Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Epigon chce pozyskać 18-22 mln zł i wejść na NewConnect

Epigon chce pozyskać 18-22 mln zł i wejść na NewConnect

Wyświetlaj:
Józefina / 2007-10-04 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
W połowie lipca wystartuje nowy rynek warszawskiej giełdy przeznaczony dla mniejszych spółek o wyższym ryzyku inwestycyjnym - Alternatywny System Obrotu (ASO). Jest to platforma notowań dla firm z dużymi perspektywami wzrostu. Są już domy maklerskie zainteresowane uczestnictwem w obrocie, firmy doradcze oraz ponad 20 spółek zainteresowanych wejściem na ten rynek. Władze GPW liczą, że w tym roku na ASO wejdzie dziesięć spółek, a do końca 2008 r. będzie to już kilkadziesiąt firm. Notowania mają się odbywać od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 14.00. Na ASO będzie można obracać nie tylko akcjami, ale również prawami do akcji, prawami poboru, kwitami depozytowymi i innymi udziałowymi instrumentami finansowymi. Alternatywny rynek będzie miał również swój własny indeks, który będzie liczony od momentu pojawienia się na nim przynajmniej 3 - 4 spółek. Giełda czeka na zatwierdzenie regulaminu nowego rynku przez Komisję Nadzoru Finansowego. Po zatwierdzeniu regulaminu giełda ruszy z kampanią informacyjną wśród inwestorów. Inwestorami na nowym rynku mogłyby być wyspecjalizowane fundusze zamknięte, asset management, ubezpieczeniowe, venture capital, private equity, a także osoby prywatne posiadające znaczne kapitały. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała ze swojej bazy około 1400 przedsiębiorstw, do których wysłała informację o możliwościach finansowania rozwoju poprzez nowy rynek. PARP zamierza również uruchomić jeszcze w tym roku specjalny program, w ramach którego firmy będą mogły ubiegać się o dotacje na pokrycie kosztów związanych z emisją akcji i debiutem na giełdzie.

Żródło : fundi
Józefina / 2007-10-04 00:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja tylko chciałam dac znać... że NC to po prostu ASO.... tu moze każdy....
a do kupowania akcji nikt nikogao nie zmusza....
Dobryyyyyy wieczór :-)
przewodnick / 2007-10-04 02:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozumiem, ale jak z przychodu 0,9 mln pozyskać 18-22 mln? Czy tutaj każdy może chciec pozyskac co chce? Wiadomo, że chcieć sobie może, bo nie musi nikt kupić, ale ktoś powinien to regulować? Jeśli nie, to zakładam S.A. kupuje taksówke, robie obrót 100 tyś, zysk 60 tyś i za rok pozyskam 50 mln na rowój ogólnopolskiej korporacji lub "akwizycje w europie...."
wesoły / 83.25.82.* / 2007-10-04 08:16
NC jest rynkiem dla firm dynamicznie rozwijających się z potencjałem z 0,9 na 4,2 mln przychodu jak przeczytałem w tym roku,jeżeli twoje taxy będą miały takie wskaźniki to czemu nie-zakładaj (ale słyszałem że już ktoś wchodzi z taxami-niestety nie jest to twój nowatorski pomysł...
przewodnick / 2007-10-03 22:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy istnieje techniczna możliwośc pozyskania takiego kapitału z takich obrotów? Przecież obroty są kluczowym czynnikiem przy obliczaniu wartości spółki. Ciekawe jaki majatek spólka posiada.
Wspólczuje inwestującym na New Connect
JOTKA / 83.14.142.* / 2007-10-03 18:26
Toż moja ciotka na straganie na Targówku wyciąga większą kase.
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-10-03 22:16
Ostatnio często komentyuję debiuty na GPW i NC, ale tym razem to już "przegięcie" 0,9 mln przychodu!!!!
To już Paranoja.
APEL!!!
Panie Prezesie Sobolewski - zmień regulamin giełdy - bo faktycznie, jutro, będą aplikować straganiarze ze stadionu X-lecia. Mają wieksze przychody i podejrzewam wieksze zyski.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy