Forum Forum emerytalneInne

Fedak: Projekt reformy emerytalnej już niedługo

Fedak: Projekt reformy emerytalnej już niedługo

Wyświetlaj:
mariolka1234 / 91.94.38.* / 2010-03-21 17:03
chyba jednak bierze niedozwolone dopalacze. bredzi kobieta coraz bardziej. ja na swoją kase w ofe mam podgląd i wiem ile ich tam jest, a zus ? bankrut! pozwólcie zabrac ludzia kase z ofe do kieszeni i zmieniajcie sobie ten system. nie kradnij dalej.
mych10 / 2010-03-19 16:38
Może zostawić nam wybór-jak ktoś chce niską emeryturę,wybiera sam niską składkę i system podobny do KRUS,kto wysoką emeryturę-składkę wysoką, a budżetówka -emerytura najniższa,bo i tak za nich płacą podatnicy.Nie tak jak teraz-nauczyciele, górnicy , mundurówka wczesne,wysokie emerytury na nasz koszt.Może wreszcie ktoś napisze prawdę o powodzie zapaści naszego systemu.Każdy chętnie by oszczędzał,gdyby podatek Belki został zmniejszony lub zlikwidowany.Teraz jest tak ,że ci co oszczędzają płacą najwyższe podatki-19% bez odliczeń i gdzie równość prawa.Rzecznik P.Obyw.zajmuje się różnymi głupotami,typu brak szczepionej,a tej jawnej dyskryminacji osób oszczędzających nie zauważa
maruda2 / 2010-03-20 07:34
Co do podatku belki to chodzą słuchy ,że dziwny kształt tego podatku jest wynikiem działań lobbystów banków , Miano go znieść ale się nie znoszą ,ani nie poprawiają .
dzięki temu baki mogą na starych lokatach dawać po 2 procent . ,moim zdaniem nie pozbawione sensu są podejrzenia ,że banki za utrzymanie podatku belki dają korzystne kredyty. i dlatego projekt Pitery walki z korupcja przepadł ,bo zakładał ujawnienie posiadanych kredytów . Pewnie Chlebowscy od tego tematu robią niezła kasę . Ciekawe dlaczego nie ma komisji śledczej w sprawie podatku belki Joz nawet sąd administracyjny zakwestionował rozwiązanie dotyczące odliczeń tego podatku..A tak Palikot ,Chlebowski ,Rostowski , jakoś nie potrafią dostrzec ,że podatek ten w obecnej postaci jest zły i ,że można by zwiększyć z niego wpływy do budżetu umożliwiając wyjście z lokat anty-podatkowych . DZIWNE TE OKŁADY POLITYKÓW
toruń 1234 / 79.162.62.* / 2010-03-19 18:56
Chora kobieto! Tak jak obiecalem W ZESZŁYM MIESIĄCU- od pierwszego zwolniłem ludzi , działalność zamknięta , ja choruje , zus mi płaci . Takich więcej i ty bedziesz boso codzić ! Man nadzieje że PLS wyp. .... z sejmu w wyborach. a może szybciej ciebie samą . Twoje głupie myślenie to mistrzostwo świata. Powturze twoje słowa - SPIER ....!!!!
maruda2 / 2010-03-20 08:13
Słyszałem ,że Holendrzy maja projekt rozszerzenie eutanazji na osoby powyżej 70 roku ,życia , Ale u nas jak Ci co dożyją emerytury to mają taką wole życia ,, ze na rozwiązania holenderskie pani minister nie ma co liczyć . Mimo usilnych starań pani minister zdrowia , sytuacja nie ulega poprawie. O reformie KRUS nie ma co marzyć ,bo koalicjant nie pozwoli, wiec trudna jest sytuacja PO . Nie dotrzymane obietnice wyborcze np zniesienia podatku od lokat też nie zwiększa poparcia wyborczego no i jeszcze ta wypowiedź posła Drzewieckiego . Czy to nie nadmierna szczerość.? Chyba nawet przedstawienie przedwyborcze może nie pomóc.
paulbociek / 2010-03-19 15:27 / Bywalec forum

Warunkiem jest, by zebrał w ZUS odpowiednio wysoką kwotę, pozwalającą mu na otrzymywanie co najmniej 200 proc. najniższej emerytury.

To jest pomysł tylko dla najbogatszych. Żeby z samego ZUS dostać 200% najniższej emerytury trzebaby regularnie zarabiać ok.12 000 PLN/m-c i to od początku kariery zawodowej!!! Minister Fedak chce zadbać wyłącznie o najbogatszych. A ci co zarabiają średnio i mało???
paulbociek / 2010-03-19 15:11 / Bywalec forum

Zdaniem Fedak, zawarta w założeniach propozycja zmniejszenia składki, która miałaby wpływać do Otwartych Funduszy Emerytalnych z obecnych 7,3 proc. pensji do 3 proc., i skierowanie różnicy, tj. 4,3 proc. do ZUS, jest sprawą najważniejszą dla ministra finansów, który musi dbać o dochody budżetu państwa, o odpowiedni poziom deficytu

Kolejny raz ta sama próba okradania przyszłych emerytów.
paulbociek / 2010-03-19 15:07 / Bywalec forum

- To ja mam inicjatywę ustawodawczą, m.in. w kwestii ubezpieczeń społecznych.

No to już tylko z tego powodu możemy się zacząć bać!!!
ale jajeczka tu są / 178.36.55.* / 2010-03-19 14:53

polski system emerytalny upodobnić do kanadyjskiego, w którym państwo gwarantuje tylko niewielkie świadczenie

a co tu upodabniać ??
przecież tak już jest :-))))
dgen / 2010-03-19 14:42 / Tysiącznik na forum
...............więc już teraz należy się bać
Dantego syn / 195.238.227.* / 2010-03-19 14:10

Nie mamy nawyku oszczędzania na emeryturę, nie potrafimy jeszcze inwestować swoich pieniędzy, a wiele osób nie ma po prostu z czego.

Ciekawe czy tak naprawdę to jest główny powód skoro sami twierdzą, żę
... i skierowanie różnicy, tj. 4,3 proc. do ZUS, jest sprawą najważniejszą dla ministra finansów, który musi dbać o dochody budżetu państwa, o odpowiedni poziom deficytu


Tak, że jak zawsze myślą nadal w pierwszej kolejności o sobie.


Warunkiem jest, by zebrał w ZUS odpowiednio wysoką kwotę, pozwalającą mu na otrzymywanie co najmniej 200 proc. najniższej emerytury.


Jak zwykle myślą by tym najbiedniejszym żyło sie lepiej ;)


Ehhhh, ręce opadają, znów pod pretektem lepszego jutra, ratują swoje pośladki przed katastrofą. A nam ciągle trują, ludzie prąd drożeje, ale jak sie postaracie to możecie obniżyć zużycie w swoim domu o x%, emerytury będą małe, ale jak będziecie odkładać co miesiąc dodatkowo x PLN to dzięki temu będzie miał dodatkowo na emeryturę wielką fortunę. Jak tego wszystkiego słucham to już więcej prawdy widzę w reklamach telewizyjnych niż w zapowiedziach naszych władz.
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-03-19 13:45
Niech POmiot powie jasno że w d... ma przyszłe emerytury. A chodzi im tylko o okradanie podatnika na celu sponsorowania tego socjalistycznego skansenu.
maruda2 / 2010-03-21 09:41
To ,że nie chodziło o emerytów to oczywiste ,a samo rozwiązania były bardzo korzystne dla zarządzających funduszami np wysokość prowizjii

Najnowsze wpisy