Forum Polityka, aktualnościPolityka

Fiasko taniego państwa

Fiasko taniego państwa

Money.pl / 2006-05-23 08:44
Komentarze do wiadomości: Fiasko taniego państwa.
Wyświetlaj:
jliber / 212.180.147.* / 2006-05-23 14:46
Nie wydaje mi się aby ktokolwiek wierzył w chęci PiS aby zredukować biurokrację, to partia kolektywistyczna kierująca się charakterystyczną dla takich partii zasadą że cel uświęca środki. Liczą się cele społeczne, a nie dobro jednostek, także można je okłamywać, okradać, mordować dla spełnienia wyobrażanych przez nich celów społecznych . Oni "wierzą", że wymiana SLDowskich urzędników na PiSowskich rozwiąże wszelkie problemy. Zauważmy że partie faszystowskie typu PiS, podobnie jak partie komunistyczne, nigdy nie twierdzą że duża liczba urzędników to źle. Źle jest tylko gdy nie są to "nasi" urzędnicy, czyli klasyczne TKM.
-b- / 195.205.81.* / 2006-05-24 08:48
Gdyby PiS miał większość sejmową od samego początku, inaczej by to wszystko wyglądało. PO nie miałoby nic do gadania i pozostałe partie, a tak musi być tak jak jest teraz. Wymiana jest potrzebna, ale nie rozwiąże ona problemów, dopóki na każdym kroku będzie się rzucać kłody pod nogi PiS-owi.
wkurzony / 83.31.43.* / 2006-05-24 13:29
Jkbym Gosiewskiego czytał!
T.W. / 83.31.43.* / 2006-05-24 13:23
jaki podatny na jedynie słuszną propagandę rządową.
Sprawdza się zasada, że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą!
Mike / 194.92.227.* / 2006-05-24 11:23
O Matko Boska co by było gdyby nie te kłody - przecież już byśmy osiągali poziom zdewociałego debilowa, zamkniętego na kontakty z całym światem, żyjącego w pełnym konflikcie ze wszystkimi sąsiadami nie wspominając o łżeelitach, lumpen liberałach, w generalnie wszystkich ludziach wykształconych, którzy cokolwiek potrafią zobić i sami coś osiągneli. Przecież kady kto ma cokolwiek i doczegokolwiek doszedł samodzielnie jest wrogiem kaczek i ch sfory wściekłych psów
rozczarowany / 83.27.142.* / 2006-05-24 10:32
Nie pocieszaj się. Klasyczne myślenie Polaka o nieudolności swoich.
sceptyk / 83.242.83.* / 2006-05-24 09:59
ten PiS (PiC) to samo dobro, tylko zawsze ci inni przeszkadzają. Oj jacy oni biedni, a miało być tak dobrze. To przez koalicjantów PiS nie będzie nowych mieszkań, taniego państwa, likwidacji podatku od darowizn, dwóch stawek PIT 18 i 32% ze zmienionymi progami, obniżki VAT. Za to będzie nowy podatek na służbę zdrowia mimo, że składki zdrowotne płacimy co miesiąc i nie można ich w całości odliczyć od podatku wbrew logice, bo jakiś prawnik z MF wpisał kwotę odliczenia ze sztywną stawką procentową. Tylko jakoś PiS pokazał paktem stabilizacyjnym jakim dobrym jest partnerem w negocjacjach, a teraz wmawia ludziom (przecież jak powiedział Kurski: ciemny lud to kupi), że to wina PO, że nie ma koalicji. Najlepiej realizować swoje "tanie draństwo", a koalicjanci niech przytakują "kwa kwa", bez prawa wnoszenia własnych pomysłów. To jest wizja państwa totalitarnego, a miało być tak dobrze, tylko jest jak zwykle. TKM
Mike / 194.92.227.* / 2006-05-23 11:44
Jak to mawiali znani satyrycy z Wrocławia "Miała tu być jakość wyszło psia kość jakoś". Samopis wydaje nie swoje, a nasze z podatków, bo swojego nie, gdyż koledzy byli za głupi, żeby się czegokolwiek dorobić. Jak to mówi Lepek cytuje "Tanie Państwo to nie biedna władza". Tylo pamiętajmy, że ta cała paranoja nie ma nic wspólnego z Panem Bogiem, choć ma coraz więcej z Panem Rydzykiem.
m@m / 83.8.118.* / 2006-05-23 09:27
ciekawe jak się czuja wszyscy wyborcy PiS'u jak partia ta nie dotrzymuje jednej obietnicy wyborczej za druga i gdzie tu zaufanie do władzy
cieć / 83.27.142.* / 2006-05-24 10:38
Oni mogą gotować zupę z gwożdzi aby zaspokoić swoją ninawiść do tych co byli w PZPR póżniej SDPR i SLD bez względu na to jacy ci ludzie są i co sobą reprezentują. Im same nazwy tych partii już lasują mózgi.
maciek / 80.55.141.* / 2006-05-23 09:47
