Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Wyświetlaj:
.obiektywny. / 81.190.49.* / 2016-02-02 22:54
Nauczanie religii powinno być przeniesione ze szkół do obiektów kościelnych. Ponadto na świadectwie szkolnym nie powinno być ocen z religii.
Nadszedł XXI w. i czas najwyższy zaniechać wciskania młodemu społeczeństwu nauk im zbędnych .Natomiast religii nauczać wyłącznie kandydatów na kleryków.
radsa930 / 159.205.248.* / 2016-02-01 17:08
Należy zbierać podpisy pod referendum! PIS obiecał że nie będzie ignorował takich obywatelskich inicjatyw, trzeba mu dać okazje aby to udowodnił!
ante / 188.33.115.* / 2016-01-29 12:21
religia nie jest żadna nauką, to plecenie bzdur i pranie mózgów młodzieży. czas skończyć z tym cyrkiem w szkołach. religia niech będzie dla chętnych w kościołach. a czarni nie są zadnymi nauczycielami
Wolnyswiat.pl / 188.146.0.* / 2016-01-28 15:35
Nie ma dobrych ustrojów (np. demokracji), religii/rozwiązań, tylko ludzie są źli! Skoro ludzie w imię czegoś, pod wpływem czegoś, w ramach czegoś, praktycznie, mogą i postępują źle, to oznacza że to coś jest nieskutecznym, złym rozwiązaniem, więc nie wolno tego nie tylko rozpowszechniać, ale w ogóle kontynuować!
Twoje imię / 195.245.68.* / 2016-01-28 08:02
"...naruszeniem dwóch konstytucyjnych zasad: wolności religii i bezpłatności nauki..." ... religia katolicka to nauka ? od kiedy ?
1marcin1 / 217.99.35.* / 2016-01-27 16:40
Polska ma dziś prostą drogę, zapomnieć o laicyzacji Państwa na gruncie którego powstaje islam. Trzeba budować Wielką Polskę, Wielką Katolicką Ojczyznę.
Normalny Polak / 89.71.98.* / 2016-01-28 13:07
Spadaj katolicki nawiedzeńcu. Islamizacji nie będzie póki ludzie będą świadomi zagrożenia. A wiary nie mieszaj w politykę i państwowość. To jest tylko i wyłącznie prywatna sfera każdego obywatela.
oczy szeroko otwarte / 77.254.91.* / 2016-01-27 16:24
Opowiem wam pewną historię, historię z mojego życia. W latach mojej młodości na religię chodziło się do kościoła, najczęściej na godzinę 16-17. Latem było ok. Ale jesienią i zimą już nie. Do kościoła miałem 1,5 z buta i gdyby cała młodzież tam chodziła nic by się złego nie wydarzało. Tymczasem po lekcji religii, kiedy już było ciemno i trzeba było wracać do domu, to młodzież która nie chodziła na religię zbierała się z nudów na ulicach w grupy z łańcuchami, nożami, bejsbolami itp żeby się naparzać jak opętani. Każdy kto pojawił się na ich drodze miał pecha. Nie jednokrotnie musiałem uciekać przed taką bandą jak by ich dzisiaj nazwano kiboli! Jaki z tego morał? Otóż, religia w szkole jest bezpieczniejsza to po pierwsze. Po drugie, ja wyrosłem na dobrego człowieka, założyłem rodzinę, mam dzieci, dom, samochody a gdzie są ci co na religię nie chodzili? Oni w większości albo nie żyją, bo zachlali, zaćpali, jeden skończył pod torami, albo siedzą w kiciu a w najlepszych wypadkach można ich spotkać w parku jako meneli jak piją wódę i żebrzą pod marketami o złotówkę do jabola. Jak widać, religia mi nie zaszkodziła jak również wielu moim kolegom z którymi na nią chodziłem. I jeszcze jedno. Pamiętajcie, że to wasi rodzice wywalczyli lekcję religii w szkołach po latach komuny, kiedy to do kościołów ludzie chodzili żeby się czuć wolnym i potrzebnym! Dzisiejsi przeciwnicy religii w szkołach tego nie wiedzą albo już o tym zapomnieli a szkoda, bo w latach ucisku to kościół, księża i wiara katolicka podtrzymała w nas otuchę o lepsze jutro! Wtedy wygraliśmy a dzisiaj. jak jest lepiej to Bóg i religia już nie potrzebne. Jakie to ludzkie, jak trwoga to do Boga a jak dobrze się dzieje to Boga niema.
Normalny Polak / 89.71.98.* / 2016-01-28 13:09
Następny nawiedzony pajac. Prawie mesjasz.
oczy szeroko zamkniete / 195.245.68.* / 2016-01-28 08:05
Bzdury, dużo bzdur. Minius.
NN0000001 / 178.43.71.* / 2016-01-27 20:26
Takiego steku bzdur dawno nie czytałem! Gdzieś Ty człowieku mieszkał i jakich miałeś kolegów, że czekali na Ciebie z bejsbolami po religii? I dlaczego konfabulujesz, że religię w szkołach załatwili jacyś rodzice?
jarek 72 łódź / 31.183.28.* / 2016-01-27 18:51
Następny maniak i bajko pisarz. Mam 45 lat na religię chodziłem do salki parafialnej jak wszyscy ze szkoły. Do szkoły i kościoła miałem 4 kilometry i lekcje religij kończyły się góra 15. Jeden ksiądz prowadził lekcję dla wszystkich 8 klas szkoły i jakoś dawał radę. Religia w szkołach może być ale dlaczego finansowana przez wszystkich. Bajka kto nie wieży w boga to degenerat, narkoman, kryminalista człowieku lecz się. Wierzący i święci pedofile mordercy i gwałciciele to tylko przykrywka aby obniżyć rangę kościoła. Księża katolicy którzy dają sakramenty za co łaska ale nie mniej jak....... pedofile to też wpisane w tą wiarę. Miałeś kolegów w szkole bo te łańcuchy to chyba z palca wyssałeś katoliku
oczy szeroko otwarte / 77.254.91.* / 2016-01-27 16:49
Dodam jeszcze, że mieszkając w mieście do kościoła miałem 1,5km z buta i zabierało to trochę czasu żeby tam dojść i wrócić. Czasu, którego jako uczeń zawsze brakowało do nauki. A wyobraźcie sobie teraz Polskie wsie, gdzie do kościoła czasami trzeba iść 5km i więcej! Po jakie licho dzieciaki mają chodzić po kilka kilometrów na lekcję religii do kościoła skoro mogą je mieć bez wychodzenia ze szkoły? Nie tracą czasu i są bezpieczne. Kto wie co może je spotkać jesienią czy zimą po drodze? Kto wie jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają? Przecież mogą być nawet potrącone o ciemku przez samochód. Czy pomyśleliście o tych zagrożeniach ci co tak tutaj krzyczą żeby wyrzucić religię ze szkół???
jarek 72 łódź / 31.183.28.* / 2016-01-27 18:57
Zgadzam się na religię w szkole ale nie za pieniądze państwowe. Zero programu dyrektor niema wpływu na katechetę ale kasę trzeba dać
rsedsdtg / 79.191.89.* / 2016-01-27 13:57
A ja jestem za tym, aby z lekcji pozostała tylko religia. Potem na medycynie - religia, na politechnikach - tylko religia, itd... A co? Nie można? Godne to I sprawiedliwe, słuszne I zbawienne...
@ Tak / 178.36.26.* / 2016-01-27 13:11
To polskie RANCZO nie nauka - religia to stan wyboru, stan ducha
Nie zaplanowane narzucanie!
oczy szeroko otwarte / 77.254.91.* / 2016-01-27 13:33
No przecież masz wybór religia albo etyka. Nie rozumiem więc stwierdzenie że ktoś ci narzuca religię. Masz wolny wybór. Nawet możesz zrezygnować całkowicie z obu przedmiotów. Jeszcze mało?
oczy szeroko otwarte / 77.254.91.* / 2016-01-27 13:28
No i właśnie macie wybór, religia albo etyka. Więc o co ci chodzi, bo nie rozumiem kto ci coś narzuca?
HERRGOTT / 78.11.151.* / 2016-01-27 14:44

No i właśnie macie wybór, religia albo etyka. Więc o co ci chodzi, bo nie rozumiem kto ci coś narzuca?
[/cytat
Chodzi o to, tumanie, żeby religia nie była opłacana przez nasze państwo. A pitolenie o "bezpłatności nauki" jest bzdurą, bo religia nie jest nijaką nauką.
oczy szeroko otwarte / 77.254.91.* / 2016-01-27 15:09
No właśnie o to chodzi na lekcjach religii, że tam uczą również szacunku do drugiego człowieka, którym Jezus się kierował. Szacunku do bliźniego, którego Tobie jak widać brakuje, bo pewnie na religię nie chodziłeś. Religia jest takim samym przedmiotem jak etyka o którą jakoś nikt larum tutaj nie podnosi! Przydało by się trochę więcej obiektywizmu wszystkim zatwardziałym i egoistycznym ateistom albo raczej bezwyznaniowcom, którzy żyją na zasadzie owsiakowego róbta co chceta, albo kto inny niż ja to go zniszczyć, bo tylko ja mam rację i ma być tak jak ja chcę. To właśnie przez takich egoistów mamy tak źle w kraju, bo tylko o sobie myślą!
No i / 178.36.26.* / 2016-01-27 12:51
TU zabieramy na szczęście głos WSZYSCY nie jakaś tam Nowoczesna pl,
TU MÓWIMY WSZYSCY!! polityczni i NIE polityczni!!
pytajacy z ciekawosci / 2.220.37.* / 2016-01-27 11:56
Witam wszystkich. Mam pytanie do wszystkich hejterow I ludzi uwazajacych kosciol za najwieksza porazke w historii polskiego narodu. Czym kierujecie sie w codziennym zyciu, jakimi wyznacznikami sie kierujecie? Skad wiecie, ze, np. zdrada wspolmalzonka jest zlem, przeciez prawo nie okresla tego jako przestepstwo. Jest wiele innych rzeczy, ktore nie sa okreslane w kodeksie karnym, a jednak sa odbierane jako zle. Skad wiecie gdzie konczy sie dobro, a gdzie zaczyna zlo? Pewnie wiekszosc z Was powie, ze takie wyznaczniki I inne zachowania wynosi sie z domu. Tak zgadzam sie z tym, ale jednak Wasi rodzice rowniez musieli sie tego od kogos dowiedziec, a jednak w domu nie poznamy tak dobrze Boga jak w Kosciele (napisalem z wielkiej litery, bo mam na mysli wspolnote, a nie budynek). Ilu z Was chcialo by sie dobrowolnie uczyc przykazan Bozych w wieku 8-10 (nie mowie tu o koscielnych, ktore sa koregowane w zaleznosci od potrzeb Watykanu). Dzieci nie sa same w stanie okreslic co jest dobre, a co zle. Wedlug mnie powinny miec szanse, aby poznac Boga.
Ela717 / 156.17.123.* / 2016-01-27 15:01
widocznie nie masz dzieci, skoro piszesz takie bzdury. Dzieci wiedzą lepiej od dorosłych co jest złe i dobre. Z tego wynika wniosek, że normy moralności nie są związane z religią tylko z naturą ludzką. I tak właśnie uważam.
PS. Ja mam dziecko, 7letnie. Jestem przeciwna systemowi myślenia, który mówi, że dzieci są głupie i niczego nie wiedzą. A tak właśnie mówią dorośli katolicy, którzy chcą wierzyć, że istnieje ktoś, kto jest od nich głupszy - właśnie dzieci, i to najczęściej ich własne dzieci.
oczy szeroko otwarte / 77.254.91.* / 2016-01-27 15:21
Ela, wydaje ci się, że jesteś taka mądra a nie przyszło ci do głowy dlaczego większość dzieci z natury jest dobra? Nie przyszło ci do głowy, że to właśnie dzieci są dobre bo jeszcze nie są zepsuci światem dorosłych, tylko posiadają dobroć daną od Boga o której oczy się na religii? Nie wiem czy Bóg dobrze zrobił dając ludziom wolny wybór, ale skoro tak zrobił to pewnie wie co robi. Może lepiej by było dla ludzi gdyby go nie mieli! Na pewno lepiej by było dla wielu straceńców.
niepokorny813 / 188.146.7.* / 2016-01-27 14:29
Masło maślane,kto wymyślił twojego Boga,?Mojżesz,nie udało mu się zostać faraonem,to zrobił się prorokiem i nauczycielem żydów,wszystko to co opisane w Biblii to ówczesne wierzenia sumerow,trakow,Egipcjan,także istnienie Boga niewidzialnego zaadoptowal ze starożytnych kultur,na tamte czasy był najbardziej wykształconym człowiekiem,a w dążeniu do władzy nie cofnął się przed niczym
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
@men / 83.11.240.* / 2016-01-27 13:35
to nie Chrześcijaństwo, ani tym bardziej kościół katolicki (małymi literkami) jest ludziom potrzebnym do rozróżniania dobra od zła. Wystarczy bowiem zwykła uczciwość, etyka i normy moralne, które niekoniecznie muszą mieć swoje podstawy w "dziesięciu przykazaniach", bo przynajmniej trzy pierwsze przykazania są nikomu do niczego nie potrzebne, a "cudzołożenie" można jedynie odnieść do zdrady małżeńskiej, ale już nie do związków nieformalnych.

Nie przeceniaj roli kościoła katolickiego, bo w jego imię wymordowano miliony ludzi na całym świecie.
v12 / 37.248.23.* / 2016-01-27 12:20
którego Boga. Każda religia ma swojego i każda uważa że tylko ich Bóg jest prawdziwy. Etyka zamiast religii. szkoła to nie kościół.
hur / 94.254.129.* / 2016-01-27 18:12
Tak.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
v12 / 37.248.23.* / 2016-01-27 12:12
trzeba po prostu mieć swój mózg i żyć tak aby innym nie przeszkadzać i krzywdy nie robić. A przykazania Boże czy Kościelne napisał jakiś człowiek. Wiec nie ma sensu się ich uczyć. Księża uczą Religii a część z nich to pedofile, niektórzy chodzą na kobiety inni wolą facetów. Kto jak kto ale kleru powinni przestrzegać własnych przepisów. Weźmy taką pychę - czy zna ktoś Pana Rydzyka? myślę że każdy. A czy posiadanie takiego majątku i jeżdżenie A8 to nie pycha ?? Wszystkie religie są nienormalne. Każda ma swojego Boga i każda uważa się za jedyną prawdziwą.
oczy szeroko otwarte / 77.254.91.* / 2016-01-27 12:33

A przykazania Boże czy Kościelne napisał jakiś człowiek. Wiec nie ma sensu się ich uczyć.

Wszystko czego się uczysz z książek napisał jakiś człowiek. Więc po co się z nich uczysz?
simply man / 83.27.127.* / 2016-01-27 11:44
Konstytucyjne powoływanie się na wolność religijną w Polsce to farsa dziś w wykonaniu PIS, wczoraj w wykonaniu PO. Wystarczy przykład odmowy zarejestrowania Kościoła Potwora Spaghetti. Że to parodia? Owszem, ale spełniająca wymogi religii. O każdej można powiedzieć, że to parodia. Chrześcijaństwo zapożyczyło 80% i sparodiowało kult boga Mitry. I co?
jerzy 1033 / 83.21.209.* / 2016-01-27 11:44
religia
Nauka religii w szkołach ,to szerzenie ciemnoty !!!! Nie ma nic wspólnego z "nauką" to zwykłe p******* służące klerowi do podporządkowania sobie ludzi i życia w luksusie na ich koszt !!! CIEMNOTA I ZACOFANIE !!!
Nie ma żadnego, najmniejszego dowodu na istnienie Jezusa !!! Słynni starożytni historycy, kronikarze i dziejopisarze żydowscy, greccy , rzymscy mimo , że opisali wydarzenia mało ważne i nawet błahe ani słowem nie wspomninają o tym bardzo "dramatycznym" wydarzeniu !!! Czy ktokolwiek wierzy, że Boga można aresztować ,zlać na kwaśne jabłko i ku większemu pohańbieniu nagiego ukrzyżować ??? Jakie to "odkupienie"
win ludzi ? Czy to cokolwiek zmieniło, uczyniło ludzi lepszymi ???
oko623 / 37.44.144.* / 2016-01-27 11:38
referendum w tej sprawie i zmiany konstytucji i rozwiazaniu tk
Czloax / 188.146.132.* / 2016-01-27 11:38
Szczęśliwie ten rząd (wybrany przez większość) broni prawa większości. Broni przed zakusami garstki lewaków z pianą na ustach pałających rządzą uciszenia Kościoła. Ja jestem wiernym Chrystusa więc jestem częścią Kościoła. Ze mną walczy ta zapluta lewacka zgraja. Katolicka większość póki co siedzi spokojnie. Pokazała tym obskurantom co myśli w wyborach. Nie odpuszczają. Wywal ich drzwiami, wejdą oknem. Ja bym im dał np. rok na opuszczenie tego kraju. Niech jadą do Mozambiku albo bezludną wyspę i niech tam się zakiszą w swoim wściekłym ateizmie.
Ela717 / 156.17.123.* / 2016-01-27 15:06
ja nie jestem lewicowa i nie mogę już znieść propagandy antyPiSowskiej, mimo że nie głosowałam na PiS. Jestem uczciwa. I dlatego nie godzę się na religię w szkole.
Obiektywnie / 178.36.26.* / 2016-01-27 13:03
Czloax TU na szczęście biorą udział WSZYSCY nie tylko PiS z Nowoczesną!!!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy