Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Emocji nie zabraknie

Emocji nie zabraknie

Money.pl / 2006-09-12 07:26
Komentarze do wiadomości: Emocji nie zabraknie.
Wyświetlaj:
mari / 2006-09-12 08:40 / Achi
stacje lotosu w moim mieście rosną jak grzyby po deszczu
(zmieniają tylko logo z esso na lotos).piszę o tym bo ostatnio kupiłem na górce troszkę a te zmiany na stacjaćh tak przypadkiem akurat w tej chwili robią.Jestem ciekaw jakie przełożenie będzie to miało na kurs(czy w ogóle).tak bezpośrednio pewnie żadnego przełożenia nie będzie bo niby czemu by miało być.chyba że jakąś informację podadzą że w związku z tym podnoszą prognozy czy coś takiego:-))))))
brydzia / 2006-09-12 08:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
oni podali , że zysk na akcję będzie połowę tego co w 2005
mari / 2006-09-12 09:03 / Achi
no właśnie. czy patrząc na spółkę kierujecie się jedynie zyskiem?czytając Was przed kilkoma miechami miałem wrażenie że nie tylko.Ja jestem ciekaw w tym konkretnym przypadku jak zmieni się wartość księgowa spółki.Myślę sobie że taka stacja paliw to aktywo dla spółki więć generalnie powinno być good.Kurde no chyba firmy inwestujące mogą mieć przejściowo niższy zysk :-)
Może się mylę ciekaw jestem waszych opini.
slaw / 2006-09-12 08:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Panie Danielu takie poziomy - a nie można co rano takie komentarze pisać
brydzia / 2006-09-12 08:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław , pisałeś coś o Kruszwicy , jest w Wyborvzej artykuł
że jest za mało rzepaku , i Komorowski który buduje fabryke do biopaliw już zaczął wykupywać rzepak a Kruszwica zaspała , będą mięli problem , bo pamiętam że rolnicy kiedyś bardzo na nich narzekali że ceny rzepaku niskie , coś mi się wydaje że ropa zacznie spadać a rzepak zacznie rosnąć , bo jak czegoś mało cena rośnie
slaw / 2006-09-12 08:42 / Uznany Gracz Giełdowy
no tak tylko ja pisałerm jak kruszwica miała 58 a nie 67 brrrrrrrrrrrrrrrrrr. I tak róznica między mna a Warrenem - ja myśle o LEASCO a On kupuje)))

Teraz to by mnei na kruszwicy nie było

poczytajcie artykuł w parkiecie o Biotonie - moze byc okazja do zarobku bez ryzyka
Lechu / 2006-09-12 08:46 / portfel / Po prostu Lechu...
mozesz podac link?
slaw / 2006-09-12 08:48 / Uznany Gracz Giełdowy
no nie bo mam tylk ow wersji papierowej - ale wchodzą do ekropejskiego indeksu jakiegoś tam i powinien jak hostoria innych spólek wskazuje wzrosnąć bardzo popyt na kacje z powodu doważania
Lechu / 2006-09-12 08:50 / portfel / Po prostu Lechu...
no wlasni9e nie moglem znalesc tego na stronce. dzieki..
brydzia / 2006-09-12 08:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja wczoraj słuchałam pana Tyszko z BOŚ a i powiedział
że arbitraż windował rynek kupując akcje , więc jak
zamknie kontrakty , zostaną im akcje , oczywiście które rzucą na rynek bo po co im one i będziemy spadać
ciekawe czy pan Daniel ma racje z tym 3200 czy Tyszko z Bosia
Jakby patrzeć na obrót wczoraj na kghm i orlen to można by powiedzieć że arbitrażyści już zaczęli sprzedaż akcji ważących najwięcej w indeksie

Lepper charcuje bo nowy sondaż pokazał przewagę PO nad PiS o 5% , może coś ludziom zaczyna się klarować
odnośnie naszego prawa i sprawiedliwości
samuraj jack / 2006-09-12 08:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Cóż, bliżej mi do Pana Tyszki niż do Pana Daniela [w tym tygodniu:)];
wynika to z przyjętego punktu odniesienia
Pan Daniel ma na względzie okres do 15 września włącznie;
Pan Tyszko [i ja pisząc o tym od kilku dni] mamy na względzie okres zwłaszcza po 15 września

powtórzę co już pisałem;
jeżeli założyć, że większość kontraktów w rękach inwestorów to L, to arbitraż musiał kupować akcje;
po wygaśnięciu L zostają w rękach arbitrażystów akcje, które będą musieli sprzedać [pełna zgodność z Tyszko i Brydzią]; właściciele akcji mają tego świadomość i każdy wzrost (a nawet stabilizację kursu) wykorzystają do sprzedaży akcji, po przecież pojawi się wielka podaż;
i to podaż nie tylko generowana przez uwalniane koszyki akcji, ale również spadające surowce;

jest też możliwość, że wielcy mają już obie pozycje w równych ilościach; zatem w ich interesie nie jest kierowanie kursem - jest im to zupełnie obojętne;

ruchy będzie podejmowała niezorganizowana większość; windowanie kursu się nie uda;

pozostaje jeszcze i taka możliwość, iż wielcy zaopatrzenie w kontrakty w obu kierunkach pójdą w trendem i jednak nadadzą dynamiczny ruch WIG20;
łatwiej to zrobić z trendem niż pod trend; a obecnie widzimy osłabianie surowców, czyli łatwiej zdołować kurs niż go podnieść;
zaczną zamykać długie, powodując wysyp koszyków akcji, dzięki czemu będą zarabiali na krótkich; dodatkowo mogą to wzmocnić sprzedażą akcji [aby móc bardziej wpływać na WIG20 trzeba grać i kontraktami i akcjami].

i na koniec - zdecydowana większość myśli, że jak jest taki LOP, to aby pozamykać, indeks powinien rosnąć;
wielcy z kontraktów nie raz pokazali, jak można rynkiem zakręcić postępująć na odwrót;

jeżeli mieliby jakikolwiek ruch wykonać to będzie to spadek, którego większośc w związku z 15 września się nie spodziewa
A2 / 2006-09-12 08:43 / Spekulantka
Za chwile ugotuja sie z akcjami z wigu 20 , bo maly akcjonariat nie bedzie chcial przejac tych akcji , a ponadto potrzeba duzego kapitalu . No chyba , ze w OFE zaczna parkowac.Z drugiej strony , fundusze inwestycyjne musza bardzo uwazac na swoje "ruchy i decyzje" bo zaufanie klienta latwo stracic i malo kto wejdzie drugi raz "do tej same rzeki" aby stracic .Gra idzie o zyski , ich cieple posadki itd.
A2 / 2006-09-12 08:24 / Spekulantka
Dzisiaj spogladam na ginorossi oraz na fon, ale nie bede kupowala , bo 40 % musi pozostac w gotowce moim portfelu.
dżeju / 2006-09-12 08:18 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ale fajoski komentarz, tak trzymać P. Danielu, oczywiście, szanujemy ich, haha widac że nas Pan czyta (a my Pana)
Lechu / 2006-09-12 08:30 / portfel / Po prostu Lechu...
Dzeju, to Ty wczoraj pisales o Loose Change? Bardzo dobry, jak bys jeszcze mogl podeslac jakiegos linka gdzie jest wersja z napisami bo musze w chacie puscic...
dżeju / 2006-09-12 09:02 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zrobił na mnie duze wrażenie, no bo jak TRZY molochy, które miały wytrzymać napór wiatru, burze i nawet uderzenei samolotu, mogły się ot tak po prostu zawalić a raczej zapaść w sobie z prędkością równą swobodnemu spadaniu? TRZY naraz! podczas gdy jeszcze nigdy ani JEDEN metalowy wieżowiec nie zawalił się od pozaru
mop / 2006-09-12 08:39 / Bywalec forum
wyszukaj na video.google.pl:
Loose Change [Polish subs]
nafciarz / 212.244.79.* / 2006-09-12 08:05
Obserwuje hutmena i widze analogie do biotonu.Najpierw duzy wzrost po jakiejklwiek informacji pozytywnej a potem dreptanie w miejscu.Zeby hutmen dalej rosł to musza byc kolejni chetni do masowego kupna akcji a tych przy tym poziomie cenowym nie widac zbytnio.Nikt nir chce zostac z akcjami na gorce ci co przerobili bioton to dobrze o tym wiedza sam mam niewielka strate na tej spolce.Te 200 zl za hutmena to juz tylko marzenie.
Bonzaj / 2006-09-12 08:35 / portfel / elo, elo, 5, 2 i 0 :) (III miejsce w konkursie giełdowym!)
... dlatego kupia teraz, a sprzedadza na gorce ... a gorka bedzie przed PP... i to nie taka malusia jak teraz ...
JA / 2006-09-12 08:43 / Tysiącznik na forum
górka będzie jak ogoszą nową branże w którą wejdą
Lechu / 2006-09-12 08:54 / portfel / Po prostu Lechu...
a produkcja rur stalowych by pasowala?
niktzn / 2006-09-12 08:00 / Kiełbik na giełdzie
szyb naftowy w każdej zagrodzie (Lepper), kraj szejków! hehe
hajdi / 2006-09-12 07:34 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Dzis ustalenie PP na MNI
Rafi1 / 80.53.164.* / 2006-09-12 07:59
A jakie są w związku z tym Twoje plany, jażeli wolno wiedzieć ?

Pozdrawiam
maiis / 2006-09-12 08:41
tak na moje krzywe oko powinno byc dobrze :)
zielona strzeleczka na MNI az do uzyskania ceny 17zl
mila2 / 2006-09-12 07:54 / Tysiącznik na forum
tzn.już w górę czy jeszcvze się obsunie,muszę uśrednić,możesz coś doradzić (znasz ten papier),dzięki
niktzn / 2006-09-12 07:30 / Kiełbik na giełdzie
fragment wczorajszej analizy bzwbk:
„....Albo spadniemy do około 2.800 pkt. i dopiero wtedy zaczniemy wzrost, albo już poziom 2.900 pkt. okaże się wsparciem skutecznym"
fragment (starszej) analizy Justina Mamis’a (Wall Street, autor m.in. „The Nature of Risk”):
„...trudno o precyzyjną ocenę: nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy mamy do czynienia z chwilowa korektą wzmacniającą dotychczasowy trend, czy też z pierwszym sygnałem odwrócenia.”
podsumowanie:
„Jedyne co można z pewnością powiedzieć o analizie technicznej, to to, że można się całkiem nieźle ustawić wydając gazetę na ten temat.”
i jak zwykle: powodzenia!!
p.s.
powyzszy tekst nie dotyczy gospodarza który kieruje się większym wachlarzem poglądów i wskaźników niż AT do czego również się skłaniam
p.s.2
znów pierwszy ale tak to jest jak się ma dzieci........
niktzn / 2006-09-12 07:31 / Kiełbik na giełdzie
ups, w trakcie pisania ktoś jush zapalił światełko ;)
gollum / 2006-09-12 07:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Myślałeś że tylko Ty masz dzieci? Hehehehehehe :P

Ja już zdążyłem pozaprowadzać szarańczę do przedszkola ;)
niktzn / 2006-09-12 07:42 / Kiełbik na giełdzie
;)
gollum / 2006-09-12 07:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Pstryk światełko.

Ja dzisiaj kibicuję moim śrubkom tofanym :)
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy