010-09-27 21:44
mam pytanie moj tata ma 3 filar w ing i zalozyl 10lat temu uzbieral z duza kwote tys czy jak przejdzie za rok na emeryture to mu wszystko od razu wyplaca czy tylko jakas kwote z tego co miesiac?
Amoroso / 213.156.111.* / 2009-02-06 12:43
duże koszty-tylko w pierwszym roku, później są niskie (np: 1% za zarządzenie w funduszach). składka 350zł, 400zł dopiero po 50roku życia.
dwadzieścia parę funduszy inwestycyjnych do wyboru + możliwość wyboru jednego z 4 portfeli modelowych (m.in fundusze Ing, Legg Mason, DWS, UniKorona, Skarbiec (ich średnioroczne wyniki z wielolecia to od 7 do 12 % rocznie, po uwzględnieniu tych ostatnich wielgachnych spadków -wyśmienite, zawsze jest z czego wybrać :) jest tam płaszczyk polisy, który dokładnie chroni kapitał, to o syndyku czy komorniku to jakaś bzdura-tak samo może ją zająć do pewnego procentu jak np: pieniądze z inwestycji czy polisy (ale rzadko to robią, bo to nie pieniądze firmowe, tylko prywatne). 6krotne darmowe zmiany wybranych funduszy w każdym roku (dla majsterkowiczów ;), premia po utrzymaniu umowy do przejścia na emeryturę (taka jest z nazwy, ale i tak nadaje się do inwestycji krótszych, np: 10 czy 15 lat.)
Ogólnie Emerytura Premium jest rewelacyjna, sam ją wezmę, kiedy będę mieć co miesiąc pewne 350 zł na odłożenie na swoją przyszłość.
blond / 83.24.168.* / 2008-11-13 13:48
Emerytura Premiunm to dobry wybor, odkladajac kilkaset zlotych miesiecznie zabezpieczysz sie na przyszlosc. przykladowo odkladajac 500 zl przez 20 lat mzoesz dostac 180 tys zl, dodatkowo jesli doczekasz do konca okresu skladkowego dostaneisz tez premie ktora w calosci rekompensuje ci poniesione koszty.....
lezdrub / 79.185.93.* / 2008-11-29 23:56
blond.Dla ciebie, to może dobre rozwiązanie, bo pewno paza produktami ING nie znasz innych.
Ja jestem wstanie w tej dziedzinie polecić conajmniej kilka, które sa dużo lepsze.
Jezeli chcesz poznać to zadzwoń 600942367.
pprzemek / 89.74.180.* / 2012-01-23 15:21
jasne... :)

masz do wyboru:

- radę kolesia, który opisał krótko sprawę i nie demonizował, nie pisał teorii spiskowych

lub

- radę jakiegoś upartego agenciny, który podając swój nr tel. koniecznie chce zostać Twoim agentem (śmiechu warte...)

Najnowsze wpisy