Forum Forum emerytalneInne

Emerytura przed czterdziestką? W wojsku i policji

Emerytura przed czterdziestką? W wojsku i policji

Wyświetlaj:
ŻOŁNIERZ / 212.112.122.* / 2012-04-06 14:46
Miałem jechać na lato albo na zimę. Zawsze jest jakieś wyjście.
na zawsze mundurowy / 95.40.129.* / 2011-05-27 12:18
Szanowni Państwo
Wszytko pięknie i ładnie ale przeważnie mają najwięcej do powiedzenia ci co najmniej o mundurowych wiedzą a wręcz wiedzą b.dużo - z bajek biesiadnych
JEDEN Z ASPEKTÓW: .... jak to jest SUPER ...., że poświęcasz się służbie w całości. Wszystko na jedną szalę - rodzina musi dostosować się do Ciebie bo zabierasz swój ekwipunek i jedziesz gdzie Cię skierują - bliscy z Tobą albo ich odwiedzasz jak masz czas. Wszystko tak, bo tak ma być godziłem się na to. A od chwili włożenia munduru NIE PRACY tyko służby kilkanaście lat No właśnie przed czterdziestką! Cięcia etatów a ostatnie 10 lat w ramach modernizacji przenoszony jesteś 7 razy
ciągłe życie na pudłach, żona pracę - znajdzie! Jeszcze jednej pracy nie podjęła a już musi szukać następnej w nowym miejscu. Dzieciaki to ROBOTY wyjmujesz im baterie przewozisz wkładasz nowe i wgrywasz nowy system - NOWA szkoła i NOWI koledzy, koleżanki, miejsce - nawet semestru nie ukończyły w tej samej szkole o poprzednim miejscu muszą zapomnieć, a co z tego, że znowu stres będą miały i cały szereg uciążliwości, trzeba burzyć życie swoich bliskich i tych najmłodszych. A to później echem się odbija i czkawką. Albo weź rozwód ... No i nowe miejsce a tu też modernizacja - znowu cię dotknie ty też jesteś nowy więc cię przeniesiemy, tym razem przyjmujesz? czy dasz już spokój sobie i swoim bliskim z przeniesieniem i rezygnujesz ze służby bo niebawem 50 lat w czubie Chałupa w tych kilku pudłach, mebli nie zabierzesz bo od samego przenoszenia się porozklejały.... a ty gdzie masz się osiedlić!!!? północ południe wschód czy zachód - nad Bugiem Odrą Nysą
Tak jak przedmówcy TO NIE JEST PRACA. a jak ktoś nie ma zbytnio pojęcia o przeznaczeniu zadaniach obowiązkach i życiu w społeczności mundurowej nie powinien nawet tego czytać!
No i właśnie czy po osiągnięciu 15, 20 czy 25 latach służby powinienem zdjąć mundur?
Pozdrawiam mundurowych
SASHA1 / 193.34.44.* / 2012-03-15 00:53
tak ma każdy , jak nie ma pracy w moim mieście to ludzie wyjeżdżają , zostawia domy rodziny i żyją w innym otoczeniu , tak więc wojaku nie czuj się pokrzywdzonym tylko wyróżnionym IM NIKT NIE DAJE EMERYTURY PO 15 LATACH PRACY
ŻOŁNIERZ / 94.240.38.* / 2011-01-20 14:57
Ale Panie i Panowie jeśli uważacie że taka piękna i słodka jest służba w wojsku to zapraszam zdać egzaminy sprawnościowe i w kamasze. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyś też miał wcześniejszą emerytur przejechał się ze 2 razy do Iraku bądź Afganistanu i tam narobił w portki.Jak baby biadolić tylko potraficie aha i tam na misji też dostaniesz bonus procent tylko czy zamienisz swoja robótke na ganianie po poligonach i własne podwórko na malownicze krajobrazy np. Afganistanu bo zapewniam Cie że nikt nie bedzie pytał o Twoja zgodę jak Twoja JW bedzie tam jechała. Pozdrawiam maminsynków w ciepłych kapciach.