O czym Ty piszesz, m@m? Dla moherów niedotrzymywanie obietnic wyborczych nie ma najmniejszego znaczenia. Oni mają inne kryteria ocenne takie jak stosunek do Radia Maryja , niektórych swobód obywatelskich o tyle. Zaś poza moherami nikt rozsądny na PiS nie głosował gdyż od początku wiadomo było ,że cały ten ich 'program' to lipa.
POPYCHADŁO / 212.76.44.* / 2006-06-19 11:25
Ja głosowałam i wierzylam, że będzie lepiej. Dla mnie ważne było "Tanie Państwo " .Jako były pracownik Ministerstwa nie moglam patrzeć na marnotrawstwo publicznych - naszych pieniedzy. Efekt.!!!! AWS mnie tolerował, SLD mnie tolerował , bo z wielkim bólem udało mi trochę zatrzymać wypływ środków publicznych z kasy Mniisterstwa,ale PIS nie tolerował uczciwosci i rzetelności - zwolnił mnie dyscyplinarnie w lutym tego roku. BRAWO!!!!!
m@m / 83.8.127.* / 2006-05-23 17:19
w chwili pisania myslalem o takich sprawach jak tanie panstwo a nie o mocherach i tych waznych sprawach a nie o rozdawaniu pieniedzy i stolkow
poeta / 83.26.118.* / 2006-05-23 09:09
Tak trzymać samopiski, a koniec macie bliski
Maciarewicz / 87.99.32.* / 2006-05-23 08:44
nie pozostaje nic innego im jak katolicyzm, czyli wzięcie swoich prymitywnych cech osobowści w chamskie cugle religii....hhehehehe do boju Marcinkiewicz kozaku za dychę...
George / 83.25.214.* / 2006-05-24 07:07
A w jakie cugle bierze Pan swoje prymitywne cechy osobowości? Chyba w te subtelne cugle trzymane przez Gazetę Wyborczą i parady równości.
praz / 193.41.230.* / 2006-05-23 09:45
Nie należę do zwolenników tego układu władzy, ale charakter tej wypowiedzi, jej płycizny, słownictwo i ograniczoność wystawia akurat autorowi niepochlebną opinię. Czy ten krytykant uważa się za lepszego od krytykowanych? Czy ze względu na jego "wyjątkowe cechy osobowosci"?
Maciarewicz / 87.99.32.* / 2006-05-23 10:15
Hehehehe "wyjątkowe cechy osobowości".... "czy uważa się za lepszego" , ale skoro zadajesz takie pytania moja wypowiedz uderzyła w Twoją słabą stronę i pozostaje mi stwierdzić, skoro taka prowokację uważasz za płytka i nie trafną to moje cechy charakteru może faktycznie sa jakieś wyjątkowe w porównaniu z Twoimi bo pozwalają mi dostrzegać to czego zwykły zindoktrynowany religią człowiek nie moze dostrzec.
maciek / 80.55.141.* / 2006-05-23 09:53
Ty zaś w swoim poście kreujesz się na kogoś lepszego ,kogoś którego drażni taki styl wypowiedzi. To do niczego nie prowadzi. Może lepiej jakieś kontrargumenty by się przydały? Trzeba też zaznaczyc ,że taki styl debaty został narzucony przez PIS w kampanii wyborczej a ostatnio i PO postanowiła się do niego dostroić. Tak już niestety będzie ,czy się to komuś podoba czy nie. To efekt 'łże elit', 'burych suk' i wielu innych takich.
CP / 193.41.230.* / 2006-05-23 12:23
Ależ obrodziło w dorosłych psychologów! Zamiast odniesień do meritum tematu obrażają ludzi , wynoszą się ponad innych, przypisują łatki. A przy tym mają takie "silne charaktery"... Ludzie, nie widzicie, że to jest żałosne? A gdy ktoś krytykuje prymitywne upraszczanie i trywialny jezyk (zresztą w wypowiedzi nie bardzo na temat) - to znaczy, że ma słabą osobowość? A czy Wy na pewno znacie definicję tego pojęcia? A tak przy okazji, czy znacie pojęcie kultury?
Odpowiedzi nie bedę czytał, szkoda mojego czasu...
Maciarewicz / 87.99.32.* / 2006-05-23 13:53
Piszesz sam nie wiesz o czym ? Prymitywne upraszczanie nazwij raczej prostym wyjaśnieniem i nazwaniem zwykłego mechanizmu ukrytego pod płaszczykiem różnego rodzaju manipulacji i zakłamania, używanych przez ich autorów tak prymitywnych , że nie zdających sobie sprawy czym są. Jeśli chcesz pisać o kulturze to musisz rozumieć w stosunku do kogo moze być użyta kultura.Koniowi nie wydaje się poleceń w stylu "proszę ja ciebie ,jedź teraz prosto mój drogi" tylko mówi się "wio". Tak samo prymitywom z rządu stosującym tylko odniesień do katolicyzmu i Polaków jako katolików można operować językiem uderzających ich w łeb, tak jak Ciebie to przypuszczalnie uderzyło...ale nie wiadomo czy trafiło
kaj / 212.160.191.* / 2006-05-23 15:58
znacie już hymn naszego (??) TANIEGO PAŃSTWA? ...

MY JESTEŚMY TANIE DRANIE
DRANIE TANIE - NIESŁYCHANIE .....

to nie jst hymn mojego państwa !!!
Wilejka / 83.6.228.* / 2006-05-24 13:10
To draństwo jest jednak niezwykle drogie.Kto nam powie ,ile kosztuje wizyta papieża i po co to nam? Dlaczego bez przerwy słyszę, że popierają to drogie draństwo "wszyscy Polacy"?Czym się skończy ten nowy totalitaryzm?Dlaczego Waniek w służbowym samochodzie, jeżdząca po Warszawie była "be", a Kruk jeżdżąca nim do domu do Lublina jest "cacy"?Dlaczego "moskiewskie pieniądze" były "be",a finansowe wspieranie Solidarności zza granicy "cacy"?Dlaczego Wałęsa nie zapłacił podatku od miliona dolarów?Dlaczego ludzie w Polsce się znów boją?Dlaczego dziennikarze są tacy dyspozycyjni?Dlaczego, jak jest w TVP R. Kwiatkowski wszyscy są czerwoni i "prezydenccy", a jak jest Wildstein - to są czarni?Dlaczego żaden z nich nie postawi się publicznie w imię dochowania wierności swoim poglądom, chociażby tej karlicy Raczyńskiej (jedna z niewielu,która przynajmniej nie góruje nad Kaczorami)?Dlaczego Jedynka radiowa tak sklerociała, chociaż wciąż rządzi tam kolega Czarzastego -Siezieniewski?Dlaczego Giertych pluje nam w twarz i dzieci nam tumani?Dlaczego, dlaczego tak mało odwagi w nas...!
T.W. / 83.31.43.* / 2006-05-24 13:28
Tak podobno wybraliśmy....Dlatego!
A.B. / 83.6.228.* / 2006-05-24 13:33
Polacy to kameleony i to się nigdy nie zmieni.

Najnowsze wpisy