Forum Forum inwestycyjneForex

Euro w Polsce = spadek cen?

Euro w Polsce = spadek cen?

Money.pl / 2008-09-26 19:19
Komentarze do wiadomości: Euro w Polsce = spadek cen?.
Wyświetlaj:
kaczordonald / 149.254.192.* / 2008-09-26 21:11
nieuzasadnionych podwyzk klienci w moga niezaakceptowac.w jaki sposob do cholery.wysadzic sie bomba w supermarkecie.teraz wiekszosc podwyzek jest w Polsce nieuzasadniona i drozej jak w UE.ci goscie co pisza na tym portalu to zarabiaja miesiecznie po 5 CZY 6 tysiecy i przezucaja sie statystyka i roznymi tabelami.znow zapomniano o czynniku ludzkim w ekonomii a to sie zwroci w odpowiednim czasie.rzad ktory nic nie potrafi ale chce pozniej moc powiedziec:TO MY WPROWADZILISMY EURO -ALE TO CO ZE POLOWA NARODU ZDECHLA Z GLODU
Howard Webb / 2008-09-26 23:39 / Bywalec forum
pytanie: co robiłeś w 2000 roku?
studentMIM / 2008-09-26 23:15 / Tysiącznik na forum
jeszcze jakieś inne "ciekawe" teorie?
optymista123 / 83.9.135.* / 2008-09-26 20:01
w żadnym kraju się to nie udało , ale u nas całkiem możliwe bo gdzie popatrzeć to cud na cudzie
OBIEKTYWNY I REALISTA / 83.19.1.* / 2008-09-26 19:43
już kiedyś słyszałem o obniżce cen jak mieliśmy wejść do UE
a teraz widac czy staniały ,energia i wiele innych żeczy
Howard Webb / 2008-09-26 23:40 / Bywalec forum
jesteś dyslektykiem czy matołem?
onto / 217.96.100.* / 2008-09-29 17:59
rozumiesz ktores z tych dwoch przytoczonych pojec?
Zalosne.

Balcerowicz zdzieral gardlo, ze po wejsciu do ue, ceny spadna?
mkg / 2008-09-26 19:42 / Bywalec forum
Trzeba być dobrze zmotywowanym materialnie, dyletantem w temacie lurb idiotą zeby publikować bzdury. Ceny nigdy nie spadają , wystarczy prześledzić relacje cen do zmian kursu złotówki w stosunku do Euro, USD i CHF natomiast powprowadzeniu Euro spadnie wartosc nabzwcya naszych dochdow o ok. 30% tak jak to sie stalo w krajach, w ktorych wprowadyono Euro. Ale taki bedyie kosyzt przzjecia wspolnej waluty.
studentMIM / 2008-09-26 23:17 / Tysiącznik na forum

Ceny nigdy nie
spadają

To skąd wzięła sie deflacja w Japonii? Dlaczego mamy okresową deflację w każdym roku? Nie mówiąc już o spadku cen pojedynczych produktów, które są dość częste na rynku.
3-5-8 / 89.77.15.* / 2008-09-26 19:38
jak w przypadku cen chleba po obecnej obniżki ceny pszenicy o 40%, czy przetworów mlecznych przy jeszcze większej obniżce w skupie cen mleka. Wręcz przeciwnie - w detalu wszystko drożeje. Może by któryś z "ekspertów" wypowiedział się na ten temat, czy w ogole temat "niewidzialnej ręki rynku".
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
mkg / 2008-09-27 20:50 / Bywalec forum
błąd we wniosku, nie ma parszywych i chciwych kapitalistów i reszty , są Ci którzy potrafią być przedsiębiorczy i reszta, która nie potrafi nic zrobić smemu i musi chodzić w kieracie . Taki podział różnie się określa w historii od niewolnictwa do kapitalizmu ale podział społecństwa zawsze jest ten sam i Ci co nie potrafią mogą tylko dawać upust swojej niemożności.
Floyd / 2008-09-27 00:51 / Tysiącznik na forum
No to powiedzmy inaczej: szlachetni i szczodrzy kapitaliści (lepiej?)
Tak czy siak na tym polega wolny rynek, że każdy ciągnie ile może i proponuje się co najwyżej innym aby robili to samo. Wysoki wzrost zarobków w wielu sektorach musiał przynieść takie, a nie inne konsekwencje, a sprawiedliwości nie było, nie ma i nie będzie.
Krótko mówiąc jeżeli zgadzamy se na kapitalizm to musimy się zgodzić na parszywych, chciwych kapitalistów i nie ma innego wyjścia. Jest to system który wymusza określone działania i pojedynczy człowiek który nie chciał by podporządkować się tym regułom prędko by utonął.
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
Howard Webb / 2008-09-26 23:47 / Bywalec forum
krótko: parszywi i chciwi kapitaliści są przyczyną tego stanu rzeczy
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-09-26 19:22
propaganda rządu nierobów kłamie w biały dzień
Floyd / 2008-09-26 19:19 / Tysiącznik na forum
JEstem za wprowadzeniem € tym nie mniej jak się czyta wypowiedzi typu:
Floyd / 2008-09-26 19:39 / Tysiącznik na forum
Jestem za wprowadzeniem € tym nie mniej jak się czyta
wypowiedzi typu:
nieuzasadnionych podwyżek cen klienci mogą nie zaakceptować.

to cholera człowieka bierze. Mogę nie zaakceptować wysokich cen Mercedesów i nie kupować ich, ale co oznacza nie zaakceptowanie wysokich cen żarcia? Jeść otręby i czekać aż ceny spadną?
Dla tych makroekonomistów to wszystko jest takie proste jak dla pilotów samolotów wojskowych zrzucenie bomby na miasto. W dole widzi tylko zarysy miasta i naciska przycisk. Podobno dużo trudniej strzelić z paru metrów prosto w twarz pojedynczego człowieka.
studentMIM / 2008-09-26 23:18 / Tysiącznik na forum
Oznacza to wymuszenie przez klientów konkurencji pomiędzy sprzedawcami.
marek 19.53 / 83.24.58.* / 2008-09-27 00:01
Przez zaprzestanie konsumpcji ??? Żreć trzeba,
Akurat przyznaję Floydowi rację.
Zobacz jakie wygibasy uprawiają dilerzy samochodów wspomagani przez rząd. Co wyczyniają prawnicy wspomagani przez rząd. Co z cenami leków . Wyjaśnij mi teoretyku gdzie się podziała niewidzialna ręka rynku.
Wyjaśnij jak to się dzieje, że w europie marże wynoszą kilkadziesiąt a często ponad 100% a w USA kilka.
Ostatnio kupiłem materiały budowlane z upustem 40% od tzw. ceny fabrycznej. To nie była wyprzedaż, firma nie bankrutowała. To oznacza narzut na cenę wyjściową na poziomie 70%. Ponieważ dostawca też darmo nie oddawał narzut w efekcie wynosi 100%

We Włoszech ludzie ograniczają spożycie makaronu - a narzuty okazuje się są na podobnym poziomie. Mają euro, mają wolny rynek.
Wytłumaczysz ????
Howard Webb / 2008-09-27 00:21 / Bywalec forum
deweloper sprzedaje mieszkanie z upustem 50%,
pytanie: czy zarabia na nim?
odpowiedź: nie bo zarobił już na 100 innych, a to jedno, żeby sprzedać za dużo czasu i pieniędzy by go kosztowało.

jest to analogia to pana przypadku jak sadzę
Howard Webb / 2008-09-26 23:50 / Bywalec forum
tak jak obniżki na stacjach paliw po obniżce ropy naftowej?
studentMIM / 2008-09-28 10:43 / Tysiącznik na forum
ceny na stacjach nie wzrosły tak jak ropa, to teraz też nie spadną tak jak ona (poza tym w Polsce wzrosły koszty pracy)
asdasd / 82.115.86.* / 2008-09-26 19:38
a dlaczego jestes za wspolna waluta w ZSRE ?
Floyd / 2008-09-26 19:42 / Tysiącznik na forum
Pisze w artykule, ale mogę zacytować:

Zdaniem ekspertów z Deloitte, przyjęcie euro przez Polskę jest w interesie całej gospodarki. Według nich krótkoterminowym efektem przystąpienia do wspólnej waluty będzie m.in. wyższa efektywność i płynność rynków finansowych, większa wiarygodność Polski, brak ryzyka walutowego, niższe stopy procentowe, zabezpieczenie przed atakiem spekulacyjnym na polską walutę.
transu / 79.175.204.* / 2008-09-26 20:14
A dla mnie to typowa socjalistyczna propaganda. Znowu sie ludzi kłamie.
studentMIM / 2008-09-26 23:20 / Tysiącznik na forum
Zawsze mnie zastanawia, skąd w ludziach tyle "spiskowych teorii dziejów"?
marek 19.53 / 83.24.58.* / 2008-09-27 00:07
A skąd w ludziach, niektórych, tyle wiary w cudowne recepty, automaty rozwiązujące problemy:
- podatek liniowy
- podatek belki
- euro
- wolny rynek
- itd.

to też z gatunku " spiskowe teorie dziejów."
studentMIM / 2008-09-28 10:41 / Tysiącznik na forum
To nie są automaty, a jedynie rozwiązania, które najprawdopodobniej pomogą w osiągnięciu celu (wysokiego wzrostu gospodarczego).
1. podatek liniowy uprości podatki, ułatwi życie przedsiębiorcom i może zwiększy inwestycje
2. Euro - ułatwi wymianę handlową i zniesie ryzyko kursowe
3. wolny rynek - w znaczącej większości wypadków działa zdecydowanie lepiej od gospodarki sterowanej przez państwo.
4. podatek Belki - nie mam pojęcia, co miałeś tu na myśli (czego niby rozwiązaniem miałby być ten podatek?)
To nie ma nic wspólnego ze "spiskową teoria dziejów". To jest po prostu analiza i szacowanie prawdopodobieństwa pewnych zdarzeń
P.S. W Twojej wypowiedzi da się zauważyć tradycyjne próby reakcji atakiem niezwiązanym z tematem, bez merytorycznych argumentów
Floyd / 2008-09-26 20:29 / Tysiącznik na forum
Dodam jeszcze, że przy dostaniu się do władzy nieodpowiedzialnych polityków to może być niezły bigos przy walucie krajowej, euro stawia pewną tamę nieodpowiedzialnym politykom. Z tym stwierdzeniem musi się zgodzić każdy rozsądny czlowiek..
zby79 / 94.42.22.* / 2008-09-26 21:52
A w jaki sposób bank centralny powinien reagować na kryzys? W jaki na inflację? Po wprowadzeniu EUR to jaką będziemy mieć swobodę manewru? Żadną. Tak naprawdę liczą się tylko Niemcy i Francja. Portugalia była w kryzysie i chciała zwiększyć deficyt. Niemcy były oburzone, bo przecież kryteria konwergencji to świętość. Nie pozwolili na zwiększenie deficytu. A co zrobili, jak kryzys dotarł do Niemiec? Zwiększyli deficyt. I dlatego jestem przeciwko Euro.
sceptyk / 2008-09-26 22:34 / Tysiącznik na forum
I nie jesteś osamotniony w tym sprzeciwie
marek 19.53 / 83.24.58.* / 2008-09-27 00:10
Bez wątpienia nie. Potrzebne nam ono euro jak wrzód na d...
Floyd / 2008-09-26 22:32 / Tysiącznik na forum
To już jest polityka i można 'zadyskutować ' się na śmierć.
Jeśli się przyjmie, że UE jest tylko po to aby utopić Polskę, ą wywindować Niemcy a są tacy co tak uważają, to można tak rozumować jak Pan, . Raczy Pan jednak przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy tak uważają i wówczas dalsza dyskusja na ten temat traci sens bo ani ja nie przekonam Pana ani Pan nie przekona mnie.
A, co do tych ręcznych sterowań to też mam dużo wątpliwości. Mam nadzieję, że Pan wie, że jedni chcieliby np. jak najwyższego kursu złotówki inni wprost przeciwnie i oczywiście wszyscy mówią o interesie kraju jako całości. Pan oczywiście też wie i też w interesie całego kraju.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy