Forum Polityka, aktualnościKraj

Firmy nie muszą mieć e-podpisu od lipca

Firmy nie muszą mieć e-podpisu od lipca

Money.pl / 2008-06-25 17:14
Komentarze do wiadomości: Firmy nie muszą mieć e-podpisu od lipca.
Wyświetlaj:
uśmiechnięty / 83.238.232.* / 2008-06-27 20:46
JEST czy BĘDZIE? Pewne jest, że ZUS znowu ma rację. Znajomy na zasiłku rehabilitacyjnym do końca września już w tym tygodniu musiał złożyć do ZUS zaświadczenie o zdolności do pracy z dniem 01 X br. Żaden lekarz nie chce wziąć na siebie tej odpowiedzialności, a (oczywiście kompetentna) urzędniczka w ZUS w Chorzowie nie widzi problemu.
piotrek007 / 2008-06-25 17:14
Autor jest włedzie, po pierwsze TWIERDZI ZE NIE MUSZA MIEC PODPISU a pozniej pisze ze senat MOZE zmienic, MOZE nie znaczy ze JUZ ZMIENIL, niech lepiej autor poda podstawe prawa na ktorej sie opiera twierdzac ze nie musza miec, no slucham panie madralo? PowielaCie błedne informacje innych ale to was nie obchodzi wazny nagłowek
GINDA / 83.21.174.* / 2008-06-27 22:23
FIRMY NIE MUZĄ MIEĆ E-PODPISU OD LIPCA
Mój niekwalifikowany e-podpis kończył si 28.06.2008 r , już 06.06.2008 nie mogłam przesłać dokumentów do ZUS , i musiałam wykupić certyfikat kwalifikowanego e-podpisu .Pani urzędniczka w ZUS-ie , po zakupieniu i zainstalowaniu w/w e-podpisu ,poinformowała mnie , abym pobrała --podpis na starych zasadach , bo może mi się przydać jak kwalifikowany certyfikat się popsuje .Pytam , więc jak to jest?
GINDA / 83.21.174.* / 2008-06-27 22:23
FIRMY NIE MUZĄ MIEĆ E-PODPISU OD LIPCA
Mój niekwalifikowany e-podpis kończył si 28.06.2008 r , już 06.06.2008 nie mogłam przesłać dokumentów do ZUS , i musiałam wykupić certyfikat kwalifikowanego e-podpisu .Pani urzędniczka w ZUS-ie , po zakupieniu i zainstalowaniu w/w e-podpisu ,poinformowała mnie , abym pobrała --podpis na starych zasadach , bo może mi się przydać jak kwalifikowany certyfikat się popsuje .Pytam , więc jak to jest?
rskarzynski / 2008-06-30 14:46
Jest dobrze.
Nie musialas wykupowac jeszcze podpisu kwalifikownego.
Za malo napisalas co znaczy "nie moglam przeslac dokumentow". Byc moze ktorys z serwerow byl w czasie konserwacji (nie moge namierzyc strony z tymi informacjami).
A jak jest?
Wedlug nowelizacji, ktora czeka na podpis prezydenta, jezeli komus klucz zusowski konczy sie przez 21 lipca, idzie do ZUSu i wyrabia sobie nowy - wazny przez 1 rok.
W dniu 21 lipca Zus zamyka mozliwosc wydawania podpisu niekwalifikowanego i od tego momentu mozna otrzymac tylko podpis kwalifikowany u jednego z trzech dostawcow.
Problem pojawia sie jezeli masz certyfikat wazny do ktoregos dnia, po 21 lipca - zdania sa rozbiezne... ale o tym na blogu:
http://nomadowyblog.blogspot.com/2008/06/certyfikat-z-zus-na-jak-dugo.html

A Ty po prostu padlas ofiara firmy wciskajacej podpisy kwalifikowane.

Najnowsze wpisy