Forum Polityka, aktualnościKraj

W każdej firmie musi być palarnia

W każdej firmie musi być palarnia

Money.pl / 2007-04-05 08:06
Komentarze do wiadomości: W każdej firmie musi być palarnia.
Wyświetlaj:
petro1980 / 83.6.113.* / 2011-02-11 21:07
Nie musi :) ale przydałaby sie wszystkie zalety które opisywane są w poście to prawda oszczedność czasu pracowników, mniejsza zachorowalność itp. Sam zamówiłem taką palarnie jakoś na początku stycznia i jak zobaczyłem cenniki to troche przysiadłem. Puźniej przez przypadek dowiedziałem się o kolejnej firmie smokecenter.pl która zaoferowała już normalniejszą cenę i tą właśnie polecam zainteresowanym. Produkt jak na mój gust sie nie rózni niczym od pozostałych więc po co przepłacać :) Jakość bardzo dobra, bardzo ładna zgodna z przepisami.
specjalista ds. ochrony niepalących / 78.30.103.* / 2009-09-25 14:01
Kabiny zostały wynalezione 12 lat temu przez szwedzką firmę Smoke Free Systems, która jest w tej chwili światowym liderem w tej dziedzinie. Systemy Smoke Free dostępne są już także w Polsce. Trudno o łatwiejsze, bardziej ekonomiczne i bardziej skuteczne rozwiązanie problemu palenia w firmie. www.smokefreesystems.pl .
Michał.O. / 77.115.213.* / 2009-12-28 10:22
Witam. Z całą stanowczością je polecam! Są absolutnie rewelacyjne i całkowicie spełniaja swoja rolę. U nas jest sporo palaczy i chociaz na początku nie batrdzo chcieliśmy w nich palić, to teraz nie wyobrażamy sobie bez nich życia! Polecam je kazdemu Pracodawcy!
bhpowiec / 83.17.76.* / 2009-08-20 15:46
Ja mogę polecić rozwiązanie palarnie.pl
Kabiny to rozwiązanie znane i stosowane w krajach UE:
http://www.youtube.com/watch?v=_X-iwg9Mzp8
Omówienie naszego rozwiązania po wstępie rozpoczyna się od 1:10 (mm:ss)

Korzyści dla Pan firmy to między innymi:

- spełnienie przepisów do których obliguje ustawodawstwo a które kontroluje Państwowa Inspekcja Pracy
- poprawa wizerunku firmy poprzez zniknięcie palaczy z ogólnowidoczonych miejsca przed firmą
- możliwość zaproszenia palącego kontrahenta na nieformalną rozmowę do palarni która będzie już wizytówką firmy,
- eliminacja zagrożenia zaprószenia ognia które niosą ze Sobą popalający w ukryciu pracownicy,
- organizacja przestrzeni dogodnej dla wymiany doświadczeń i fachowej wiedzy pomiędzy współpracownikami,
- oszczędność czasu spędzania Państwa pracowników na paleniu na zewnątrz.
andowc / 83.30.79.* / 2009-02-20 15:30
NSA (Naczelny Sąd Administracyjny) z nudów niema co robić.
WC (ustęp do "srania") nie musi byc, byle jest "plarnia" (palacz).
Kiedy zlikwidują NSA ?
Bernard+ / 83.22.115.* / 2009-02-20 14:05
Oto absurd w stanowieniu prawa w Polsce. Większe prawo do trucia się niż do życia w zdrowiu. Pracodawca ma ponosić dodatkowe koszty wynajmu lub wybudowania i utrzymywania pomieszczenia na palarnię, aby część pracowników mogła pogarszać sobie zdrowie, po czym ten sam pracodawca będzie zmuszony przez 33 dni w roku płacić im wynagrodzenie za chorowanie a jeżeli pracownik zachoruje na raka płuc to będzie musiał mu wypłacić odprawę z racji przejścia na rentę inwalidzką w konsekwencji państwo polskie mając dużo chorych na płuca z powodu palenia papierosów podwyższy niepalącym i nadal pracującym składki ubezpieczenia oraz podatki, aby utrzymywać głupich, co sami sobie zdrowie zniszczyli.
Skoro minister zdrowia ostrzega na każdej paczce papierosów, że palenie tytoniu szkodzi to, kto jest tak głupi lub uparty, że sam szkodzi swojemu zdrowiu, powinien to robić na własny koszt i ryzyko a więc powinien płacić dodatkowe ubezpieczenie od ryzyka zachorowania na choroby płuc i powinien płacić czynsz za wynajęcie palarni a czas przerw w pracy przeznaczonych na palenie nie powinien być opłacany przez pracodawcę. Przerwy na palenie powinny być bezpłatne. Tak powinno stanowić prawo w mądrze rządzonym kraju. Prawo powinno ochraniać uczciwych i pracowitych dbających o swoje zdrowie a nie głupków, którzy sami sobie zdrowie niszczą i przez to stają się ciężarem dla innych. Ale nie dziwmy się zwykłym pracownikom, biorą przecież przykład z ministra zdrowia, który będąc wybitnym lekarzem ostrzega ich o niebezpieczeństwie zachorowania i sam daje zły przykład paląc i chorując.

Wiadomo, że diabeł siedzi w szczegółach. Ogólnie to wszyscy wiedzą jak jest, i jak by chcieli, aby było, ale tylko fachowcy potrafią zrobić to, co wymaga wiedzy i szczegółowych wyliczeń. Pamiętajcie, więc politycy, że dobry Bóg stworzył cały ten wszechświat: ziemię z jej wszystkimi żywiołami, minerałami i pierwiastkami, żyjącymi bakteriami, roślinami i zwierzętami oraz ludzi zaś całą resztę wszystkie budynki, budowle, ogrody i inne rzeczy wykonali fachowcy. Natomiast po nieuczciwych i głupich politykach pozostały na ziemi tylko ruiny, cmentarze i kosztowne luksusowe a niepotrzebne żywym biedakom ogromne grobowce.
m_w / 78.30.100.* / 2008-08-13 23:37
Rzeczywiście zakazy nie rozwiążą problemu. Wystarczy cywilizowane rozwiązanie. Sprawdź: www.smokefreesystems.pl . Zupełnie otwarte kabiny dla palaczy, w 100% bezpieczne dla niepalących, estetyczne, ekonomiczne.
majorka9 / 89.76.215.* / 2007-06-27 09:01
a w mojej nie ma i nie bedzie malo tego za kazdego dymka beda odliczac zl.
yozo / 89.76.152.* / 2007-05-23 23:27
W cywilizowanym świecie nie chodzi o to aby zakazywać tylko stwarzać odpowiednie warunki np. do palenia. Oczywiście nie jestem za całkowitą liberalizacją, że można wszystko i wszędzie. Nasz ustawodawca jednak tworzy bardzo "wąskie" prawo bo palarnia jako osobne pomieszczenie nie musi być jedynym rozwiązaniem. Ostatnio natknąłem się na pewne rozwiązania tzn. otwarte kabiny dla palaczy , wygląda to trochę jak mały przystanek autobusowy , posiada filtry i popielniczkę. Widziałem to w Belgii w stołówce zakładowej pewnej firmy. W jednej sali stoły do jedzenia i pod ścianą taka kabina dla palaczy. Urządzenie to jest na tyle skutecznie ze chroni innych przed biernym paleniem a osoby palące nie muszą wystawać przed budynkami firm (inspekcja pracy uznaje miejsce przed budynkiem jako teren zakładu pracy i mimo, ze jest to otwarta przestrzeń, nie daje gwarancji nie narażania osób niepalących na bierne palenie). Tak mi się to rozwiązanie spodobało , ze nawiązałem kontakt z producentem i teraz jestem dystrybutorem w Polsce takich kabin. Jeśli ktoś jest zainteresowany zachęcam do kontaktu ze mną na maila eko-plan@wp.pl. Pozdrawiam wszystkich palaczy i nie palaczy. Wszyscy macie prawo do integrowania się a nie separowania i dzielenia , wystarczy dobre rozwiązanie.
Arita / 141.129.1.* / 2007-05-23 18:20
A ja mam bardziej techniczne pytanie. moze ktos zna odpowiedz.
Czy kilku pracodawcow zajmujacych ten sam budynek, moze wyznaczyc wspolna palarnie? Czy kazdy zatrudniajacy pow. 20 pracownikow musi miec swoja? Czy orzeczenie uszczegolawia ilosc palarni w zakladzie pracy jesle jeden pracodawca zatrudnia np. 21 pracownikow, a drugi 400?
koc / 85.198.208.* / 2007-04-29 18:11
czy w takim razie firma ma prawo zamieścić ogłoszenie i wymagać aby przyszły pracownik był osobą niepalącą ?
Gary / 89.79.195.* / 2007-04-27 00:25
Ci "uczeni" którzy ustanowili taki przepis są ekonomicznymi dyletantami. Proszę mi znaleźć choć cień logiki w tym żeby pracodawca płacił za bezproduktywny czas pracownikowi mającemu przerwę na dymka i jeszcze kupował drogie wentylatory. Może lepiej kupić nowszą maszynę do firmy żeby praca była lżejsza.
Asystent16 / 81.190.230.* / 2007-05-17 11:04
Ja sam pale i niemoge sobie z tym poradzić .Pale od 15 lat a w pracy niemam gdzie i przez to jestem nerwowy.Większość osób nie pali a nie potrafią w ciągu 8 godzin zrobić tego co ja w cztery.Więc w kogo warto inwestować ,w niepalących nieudaczników?
op / 80.53.157.* / 2007-05-01 15:38
idiotyczne podejście
timmy / 87.205.16.* / 2007-10-05 19:00
Najprościej jest krytykować szczególnie przy użyciu średniokulutralnych określeń. Trochę trudniej znależć "złoty środek"
Anna_B / 83.18.95.* / 2007-04-12 13:01
Ja pracuję w firmie zatrudniającej poniżej 20 pracowników... palę jako jedyna w firmie a wszyscy wychodzą ze mną na papierosa :) należy nam się przerwa a sposób w jaki ją wykorzystamy to nasza sprawa!!! Wszystkie obowiązki są wykonane na czas, a firma świetnie prosperuje...
wloodi / 83.23.53.* / 2007-04-11 15:38
Kolejny krok do zmniejszenia bezrobocia w naszym kraju. Brawo nasz rząd to banda nie myślących osobników. Nie no sorry źle sie wyraziłem, oni tylko myśla skąd tu wziąść dodatkową kase i samochody:)
m.... / 83.7.227.* / 2007-04-10 08:26
PALĄCY NIE MA SZNS U MNIE NA PRACĘ,SORRY!!!
makumba / 83.3.210.* / 2007-10-05 14:33
To likwiduj firme i nie pieprz głupot. Nie nadajesz sie do współżycia w większej grupie ludzi
honorka / 87.204.0.* / 2007-04-24 17:02
Mówisz jak tyran. I tacy ludzie właśnie nami rządzą! Bo jemu sie nie podoba, to nie będzie, a jak sie podoba, to będzie, zależy tylko od stołka i odpowiadającemu mu wymiaru władzy.
Zanim się wypowiesz, to pomyśl o sobie, taki idealny jesteś??
Toyah / 89.79.33.* / 2007-04-10 12:14
proponuję najpierw nauczyć się dobrze pisać, a potem zastanowić nad sensem wypowiadanych słów.....czy w końcu świat nie jest złożony właśnie tak, że jest w nim miejsce dla szczupłego i otyłego, rudego i blondyna, palącego i niepalącego, wierzącego i nie ?....sens w tym, że trzeba wypracować taki kompromis, by wszyscy mogli zgodnie żyć. Tolerancji przecież uczył nas JPII....nieprawda???
op / 80.53.157.* / 2007-05-01 15:40
brawo! święta prawda.
mxisia / 83.16.229.* / 2007-04-11 20:05
Brawo !!! Twój komentarz powinien zrozumieć każdy, cyba że ..... .
mxisia / 83.16.229.* / 2007-04-11 20:05
Brawo !!! Twój komentarz powinien zrozumieć każdy, cyba że ..... .
efa / 83.18.202.* / 2007-06-20 16:43
tylko blondyn rudy wierzacy i niewierzacy nie powoduja ze inni zapadaja na zdrowu i smierdzi im ubranie i wlosy
niepaląca / 87.96.62.* / 2007-04-06 19:37
Czyli dajemy przyzwolenie na nieuzasadnione opłacane przerwy w pracy. W mojej firmie każde nawet 5minutowe wyjście trzeba odpracować, a nie dotyczy to nałogowych palaczy, którzy kilka razy dziennie wychodzą na dymka i dłuuugie pogaduchy. Może przerwy na papierosa też powinny być odpracowywane.
iona / 2007-04-15 17:54
A wiesz, ze zgodnie z KP jesli pracownicy zatrudnieni sa przy komputerze, maja prawo do 5 min przerwy co godzine? A nawet jesli nie, maja zawsze 15 min "lunchowej" przerwy? (z pamieci przytaczam, moze 20?)
efa / 83.18.202.* / 2007-06-20 16:44
jesli pracuja mniej niz 6 godzin to nie maja 15 minut lunchowej
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy