Forum Polityka, aktualnościKraj

Firmy nie dbają o poufność baz CV

Firmy nie dbają o poufność baz CV

Money.pl / 2008-08-14 12:57
Komentarze do wiadomości: Firmy nie dbają o poufność baz CV.
Wyświetlaj:
Ronald / 83.17.104.* / 2008-08-22 09:32
CV to przeżytek. Pierwszą i drugą pracę dostałem wykazując się umiejętnościami - CV nie było pracodawcy do szczęścia potrzebne. Do "państwowej" pracy musiałem pisać CV, ale też było potrzebne tylko jako synteza moich dokonań, bo komu chciałoby się przeglądać wszystkie dyplomy i certyfikaty ? Czasami pracodawcy w ogóle nie wiedzą po co im CV - bo nie wiem po co, kierowca TIR-a ma pisać CV, albo malarz pokojowy czy murarz - jemu potrzebne jest świadectwo ukończenia szkoły i potwierdzenie zawodu - nic więcej. CV to kretyński wymysł (dawniejszy życiorys przeżywa renesans)
_PI_ / 87.99.5.* / 2008-08-15 13:34
Nieformalne bazy powstają i tak. Pracodawca wysyła np. e-maila, że pozwoli sobie zachować życiorys na przyszłość. Dostałem takiego e-maila, że jak będą szukać kogoś znowu na stanowisko to sę odezwą i co szukali, dali nawet ogłoszenie do gazet i oczywiście się nie odezwali. nawet jak im odesłałem tego e-maila z informacją, że nadal jestem zainteresowany. Pewnie także jak ten Pracodawca powyżej uważają, że zatrudniać się chcą "oszołomy".
Gazeta prawna / 78.88.163.* / 2008-08-14 23:27
Z tą sprawą się zgadzam dużo firm nie zabezpiecza CV a po za tym jak się składa CV do firm czy też małych sklepików czy też prywatnych sklepików to wybierają przebierają jakby sami pokończyli nie wiadomo jakie fakultety. Ludzie sami powinni z tym walczyć bo nigdy się nic nie zmieni i będziemy pracować za grosze będą wyzyskiwać. Niech to się nareszcie skończy zwalniają zastraszają psychika często człowiekowi wysiada.I jeszcze te CV które jest potrzebne ale dlaczego tak przebierają jak w ulęgałkach człowiek dzisiaj jak przedmiot epoka cyfry tak tak niedługo będziemy musieli nosić kamery w oczach aby jeszcze lepiej pilnować własnych spraw dla których i tak coraz mniej czasu
Pracodawca / 83.238.233.* / 2008-08-15 01:33
A z drugiej strony CV wysyłają oszołomy, które chcą tylko przychodzić do pracy, ale juz niekoniecznie pracować.
Poza tym poziom wybitnie spada, dotyczy to zwłaszcza młodych pracowników. Dziękuję, wolę poprzebierać.

Najnowsze wpisy