Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Tanie państwo" Marcinkiewicza

"Tanie państwo" Marcinkiewicza

Money.pl / 2005-11-04 17:12
Komentarze do wiadomości: "Tanie państwo" Marcinkiewicza.
Wyświetlaj:
adamos / 212.14.7.* / 2005-11-07 11:31
Forum schodzi na psy. Jeszcze do niedawna można było zapoznać się tutaj z wyważonymi opiniami innych ludzi . Bez zbędnych farmazonów i "polewania". A teraz polityczna "agitka" i nic więcej.
Gdzieś indziej piszcie te farmazony.
Kasiaptasia / 81.210.14.* / 2005-11-07 10:40
Moim zdaniem każdy polski polityk nastawiony jest na "nachapanie się". A wszystkie hasła wyborcze są po to aby po prostu były, bo w końcu coś powiedzieć trzeba, żeby ludzie głosowali na ciebie. W rezultacie wygrywa ten, kto najlepiej trafił w hasła, które chce usłyszeć publika... Walka o władzę i tyle. Ten kraj już jest tak chory, skorumpowany, że wyleczyć się go nie da. Smutne ale prawdziwe.
Gonzo / 83.24.113.* / 2005-11-07 09:47
... a ja sram na Marcinkiewicza, Kaczora i innych tego typu idiotów. Za długo żyję i za dużo słyszałem ..., Każdy na początku mówi zacisnąć pasa i czekać na efekt, wiecie ile razy to już było ? Dlatego ja to pieprzę i szczam na to, a agitatorzy partyjni won z tego forum !!!
KOdzborowo / 83.25.101.* / 2005-11-08 21:55
Przepiękne .... Tępić gamoni TYmiński do wadzy ... Jeszce nic nie zepsoł H..... sprzedadzą samochody [oczywiściw wśrod rodzinki za psi grosz i kupią najdroższe BMW z hostesą dla rozrywki ...
djprezes / 80.55.140.* / 2005-11-05 14:15
PiS i Samoobrona górą!
PiS i Samoobrona górą!
PiS i Samoobrona górą!
PiS i Samoobrona górą!
PiS i Samoobrona górą!
PiS i Samoobrona górą!
PiS i Samoobrona górą!
PiS i Samoobrona górą!
asia / 83.31.193.* / 2005-11-05 13:16
A od kiedy zgodnie z obietnicą wyborczą, będą przydzielać te mieszkania. Ma ich być 3mln. w ciągu 8 lat, to wypada ok. 1000 dziennie. Już mam dosyć mieszkania z teściową .
bst / 82.210.187.* / 2005-11-06 13:37
To bierz sie do roboty darmozjadzie. Wszystko darmo??
Sabcia / 83.18.7.* / 2005-11-05 11:45
ludzie po co wszyscy tak się pieklicie. co za różnica kto rządzi orzecież to i tak sami złodzieje. Marcinkiewicz zaoszczędzi na państwie-dobrze myśli-PiS więcej nakradnie.
hajnel / 83.22.92.* / 2005-11-06 07:59
Sabcia jesteś głupi(a)!
Sabcia / 83.18.7.* / 2005-11-12 14:31
ty hajnel za mądry nie jesteś. to każdy umie napisać. rozumiem że jesteś zwolennikiem PiSu. tylko nie być w nich taki zapatrzony bo możesz się jeszcze mocno zdziwić, bo chyba w cuda nie wierzysz , a tylko to by pomogło im i tobie - żebyż nabrał rozumu. pomogę ci w czytaniu. jestem kobietą. znasz ten wyraz albo napisać drukowanymi?
mamey / 83.23.100.* / 2005-11-05 10:42
Bardzo popieram ten i inne programy PiS. O tym jak bardzo to uderza w skorumpowanych, dotychczas rzadzacych i urzedasow ktorym stworzono cieple posadki, widac po komentarzach. Oni traca nie tylko posadki ale i glowy.
silver / 62.121.117.* / 2005-11-05 11:06
Żebyś tylko się nie przeliczył. W Warszawie prezydent K. wywalił ludzi pod hasłem "cięcia etatów" i na ich miejsce przyjął drugie tyle (swoich od pisania takich farmazonów). Jak słyszę o oszczędnościach rzędu 5mld to troszkę chce mi się śmiać. Po pierwsze przypada 1mld na jedną agencję, to już niezły wir od mieszania słonej wody. Po drugie jeśli ktoś ma przejąć obowiązki likwidowanych stanowisk i urzędów to nie zrobi tego za darmo.
krys / 195.13.38.* / 2005-11-05 09:58
Zaczyna mi sie podobac nowy rzad........
$liwa / 62.87.144.* / 2005-11-06 15:00
Mnie też :D:D:D
silver / 62.121.117.* / 2005-11-04 17:54
"Według premiera oszczędności przyniesie także ograniczenie liczby telefonów komórkowych i samochodów osobowych w administracji."

Świetny pomysł. Na początek proponuje zabrać komórkę Lechowi Kaczyńskiemu. Tak dla jego dobra, bo kiedy go tylko pokażą, tam nieodłącznie jest telefon przy uchu. Szwedzi udowodnili, że to powoduje raka, a na pewno doprowadza do podwyższenia temperatury mózgu. Potem ma gorączkę i obiecuje wszystko co popadnie.
kuba / 213.238.127.* / 2005-11-07 09:44
POpieram Ciebie całkowicie !!!, zabrac mo telefon, wlasciwie obu kaczorom zabrać!!!
jk / 83.27.180.* / 2005-11-04 21:44
Grunt to coś napisać. Nieważne co, byleby kogoś skrytykować. PO co piszesz głupoty?
kuba / 213.238.127.* / 2005-11-07 09:46
po to pisze bo to są blixniaki to faceci, którzy doprowadza ten kraj na droge z której nie bedzie juz odwrotu, a ten premierek to facecik, ktory zanim coś powie to leci do Jarka i pyta co i dlaczego, od wszystko
silver / 62.121.117.* / 2005-11-04 21:47
A dlaczego agitatorzy PiS spamują na tym forum? Bo powielanie tej samej wiadomości i podpinanie jej pod różne wątki właśnie tak się nazywa.

Nie ma sensu w tym co napisałem? Obywatel K. nie dba o wizerunek? A może ktoś mu płaci - operator, czy producent telefonu.

No i co ja mam wspólnego z PO, może wyjaśnisz?
$liwa / 62.87.144.* / 2005-11-06 15:04
CO za głupoty przecieżto jest prezydent i to jest oczywiste, że musi mieć telefon komórkowy i złatwiaćróżne sprawy przez niego. A jeśli Ty sie tylko martwiswz o jego zdrowie to bardzo ładnie, ale po co to piszesz.....
czarna / 83.18.61.* / 2005-11-07 12:10
z tego co wiem, to sprawy za prezydenta załatwiają jego ludzie, a nie on sam osobiście, więc komórka nie jest mu niezbędna... chyba, że ma prywatną???
jk / 83.27.165.* / 2005-11-06 21:44
Nic dodać, nic ująć...
Julia / 83.168.96.* / 2005-11-04 17:12
Polskie panstwo jest przezarte korupcja i wiekszosc jego instytucji nie nadaje sie do zadnej naprawy a jedynie do likwidacji. W skorumpowanych instytucjach nastepuje deprawacja i korumpowanie nowych, czystych ludzi ktorzy przychodza z zewnatrz. To zjawisko nazywa sie koptacja przez korupcje lub korupcja przez koptacje. Gwarantem trwania ukladu postkomunistycznego jest Paltforma !!!. Platformiarze od dwoch lat szykowali sie do przejecia wladzy. Uwazali ze to im sie po prostu nalezy a w tym blednym mniemaniu utwierdzaly ich media. Wyslawaniu madrosci i pieknosci Platformy nie bylo konca.No coz wyborcy jednak poprawnie ocenili platforme. Gdyby nie jawna i stronnicza reklama polityczna platformy w mediach wyborczy wynik platformy bylby tragiczny. Przypomnjcie sobie narodziny struktur terenowych KLD - Aferalow a potem Platformy. Zawsze gdzies w cieniu byl czlowiek z SB. Ja z bliska przyjrzalam sie lokalnej Platformie i moge zaswiadczyc ze jest to cos co w zachodniej politologi nazywa sie partia egenturalna. Przypomnijcie sobie jak chetnie komusza TV naglosnila kanapowe partie KLD - Aferalow a potem PO. Przypominam ze z namaszczenia Pierwszego prezesem TV byl Robert Kwiatkowski - syn płk Kwiatkowskiego który z polecenia Jaruzelskiego zorganizowal pierwsze sondazownie przy TV - OBOP i CBOS. Obecna afera z manipulacja opini publicznej przez sprostytuowane sondazownie to odlegly efekt pracy płk Kwiatkowskiego z SB. Polskie UB (potem SB) zorganizował Gen NKWD Iwan Sierow. Stalin i Sierow byli zafascynowani tajnymi badaniami opini publicznej w III Rzeszy prowadzonymi przez SD - Sicherheistdienst i dostrzegli ogromne mozliwości manipulacji opinia publiczna. Jak widac Hitler i Stalin byli na tym polu wizjonerami. Moj kolega wystapil w platformy mowiac ze to jest partia w ktorej sa sami przekreciarze. Wszystkich zwolennikow PO ktorzy jak tuby powtarzaja detą propagande serdecznie prosze o jedno - zobaczcie kto jest w lokalnej platformie. Gwarantuje 100% skutecznosc terapi wstrzasowej !. Przejdzie wam sympatia do PO jak reka odjał. Serdecznie pozdrawiam wszystkich
Sabcia / 83.18.7.* / 2005-11-12 14:25
ty hajnel też za mądry nie jesteś. to każdy potrafi napisać. może byś zaświecił jakimiś konkretami. rozumiem że jesteś zwolennikiem PiSu ale nie być w nich tak zapatrzony bo możesz się bardzo zdziwić no chyba że wierzysz w cuda bo tylko to by im pomogło i tobie też żebyś nabrał rozumu. pomogę ci jeśli nie umiesz czytać, jestem kobietą.
anty / 83.16.151.* / 2005-11-07 11:04
No tom prezejrzalem-juz dwa lata temu bylem na spotkaniu miejsccowego PIS z pisowskim wicemarszalkiem wojewodztwa, do ktorego chcial mnie wciagnac kolega-co to bylo za towarzystwo!
Pani w srednim wieku opowiadajaca kiepskie dowcipy podczas spotkania, pan, ktory odezwal sie tylko raz stwierdzajac, ze,cytuje z pamieci: "wykonalismy dobra robote zdobywajac miejsca w radzie, ale mozemy miec tych miejsc wiecej i to nasze zadanie", kolejne indywiduum, byly przewodniczacy rady miejskiej i byly wuefista, odezwalo sie dwa razy-najlepsze bylo to:"jak ci biedni ludzie w naszym miescie maja cokolwiek zalatwic w urzedzie, gdy nawet ja, ktory zna wszystkich, nie moge sobie koncesji na wodke zalatwic". Reszta byla tak bezbarwna ze szkoda gadac. Z marszalkiem rozmawialem sam.
Towarzystwo w zasadzie niegrozne, ale bez komentarzy.
No a glosowalem oczywiscie na Korwina :).
George / 83.25.244.* / 2005-11-05 12:13
Słusznie!. Partia która w swoich szeregach ma takich luminarzy przekrętów jak Janusz Lewandowski jest ze wszech miar podejrzana. To że PO miała być gwarantem zachowania biznesowo - politycznego status quo było już od dłuższego czasu tajemnicą poliszynela. Koterie biznesowo - polityczne dołożyły wielu starań, aby PO zatryumfowała zarówno w wyborach parlamentarnych jak i prezedenckich. W TV i ogólnopolskich dziennikach z nieocenioną Gazetą Wyborczą na czele nie można było usłyszeć ani zobaczyć o tej partii złego słowa. A tu masz babo placek. Histeria, która rozpętałą się po zwycięstwie PiS-u wskazuje, że niejeden poczuł się nieswojo. Ja jednak jestem pesymistą. Jeśli PiS jest faktycznie szczera w swoich zapewnieniach o determinacji przywróceniu tego państwa obywatelom, czeka ją niesłychanie trudne zadanie. Żeby wytępić patologie jakie zżerają ten kraj trzeba go doszczętnie przeorać. A jest wielu, którym bardzo zależy, aby nic się nie zmieniło. Proponowałbym zacząć od naprawy wymiaru sprawiedliwości. Trzeba koniecznie rozbić prawnicze korporacje, w których prym wiodą PRL-owscy prawnicy i dopuścić do prawniczych zawodów jak najwięcej młodych prawników. Jeśli to się uda, będzie to dobry prognostyk na przyszłość.
mamey / 83.23.100.* / 2005-11-05 10:51
Julio, popieram. Domyslam sie ze bedziesz obiektem ataku PO i komuchow. To naturalne ze beda sie bronic. zauwazmy tylko w jaki sposob. Ale nie przejmuj sie to sa dzwieki z przeszlosci. Jestesmy w nowej sytuacji i przypuszczam ze jak w wyborach popieramy decyzje rzadu. Przynajmniej do tej pory sa bardzo rozsadne. Pozdrawiam Julie i wszystkich ktorzy patrza przyjaznie na obecny rzad
Siekierka kurpiowska / 212.76.33.* / 2005-11-05 09:53
Żeby nie być gołosłownym zapraszam do lektury:( cytat z jednej z miejscowych gazetek:
"Zamówienie numer ZP/19/PN/2003 złożone przez ZNK
Praga Północ ma w terminie składania ofert datę 2002 07 28.Numer zamówienia ZP/19/PN/2003 jest wyraźnie z 2003 roku. Błąd zamówienia. Błąd wprowadzającego dane. A może próba ukrycia faktu, że przetarg ten dotyczący utrzymania budynków mieszkalnych i użytkowych w sprawnoości technicznej w zakresie robót branży sanitarnej na terenie Oddziału ZNK Nr 2 w Warszawie wygrała firma Usługi Ślusarsko Hydrauliczne
Stefan Sosnowski. Prywatnie firma ojca burmistrza
Dzielnicy Praga Północ Roberta Sosnowskiego (członka PiS). Pan Stefan Sosnowski (też członek PiS) jest także radnym Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy. Nie jestem pewny, ale zachodzi tu wyraźnie dwa konflikty interesów.
1.Ojciec burmistrza wykonuje prace na terenie dzielnicy,
którą zarządza jego syn.
2.Radny jednostki organizacyjnej Miasta Warszawy korzysta
z mienia miasta, co jest zabronione w myśl tak zwanej
ustawy antykorupcyjnej.
lub:
http://ngp.pl/str/tekst1073.html
Jakoś mam wrażenie,że osoby wybierające PiS mają tendencje do ogólnikowego traktowania wszystkiego ( łącznie z programem gospodarczym) kiedy niestety diabeł tkwi w szczegółach. Tak się składa, że pamięć jest mocno wybiórcza i pozostają tylko miłe wspomnienia?
Siekierka kurpiowska / 212.76.33.* / 2005-11-05 09:37
Zobaczyłem kto jest w lokalnej PO i moja sympatia wzrosła jak temperatura wody w czajniku podczas gotowania. Popatrzyłem kto jest w lokalnej PiS i nastąpiło wrzenie z wściekłości, że są tam ludzie którzy są znani z jazdy samochodem po pijanemu, zamieszani w parę afer lokalnych. Twój komentarz Julio zahaczający o czasy stalinizmu ma wiele wspólnego z manipulacją. Uogólnianie ( jeśli to co piszesz jest prawdą) jest chyba najprostszą demagogią.
Andrzej / 212.14.5.* / 2005-11-07 10:17
Będziesz wiarygodna jeśli podasz nazwiska i konkrety oraz teren, którego dane dotyczą. Pozdrowienia.
A tak nawiasem mówiąc to proszę zwrócić uwagę na znacznie większe negatywne emocje uwypuklone w komentarzach osób popierających PO. Już chyba czas zakopać topór ?
Mariola / 217.173.195.* / 2005-11-05 09:07
Szanowna Pani.
Chciałam dodać jeszcze jeden temat.
W 1000 % zgadzam się z Pani komentarzem. Mam już kilka latek i nareszcie czuję się usatysfakcjonowana wyborami. Modliłam sie o to, aby nie doszło do koalicji z PO. Teraz jest okazja, aby wyeliminować wszystko co jest związane z SB, SLD, PZPR, UB, PO etc. Doskonale wiem co dzieje się np. w urzędach wojewódzkich. W jednym z wydziałów rozpanoszyli się emeryci wojskowi w stopniach pułkowników. Uważają się za niezastąpionych. Tu na tym polu jest także pole do popisu dla Pana Marcinkiewicza. Tutaj także można znaleźć duże oszczędności. Uważam, iż trzeba zlikwidować to towarzystwo wzajemnej adoracji i marnowania pieniędzy podatników. Nie mogę patrzeć na tych młodych i zdolnych ludzi, którzy odbywają praktyki w urzędach i nie mają szans na pracę, ponieważ własnie blokowane są stanowiska przez EMERYTÓW wojskowych z bardzo dużymi emeryturami i dodatkowo z duzym wynagrodzeniem. O to m.in. walczyła PO, zeby to nadal utrzymać. Jak widać temat jest nigdzie nie nagłaśniany.. Może to się skończy bo już nie ma Szmajdzińskiego.
Trzymajmy sie razem. Pozdrawiam Mariola.
U2 / 83.26.60.* / 2005-11-04 22:37
Julio, masz rację, mnie do platformersów zniechęcił płk Miodzio i pani J. w tle oraz bajki opowiadane przez Donaldsa na Dobranockę.

Układ na górze się sypnął i korupcja się sypnie, jeśli pieniążki będą szły do tych co je zarabiają, czyli do samorządów, a nie do wszechwładnej wierchuszki.

Należy jednak prowadzić politykę zrównoważonego rozwoju i równych szans, tak aby obszary z dużym bezrobociem i biedniejsze dorównywały do tych w lepszej sytuacji.

Poza tym państwo będzie tańsze jeśli stworzy się odpowiednią infrastrukturę np. autostrady, Via Balticę oraz polskie superszybkie koleje TGV ;-)
mim / 85.219.132.* / 2005-11-04 21:53
czy to znaczy, że skoro polskie państwo jest przeżarte korupcją to trzeba je zlikwidować, by nie wychowywać nowych skorumpowanych Polaków?????
silver / 62.121.117.* / 2005-11-04 22:02
Jasne! Patologia przechodzi z pokolenia na pokolenie. Tak jak nie da się przekupić Fina, bo to wynosi się z rodzinnego domu. Kiedy już wrócą emigranci, bądź ich dzieci zapragną zobaczyć ziemię swoich korzeni - wtedy będzie dobrze. Za 15 lat?
baba / 84.10.43.* / 2005-11-07 19:39
1. ales palnął z tym Finem, ha ha ha ha nie da się??? hłe hłe
skąd takie przekonanie?
2. przecież juz kolejne pokolenie wyjechało i przyjechało... i co? i nic jak było tak jest, nic się nie zmieniło. za granicami naszego pięknego kraju tez jest korupcja i też można się tam czegoś w tym zakresie nauczyć i jeszcze przyjąć nazewnictwo: np lobbing hi hi hi przecież w brytyjskim parlamencie do zwykłego łapownictwa dorobiono ideologię i nazwano to lobbowaniem ponieważ wszystkie tego typu akcje odbywały się w przesławnym lobby. A my szybciutko zarówno ideologię jak i słownictwo hyc do siebie. W końcu Polacy nie gęsi, swój język mają i się nim posługuja, i dlatego zawzięcie robią casingi na lobbystów a potem mityngi żeby omówić jakieś kejs stady, zawzięcie sejwują dane, żeby potem zdałnować servery bo im się kompy grzeją
miszczu / 83.17.27.* / 2005-11-04 20:42
Zdaje się że rząd Twojego Buzka miał już swoje cztery lata na uregulowanie tych spraw!!!
Andrzej / 212.14.5.* / 2005-11-07 10:21
Masz rację, zwłaszcza przy silnym "wsparciu" prezydenta wszystkich Polaków, opozycjonistów z sld oraz opozycji "wewnętrznej" z UD. :)
griu / 83.30.255.* / 2005-11-04 20:21
a propos Kwiatkowskiego-widziałem film-czyżby jego ojcem był Marek Kondrat????????
Cynik / 62.21.119.* / 2005-11-04 19:50
Kto kupi w ofercie przetargowej , pod parawanem taniego państwa , mleka dla dzieci luksusowe nieruchomości, samocody etc. . Za jaką cenę ? Kto na tym zarobi? LUD czy jego Reprezentaci z POPISU?Zapoznaj się z teorią krążenia elit V. Paretto
Andy / 83.31.223.* / 2005-11-04 19:26
Droga Julio, czy ty się dobrze czujesz? Kampania wyborcza już się skończyła! Idź do Werony przespać się. I nie wracaj durna babo!
baba / 84.10.43.* / 2005-11-07 19:40
andy pandy wlazł na dach, andy pandy z dachu spadł...
Jaco / 83.27.180.* / 2005-11-04 21:35
Jakoś nie widzę w wypowiedzi Julii haseł wyborczych. Jest to jedna z nielicznych konkretnych wypowedzi na tych forach. Ty za to nie potrafisz napisać komentarza, w którym nie obraziłbyś przedmówcy. Cóż, brak kultury cechuje większość wyborców PO. Wydatnie widać to w komentarzach, które piszą. Nie mając nic do powiedzenia chcą upokorzyć PIS z jego elektoratem. Niestety brakiem kultury nic nie wskurają, oprócz tego, że pokazują swoje wychowanie, a własciwie jego brak.
Kacper / 83.18.243.* / 2005-11-04 21:32
"durna baba" to taki zwrot grzecznościwy charakterystyczny dla języka polskich liberałów?
A jeśli chodzi o kampanię wyborczą to częściej słychać jęki maltretowanych katolicyzmem ateistów.
Władza się wam śniła? A widział Ty gruszki na wierzbie?
silver / 62.121.117.* / 2005-11-04 21:37
A jakie znaczenie ma wyznanie lub jego brat? Czytałeś może przypadkiem Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej? Jest tam wzmianka o tolerancji i równych prawach.
Witold Donat / 62.233.167.* / 2005-11-04 18:54
Co ta Julia wypisuje jacy komusze niech spojrzy na nominata lewicy prezesa Roberta Kwiatkowskiego elgancja fachowośc deszcz nagród Europy - no i ten prawocowy Dworak wygląd grubego prosiaka nie powiem już że prostaka żeby bie obrażić.Każde państwo ma służby specjalne największe bodaj mają amerykanie bo wszystkich się boją tyle krzywd robią do dzisiej.

Najnowsze wpisy