SASHA1 / 193.34.44.* / 2012-03-15 00:57
ŻOŁNIERZU A ILE ZMIAN ZALICZYŁEŚ NA MISJACH ( ZMUSZALI DO WYJAZDU ? )
jjjilo33 / 81.219.202.* / 2011-09-05 23:56
k**** mac ile razy byłes na poligonie , i niee pieprz ze jest cięzko walisz konia po kasynie , a do iraku czy afganistanu jechałeś na ochotnika bo jestes zawodowy , mogłes srac po gaciach w jednostce, nadeterminowi maja prze...babe a ty nie narzekaj ,
ŻOŁNIERZ / 94.240.36.* / 2011-09-24 00:05
Na pewno kolego więcej razy niż Ty jak się dobrze zorientujesz to w naszej armii nie ma już nadterminowych Chłopcze więc nie bardzo wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz. Po co te przekleństwa od razu na samym początku masz problemy ze Sobą? No i na koniec jak nie zauważyłeś to ja nie narzekam tylko wszystkich WAS serdecznie zapraszam do służby w WP przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby Twoje WASZE dzieci j/w i jest to prawdą zmieniały szkołę i znajomych co rok lub dwa a Ty WY pojedziecie za WASZĄ nowa jednostką 400 km od rodzinnego miasta. POWODZENIA
DŻNA / 77.112.88.* / 2011-02-18 21:43
BARDZO TRAFNE UWAGI !!!!
audi43 / 2010-10-12 12:30 / portfel / Bywalec forum
...trzeba było iść do wojska lub policji i dziś miało by się emeryturkę a nie płakać nad swoim biednym losem...utopią jest szukanie sprawiedliwości na tym ziemskim łez padole więc durnotą jest ta dyskusja nad emeryturami mundurowych
polak z nosem przy ziemi robiacy na smieci / 80.55.158.* / 2010-10-12 07:57
Cala polska zasr..na jedni niewiadomo dlaczego beda pracowac 15 lat ,robiacy te sama robote, przyjeci mesiac pozniej 40 lat!!!!Gdzie konstytucja???Mi juz 3 razy zmienily sie warunki podczas pracy od 74 roku.Zniknelo prawo do wczesniejszych emerytur,zabrali szkodliwe czyli mozna.A jak mundur to swieta krowa.Niech jeszcze sprawdza ile kabinatorow milicjantow ma zolte papiery i emeryturak 2 tys w wieku 35 lat.Wystarczy niewiele w lape ,kilka dni w szpialu i zyjesz na koszt podatnika 45 lat!!!!!!!!!Smieja sie z ludzi ciezko pracujacych gowniaze!!!!
kalkda / 188.33.182.* / 2012-09-15 20:28
Wie Pan co, kwestia tu jest oczywista i nie są winni temu mundurowi, ale jesteś Pan gbur to nie bede tłumaczył.
ŻOŁNIERZ / 94.240.38.* / 2011-01-20 14:59
sam jesteś śmieć aha i gramatyki liźnij trochę
kin90210 / 80.54.202.* / 2009-08-09 14:26
''funkcjonariusze wprawdzie przechodzą na emeryturę średnio w wieku 47 lat, ale umierają wcześniej niż inni emeryci - statystycznie w wieku 61 lat.
12następna''
dsce / 80.55.158.* / 2010-10-12 07:59
Funkcjonariusze jak to brzmi,pijaki,zlodzieje,to juz blizej prawdy.Darmozjady,potraficy strzelac do bezbronnych.Ciekawe jeden z drugim oferm ile by bylo policjantem w usa np.a tam w wieku 35 lat emerytur nikt nie rozdaje.opasle cwaniaki
ŻOŁNIERZ / 94.240.38.* / 2011-01-20 15:01
Co Ty wiesz o USA? cwaniaczku z Przedewsia
mundurowy / 83.25.217.* / 2008-12-25 22:00
Tak na prawdę, to wielu policjantów, czy żołnierzy nie odchodziłoby ze służby, gdyby mieli zapewnione warunki pracy i wynagrodzenia pozwalające na godne życie człowieka, który podjął się nie pracy, ale SŁUŻBY, o czym zapomina się twierdząc, że mundurowi to mają dobrze, bo szybko mają emeryturę. Jestem policjantem i wiem tak na prawdę, za co jest ta wcześniejsza emerytura - za szarpanie się z menelami, przeszukiwanie brudasów, narkomanów przy zatrzymaniu, opisywanie na oględzinach czasami kilkutygodniowego trupa, niedziele, swięta i noce spędzone w komisariatach na dyżurach, w ramach służby oczywiscie - nie tak jak cywil, że za pracę nocną, swiąteczną dostaje więcej. Także za poddawanie się czasami bezsensownym nakazom, bzdurnym procedurom, które ograniczają policjantów, ale to jest własnie słuzba Państwu, społeczeństwu. To samo jest z wojskowymi, niejeden cywil jak by miał jechać na misję wojskową to by już wsiadając do samolotu dostał palpitacji serca, a żołnierz? W upale, zimnie, niewygodach musi wytrzymać i nie wiadomo czy wróci ... i za to własnie, że jest na każde zawołanie Państwa - tak jak Policjant ma się wczesniejszą emeryturę. Tyle,że w wiekszosci warunki pracy i ciągłe szamotanie sie o komputer, papier czy toner do drukarki rozkładają ludzi na łopatki, bo nie po to Państwo łożyło na wykształcenie Policjanta i nadało mu stopień(np. oficerski), żeby z własnej kieszeni kupował sobie sprzęt do pracy, albo prosił się zaprzyjaźnionych firm o nieoficjalne wsparcie np. głupim długopisem, czy drukarką. Mundurowy ma być mobilny, posłuszny, wykształcony i kulturalny, ale za to wszystko trzeba sowicie płacić i dać odpowiednie warunki do pracy, wtedy nikt mjąc 15 lat służby nie bedzie myslał o przejsciu na emeryturę, zeby szukać pracy z normalnymi warunkami pracy. Poza tym puki nie skończy się gnębienie policjantów za byle przewinienie i zawieszanie policjantów z byle powodu to policjanci nie bedą odchodzić ze służby. Był czas, że do Policji dostawało się dzieki układom, bo to dobra stabilna praca - państwowa! Teraz? W małych miejscowosciach, daleko od wielkich aglomeracji miejskich owszem, ale już w duzych miastach ? Nie za te pieniądze, nawet nie nęci ich wczesniejsza emerytura, więc problem nie w prawach emerytalnych, tylko warunkach służby . Przed II wojną swiatową policjant to był ktos, teraz glina - a to niestety ogromna zasługa Państwa, żeby mundurowi byli w społecznym poszanowaniu, a nie traktowani jako "darmozjady".
sasha1 / 193.34.44.* / 2012-03-15 01:22
SORKA ,ale za to wszystko co wymieniałeś to otrzymuje się wynagrodzenie a wcześniejsze emerytury to wymysł z czasów Wałęsy ( a większość korzystających i tak wiesza na nim psy )
Tomasz_M / 83.31.139.* / 2010-06-02 16:51
Tylko 4 procent wojska wzięło udział w ratowaniu ludzi w czasie powodzi. Dlatego pozostałych 90 tys. to nieprzydatni darmozjady i powinniśmy ich zwolnić.
plyer one / 83.17.158.* / 2011-08-20 16:37
Tylko 4% bo tylko tyle dostało rozkaz aby wziąć udział w akcji przeciwpowodziowej, reszta samowolki nie może popełnić bo za to jest wyrok...Swoją drogą przelicz sobie ile to 4% z około 100 000 żołnierzy, posłał byś wszystkich do akcji? Do tego Policjanci, strażacy, Strażnicy Więzienni ze skazanymi nie licząc cywili i innych organizacji obrony cywilnej...
Naiwny / 188.147.243.* / 2010-02-13 14:22
Taka jest prawda i to jest powodem do ucieczki. A już szczególnie zmiana przepisów dla tych co odeszli na emeryturę. Czy Ci co służą mają czekać, by i ich też ojczyzna wykorzystała a potem wyrzuciła na margines historii? Czy dręczenie Jaruzelskiego przez tyle lat i doszukliwanie się w nim jako mundurowym mordercy nie czyni spustoszenia w umysłach młodych ludzi?
rosolki / 87.207.163.* / 2009-01-26 23:28
Każdy może wybierać! Jeśli pekiet emerytalny jest taki cacy, to zapraszam: napisać kwit, zdać egzaminy i życie jak paczek w maśle. Ja nie jestem policjantem i siedzę cicho, bo to bardzo ciężka praca, a zarobki śmieszne. KAŻDY ZAWÓD W KTÓRYM JEST DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO UTRATY ŻYCIA, POWINIEN ZARABIAĆ I MIEĆ DOBRE WARUNKI!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM
Mariusz.
SASHA1 / 193.34.44.* / 2012-03-15 01:07
3/4 ZAWODÓW TO RYZYKO UTRATY ŻYCIA
UMIERA WIĘCEJ KIEROWCÓW W WYPADKACH NIŻ WSZYSTKICH MUNDUROWYCH RAZEM WZIĘTYCH !!!!
Bolesław / 188.147.243.* / 2010-02-13 14:13
Panie Mariuszu, Święte słowa. Niech przeczyta je każdy młody człowiek. Wszyscy mają wolny wybór. Obecna elita polityczna, kryła się przed wojskiem, nic o nim nie wiedzą i pogarda najwyższej głowy Państwa - Prezydenta jest tego oczywistym przykladem. Odbierajac defiladę wojska z okazji rocznic państwowych nie podaje Szefowi Sztabu Generalnego ręki do powitania. I to ma być Prezydent? G. widział i g. wie, a reszta niech zostanie milczeniem aż historia oceni ich postepowanie. Zniszczyli wszystko co było ważne, drogie i istotne, wojsko też.
słuzba wiezienna / 83.30.76.* / 2009-01-24 19:28
podoba mi się ta wypowiedź. Dużo prawdy.
ABCDEFGH / 85.193.249.* / 2008-12-18 11:22
OBOJĘTNIE JEST CO NAPISZE KAŻDY Z WAS NA TEN TEMAT. NIE INTERESUJE TO NIKOGO Z RZĄDU ANI Z SEJMU. ŻADNE PIENIĄDZE ZABRANE JEDNEJ GRUPIE ZAWODOWEJ NIE TRAFIĄ NIGDY DO INNEJ. TEN TEMAT JEST ZAGRYWKĄ NA PORÓŻNIENIE LUDZI, BO WTEDY ŁATWIEJ WPROWADZAĆ JEST WŁASNE ZASADY.
Zocha / 212.122.223.* / 2008-12-17 19:41
A ochroniarze mogą pracować do 65 lat ... a to ciekawe ! a inni mudurowi dlaczego nie mogą ????? a co s\ze starżą pożarna, więziennictwem - też muszą iść na wcześniejszą .....
Rokerson / 79.162.1.* / 2008-12-17 20:01
Musisz wyodrębnić ochronę a stróżownie. Jedno z drugim nie wiele ma wspólnego. Czy chciałabyś zeby za bezpieczeństwo twoich ulic odpowiedzilni byli ludzie w wieku 60 lat? Ciekaw jestem jaka wtedy byłaby skuteczność w łapaniu przestępców.
Alekkkk / 79.191.184.* / 2010-01-10 11:40
ale ja nie chcę żeby ktoś dbał o moje bezpieczeństwo. chce aby Państo dało mi prawo samemu się bronić. ci tzw. stróżowie nawet nie chcieli przyjechac gdy zbóje włamywali mi się do garażu, a żeby mandacik wystawić jak przechodziłem przez jezdnię nie po pasach to na sygnale z piskiem opon mi zajechali drogę!!! Państwo na siłę chce nam zapewniać 'ochronę', ale w praktyce to tylko jesteśmy szykanowani i poniżani, nie ma tygodnia żeby nie trzeba było dmuchać w balonik, ustników nie wymieniają!! to taka tresura i poniżanie nas niewolników.
Edek z krainy kredek / 87.205.179.* / 2008-12-17 21:31
Już nie jeden tak pisał matole Rokerson. Stary, a w policji to sie tylko nad bezpieczeństwem ulic pracuje? Pewnie sam jesteś policjantem, nie dziwie się że wymyślają o was żarty.
Rokerson / 91.94.134.* / 2008-12-17 22:15
I tu jesteś w błędzie ćwoku, nie jestem Policjantem! Jak widzę jednak wasze komentarze to mnie skręca. Każdy mógł być prawnikiem, lekarzem lub kimś innym, każdy czerpie z tego jakieś profity. Ja przynajmniej nikomu niczego nie zazdoszcze bo każdy jest sam odpowiedzialny za to co robi Frajerze.
Edek z krainy kredek / 87.205.176.* / 2008-12-18 10:22
To po co sie bawisz w matke Terese idioto! Pewnie twój dziadek albo ojciec byli policjantami. A twój wywód co do bezpieczeństwa ulic opartych na sześćdziesięciolatkach jest istnie godny frajera! Ile ty masz lat dziecko z Bullerbyn?!
paradys / 62.121.113.* / 2009-01-24 21:33
he he a Tobie pewnie Policjant zamknął Mamusię albo Tatusia - wiesz co mnie najbardziej bawiło KRETYNIE jak zamykałem gościa za wielomilionowe przekręty podatkowe (odzyski o czym się nie mówi trafiają do skarbu państwa - czyli jakby nie patrzeć Policja tez zarabia) i taki ĆWOK mi mówił ,że jest wkurzony bo na mnie płaci podatki - hi hi (jak nie zrozumiałeś poproś o wytłumaczenie dziewczynę - bo są bardziej inteligentne od ćwoków)
gerbert / 213.77.116.* / 2008-12-17 19:07
"Specjaliści wskazują też, że obecna polityka jest bezsensowna, bo armia czy policja ponoszą często wysokie nakłady na wyszkolenie służących tam osób, a te odchodzą później ze służby". A nie wskazują na to, że wojsko samo rezygnuje z nich? A zapominacie o masowych redukcjach? Jak wszędzie marnotrastwo!
kenaj / 77.91.7.* / 2008-12-17 18:51
Dyskusja,jak to dyskusja.Pytanie nasuwa się: z jakiego to powodu ludzie w mundurach w innych państwach mają,korzystniejsze często niż w RP "przywileje" emerytalne?
Szwejku / 85.222.34.* / 2008-12-17 18:00
Wielu tutaj piszących na forum nie ma zielonego pojęcia czym jest służba mundurowa. Widzą tylko zawistnie, że po 15 latach człowiek może iść na emeryturę. Tylko żaden z takich jak np .Rashio nie orientuje się co jest przyczyną odchodzenia. Przecież praca w służbach mundurowych na praca na gwizdek, świątek, piątek i niedziela w sumie dyspozycyjność 24 h / dobę i to za bardzo małe pieniądze.
Przecież obecna ekipa rządowa wami manewruje. Czy wy tego nie widzicie, że powtarzacie bzdury które oni wam podsuwają dla swoich doraźnych celó ? Najpierw kurduple wraz z PO zgłosili projekt aby każdy kgo rozpoczynał prace w PRLu dostawał najniższą ustawową emeryturę. Miała to być ustawa tzw "antyusbecka". Tylko ustawa dotykała każdego kto pracował w MSW ( a milicja również podlegała MSW). Dotykała również ludzi pracującycjh w WSI. I nie ważne czy człowiek rzeczywiście miał coś na symuniu czyteż był rzetelnie wykonywał swoje obowiązki. Ważne , że pracował. Do tego doszły komisje weryfikacyjne złożone po części z idiotów ( lub zdrajców) bo jak można inacze tłumaczyć fakt, że taki macierewicz umieścił na swojej liście czynnych agentów RP działających w innych krajach ?

A czy tacy ludzie jak Rashio wiedzą ile wynosi emerytura po 15 latach służby? Nie przypuszczam bo gdyby wiedział to nie pisał by takich głupot. Ale nim i jemu podobnymi kieruje typowo polska zawiść. Sam nie mam to i drugiemu nie pozwolę. Prymitywne i podłe. Godne kurdupla.
Edek z krainy kredek / 87.205.179.* / 2008-12-17 18:37
To skoro ci te służby mundurowe nie odpowiadały i nie odpowiadała ci dostępność 24h to czemu się nie zwolniłeś? Czemu nie zatrudniłeś się np jako murarz, albo tramwajarz, albo cokolwiek innego. Czemu uważasz że pracowałeś/pracujesz za bardzo małe pieniądze? Zostań rzeźnikiem, górnikiem, czymkolwiek innym. Idź pracuj na deszczu podstawowe 8h albo w zimie na dworze, zamiast siedzieć świątek piątek i p******** w stołek. Nikt Ci nie kazał zostać mundurowym!
mundurowy / 83.25.217.* / 2008-12-25 22:13
Edek Ty na prawdę jestes z krainy kredek - czarno białych! Każdy zołnierz czy policjant może być murarzem, tramwajarzem, cukiernikiem czy smieciarzem, ale nieliczni murarze i tramwajarze mogą byc policjantami i zołnierzami- bo częsć a i owszem jest wykształconych i kulturalnych i nie jąka się, czy nie kuleje, ale czesć po prostu nie jest fizycznie w stanie przeskoczyc niedoskonałosci fizycznych i psychicznych które ich dyskwalifikuja do słuzby matole! Po Twoim podejsciu widze, że nie przeszedłbys komisji lekarskiej - do tego jeszcze trzeba miec poukładane pod kopułą, psycholog by Cię zdyskwalifikował w przebiegach. A jak uważasz, że wczesniejsza emerutura nie należy sie za służbę, to w takim razie chyba lojalnie nie korzystałes np. z ulg podatkowych, bonifikat, obnizek, premii,bo to przecież też przywilej za COŚ! Matole
SASHA1 / 193.34.44.* / 2012-03-15 01:12
dużo bicia piany na temat testów psychologicznych
i zakończenie "MATOLE" MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE O POZIOMIE TYCH TESTÓW
Robert_123 / 148.81.117.* / 2008-12-19 10:46

To skoro ci te służby mundurowe nie odpowiadały i nie
odpowiadała ci dostępność 24h to czemu się nie zwolniłeś?

Bo nie mogłem!
Kalkulacja była prosta i wiem że Ty też taką robiłeś na początku zawodowej drogi: Ja oddaję 15 najlepszych lat mojego życia w zamian za to że skierują mnie do odległego garnizonu (dla Ciebie to pikuś, co?), dadzą tam mieszkanie służbowe (guzik, to już mi zabrali zanim się doczekałem) i będą tak przemieszczać po mapie aż do końca służby. Wcześniejsze odejście wiązało się z wysokimi odszkodowaniami. Skoro takie warunki ustaliliśmy, to dlaczego teraz szczekasz że Ci nie pasuje? Trzeba było iść razem ze mną, dokonać wyrzeczeń w zamian za obietnicę! Nie zmienia się zasad w trakcie gry. Ja służę Ojczyźnie, mimo że przez takich jak Ty jest coraz bardziej przykro. Jak się nie nadawałeś kiedyś, to i teraz niewielki pożytek będzie, ale przyjdź oddam Ci choć część frajdy jaka jest moim udziałem: np. służba w sylwestra. Przez 24 godziny nie zmrużysz oka, a potem nie dostaniesz ani jednej nadgodziny (nie ma takiego pojęcia w wojsku). Zapraszam,
A tytułem podsumowania: głodowe 40% po 15 latach to przywilej. Korzysta z niego wg. tego sondażu 20% osób które już nie mogą dłużej służyć. Albo słyszą że ich prawa nabyte zostaną odebrane, uciekają zanim będzie za późno!
Edek z krainy kredek / 87.205.179.* / 2008-12-17 18:41
Jeśli masz ambicje to możesz równie dobrze zostać kierownikiem tesco, albo prezesem mcdonalda, ale policjanci z natury nie nadają się do tak odpowiedzialnych stanowisk.
slaf2009 / 95.160.242.* / 2009-03-17 22:32
Gadaj głupiemu a głupi swoje.hehe.Edek , widzę ,że z Ciebie to niezły baran jest skoro ci coś ktoś tłumaczy a ty nadal nie rozumiesz.Bez względu na to ile klas ukończyłeś-pozdrawiam,hehe
MSP 7 / 2008-12-17 18:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wykluczone, że gdybym miał podobne prawo - skorzystałbym na tym. Nikt nikogo nie zmusza do pójścia do mundurówek.
sewerer / 213.77.116.* / 2008-12-17 16:53
Ludzie! Nie podniecajcie się! W zdecydowanej większości są to emerytury z których nie da się wyżyć. Owszem odchodzisz przed 40-ką, ale masz też 40% emerytury i idziesz do roboty dalej. Masz 600 złotych i życie złamane i co z tym zrobić? Lepiej takiej kariery w wojsku nie robić. Niewielu wybiera się na taką emeryturę, bo się zdecydowanie nie opłaca. Problem w wojsku jest wręcz odwrotny; ludzie trzymają się rękami i nogami swych posad, bo to po 40. dopiero przychodzą jakieś realne pieniądze, a od nich liczy się emerytura max. 75%. Oprócz kilku specjalności (piloci, płetwonurkowie itp.) emerytury po 40. są skromne i trza dalej robić, bo jest się dziadem. Jeśli tak w wojsku dobrze, to dawajcie tam swych synów i córki! Śmiało! Brakuje głów pod hełm! Ja nie chcę tego luksusu i nie zazdroszczę innym i nie chcę by moi bliscy służyli w Iraku czy Afganistanie, albo kończyli swe kariery, gdy zaistnieje zagrożenie taką służbą.
Zbyszko11 / 193.239.126.* / 2008-12-17 18:40
Masz rację,zgadzam sięz Tobą.Niech się przyjmą do wojska , pojadą do Afganistanu i wrócą z chorą psychiką. i to wszystko za wszawe pieniądze.Rząd tylko myśli o sobie, jak sobie koryto zapełnić , a wokół reszty robią tylko wiele szumu.Bo szukają oszczędności.Porąbany kraj Jak mawiał Zulu Gula - Polska to jest dziwna kraj.Pozdr.
?! / 2008-12-17 12:07 / Tysiącznik na forum
Wniosek - mamy chore służby mundurowe, skoro po 40 roku życia nie mogą pracować!
ga-ga chwała bohater / 83.20.72.* / 2008-12-17 17:37
Niestety oprócz chorób tzw. "zawodowych" są również choroby tzw. "społeczne" - reorganizacja, restrukturyzacja, humanizacja etc ... Zawsze w wyniku takich chorób odchodzą (idą na bruk) fachowcy i specjaliści ...
Rashio / 2008-12-17 08:21
Kolejne pieniądze utopione w błoto. Nasz rząd choremu renciście zabiera rente a zdrowemu guwniarzowi z woja czy policji daje emeryturę. Pytanie, za co my dostajemy przez to po grzbiecie???
Ludzie z budrzetuwki mają jak w bajce; awanse, trzynastki, wczasy pod gruszą, dodatkowe wolne a ci którzy pracują w prywatnych firmach mają przymusowe nadgodziny, minimalna pensyjke i też mają cicho siedzieć bo jak się nie podoba to do wiedzenia. Dlaczego nasz rząd tymi podstawowymi sprawami się nie zajmuje?
Czy ktoś czytał kodeks pracy?
Jakaś paranoja.
A taki mundurowy w wieku niespełna 40 lat śmieje się nam w twarz.
Niemal że każdy wojskowy mówi że w pracy to się nudzi bo nie ma nic do roboty i jeszcze dostaje za to niezłą pensyjkę. To samo jest w policji.
bodix / 80.54.97.* / 2010-02-11 18:55
Rashio:co ty wiesz o pracy w policji czy wojsku, dawaj zobaczymy jakiś cwaniak
mundurowy / 83.25.217.* / 2008-12-25 22:26
Matole, naucz się ortografii, bo Cię nie przyjmą do służby. Jak Ci ktoś da w łeb, albo dziecko porwie i policjanci nastawiając łba odnajdą je żywe to zrozumiesz ca co ta emerytura. Za to że są na każde zawołanie, bo przeciez nie wiesz kiedy będzie Tobie, lub Twojej rodzinie potrzebna pomoc, a jakoś społeczeństwo nie garnie się do pomocy jak Cię będzie ktoś okładał kradnąc portfel czy samochód. Jestem pod wrażeniem głupoty społeczeństwa, walą w porty jak się cos złego dzieje i wołają policję, ale najlepiej płaciliby za to tyle co Chińczykowi za zapalniczkę na stadionie. Po latach szarpania się z brudami społeczeństwa nieraz siada idioto psychika i po to jest furtka - wczesniejsza emerytura. Poza tym policjanci to w 60 procentach ludzie w wyzszym wykształceniem i jak odchodzą na emeryturę wczesniejszą, bo czuli, że nikt mimo obietnic nie wykorzystuje ich możliwosci intelektualnych dla dobra społeczeństwa, to w 9 na 10 przypadków pracują na bardzo wysokich stanowiskach w duzych korporacjach, albo zakładają firmy i sobie dobrze radzą, nie dlatego że mają emeryturę, ale dlatego, że są zniesmaczeni tym, co im Państwo w czasie służby fundowało.
voyaque / 85.237.163.* / 2008-12-19 18:46
po pierwsze zadaj sobie pytanie: skoro w wojsku jest tak różowo, kraina miodem i mlekiem płynąca, to dlaczego sam nie poszedłeś do wojska ??? nie nadawałeś się, a może czułeś z czym to się wiąże ? rezygnujesz z najlepszych lat własnego życia, z wejściem do wojska kończy się indywidualizm, stajesz się szarą marionetką systemu - jedną z wielu podobnych do Ciebie, nie ma szans na ekstrawaganckie wyrażanie siebie, ponadto ten system rzuca Tobą po garnizonach w całej Polsce, najczęściej po zadupiach gdzie psy dupami szczekają a do okien żubry zaglądają, a nie pewnie jak Ty w jakimś większym miasteczku pod skrzydełkiem rodziców, zarobki też nie są powalające - więcej na zmywaku w GB zarabiają, a na tą wcześniejszą emeryturę odchodzisz z zaledwie 40% ostatnich zarobków, i co po wyjściu ??? gdzie pójdziesz dorobić jak nie masz doświadczenia w żadnej innej dziedzinie ?? chyba żeś ambitny, a mieszkania!? nie ma ich dla większości a jak już są to prawdziwe rudery, takie żebyś długo znajomych nie zaprosił, i te mieszkania są do oddania jeśli nie są przeznaczone do sprzedaży, co się tyczy samej służby to nie mów nic o nadgodzinach bo w armii też często zostajesz po godzinach tylko nikt Ci za to nie płaci, i spróbuj oskarżyć kogoś w wojsku o mobbing HAHAHA a na psyche potrafią wsiąść, jestem w tym biznesie od 8 lat i szczerze wolałbym cofnąć się o ten czas wstecz i zmienić decyzje.....
AndrzejWu / 79.186.69.* / 2008-12-17 20:15
"Panie" Rashio, na początek do szkoły podstawowej nauczyć się ortografii, interpunkcji, a później cokolwiek wypisywać na forum.
Rashio / 2008-12-18 08:54
Możliwe, że w mojej wypowiedzi jest sporo błędów ort. oraz int. co nie znaczy, że moja wypowiedź jest faktem.
AndrzejWu, to nie konkurs ortograficzny szykuje taki los, ale ludzie niekompetentni.
Co do dalszych wypowiedzi, to starałem się zostać żołnierzem lecz nie było dla mnie miejsca ani pieniędzy. Tak tłupaczyło WKU. Jedyne co mi zaproponowali to 5-cio letnie studia, z dala od rodziny, za psie pieniądze tylko dlatego, że wojsko nie powołało mnie do odbycia Zasadniczej Służby Wojskowej.
I nie sądzę aby moje życie było zależne od ortografi czy też interpunkcji.
Obecnie jestem studentem II roku, posiadającym stypendium daukowe, tak więc szkołę podstawową mam już za sobą.
jarqu / 78.8.16.* / 2009-10-20 18:56
Jeżeli takich mamy przyszłych magistrów to ja sie zrzekam magistra. wstyd i hańba. chłop zdał chyba za kilo ziemniaków nowa mature!!!!!!!!!!!!!!!
AndrzejWu / 79.186.72.* / 2009-02-24 23:18
No i tutaj mogę Cię Rashio już zrozumieć i kontekst Twojej wcześniejszej (ubiegłorocznej zresztą) wypowiedzi.
Jestem takim "młodym emerytem". Absolwentem WSPol. w Szczytnie (nie dojazdowym) - oficerem tzw. dyplomowanym, magistrem prawa. W dużej części ta właśnie byle jaka Policja była i ( w jakimś stopniu dla mnie osobiście) nadal jest czymś ważnym.
Nie odszedłem, bo super emeryturka na mnie czekała. Odszedłem, bo nie tylko moja świadomość, ale mój organizm zaczął mi tłumaczyć, że jeszcze jestem "nie stary", mam rodzinę, mogę jeszcze dość długo pożyć. Widmo całodobowej psychicznej harówki takiej perspektywy mi nie dawały. Jedno trzeba pamiętać: w mundurze - jak ktoś wcześniej napisał - nie ma świąt, sobót, niedziel, nocy wolnych. Są godziny, nigdy w wymiarze zgodnym z przepisami. Z ośmiu robi się 12 lub 14. W dni wolne, co najmniej początek urlopu spędza sie w pracy. A jak ktoś już jest w takim "transie", żyje tą pracą, więc jak problemy w pracy, to nawet nie dośpi się w domu. To nie jest normalne życie i po jakimś czasie to nie są normalni ludzie. To mundurowi.
Podkreślam: z mojej perspektywy, to nie są miłe "przejścia" na emeryturkę. Żadne pieniądze, żal do struktury, wspomnienia, które pozostały.
I NA PEWNO, GDYBY BYŁO TYLKO NORMALNIE NIE ODSZEDŁBYM I NIE SKORZYSTAŁ Z TYCH WSPANIAŁYCH UPRAWNIEŃ.
Pozdrawiam wszystkich emerytów i służących dla naszego społeczeństwa - dużo zdrowia - szczególnie tego psychicznego. AndrzejWu
Oihsar / 80.55.241.* / 2008-12-17 18:34
Widać że z g.... już wyrosłeś Panie a rozumku jak nie było tak nie ma.
Rokerson / 79.162.1.* / 2008-12-17 17:50
Po pierwsze wypadało by poprawić ortografię. Po drugie wiekszość młodych ludzi w wieku 18 lat gdy tylko usłyszała o konieczności pójścia do armii dostawała panicznych drgawek. Cała rodzina zaangażowana była w to by tylko biedny syneczek do wojska nie poszedł i dostawał zazwyczaj w dziwnych okolicznościach kategorię D. Prawda jest taka, ze wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma i wszyscy mają lepiej tylko nie ja. W armii obecnie naprawdę jest dużo wakatów tylko jakoś chętnych na nie brakuje.
ga-ga chwała bohater / 83.20.72.* / 2008-12-17 17:33
A dlaczego Ty nie poszedłeś do wojska lub policji? Każdy miał wolny wybór zawodu ...
koperwes / 213.77.116.* / 2008-12-17 17:24
Brakuje i tu i tu ludzi! Śmiało jeśli nie ty, to córka lub syn! Komu jak komu, ale sobie i rodzinie chyba źle nie życzysz?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy