Fiskus...

Wasyl / 213.238.115.* / 2006-03-25 09:21
Ostatnio trochę inwestowałem w fundusze inwestycyjne i nawet nieźle na tym wyszedłem. Mam sporą chęć zainwestowania na giełdzie. I tu pojawia sie pytanie... W jaki sposób należy rozliczać się z ewentualnych zysków z giełdy przed fiskusem? Przy zyskach z funduszy nie było problemu a tu...??? Czy sam odprowadzam należny podatek do Urzędu Skarbowego? Jaki procent od zysków ? W jaki sposów zrobić to najsprawniej i, co najważniejsze, zgodnie z prawem? Jakie dokumenty przy tym należy wypełnić? Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-04-11 11:55 / Specjalista Money.pl
Rozliczenie dochodu/straty z giełdy dokonuje się na podstawie otrzymanego PIT8C.

Podatnik rozlicza informacje o wysokości dochodów (podane w PIT8C, dotyczy to także straty) w formularzu PIT38, który składa w Urzędzie Skarbowym razem ze swoim rocznym zeznaniem podatkowym.

PIT8C jest wysyłany w dwóch identycznych egzemplarzach do klienta Domu Maklerskiego oraz do właściwego urzędu skarbowego podatnika.
BEA / 83.10.114.* / 2006-03-28 23:13
dostajesz z biura maklerskiego na koniec roku PIT 8C, od dochodu płacisz 19 % wypełniając PIT 38.
Wasyl / 213.238.115.* / 2006-04-03 18:11
No nie .... ja w ogóle przepraszam za pytanie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy