Forum Polityka, aktualnościKraj

Finanse Kościoła i pedofilia. O tym dyskutują księża

Finanse Kościoła i pedofilia. O tym dyskutują księża

Wyświetlaj:
Arek235 / 79.163.38.* / 2012-05-03 12:52
Wszystkich obywateli i wszystkie grupy społeczne trzeba taktować równo. Wszyscy powinni jednakowo płacić podatki. Instytucje tj. kościół a przede wszystkim księża. Jestem zdecydowanie przeciw finansowaniu kościoła przez państwo. Ten kto wierz y to niech płaci ale to ma być płacenie dobrowolne. Tak samo z abonamentem RTV oglądam to płacę nie oglądam to nie płacę. Nie rozumiem jak można kogoś zmoszać do płacenia jak się nie ogląda. Niech zakodują TV publiczną i po sprawie. To jest uczciwe. A wracając do kościoła. To kościół powinien zacząć podatki państwu. To księża powinni zapracować i zacząć płacić za siebie składki tj. ZUS i inne. Ks mówią że coś płacą, to nieprawda, a na dodatek zgromadzode pieniądze wywoża do Watykanu, wzbogacając obce państwo. Taka jest prawda. Nie rozumiem jak społeczeństwo może tolerować tą bandę nierobów i darmozjadów. Skoro Bóg jest za darmo, to dlaczego po wejściu do kościoła za wszystko trzeba płacić za ceremonie, sakramenty i inne usługi? Dlaczego kościół twierdzi że czym lepiej opłacona modlitwa kapłana tym ma większą moc? Ludzie obudzicie się.To kościół okradał nasz naród przez 2000 lat i jest najbardziej pazerną instytucją na świecie. Najwięcej ludzi na świecie zginęło przez krucjaty organizowane przez kościół w imię Boga. Więcej niż we wszystkich wojnach. Wiemy o tym że kościół katolicki błogosławił Hitlerowi i pomagał zbrodniarzom wojennym. Wiemy o zboczeniach ks pedofilii i innych. Najbardziej razi mnie coraz większa pazerność i bogacenie się kleru. To jest chore. Trzeba skończyć z tym raz na zawsze.
Observer. / 83.13.6.* / 2012-03-14 12:33
Pedofile występują wśród wszystkich zawodów. Są nimi nauczyciele, lekarze, prawnicy i inni przedstawiciele tzw. zawodów zaufania publicznego. Ale dyskusję na ten temat podejmują jedynie księża. Jaki stąd wniosek? Głupi odpowie - bo oni mają z tym duży problem. Mądry natomiast odpowie - bo tylko oni podchodzą do tego rzeczowo, bez ukrywania problemu i mając na celu wypracowanie właściwych rozwiązań. Można się zgodzić, że późno trochę. Ale jednak wzięli się za to i właśnie dlatego należy się biskupom szacunek. Jak czytam te niektóre komentarze, to mnie mdli. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień. Widać na forum wielu "świętoszków", oj widać. A w życiu, w pracy, na ulicy już tak wesoło nie jest. Chamstwa i bezwstydu nie brakuje w tym kraju.
sektaKIWAmasy / 83.7.57.* / 2012-03-15 10:14
Nie broń ohydnych pedofilów wśród kleru! Tu nie chodzi o to ilu ich było i jest, ale o to że zachowali się wbrew swym naukom- oszukali ludzi którzy im ufają bo niby mają kontakt z "BOGIEM-MIŁUJĄCYM -LUDZI". TO JEST OSZUSTWO I WYJĄTKOWE CHAMSTWO by wykorzystywać ufne dzieciaki- niszczyć im życie TO PRZESTĘPSTWO podwójne najpierw wbrew przyjętym w społeczeństwie NORMOM i dwa przeciw prawu. Kościół to ohydna ZAKŁAMANA banda hipokrytów która kryje przestępców by móc nadal pasożytować i oszukiwać ludzi.
OIO / 83.13.6.* / 2012-03-20 11:55
A czym się różni lekarz-pedofil, nauczyciel-pedofil, trener-pedofil czy psycholog-pedofil, który krzywdzi dziecko od księdza-pedofila? Każdemu z nich zaufało dziecko i zostało skrzywdzone. I każdego z nich utrzymujemy z naszych pieniędzy.
Arek235 / 79.163.38.* / 2012-05-03 12:54

A czym się różni lekarz-pedofil, nauczyciel-pedofil, trener-pedofil czy psycholog-pedofil,
który krzywdzi dziecko od księdza-pedofila? Każdemu z nich zaufało dziecko i zostało
skrzywdzone. I każdego z nich utrzymujemy z naszych pieniędzy.

Tym, że każdy oprócz księdza poniesie za swój czyn surowe konsekwencje. Największa kara dla księdza to przeniesienie to innej parafii.
Julek P. z Poznania / 46.186.35.* / 2012-03-13 20:51
Może z prywatnych pieniędzy sprawców? czy znowu my za to zapłacimy?
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvv / 178.252.18.* / 2012-03-13 20:27
od jutra moralizatorzy będą moralni też w zachowaniach, a do tego ewangeliczni. Może nawet uwierzą w boga pozapieniężnego
Jerry / 178.36.30.* / 2012-03-13 18:50
A homoseksualizm w KK - patrz przypadek w Seminarium Duchownym w Poznaniu ( i oczywiście biskup ) . A potem wystarczy się tylko wyspowiadać .......
zibibz / 85.112.214.* / 2012-03-13 18:08
Do finansowanych z naszych podatków pedofili - większość idziemy do spowiedzi ( samo w sobie zachęca to księży do takich działan bo wszystko wiedzą o naszych dzieciach :-(
Niecwaniakom / 77.255.128.* / 2012-03-13 17:17
Zefirek, piewcą ładu, a kluch obrońca pedofilów, a większość z nich to kaso biercy, krętacze i oszuści.
prześmiewca / 84.10.193.* / 2012-03-13 17:01
Kościół be, religia be, księża be tylko jak przychodzą święta religijne to ci co tak protestują pewnie pierwsi lecą po opłatek albo z koszyczkiem do święcenia. Znam takich na pęczki i pewnie wśród nich mozna znależć wielu piszących poniżej, oburzonych.
Ob-Server / 95.49.22.* / 2012-03-14 15:40
Opłatek kupuję już od dobrych kilku lat u "aniołka" w hipermarkecie, święconkę owszem święcę w kościele, ale za to płacę "do puszki" więc nikt nikomu łaski nie robi! Moja mama gorliwa parafianka aż do śmierci nigdy nie była zaszczycona wizytą swojego "duszpasterza" W parafii św. Jakuba w Warszawie wierni ze swoich składek i danin wybudowali dom parafialny gdzie wszystkie dzieci uczyły się w skupieniu religii a po zajęciach chodziły do kościoła pomodlić się i pobyć tam w skupieniu i podniosłym nastroju. Dzisiaj w tym domu jest hurtownia, jakiś klub filmowy i inne komercyjne przedsięwzięcia. Dzieciaki "odwalają" lekcje religii w szkołach, katecheci biorą za to kasę wypłacaną z naszych wspólnych podatków. Byłem ostatnio "przejazdem" w Świebodzinie i poraziła mnie głupota księdza który doprowadził do wybudowania gigantycznego pomnika ludzkiej pychy. Dzieci chodzą głodne w parafiach, a na takie bzdety jak w Świebodzinie to jest kasa? Ze święcenia koszyczków i sprzedaży opłatków?
279999 / 86.111.105.* / 2012-03-13 16:38
Wpis usunięty ze względu na regulamin forum.
279999 / 86.111.105.* / 2012-03-13 16:40
Zasłaniając się wiara i naukami Chrystusa, byli agenci polski ludowej w czarnych szatach chcą aby postkomunizm kwitł i rozwijał nadal swoje mafijne powiązania zerujące na Polsce i Polakach.
ździcho / 213.146.43.* / 2012-03-13 16:34
Kościół i pedofilia? Niemożliwe. To pomówienia.
nike323 / 95.49.53.* / 2012-03-13 16:48
dyskutują jak się dobrać nam do d...
bez mydła nie obejdzie się / 166.70.207.* / 2012-03-13 17:48
a jeżeli tak, to będziecie mieli okazję przygotować się i w końcu umyć to, co waszym zdaniem nie jest warte mycia, ze względu na notoryczne brudzenie się.
wafelek / 95.49.227.* / 2012-03-13 15:46
Porozmawiają, porozmawiają, a wszystko zostanie po staremu i tyle z tego będzie.
nike323 / 95.49.53.* / 2012-03-13 16:31
Nie prawda podyskutują jak tu obejść Tuska i wyrwać jeszcze więcej pieniędzy, bo likwidacja funduszu kościelnego miał zastąpić system jeszcze bardziej lukratywny dla KK.
gdzie ja żyję / 78.131.129.* / 2012-03-13 15:14
Mnie nie interesuje o czym będą dyskutować księża. Mnie interesuje, kiedy rząd zmniejszy ilość urzędników, kiedy będę mogła zobaczyć rozliczenia na co idą moje podatki, bardzo mnie interesuje gdzie giną moje pieniądze wpłacane na ZUS. Interesuje mnie kiedy wejdzie ustawa reprywatyzacyjna dla zwykłych obywateli. Moje dziecko jak nie chciało to nie chodziło na religię, ale byliśmy jedyni w szkole którzy powiedzieli -nie dziękuję za religie w szkole. "Czerwona zaraza" szuka tematów zastępczych i tyle w temacie.
nike323 / 95.49.53.* / 2012-03-13 16:47
A powinno cię interesować bo twój brak zainteresowania kosztuje budżet 780mln. rocznie też z twoich podatków. Rozliczenie budżetu szukaj w MF. Zaś pieniądze ZUS giną w przywilejach emerytalnych co kosztuje dziesiątki miliardów PLN. To wcześniejsze emerytury policji, wojska, straży granicznej, cła, straży pożarnej i innych służb mundurowych, przywilejów górników, hutników, nauczycieli niepłacenia ZUS przez sędziów i dziesiątki innych grup uprzywilejowania. Pawlak chce stworzyć kolejną grupę uprzywilejowanych kobiet rodzących. a to wszystko kosztuje. Czerwona zaraza zaś nie ma chwilowo nic do powiedzenia bo i rządzący i opozycja prawicowa wywodzą się z jednego korzenia. Nie jestem za Tuskiem ale za jedno go podziwiam że miał odwagę pogrzebać w tym gównie jakim są przywileje, od czegoś trzeba zacząć. To jeszcze spadek po PRL-u. Dlatego powinno cię interesować o czym gada KK.
234234234 / 86.111.105.* / 2012-03-13 14:55
Jeden z członków czarnej zarazy odmówił wczoraj pogrzebu mojej znajomej. Powiedział że odprawi mszę i przyjdzie na cmentarz, jeśli cała rodzina (każdy z osobna) zaniesie mu na dużej kartce napis MOCNE POSTANOWIENIE POPRAWY 2012.

gdzie ja żyję ?
Drań / 93.159.53.* / 2012-03-13 15:42
W życiu nie czytałem większych bredni, na fali ogólnej krytyki duchownych. Dokopać jak tylko można. A gdzie ten ks. w jakim mieście w jakiej parafii i jak się nazywa. Widać już po braku tych informacji, że to historia wyssana z palca.
234234234 / 86.111.105.* / 2012-03-13 16:18
Tobie takich szczegółów pisać nie muszę, wystarczy że zgłoszę sprawę do tych, którzy są w stanie się tym zająć. Miałem na celu tylko pokazanie, że takie rzeczy się zdarzają - ba - nawet często. Szanuję że kochasz księży i nie dasz na nich złego słowa powiedzieć, ale przyjmij powyższe do wiadomości. Bez odbioru.
OIO / 83.13.6.* / 2012-03-20 12:02
Są tacy, którzy całe życie plują na kościół, a jak przychodzi co do czego, to oczekują pogrzebu kościelnego. Trzeba być konsekwentnym. Jak się nie wierzy, to nie należy urządzać pogrzebu kościelnego, a zamiast księdza zaprosić np. Nergala. I wtedy będzie OK.
Drań / 93.159.53.* / 2012-03-13 17:26
tylko i wyłącznie pomównie bez faktów. Jasne nic nie musisz. Zero faktów same pomówienia.

A propos kochania. Ciebie też kocham. Buziak. :))))
234234234 / 86.111.105.* / 2012-03-13 18:42
Jak będzie już po pogrzebie to chętnie Ci napiszę jaki to ksiądz i z jakiej parafii. Dowodów nie mam bo nikt tego nie nagrywał, ale fakt jest faktem. Nie jestem Ziobro i nie mam zwyczaju nagrywać rozmówców.
Jerka4 / 83.4.43.* / 2012-03-13 14:38
Kościół Katolicki jako instytucja to spadkobierca upadłego Babilonu ... Prawdziwe Chrześcijaństwo i Biblia odrzuca istnienie instytucji kościelnych oraz odrzuca talmudzkich syjonistów , którzy mówią o sobie że są Żydami, a tak naprawdę są wyznawcami Synagogi Szatana ;
Drań / 93.159.53.* / 2012-03-13 15:45
Kościół Katolicki to wspólnota ludzi wierzących. Jako jedyny nosi przydomek apostolski. I to pokazuje jego rodowód. Oczywiście nie ma w powyższej opinii cytatów z Biblii które by potwierdzały te brednie. Właśnie dlatego, że to brednie.
expectnomercy / 83.7.145.* / 2012-03-13 14:35
...zagonilbym ta cala czarna bande do roboty....to nie do pomyslenia zeby ubezpieczenie czarnych placili podatnicy z wlasnej kieszeni...niewazne jakogo sa wyznania...palcisz bo czarny niesie poslanie i musi miec emeryture...noz mi sie otwiera...sam:)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy