Forum Forum emerytalneInne

Emerytury częściowe już dogadane. Co oznacza kompromis?

Emerytury częściowe już dogadane. Co oznacza kompromis?

Wyświetlaj:
Andrzej21321 / 62.141.231.* / 2015-07-10 10:52
Służby mundurowe i urzędnicy państwowi służby społeczne nauczyciele, górnicy i inne grupy społeczne wyraźnie są faworyzowane w kraju i pracują krócej przy tym otrzymując wyższe emerytury i oczywiście nie osiągają wieku emerytalnego ogólnie przyjętego. Powinni płacić wysokie składki emerytalne aby wcześniej iść na emeryturę a nie z biednych słabo zarabiających składek robotników . Taka sytuacja świadczy o braku wspólnej polityki emerytalnej równej dla wszystkich Polaków czyli brak demokracji w tym sektorze.
Dlatego system emerytalny czyli ZUS jest w pewnym sensie okradany przez w/wym. grupy społeczne.
Do tego dochodzi nagminne rozdawanie naszych pieniędzy emerytalnych na zasilenie gotówka firm zachodnich np. pod pretekstem dofinansowania o BHP , ten pomysł to jeden z przykładów wyprowadzania pieniędzy emerytalnych w majestacie prawa co wiąże się z dużymi stratami kasy na emerytury, w związku z powyższym PO i PSL zdecydowali że trzeba pracować do 68 roku życia i dopiero emerytura bo najpierw trzeba dać skorumpowanym cwaniakom a my na nich musimy łożyć przymusową składką ZUS ,a oni z tego korzystają i coraz bardziej utrudniają zwykłemu pracownikowi na otrzymanie godnej emerytury. Emerytury winny być coraz wyższe ale nadwyżki jak widać są natychmiast rozdawane w różny sposób , tym samym dłuższa praca i emerytura po 50 latach praca tak jak w moim przypadku. PO i PSL do domu , dziadostwo zarządzania niebotyczne ,dbają tylko o swoje interesy.
Dopłacamy do wszystkich emerytur rolniczych, dość że otrzymują dotacje na każdy hektar z UE to my musimy płacić na ich emerytury i oczywiście rolnicy wcześniej idą na emerytury, znowu nierówność społeczna.
wiwan / 2015-07-10 11:56
1. wątek dotyczy e. częściowych, Pana wpis- nie.
2. emerytury mundurowe i uposażenie dla sędziów/prokuratorów w stanie spoczynku NIE pochodzi ze składek robotników, nie wypłaca go ZUS.
3. wcześniejsze e. nauczycielskie w praktyce zostały wygaszone- tj. już mało kto spełnia warunki ich uzyskania jako świadczenia nowego.
4. ZUS ma ustawowy obowiązek prowadzenia prewencji rentowej i wypadkowej, właśnie w celu ...zmniejszenia wydatków FUS na renty, 100% zasiłki chorobowe, świadczenia rehabilitacyjne i jednorazowe odszkodowania- a więc świadczenia z ub. wypadkowego i rentowego. Bo summa summarum wydaje wtedy mniej, niż bez profilaktyki.
5. na skutek tego, że składki i tak nie pokrywają wydatków FUS na świadczenia, a więc dokładamy z podatków oraz na skutek tego, jak liczy się wysokość świadczeń ze wspomnianych ubezpieczeń- ubezpieczeni nic na tym nie tracą- wydatki FUS na prewencję nie zmniejszają kwoty wymienionych świadczeń.
Łucyna / 83.20.37.* / 2014-05-29 11:44
z czego mam odłożyć jak zarabiam 2ooo zł,mając na utrzymaniu mąża i dwoje dorosłych uczących sie dzieci.
robotnik / 89.191.170.* / 2012-09-30 12:26
Jedyną metodą na uleczenie systemu emerytalnego jest po pierwsze spowodowanie powszechności płacenia składek emerytalnych tj włączenie do tego systemu rolników i wszystkich innych uprzywilejowanych a także uzdrowienie polskiego rynku pracy tj. likwidacja ustawowa tzw. umów śmieciowych,które są przez pracodawców nadużywane, uszczelnienie systemu rentowego dla rolników. To są główne powody zapaści systemu emerytalnego,jeżeli przeszkadza w tym PSL to należy tę kanapową partyjkę wyrzucić z sejmu
gość244 / 151.88.22.* / 2012-04-04 15:15
Polska rok 2054. ZUS po raz kolejny podniósł emerytalną poprzeczkę.


Rodzina Pyziołów: Wacek Pyzioł, nestor rodu, lat 104, operator koparki, dorabia do pensji rozwożąc butle gazowe. Czasem zapomina do czego służy koparka, ale to nic. Zeszyt z opisem nosi przy sobie, nie widzi na jedno oko a drugie o 40% osłabione, ale życzliwi przechodnie zawsze poczytają o co biega.

Żona Wacka Krystyna Pyzioł, lat 101, księgowa. Kochane prawnuczki dowożą ją do roboty, na zmiany przeliczają słupki liczb, co przy czterdziestu prawnuczkach przebiega dosyć sprawnie i pozycja Krystyny w firmie jest nie do zakwestionowania.

Antoni Pyzioł, syn Wacka i Krystyny, lat 80, leśniczy z zaawansowanym Alzheimerem. Okrutny Niemiec rzuca Antonim po całym powiecie. GPS wszyty w portki informuje wnusie o miejscu pobytu dziadka. ZUS oddala tysiąc czternaste podanie o rentę.

Małżonka Antoniego, Marianna, lat 78, laborantka w zakładach chemicznych. Jest po sześciu wybuchach i dwóch wyciekach trucizn. Okopcona, lecz pełna wigoru.

Drugi syn Wacka, Leszek Pyzioł, lat 78. Murarz i tytan pracy. Jeden poziom budynku w rewelacyjnym czasie ośmiu lat. Dwóch pomocników, obaj po 70 lat, kryją Lesia jak mogą. Żona Leszka, Józefa, lat 74, fryzjerka. Z konieczności strzyże owce. Im jest wszystko jedno jak wyglądają po robocie Józefy.

Kolejny syn Wacka, Marian Pyzioł, lat 76, operator dźwigu żurawia. Mieszka na stałe w kabinie. Nie opłaca się schodzić bo trochę to trwa. Wnusie dowożą prowiant i DVD ze zrzędzeniem żony, Teofili Pyzioł, lat 75, położnej z Parkinsonem czasowo zawieszonej w czynnościach zawodowych po trzech upuszczeniach noworodków.

Kolejne dziecko Wacka i Krystyny Pyziołów córka Stefania Krążol, lat 82, pilotka wycieczek zagranicznych, której i tak nikt nie słucha bo często angielskie słowa miesza z rumuńskimi i rosyjskimi. U Stefci historia potrafi wyglądać nieco dziwnie i bywa, że Jaćwingowie leją Krzyżaków pod Koronowem, a Henryk Pobożny zostaje małżonką księcia Witolda, przez co wzmacnia się przymierze Sasów i Hetytów.

Na marginesie, mąż Stefanii, Leon Krążol, lat 95, chirurg na rencie inwalidzkiej, bo ZUS sprytnie przeliczył wydatki na Krążola i wydatki na ofiary jego trzęsących się dłoni. Krążol wygrał. Może zwiedzać świat za 1600 zł renty.

Ostatni syn Wacka i Krystyny, Wiesław, lat 69, policjant z wydziału kryminalnego na rok przed emeryturą. Ostatni sukces - wielogodzinny pościg i aresztowanie dziewięćdziesięcioletniego złodzieja batoników.

Wśród przedstawicieli trzeciej generacji na uwagę zasługuje Jeremiasz Pyzioł, syn Antoniego i Marianny Pyziołów, lat 58, po przeszczepie nerki i dwóch zawałach nadal lata helikopterem GOPR-u. ZUS uzależnia prawo do renty od trzeciego zawału.

(wszelkie podobieństwa do ewentualnych rzeczywistych Pyziołów i Krążolów są czysto przypadkowe, zaś przytoczone fakty posiadają charakter fikcji literackiej)
bezrobotka / 2012-04-02 08:47
Mam 56 lat przepracowałam 26 lat,urodziłam dwoje dzieci od kilku lat jestem bez pracy bo lepiej zatrudnic młodego i co te moje lata pracy i składki przepadają bo nie mam 35 letniego stażu pracy ,no i nie bede miala bo pracy brakuje dla młodych .Mam apel dla młodych UCIEKAJCIE Z TEGO KRAJU bo tu nie ma przyszłości .Jeżeli szczęśliwie bedziesz w młodym wieku pracował a potem zaczniesz chorować to masz pewne ,że pracodawca zerwie z toba umowe a ty nigdy nie osiągniesz tego wymaganego stażu 35/40 lat a na starość zdechniesz z głodu.
wiwan / 2014-05-29 12:22
Wpis archiwalny, ale warto sprostować, że żadne składki nie przepadają, bo wymóg minimalnego stażu dotyczy e. częściowej, a nie w wieku powszechnym. Dla roczników młodszych niż 1948 NIE ma wymogu minimalnego stażu w celu uzyskania świadczenia w wieku powszechnym.
jabol / 178.36.181.* / 2012-04-01 20:36
czy kto wie ile kosztują NAS podatników tygodniowo loty Donalda do Gdańska
tomasz.wiszenko / 83.9.91.* / 2012-03-31 11:58
Najbardziej mnie śmieszy, że juz wszyscy Polacy z klapkami na oczach mówią o tym "reforma emerytalna" w zakładzie UBEZPIECZEŃ społecznych. A to jest podniesienie podatków i wydłużenie czasu jego pobierania i tak to powinno być nazywane. Dlaczego: po pierwsze bo pieniądze odporowadzone do ZUS nie są nigdzie odkładane a są na bieżąco przejadane, tak jak podatki. Po drugie: ponieważ istnieje przymus ich płacenia ale wypłaty już nie, czego przykładem niech będą ciągłe zmiany umowy miedzy ZUS a płatnikami np. teraz w momencie wydłużania wieku emerytalnego.
Ogólnie rzecz biorąc i tak w ciągu klilku lat zabraknie pieniędzy w ZUS i trzeba będzie znów oskubać wszystkich płacących.
Najlepszym wyściem jest bankructwo systemu. I przejście na formę dobrowolną. Prywatną czy państwową.
A na marginesie popieram pana lukaszduran.
Mam nadzieję, że będzie nas wkrótce więcej i zerwiemy z ukłądem i formą istnienia państwa zapoczątkowaną przy okrągłym stole.
zenith / 83.22.76.* / 2012-03-30 18:49
nawozów sztucznych była 15%, ale: fosfor-amon zdrożał 185%, a woda amoniakalna- NIC...
Barcikowski, Jaruzelski, Kiszczak i jest (ich) średnia 82 lata.
! ! ! / 79.186.56.* / 2012-03-30 18:34
a teraz kradną nam roczną emeryturę.
Damek / 212.106.163.* / 2012-03-29 22:46
A ile Państwo wydało lub wyda pieniędzy na rozweselona matke i ojca małej Madzi ? żyją w luksusie i wszystko mają w dupie za nasze czyli fizoli z kopalni
obserwator1 / 178.43.190.* / 2012-03-29 21:50
większość z was tylko potrafi narzekać zastanówcie się przez minutkę ile wykonaliście prób kombinacji na szkodę systemu ,ta energia mogła być wykorzystana w latach 90-tych na wprowadzenie ustawy .WKŁAD W ZUS DZIEDZICZYMY .GDYBY TAK BYŁO TO ......
rewolta / 95.160.112.* / 2012-03-29 21:23
OGÓLNOPOLSKI PROTEST!!
OBALIĆ TEN RZĄD. Samolotami sobie latają a nam uczciwie chcącym zarobić na chleb mówią, że dostaniemy kilkaset zł emerytury - jak dożyjemy oczywiście.
Pamietacie co obiecywał Tusk? Nie wierzę w ani jedno jego słowo. Precz z nim i całą resztą.
SKÓRWIEL / 95.50.99.* / 2012-03-29 20:56
NA JAKIEJ PODSTAWIE OBLICZYLI TA SREDNIĄ?
Ja rozumiem tak ; jak tą średnią obliczyli
---fizole,może dożyją do emerytury lub ku naszej radości do 70lat ze względu na charakter pracy ,stres,małe dochody co wiąże sie z niezdrowym trybem życia ,niskie zaangażowanie opieki zdrowotnej
---umysłowi;70-75 lżejsza praca wyższe dochody zdrowszy tryb życia
----wyższa klasa średnia70-80
---bogaci posłowie promineci ;75 -85 wysokie dochody,na wszystko ich stać,dostęp do wszystkiego
I TO ONI BĘDĄ PRZEDE WSZYSTKIM KORZYSTAĆ Z NASZYCH SKŁADEK
kruk11 / 77.254.96.* / 2012-03-31 18:53
Dobrze kalkulujesz, też na to wpadłem.
Pozdrowienia
raadsa / 159.205.232.* / 2012-03-29 19:47
a co z innymi przywilejami: służb mundurowych, górników itd? 40 letniemu emerytowi liczą 195 miesięcy średniej długości życia i 67 latkowi tyle samo-dość tej manipulacji!
wściekły / 31.6.142.* / 2012-03-29 19:32
JAK GRZEBIE SIĘ W FUNDAMENTALNYM PRAWIE NABYTYM
TO JA PYTAM SIĘ CO TO MAMY ZA USTRÓJ W TYM KRAJU
PLATFORMA SAMA ROZWALIŁA LUDZIOM ŻYCIE ROZDEPTUJĄC
PRZY TYM SŁABYCH ,CHORYCH,LUDZI POCHODZENIA ROBOTNICZEGO A WSPIERA BOGATYCH
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy