Forum Forum inwestycyjneFundusze

FORTIS fundusze zagraniczne?

FORTIS fundusze zagraniczne?

v8 / 2008-04-10 11:48
Witam Forumowiczów,
Jestem zainteresowany inwestycją w fundusze zagraniczne z oferty fortis'a , bardzo proszę o opinie , czy pomysł na dzień dzisiejszy jest dobry?
Prowizja 3,5% do 10 tyś EUR lub USD, powyżej 10 tyś wynosi 3% , czy to dużo? czy te prowizje są sztywne , czy można je negocjować?
Są to fundusze na prawie luksemburskim , na zasadzie dywidendy , czy to oznacza że unikamy całkowicie podatku?
Mam do zainwestowania równowartość 40 tyś PLN , interesują mnie raczej te najbardziej agresywne fundusze o dużym ryzyku np: equity turkey , equity resources world , a może coś z bloku BRIC?
Proszę o rady i opinie , co Wy zrobilibyście z kwotą jaką mam do zainwestowania?
pozdrawiam
miki3d / 2008-04-10 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Genralnie w funduszach zagranicznych 3% to "najmniejszy wymiar kary", a negocjowanie rozpoczyna się od 100 000 jedn. waluty.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy