Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fedak zagarnie nasze pieniądze na leczenie?

Fedak zagarnie nasze pieniądze na leczenie?

Money.pl / 2011-01-10 11:20
Komentarze do wiadomości: Fedak zagarnie nasze pieniądze na leczenie?.
Wyświetlaj:
henryk19444 / 188.146.255.* / 2011-01-27 07:49
CO SIĘ MOŻNA SPODZIEWAĆ PO PANI MINISTER
UWIELBIAJĄCEJ,JAK JĄ CAŁUJĄ PO RĘKACH ...
ŻEBY CHOCIAŻ Z WDZIĘCZNOŚCI !!!
EURO STUDENT / 2011-01-11 06:35
Dobrze fedek opisała dystrybucję finansów publicznych do NFZ ! to jest skandal ! takie przepływy uszczuplają kwoty przekazywane do NFZ !

pracownicy, transfery pieniądza = koszty !

można zastąpić ich jednym komputerem z procesorem słabszym niż teraz są w telefonach i będzie taniej i lepiej !

ale Tusk zatrudnia amrię urzędasów A MY PŁACIMY ZA NICH W CORAZ WYŻSZYCH PODATKACH !
EURO STUDENT / 2011-01-11 06:28
dawaj rybiata… ubij tuda Paskuda … (Bang) … hahaha… dawaj na zad… uchodzi ! … (Bang) …

dlaczego prokuratura nie bada filmu zaraz po katastrofie?

"Podział władzy w Polsce i zmowa POlskiej strony (Tusk i Komorowski) ze stroną rosyjską by zamordować Prezydenta i Generałów"

Takie słowa usłyszałem wczoraj od mojego Przyjaciela z Białorusi który tak jak ja i wielu innych, otwartych umysłem na realia jest zdania, że w Smoleńsku doszło do zamachu na władze Polski.

Dlaczego władze stoją z rękami w dół i nic nie robią by wyjaśnić sprawę? Wszystko to mistyfikacja i już tak zostanie dopóki rządzi nami Tusk czego się bardzo wstydzę !

Musimy oddać sprawę ludziom rzetelnym a na chwilę obecną tylko Prawo i Sprawiedliwość może wyjaśnić sprawę ale to przy okazji bo najważniejszym ich zadaniem powinno być odbudowanie zdrowego systemu Finansów Publicznych i polskich spółek bo Platforma z Tuskiem na czele ZNISZCZYLI już za DUŻO.

POwiedz NIE dla Tuska i Komorowskiego !

Kolejnym zagrożeniem są unieważnione głosy (3 miliony w wyborach samorządowych)
Żeby nie było tak, że wybory wygrywa ten kto liczy głosy.
jj2 / 89.228.242.* / 2011-01-11 11:54
głupolu, nie rozsiewaj banderowskich bredni
ARPAD / 94.75.121.* / 2011-01-11 20:29
już sowiecka ambasada się włączyła? A towarzysza w szkółce FSB nie uczyli, co oznacza słowo "banderowskie"?
michacel2 / 2011-01-11 07:56 / Tysiącznik na forum
Co sie dziwic, nikt nic nie robi ani nie protestuje na klamliwe i oszukancze dzialania wladzy. Nawet media i rzekome autorytety wybielaja i wychwalaja PO czy Tuska w nieboglosy a podzial narodu na be i cacy byl tego dobitnym przykladem nonszalacji i cynizmu sarkastycznego wladzy. Te wszystkie tricki, sztuczki, zamiatanie pod dywan, kryte afery czy udawanie rzadzenia a nawet w administracji chaos i katastrofa czeski film, nikt nic nie wie... Przyklad nastepny koleje czy autostrady skreslone z programu 85% a co z Euro2012, przeciez to wstyd i chanba? To wszystko propaganda ale zmierza sie i ucieka do metod nasladownictwa putinowskich rzadów, cel uswieca srodki na koszt obywatela zadluzenia, mówiac o demokracji czy standardach ale kalmstwo na kazdym kroku czy oszukiwanie wlasnego narodu, oszustwa wyborcze czy nawet mordy polityczne. Banda czterech dazy do totalitaryzmu i pod plaszczykiem demokracji zmienia w pudrowana autokracje przy silnym wsparciu i manipulacji mediów.
jakiśtam / 93.105.67.* / 2011-01-10 21:30
....zacznie się leczyć na głowę......
Jan Maria Rokita / 83.29.129.* / 2011-01-10 23:24
Zatrudniajac idiote mamy gwarancje ze praca tego idioty bedzie idiotyzmem. Tylko gdzie normalni Polacy maja pracowac i mieszkac skoro w Polsce jest tak..!?

silajednostki.pl
bsf / 77.254.168.* / 2011-01-10 21:09
Od kiedy został utworzony ten "niby rząd" POLSKA dołuje a wraz z POLSKA całe społeczeństwo. Mam jedno pytanie do pryszczatych yntelygentów co jeszcze nie zostało zniszczne podczas tego nierządu Tuska???
EURO STUDENT / 2011-01-11 06:31
tusk niebawem będzie szukać elektoratu w gimnazjach i obniży wiek który upoważnia do głosowania w wyborach !
ARPAD / 94.75.121.* / 2011-01-11 20:33
To już lepiej w żobkach i przedszkolach szukać elektoratu: wystarczy dać misia albo gumę do żucia. Przecież już od 3 r.ż. dziecko będzie zagospodarowywane przez tzw. "państwo", czytaj: partię Rządzącą...
liczydełek / 81.190.143.* / 2011-01-10 18:19
aha czyli rolnicy ponieważ nie płacą podatku dochodoweo w ten cudowny sposób nadal będą mieć darmową "służbę zdrowia" nie płacąc ani grosza na jej funkcjonowanie tak jak obecnie nie płącą składek zdrowotnych na NFZ.
asik50 / 217.153.161.* / 2011-01-10 19:44
w NFZ Gdańsk zasiadają osoby, które ustaliły której kardiologii trzeba zabrać,ale nikt nie mówi,że szpitale nie dostały kontraktów na operacje żylaków i innych schorzeń. Potrzebujemy zmian na jesień
asik50 / 217.153.161.* / 2011-01-10 19:41
Pani Fedak to naprawdę z choinki się urwała... wszelkie jej zmiany nie mają nic wspólnego z ekonomią, wręcz z kreatywną księgowością... Niech się wezmą za pijaków,którzy przywileje mają największe w tym kraju...Won od moich składek
rembert2 / 2011-01-10 17:43 / Tysiącznik na forum
Czy kandydaci na ministrow przechodza badania psychiatryczne?
rYSZARD w / 83.26.72.* / 2011-01-10 17:42
Nie tylko pani Fedak jest zle zrozumiana ale cały rżąd pana Tuska trudno zrozumiec bo stara się byc lepszy od Misia Bareji.
niewierzący ateusz / 83.5.89.* / 2011-01-10 17:40
nie zachwyca mnie ani OFE ani NFZ ani służba zdrowia, ale nasze pieniądze ze składek trafiając do NFZ to mniej czy bardziej racjonalnie muszą zostać wydane na służbę zdrowia, jeśli składka zdrowotna stanie się częścią podatku dochodowego i trafi do budżetu to nie ma gwarancji,że budżet w całości wypuści ją ze swoich szponów, zakładam się o półlitra typu 0.7 ,że spora część naszych składek po zamianie na podatek dochodowy zamiast trafić do służby zdrowia posłuży za kolejną łatę do łatania dziury budżetowej

ps. i nie pociesza mnie,że fedak już nie chce, bo w przypadku OFE też były różne propozycje, wycofywania i dyskusje, udał się skok na OFE to w takiej czy innej formie czas na NFZ
misspiss / 89.79.1.* / 2011-01-10 16:53
Staraj się wysłowić w jednym zdaniu. Elaboraty na forum to "zabieranie powietrza" innym. Ostatnio do pustej sali gadał poseł pisu. Głosuję na po bo stawiam na mniejsze zło. Nurt martyrologiczno-ekshumacyjny mi nie leży.
rembert2 / 2011-01-10 17:48 / Tysiącznik na forum
Niezaleznie od oceny PISu barany z PO zostana baranami.Sam juz nie wiem,moze wynajac do rzadzenia jakies UFO czy co?
michacel2 / 2011-01-10 17:03 / Tysiącznik na forum
misspiss to ze posel PiS przemawial do pustych law swiadczy o jego kulturze i zaangazowaniu ale winni sa ci, co olewaja prawo i nie biora udzialu w debatach, tylko przylatuja na glosowania po dyscyplinie partyjnej. Specjalista zas w glosowaniu do pustych stolków jest wlasnie posel POszolomów komisarz Sekula, chyba sobie przypominasz, jakiego podstepu z lamaniem prawa czy etyki posla dokonal.
michacel2 / 2011-01-10 15:36 / Tysiącznik na forum
Moi drodzy internauci, powiem krótko, bo niekiedy odnosze wrazenie, ze co by nie napisac ciagle POpaprancy ripostuja i klamliwie przekrecaja. Ludzie dlaczego mamy tak wielu naiwnych zaslepionych POpleczników czy oni nie widza tych trików i podstepnych podchodów czy skoku na kase narodu i obywateli. Dla kogo jest Platforma Oszustów czy dla wladzy i Tuska czy dla narodu. Przeciez odpowiedz widac, jak na dloni. Kiedy w sejmie ma byc cos waznego dla obywateli, spoleczenstwa, rozwoju gospodarki czy kraju, to uruchamiana jest zamrazarka albo na sejmie swieci pustkami w lawach rzadowych i POntozaurów. Kiedy zas ma sie cos przeglosowac przeciw zlej i spolecznie szkodliwej ustawie rzadu lub podniesc votum nieufnosci np. Grabarczyk to lawy sa przepelnione i panuje dyscyplina partyjna. Przeciez to rzad i wladza partykularna wylacznie dla PO i przeciw narodowa. Ludzie przejrzyjcie i sie opamietajcie quo vadis?
ses / 80.48.115.* / 2011-01-10 16:16
Facet, o czym ty piszesz? Masz jakąś inną, rozsądną alternatywę? Wal śmiało, ale nie pisz bzdur! Kim byś zastąpił PO? Wiesz na czym polega demokratyczny system parlamentarny? Głosujemy na partie. Na kogo niby miałbym głosować? Naiwnością byłoby uwierzyć, że można coś osiągnąć, głosując na lewicę. W naszym wyznaniowym państwie mamy betonowy, znaczący, katolicki elektorat, który stoi murem przy PiS-ie i słabiutką, w zasadzie klerykalną lewicę. Każde niezdecydowane głosowanie na cokolwiek poza PO, dzisiaj jest sukcesem PiS-u. Cóż z tego, że nie lubię PO. Jeśli odejdę od zasady, że wybieram mniejsze zło, PiS zacznie znowu mundurować mi dziecko, wpisywać mu oceny z religii katolickiej na świadectwo, uposażać Kościół, rozwijać i tak szeroki system kontroli przez kler wszystkich dziedzin mego życia, robić mi konferencje prasowe w PM, Trwam, organizować pielgrzymki i niszczyć demokrację aparatem policyjnym. Chciałbym, by nasze państwo było podobne do tych, które dzisiaj wiodą w Europie, a więc coś na wzór skandynawski. Jak mam niby to zrobić, jak nie ma żadnej siły, która chciałaby się wzorować na np. Norwegii?
liczydełek / 81.190.143.* / 2011-01-10 18:31
proponuję głosować na najstarszą partię liberalną w Polsce jaką jest Unia Polityki Realnej - jak przejmą władzę od razu zmniejszą podatki, biurokrację i administrację oraz rozszerzą wolność gospodarczą i obywatelską a nasze PKB będzie szybowało wzwyż -jednym słówem chodzi o zmianę tego złodziejskiego systemu na system konkurencji na uczciwych zasadach.. a propo dzieciaczków to PO i PSL wprowadziło w zeszłym roku totalitaryzm wobec rodzin np danie klapsa dla dziecka jest przestępstwem... w UPR decyzję zostawia się rodzicom kiedy dziecko ma iść do szkoły i jak je wychowywać bo to oni lepiej znają potrzeby swojego dziecka niż państwo.
Ryszar W / 83.26.72.* / 2011-01-10 17:48
KIM ZASTAPIC ? Małpami z ZOO,- są przynajmniej racjonbalne!
michacel2 / 2011-01-10 16:59 / Tysiącznik na forum
ses ksywa twoja powinna byc zez, bo po pierwsze nie PiS mundurowal dzieci, tylko LPR Giertych a po drugie, wlasnie w calej cywilizowanej Europie, zwlaszcza Angli, Francji noszenie mundurka swojej szkoly jest zaszczytem a ponadto powstrzymuje mlodziez od ekscesów, zeby nie splamic munduru oraz dac sie szybko zlokalizowac, bo mundurek zobowiazuje. Ponadto zanim cos napiszesz o demokracji radze zajrzec do encyklopedii i poszukac obok autokracji, która serwuje nam Tusk juz nawet nie powolujac sie glosno na demokracje, bo system Putina mu bliski ale sprawdz przy okazji pojecie racji stanu i role obywateli w demokracji. Jezeli ponadto mamy 90% katolików, to niby dlaczego maja nami rzadzic ateisci czy wladza reprezentujaca zdecydowana mniejszosc homoseksualistów czy kilkaset parytetowych bezplodnych emancypantek lespek. Kochany do Szwecji czy Norwegi brakuje nam ponad 100 lat a sposób rzadzenia Tuska oddala jeszcze ta róznice, bo nie rorwija gospodarki ani kraju czy zamiast wzgogacania spoleczenstwa go zuboza. Pozdrawiam i zycze obiektywizmu z wlasciwa lektura bez propagandy sukcesu i zaklamania.
Akira / 217.74.68.* / 2011-01-10 17:24
Ciekawe ile z tych 90% katolików to faktycznie katolicy. Ja np oficjalnie się do nich zaliczam ale w żadnym wypadku nie jestem. Jeśli miało by to pomóc w czymś pomóc w sprawnym zarządzaniu krajem to chętnie bym ten błąd gdzieś oficjalnie skorygował.
michacel2 / 2011-01-10 17:30 / Tysiącznik na forum
Akira nie mozna cale zycie stac okrakiem, chyba, ze to lubisz i kroku nie skapisz. W zyciu trzeba sie okreslic i budowac tozsamosc, to nas wlasnie odróznia od malpy. Nie namawiam cie do fundentalizmu czy fanatyzmu koscielnego ale jako katolik nie praktykujacy chyba zgadzasz sie z etyka i prawem rzymskim korzeniami chrzescijanskim od 2 tys. lat. Dzieki temu mamy Rurope cywilizowana, przynajmniej na zchodzie, choc Polska nie jest temu winna, ze od rozbiorów utracila niezaleznosc i niepodleglosc, co pokutuje po trzech zaborvach, ze mamy zróznicowane poglady, stad ciagle podzialy. Ten ostatni sztucznie spowodowany przez Tuska nie zmusza nas do tego ale jednak dobrowolnie dajemy sie naiwnie prowadzic na rzez baranków, przeciez polski naród to nie barany!
Akira / 85.222.96.* / 2011-01-10 19:39
Twoja chrześcijańska postawa utwierdza mnie, że jestem po właściwej stronie. Osobiście w chrześcijaństwie widzę nie korzenie europejskiej cywilizacji, a ok 1000 lat intensywnego rozrostu chwastów. A tłumacząc mój wcześniejszy wpis - jestem chrześcijaninem (bo tak to sobie wybrali moi rodzice), w kościele jestem kilka razy w roku (ze względów rodzinnych), w mitologię tam wykładaną nie wierzę, z poglądami społecznymi się nie zgadzam. Nigdy się oficjalnie z tego cyrku nie wypisywałem, ale im więcej słyszę że 90% Polaków to katolicy i ma być po katolicku to aż mnie skręca i stąd moja narazie nieśmiała myśl by bez sensu statystyki nie zawyżać.
michacel2 / 2011-01-10 15:24 / Tysiącznik na forum
No wlasnie mat3423 dobrze dedykujesz i czujny jestes. Dodam ponadto a to nie tylko moje zdanie, ze te wszystkie zielone wyspy i tanie panstwo to oszustwa i klamstwa, bo rzad i Tuska uwazaja, ze szare masy to stado baranów a dobry pasterz wszystko im wcisnie. Zalaczam ciekawa lekture na ten temat:
Czy aby napewno zapowiadane tanie panstwo i ciecia w administracji rzadowej?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zamiast-ciec-etatow-przybedzie-nowych-2269220.html

Mit zielonej wyspy – prawda jak oliwa…
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prysnal-mit-zielonej-wyspy-2269226.html
Observer. / 79.184.85.* / 2011-01-10 15:22
Składki i tak są za duże dla nas. A fundusze, ZUS i NFZ są źle zarządzane i dlatego ciagle brakuje kasy.
asik50 / 217.153.161.* / 2011-01-10 19:45
bo na siedziby musi być, co tam pacjent
wtg / 2011-01-10 14:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak znam życie, to okaże się w "praniu", że będziemy tylko płacić większe podatki a kasy na służbę zdrowia jak nie było, tak nie będzie i zostanie tylko Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
m-53 / 83.24.17.* / 2011-01-10 14:44
Powtarzam to samo co napisałem rano.

Tu nie chodzi o składki bezrobotnych lub jakieś uproszczenia. Chodzi o ominięcie wyroku TK w sprawie składek zdrowotnych rolników.
Zwróćmy uwagę na to zdanie:
zmiany dotyczą tylko składek osób bezrobotnych oraz innych grup, za które składki płaci budżet państwa


W tych "innych" mieszczą się właśnie rolnicy. Jako niepłacący podatku dochodowego unikną w ten prosty sposób płacenia składek zdrowotnych - do czego zobowiązuje ich wyrok TK.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy