Forum Forum dla firmZakładanie firmy

fryzury i makijaż okolicznościowy...

fryzury i makijaż okolicznościowy...

Luśka / 83.24.222.* / 2008-01-04 00:14
Pracuję na umowę, ale za niewielkie pieniądze. Szukam sposobu jak wspomóc domowy budżet ... Chciałabym dorobić pracując w domu (mam 2 małych dzieci), wieczorami, w weekendy. Chcę wykonywać makijaż okolicznościowy i fryzury, u siebie w domu lub u klientki. Nie mam pieniędzy by ukończyć szkołę ani specjalistyczny kurs. Lubię to robić, już od kilku lat czeszę i maluję koleżanki na imprezy okolicznościowe (wesele, chrzciny, komunie, sylwester, bale). Najczęściej wieczorami, w soboty po południu lub w niedziele -gdy salony w moim mieście są zamknięte. Pragnę świadczyć takie usługi, ale nie wiem czy to ma sens. Nie mam pojęcia czy opłaca zakładać się działalność i jakim wymogom trzeba sprostać... Proszę o pomoc i radę
Wyświetlaj:
Go$ia / 109.173.211.* / 2021-08-24 20:59
Osobiście polecam salon Dolce Vita Eksperci Urody w Gdyni, gdzie zadbają o ciebie najlepsze fryzjerki i kosmetyczki w całym trójmieście!
Bożena89 / 5.173.250.* / 2021-05-26 01:41
Doskonały makijaż, odpowiednio dostosowany do okoliczności i kreacji oraz typu urody wykonuje specjalistka z firmy Make Up Room Dorota Żychiewicz-Wróbel. Polecam usługi tej Pani, wykonała mi makijaż ślubny. Wyglądałam bajecznie! polecam usługi tej makijażystki, to prawdziwa artystka!
mat511 / 79.191.107.* / 2020-05-06 19:46
czesc, moze tu znajde odpowiedz. Czy ktos z was korzystał z usług www.mlsalon.pl?
aggatha. / 81.190.202.* / 2008-11-13 19:51
Powiem tak..dobra koncepcja, chcesz otworzyć działalność? -ok. Ale to wielkie ryzyko, musisz mieć już zapewnionych klientów i dobrą lokalizację przede wszystkim.
Ale jeśli jesteś w tym dobra to czemu nie..Teraz nawet dofinansowują osoby otwierające działalność po raz pierwszy.
Przemyśl to sobie, bo plan nie jest dobry, ale trzeba by od czegoś zacząć.
Powodzenia!
Aonawie / 77.115.22.* / 2008-01-05 19:55
Odezwij się, zobaczymy co da się zrobić :)
www.eventi-stylizacje.pl
Michal bed. / 84.40.204.* / 2008-01-04 22:49
Pomysl jest na pewno ciekawy.Nie wazne,ze nie masz szkoly.Jezeli naprawde dobrze Ci to wychodzi to warto sprobowac.Koszty wlasnej dzialalnosci sa dosc wysokie, ale Ty masz przeciez ZUSy i inne skladki placone przez pracodawce,Te koszty juz odpadna. Duzego wkladu finansowego nie potrzebujesz. Proponuje isc do biura rachunkowego i zapytac na jakich zasadach najlepiej podjac taka dzialalnosc.Pracujace tam panie bywaja naprawde niezastapione.Biuro rachunkowe nie powinno brac duzo za obsluge takiej firmy, a na pewno warto skorzystac z ich uslug rozliczeniowych. powodzenia!!!
Luśka / 83.24.197.* / 2008-01-05 02:04
Dziękuję za pocieszenie. Dla mnie najważniejsze, że napradę lubię robić takie rzeczy, a dodatkowo traktuję to jako pewnego rodzaju terapię! ( i dla siebie i dla zakompleksionych kobiet) Sama mam odskocznię od codziennych obowiązków, a przy tym i okazję do rozmowy z innymi ludźmi. Staram się wydobyć z nich piękno i próbuję odnaleźć w każdym coś wyjątkowego, a niekiedy i nawet pocieszyć... Marzę o miłej atmosferze, nie wykluczam podania kawy czy herbaty. Dlatego tak bardzo mi na tym zależy, aby robić to co lubię, a przy tym i czerpać od ludzi coś dla siebie i tu nie chodzi tylko o pieniądze! Na pewno pójdę do biura rachunkowego, dowiedzieć się czegoś więcej. Mam tylko dylemat gdzie się udać po szczegółowe informacje typu: czy mogę założyć taką działalność bez żadnych uprawnień, a do tego bez przystosowanego pomieszczenia, bo nie wiem gdzie szukać jakie są wogóle wymogi do spełnienia. Jak wcześniej pisałam chodzi mi o sam makijaż i stylizację fryzur i pracę w domu lub u klientki, a nie salon fryzjerski lub kosmetyczny. Nie znam nikogo kto by prowadził tego typu działalność dlatego mam tyle wątpliwości... Jeszcze raz dziękuję za głos wsparcia
Michal bed. / 84.40.204.* / 2008-01-05 23:40
Taka dzialalnosc mozna zalozyc bez uprawnien. Jesli chodzi o przystosowanie pomieszczenia to tym zajmuje sie sanepid. Tam trzeba pytac.
lars29 / 83.13.93.* / 2008-01-06 12:52
jest ustawa z dn 17 lutego 2004 o wymogach dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych i napewno bedzie cie dotyczyla...

Najnowsze wpisy