FSM - czy warto?

kurroni / 2008-02-24 17:31
Witam,
dużo się ostatnio mówi o "zawczasowym" wypracowaniu emerytury i możliwościach zgromadzenia kapitału, odkładając 100 zł miesięcznie (w funduszach inwestycyjnych).
Skończyłem 25 lat i dlatego myślę, że spokojnie taką kwotę mógłbym uszczknąć z comiesięcznego wynagrodzenia i zabezpieczyć w ten sposób przyszłość.
Pytanie tylko, czy warto skorzystać z doradców np. z tytułowego FSM (a może inni są lepsi?)?
Czy zwrócić się bezpośrednio do jakiegoś Funduszu Inwestycyjnego?
Jednym słowem - pytanie - co najlepiej uczynić w moim wieku, przy kompletnym braku wiedzy, chcąc wypracować większy kapitał na przyszłość, bez posiadanych oszczędności? Czy zaufać FSM?
Dodam, że charakteryzuje mnie spory brak zapału do śledzenia wykresów giełdowych
itp.
(pewnie takie wątki miały tu miejsce - będę wdzięczny za linki)
Wyświetlaj:
Zazua / 94.254.146.* / 2010-11-12 00:12
nie warto, nie dajcie sobie zamydlić oczu, tymi gatkami na temat jaki to ich produkt nie jest dobry, na temat procenta składanego, ile to po 20-50 latach będą zyski etc. aż mi sie nie chce pisac, fundusze inwestycyjne dają w axie ktore z tego co wiem takie super nie są.

odnośnie pracy w tej firmie, nie dajcie sie, im chodzi tylko o wasze rodziny i znajomych, pozniej nie bedziecie juz potrzebni, bo po co? tak jak to ktos napisal, 1 na 100 tam zaistnieje albo i to nie,
oszukany z Bydgoszczy / 89.72.29.* / 2010-11-04 15:38
Jestem laikiem w sprawie inwestowania i zawierzyłem ,,doradcą,, z FSM. Ukryli przede mną rzeczywiste koszty (Plan Inwestycyjny AXA Premia). Określiłem swoje wymagania i mieli znależć mi produkt na miarę moich potrzeb. I znależli. A dodam, iż pytałem dokładnie.

- można wyjść bezkosztowo dopiero po 10 latach (miało być po pięciu, wprost jawne oszustwo, pytałem dokładnie)
- koszty prowadzenia miały być kilka złotych (stała) a już jest kilkanaście (po roku) i cały czas będą rosły w zależności od zgromadzonych kwoty (pytałem i byłem dociekliwy). Miesięcznie będą ździerać ponad 10 % wpłaconej kwoty.
- po roku jak wyjdę z tego produktu nie dostanę ani grosza, zresztą po dwóch to samo, po pięciu dostanę ochłapy. Można wyjść po 10 latach ale wtedy pewnie połowy nie będę mieć z tego co wpłaciłem.
- zyski są bardzo słabe (i tylko dlatego są bo giełda od roku nieźle rośnie - jak wyniki będą słabsze to szybko pójdę z torbami)
Generalnie zostałem oszukany (wiem nie czytałem dokładnie umowy i OWU- bełkot zrozumiały dla specjalistów). Ale przecież pytałem i zostałem wpros okłamany!!!!!!!!!!!

Będę pisał wszędzie gdzie się da o tej lipnej firmie
pracownik100 / 31.60.111.* / 2012-01-31 13:50
OSTRZEGAM PRZED FIRMĄ FSM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PRACY W TEJ FIRMIE W BYDGOSZCZY - NIE PŁACĄ ZA WYKONANĄ PRACĘ, PRZECIĄGAJĄ I ZWODZĄ. PROSZĄ O UZUPEŁNIENIE DOKUMENTÓW, KTÓRE DZIWNYM TRAFEM GINĄ GDZIEŚ W MAILACH.
Ania 36 / 46.205.28.* / 2014-09-05 15:09
zgadzam sie pracuje juz 4 miesiace i wieczne problemy z meilami i wypłatą
MichaKro / 62.233.237.* / 2011-03-09 10:18
Jeśli nie czytasz to pretensje możesz mieć tylko do siebie. Jeśli OWU dla ciebie to bełkot to chyba jesteś analfabetą. Wystarczy trochę spokoju i czasu. Tam wszystko jest zrozumiałe.
Firanka / 79.184.95.* / 2010-10-13 21:43
Znam osobiście kilku "DORADCÓW" z FSM i powiem szczerze : NIGDY ! ale to nigdy nie zawierzył bym im na tyle aby poddać się ich insynuacjom a napewno nie zgodziłbym sie na analizowanie mojej sytuacji, starają się za wszelką cenę zarobić wielką kasę i gadają dookoła o tym co powinno być tabu , tzn kto ? co ? i za ile? Fe. Nie wiem jak długo taka firma się utrzyma.LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABIERAĆ ! Ten ich kodeks to ściema
xxxxxxl / 77.254.49.* / 2009-10-17 17:26
sprawa jest prosta

otwierasz w biurze maklerskim IKE
(Indywidualne Konto Emerytalne)
i "inwestujesz"

100 to trochę mało
na jednorazowy zakup - prowizja

ale powiedzmy chociaż ze 3 stówki
czyli kupujesz raz na kwartał

co kupujesz ?
spokojnie możesz użyć losowania na ślepo

w wieku Twojego przejścia na emeryturę
z obecnie działających funduszy
prawdopodobnie nie zostanie prawie żaden

a zdecydowaną wiekszość "ocalałych"
i tak pobijesz swoimi wynikami inwestycyjnymi

jeżeli to Ci nie odpowiada
możesz "pracować" na tych niżej
policz ilu masz do utrzymania
nowy doradca / 213.238.126.* / 2009-10-16 22:37
Przechodzę właśnie seminarium, muszę powiedziec że atmosfera w firmie jest na wysokim poziomie.Przychodzą ludzie młodzi(studenci) i osoby starsze(ekonomiści, laicy), każdy ma szanse wkroczyc w świat finansów niezależnie z jakiego pułapu startuje.Wierze że firma da mi możliwości rozwoju i godnych zarobków.To zależy jakie kto ma podejście, dla mnie na początek 1800 zł na rękę jest ok.Pozdrawiam.
aaaadrian / 83.3.52.* / 2009-05-27 23:50
Jako były pracownik tej firmy mogę powiedzieć, że warto się spotkać z doradcą czy przedstawicielem tej firmy w każdej sprawie od ofe do kredytu rozwiązania finansowe są w większym lub trochę mniejszym stopniu korzystne dla klienta więc po kolei 1. Ofe ING warto poczytać rankingi jeśli chodzi o długofalową inwestycje chociaż ostatnio generali idzie do góry 2. Ubezpieczenia - warto wysłuchać oferty może okazać się korzystniejsza niż konkurencji chociaż nie w każdym przypadku 2. karta medyczna - szczerze bezkonkurencyjna 3. TFI - ciężko powiedzieć gdyż to zależy czego oczekujemy ale jeśli mamy około 200 zł lub nawet mniej miesięcznie na inwestycje i chcemy około 10 lat inwestować to są dość fajne rozwiązania 4. Kredyty - tak samo jak z ubezpieczeniem 5. Rozwiązania dla dzieci - z******** ;) chociaż przy min. kwocie inwestowania i przy dodatkowych zabezpieczeniach wychodzi drogo ale wiadomo coś za coś ale warto posłuchać naprawdę!! 6. Zabezpieczenie majątku - na dzień dzisiejszy wchodzi do firmy jak kończyłem współprace.
Pierwsze spotkanie z tą firmą to analiza fin. jeżeli osobą ma wiedzę to będzie ciekawie dowiemy się ciekawych rzeczy.
Plusy spotkania z fsm dla klienta:
- przekazanie wiedzy przez tą firmę w dość przejżysty sposób
- pomoc przy rozwiązaniach fin.
- dobre i bardzo dobre produkty
- elastyczność i dyspozycyjność doradców
Minusy spotkania
- sam nie wiem czy to plus czy minus ale trzeba dać namiary na swoich znajomych
- w zależności od osoby z którą się spotkamy może być ok lub wszystko do kitu
- ( sam nie wiem ale na pewno coś się znajdzie)
Teraz jeśli chodzi o pracę w tej firmie.
Plusy:
- w razie zaangażowania dobre zarobki
- super szkolenia
- atmosfera pracy przy naszej ciężkiej pracy
- rozwój osobisty
- (na pewno jeszcze coś )
Minusy:
- można zarobić lub nie (dlatego odszedłem ) - system prowizyjny
- ciężka praca trzeba dużo poświęcenia czasami kosztem rodziny i bliskich ale jeżeli dobrze się czas rozplanuje będzie ok
- jak dla mnie sztuczne wystąpienia głównego szefostwa
- różny odbiór przez klientów niekiedy bardzo niekulturalny ale niekiedy przemiły ;)
- i jeszcze raz brak stabilizacji
- niestety się zdarza ale wypłaty nie są na czas wypłacane
- (...)
Klienttt / 83.5.147.* / 2008-12-01 17:11
WARTO ! ! !

Znaleźli mi super refundacje kredytu, płace miesięcznie 330 zl mniej i kredyt krótszy o 10 lat- jak dla mnie magicy .
Tutaj ktoś wspomina o ubezpieczeniu Signal - posiadam taki pakiet i gwarantuję wam że nie ma sensu by firma miała więcej takich ubezpieczen bo Signal jest bez konkurencji.
Prawie wszystkie prywatne kliniki na terenie polski wchodzą w skłąd pakietu a kosztuje mnie to 70 zł miesięcznie- wyjątkowo tanio biorąc pod uwage że jedna wizyta u specjalisty kosztuje około 100 zł a tu mam wszystko nielimitowane.
Pozdrawiam
majkel85 / 83.5.161.* / 2008-11-27 17:03
Witam
Powiem tak bo jestem strasznie zażenowany poziomem ludzi którzy w sposób negatywny wypowiadają się o firmie w której pracowali ponoć rok.
Skoro było tak źle to czemu tak długo pracowałeś ? Dwa skoro było tak źle i same przękręty fałszerstwa i oszustwa to rozumiem że ty jako pracownik również uczestniczyłeś w tej procedurze i jak się z tym czujesz ?
Wiem jak działa większość firm w zakresie doradztwa finansowego .
Jedni mają produkty 10 firm inne mają 5 inne mają 30 i co z tego .
Dość dobrze orientuję się na rynku finansowym i nie widzę zadnego logicznego uzasadnienia dla zasady im więcej tym lepiej .
Jeśli chodzi o FSM , inwestycje HDI gerling - jeden z najlepszych jak nie najlepszy produkt inwestycyjny dla osób któe chcą zacząc oszczedzać systematycznie. Jako jedyny daję możliwość zawieszenia składek juz po drugim roku.
OFE w ING po co więcej po co jeszcze mieć PZU i WARTE skoro one są o wiele gorsze i na to wskazuję z 10 niezależnych rankingów włącznie z KNF.
Ubezpieczenie Signal - oczywiście 1 miejsce w magazynie Zdrowie , gazeta zdrowie.
itp itd
Często przeglądam fora na temat np Efektu czy AWD OVB i też byli pracownicy siedzą i wyładowywują swoją frustracje i myślą ze to pomoże.
Popracowaliście , nie sprawdziliście się i tyle a uwierzcie mi w jedną rzecz czy ktoś pracuje w FSM czy w Efekcie czy innej firmie doradczej i zaoferuje jakiemukolwiek polakowi produkt inwestycyjny systematyczny czy to skandia czy aegon czy gerlin to wiedzcie jedno on uratuje temu polakowi zycie za 10-20 -30 lat bo co by się na rynkach nie działo w perspektywie tych lat klienci i tak zarobią krocie - a gdyby któs z tej firmy poprzez znjaomych do nich nie trafił i im tego jak kto to woli nazywać nie wcisnął to gwarantuje wam oni by tych pieniezy nie uzbierali sami na koncie.
Na zachodzie produkty do inwestowania są na porządku dziennym i kazdy już od liceum wie ze trzeba odkładać w przypadku polski gdzie oświata jest taka sobie właśnie takie firmy wypełaniją nisze i ratują tyłki połowie polaków.
Pozdrawiam
były pracownik FSM / 85.222.111.* / 2009-04-05 09:54
Pracowałam w FSM i nic nie mam do ich produktów, są nawet niezłe, ale firma jako pracodawca jest nieuczciwa i niejeden jej były pracownik to powie- a ponieważ jest tam ogromna rotacja to przykładów byłoby sporo. Nie wspomnę o pracownikach, ktorym do dziś nie wypłacono należnych prowizji, nie mówiąc już o polityce storno...
pozdr.
Balrog1 / 2008-03-03 20:59 / Bywalec forum
Proponuje poczytac troche na forach bankier, money, fundi, unionklub.pl, zawsze też możesz zainwestować przez mbank w fundusze.
kris222 / 83.3.181.* / 2008-09-05 14:05
ja uwazam ,ze warto .Doradcy FSM przekonali mnie do tego . Trzeba wierzyv,ze uzbieramy w ten sposob na lepsz emeryture.
weisse111 / 2008-03-04 11:50 / Bywalec forum
Filary pewnie i trochę zapracują na nasze emrytury, ale na pewno nie w takiej wysokości jak my byśmy tego oczekiwali:). Najlepszą opcją jest osbiste odkładanie kapitału i chociaż sporadyczne jego doglądanie, a w takim wypadku, wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest subfundusz parasolowy, np. Union, ING, AIG, Skarbiec... podam Tobie strone jednego z nich, tego w którym ja inwestuję - http://www.union-investment.pl/klienci_indywidualni/oferta/index.uniFunfusze.html. Zawsze możesz wpłacać i pomnażać kapitał, na początek wpłać bezpiecznie w jakiś pienięzny, a poźniej w zależności od trendu na giełdzie dokonaj konwersji w akcje. Wydaje mi się, że w przypadku takiego rozwiązania można całkiem dobrze wyjść na emeryture:)
Piotr FSM POLSKA / 83.6.203.* / 2008-03-05 11:35
Witam, osobiście odradzałbym oszczędzanie pieniędzy wpłacając w subfundusz parasolowy konkretnego T.F.I ponieważ w długim okresie czasu to mniej bezpieczne niż odkładanie w platformie inwestycyjnej, która ma dostep do wielu T.F.I. to tak jakby postawić na jednego konia w gonitwie cały kapitał, jak można ma kadego część, co jest bezpieczniejsze?

Proponuję zapoznać się z platformami inwestycyjnymi Gerling,Aspekta,Skandia oraz Aegon.
W pierwszych dwóch produktach jestem w stanie pomóc.
Pracuję w warszawskim oddziale FSM Polska.
pozdrawiam
weisse111 / 2008-03-05 12:08 / Bywalec forum
Witam.
Ja osobiście odkładam sobie co miesiąc 250 zł na subfundusz UniFundusze FIO (parasol), no i jak do tej pory dokonywałęm konwersji w zalezności od trendu na giełdzie.
Wracajc do 4 produktów jakie przen podał, Gerling,Aspekta,Skandia oraz Aegon. Przyznam, że o dwóch pierwszych nic nie słyszałem, natomiast o dwóch pozostałych słyszałem lecz głównie w negatywnym aspekcie. Czy może Pan przedstawić pokrótce cechy Gerling'a i Aspekta?
Pozdrawiam
Piotr FSM / 212.76.37.* / 2008-03-05 22:44
Gerling, bezterminowy program systematycznego oszczędzania.w 11 roku opłata likwidacyjna równa sie zero. W porównaniu do aegona i skandii jest tańszy. F.I DWS,BPH,UNIkorona,ING oraz SEB,mozliwość zawieszania składek na 24mies.Wg mnie jest o tyle ciekawy że można go użyć jako dźwigni kredytowej,lub po prostu jako krótkoterminowe systematyczne oszczedzanie/inwestowanie.

Produkty Aspecty to zupełnie inne platformy inwestycyjne. Tam przez pierwsze 3 lata pobrana jest wiekszość opłat a potem drastycznie maleją, tu bardzo dużo ciekawych F.I. min. Templeton i wiele innych.Ciezko wytłumaczyc wiecej pisząc.jeżeli będzie taka potrzeba mogę szerzej przedstawic oferte lecz wolałbym zrobic to np mailem.
peżot / 90.129.75.* / 2008-03-29 10:54
Ha,ha..... w 11.roku brak opłaty!!!???!!! A ja znam produkty oparte o najlepsze ubezp. f-sze kapitałowe w Polsce,gdzie takiej opłaty nie ma już od 4. roku! Uważaj na koszty! Ukryte?!?! czy nie- ale występują
weisse111 / 2008-03-06 11:43 / Bywalec forum
Witam i dziękuję za udzielone informacje. Jezeli mogę to poproszę maila w razie checi poznania szerszej oferty.
Chcę jeszcze zapoznać się dokładnie ze strukturą UniAktywnej Alokacji, właśnie w celu odkładania na emeryturę-gdyż muszę dokonac kilku zmian w celu podziału kapitału na:
- inwestowany w celu pracowania na zysk, z mozliwoscią wczesniejszych wypłat,
- inwestowany w celu pracowania na zysk z tyt. emerytury.
Zobaczę na ile sobie poradzę samodzielnie i jakby co, zgłoszę się o pomoc.
Pozdrawiam
weisse111 / 2008-03-06 16:18 / Bywalec forum
Witam p. Piotrze.
Dzisiaj bedę mial rozmowę z doradcą na temat UniAktywnej Alokacji, no i do pana też się odezwę, w celu zdobycia informacji o funduszach, o których (przyznaję) jeszcze nie słyszałem.
Pozdrawiam
kaarrool / 2008-03-07 23:00 / Bywalec forum
ja chętnie też o nich poczytam. A jak się można umówić z takim doradcą UniAktywnej Alokacji??
weisse111 / 2008-03-10 09:38 / Bywalec forum
Ja osobiście dzwoniłem do doradców inwestycyjnych, tak długo aż znalazłem takiego, który przyjedzie i będzie mógł ze mną porozmawiać i przedstawić mi "wszystko"o zasadach i funkcjonowaniu UniAktywnej Alocaji:)
DeF / 212.76.37.* / 2008-03-11 15:34
Regulamin forum
KLIENT FSM POLSKA / 89.78.245.* / 2008-10-15 22:12
FSM? Chyba zartujesz!! Hahaha. Nigdy bym im nie zaufal po tym co dowiedzialem sie od kolegi,ktory ma nieszczescie byc ich klientem. Totalne nierzetelne doradztwo! Nakrecali ludzi na fundusze - ludzie teraz maja po 50% w plecy. Co jeszcze? Maja tylko 1-2 produkty. W zasadzie 1 inwestycyjny (GERLING) 1 OFE (ING) 1 UBEZPIECZENIE na ZYCIE(SIGNAL IDUNA) jak ma sie to do rynku? Jak pajac do skokow narciarskich. Wiadomo pajac w cyhrku sie odnajdzie wiec jesli szukasz firmy rodem z cyrku zycze Ci powodzenia. Jesli szukasz doradztwa poszukaj firmy, ktora wspolpracuje conajmniej z 5 firmami a nie z jedna z kazdej dziedziny. FSM? Fabryka Sciemniania Mulow. Tak bym podsumowal te firme.
Daniel FSM Polska Bydgoszcz / 77.253.53.* / 2008-11-25 21:47
Drogi Kliencie! Pytanie czy warto współpracować np. z innymi OFE, które są niżej w rankingu zysków netto??? Myślę, że nie! Każdy ceni sobie produkty z najwyższej półki, prawda? OFE, które oferujemy naszym klientom znajduje się na 1. miejscu zysków netto i nie funkcjonuje w kilku krajach z ponad 100letnią nieprzerwaną tradycją. Nie jak CU, które zbankrutowało w Wielkiej Brytanii a obecnie na świecie występuje jedynie w Polsce. To samo się tyczy pozostałych produktów. III filar w Polsce reprezentuje ok.50 produktów, ścisłą czołówkę zajmuje 5 z nich, FSM Polska posiada w swojej propozycji dla klientów w tym momencie 3, z których jedno ma podobne znaczenie co OFE, o którym pisałem wyżej, pozostałe zajmują kolejne pozycje z pierwszej 5 spośród 50 wszystkich. Nie uważam żeby inne firmy doradztwa finansowego były bardziej kompetentne oferując swoim klientom produkty nie plasujące się na najwyższej pozycji. Ostatnie pytanie. Biorąc udział w jakichkolwiek zawodach woleliby Państwo posiadać złoto czy srebro, brąz a może dalszą pozycję. To pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Chyba każdy potrafi na nie sobie sam odpowiedzieć. FSM Polska jest jak najbardziej kompetentnym niezależnym doradcą finansowym świadczącym usługi na najwyższym poziomie!
Psotna Jola / 89.76.53.* / 2010-04-07 10:35
retoryka iście z seminariów, aż żal ściska serce jak się czyta. "Biorąc udział w jakichkolwiek
zawodach woleliby Państwo posiadać złoto czy srebro,
brąz a może dalszą pozycję. To pytanie pozostawię bez
odpowiedzi." - prosta i jakże tandetna manipulacja... a Wasz najlepszy produkt inwestycyjny HDI ma łączne koszty w wys. ok. 30 %. Bardzo, bardzo zawiedziona klientka
Daniel FSM Polska Bydgoszcz / 77.253.53.* / 2008-11-25 21:51
BŁĄD! POPRAWNA WERSJA TO:
OFE, które oferujemy naszym klientom znajduje się na 1. miejscu zysków netto i funkcjonuje w kilku krajach z ponad 100letnią nieprzerwaną tradycją.
loko roko / 89.74.128.* / 2008-12-25 00:25
sciema nie firma i kazdy dobrze wie o tym.
Daniel klient / 77.253.56.* / 2009-01-30 19:00
Najlepsza i bezkonkurencyjna firma na rynku. Gruntowna bezpłatna analiza finansowa, weryfikacja umów, planowanie przyszłości finansowej i doradztwo na wysokim poziomie. To moje zdanie na temat FSM Polska.
były pracownik FSM / 85.222.111.* / 2009-04-05 09:49
Jako były pracownik FSM nigdy bym nie powiedziała, że jest to najlepsza frma doradztwa finansowgo na rynku- wiem, co sprzedawałam i jeśli chodzi o produkty, to o HDI Gerling, OFE ING i Signal Iduna nie mogę powiedzieć, że są to złe produkty, choć znam lepsze. Jako pracodawca FSM nie należy do rzetelnych i uczciwych- nie tylko mi do dziś nie oddali należnych mi pieniędzy, nie mówiąc już o stawkach, które płacą, które w porównaniu z konkurencją są śmieszne- urywają ile mogą! Firma mataką rotację, że sporo osób mogłoby tu przybliżyć specyfikę pracy w tej firmie...
pozdr.
Jako były pracownik FSM nigdy bym nie powiedziała, że jest to najlepsza frma doradztwa finansowgo na rynku- wiem, co sprzedawałam i jeśli chodzi o produkty, to o HDI Gerling, OFE ING i Signal Iduna nie mogę powiedzieć, że są to złe produkty, choć znam lepsze. Jako pracodawca FSM nie należy do rzetelnych i uczciwych- nie tylko mi do dziś nie oddali należnych mi pieniędzy, nie mówiąc już o stawkach, które płacą, które w porównaniu z konkurencją są śmieszne- urywają ile mogą! Firma mataką rotację, że sporo osób mogłoby tu przybliżyć specyfikę pracy w tej firmie...
pozdr.
Uszatek / 37.30.47.* / 2014-05-10 20:03
Uwaga oszuści bawią się za waszą kasę i kasę pracowników płacą im raz na miesiąc 600zł żałość poczułem to na własnej skórze urządzają sobiw wycieczki do Maroko i inne wyspy pytacie zastanawiacie się za co? za Wasze pieniądze nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie kto im daje wypłatę
Ajj Parzy! / 89.79.47.* / 2009-03-24 21:55
LOL :D Hahaha przed kazdym spotkaniem i tak jest 1 rozwiazanie dla klienta - kierowanie spotkaniem tak zeby klienta spisac na program regularnego oszczedzania roztaczajac mu wizje emerytalnych marzen badz kleski.. :) Po prostu zenada sam pracuje w banku i spotkalem sie z kims z fsm..Powiem tak - rekrutuja dzieciakow zeby spisali rodzine a pozniej udaja wielkich doradcow. Tak naprawde to moze dziala na naiwnych klientow. Jedyny plus to taki,ze dojezdzaja do klienta ale inne firmy doradztwa tez to maja. Co do produktow inwestycyjnych to mizeria..Tylko regularne oszczedzanie w 1-2 produktach. 0 lokat, 0 lokat strukturyzowanych, 0 czystych TFI. Nie maja nawet Aegona..Dlaczego?:) Aegon podpisuje umowy posrednictwa tylko z firmami, ktore potrafia w ciagu 1 roku spisac okreslona ilosc skladki rocznej. FSM to malutka firemka, ktora nie ma potencjalu a puszy sie na wielkie doradztwo - jak jedna z wielu. Tyle.
MlodyRider / 77.222.241.* / 2009-04-12 17:25
jaki ty madry jestes az mi zal. W banku pracujesz powiadasz to pracuj dalej skoro nie wiesz o co chodzi w tego rodzaju firmach to sie nie wypowiadaj. Rekrutuja osoby moze i mlode ale nie puszczaja je w las w ciemno tylko jest okreslony cykl szkolen i przy podpisaniu umowy przychodzi kieownik. Ktory zapewne wie duzej niz ten dzieciak i to z nim spisujesz czy ci sie podoba jesli nei to nic nie podpisujesz. Fsm mala firma..?? widocznie nie sluchales prezentacji firmy jesli sie spotkales. To jest duza firma. I nie jedna rozwiazanie a wiele zalezy od sumy jaka chcesz oszczedzac. Madralo powidz mi jakie ofe wybierzesz sobie..?? zapewne naj lepsze to po co pokazywac inne rozwiazania skoro sa gorsze...?? wiec skoro jestes malo elokwentna osoba to lepiej nic nie mow i siedz sobie w banku i dawaj kredyty ktore da sie zrefinansowac i zmniejszyc rate ale twoj bank jest zbyt dobry zeby to zaproponowac klientowi prawda....?? do ilu klientow zadzwoniles i spytales sie czy chca naprzyklad zmniejszyc rate itp..?? podajrze do zadnego. Wiec uprzejmie prosze siedz cicho i nic nie pisz skoro nic tak dokladnie nie wiesz.
Psotna Jola / 89.76.53.* / 2010-04-07 10:40
zal jedynie tego, co Ty piszesz
w interesie banku nie leży zmniejszanie rat kredytów swoich klientów
jeśli chodzi o przejęcie klienta od innego banku to już zupełnie inna sprawa, tyle, że ten sam musi wyjść z inicjatywą, bo coś takiego jak ustawa o ochronie danych osobowych istnieje, a poza tym żaden bank 'przy zdrowych zmysłach' nie oddałby informacji o swoich klientach konkurentom
zanim zajmiesz się 'doradztwem', poznaj trochę ekonomicznej rzeczywistości
hdthdrhsrhsry / 212.122.223.* / 2012-11-08 21:27
no przecież właśnie o to chodzi, czytaj uważnie.

Żaden bank nie zaproponuje klientowi, że po konkretnym czasie płacenia regularnych składek na kredyt, można obniżyć raty. Przecież bank zarabia na takich mułach, którzy siedzą, płacą i nie wiedzą za co i że mogą płacić mniej, bo bank tego nie zaproponuje i wiadomo, że ma z tego więcej kasy.

Po co jest taki doradca z FSM? Bo może powiedzieć: "Pan może płacić mniejsze raty kredytu, nie wie o tym Pan? Bank nie powiedział?"

Jeśli chcesz NAPRAWDĘ dobrać odpowiednie rozwiązanie, to wybierz się nie tylko do FSM, ale jeszcze do co najmniej dwóch innych firm niezależnego doradztwa finansowego. Porównaj oferty, jeśli chcesz, wybierz coś i sprawa załatwiona. Przecież nie musisz korzystać tylko z jednej firmy doradztwa. Lol, ludzie myślcie trochę. Jak kupujecie buty to udajecie się tylko do jednego sklepu strzelonego w ciemno, czy wędrujecie po kilku sklepach i przymierzacie różne buty?
Kris` / 82.146.224.* / 2009-07-11 19:46
To jak jest z tym FSM ? Jedni za jedni przeciw, a gdzie jakaś obiektywna ocena niezależnego źródła ? Czy naprawdę oszukują ludzi z wypłacaniem kasy, jak jest sformułowana umowa ? Co z godzinami pracy ? Jaka jest naprawdę FSM Polska ?
Pozytywka / 95.48.232.* / 2009-08-14 13:24
ja jestem bardzo zadowolona z kontaktu z doradca z FSM.Kredyt mi zmniejszyli , kata Signala jest swietna ,spotkanie bylo mile i profesjonalne wiec jestem za FSM .
Observvator rynku doradztwa finanowego / 94.254.186.* / 2010-01-24 17:37
FSM jak to firma zrobi co moze aby zarobic. Generalnie firma znajduje sie na rynku konkurencyjnym i przy pomocy takich a nie innych narzedzi stara sie zarobic aby zmaksymalizowac zysk. Zatrudnia mlodych ludzi na umowy zlecenie aby zminimalizowac koszty, ludzie Ci po okolo kilkunastu godzinach szkolen atakuja grono znajomych i rodziny mowiac o sobie "jestem doradcą" ;) a w tym czasie kierownik grupy mowi rodzicom jaki to ich dziecko nie talent etc. Konczy sie spisaniem rodziny i znajomych. Pozniej rozwinieciem kontaktow /branie polecen juz na 1 spotkaniu/ na znajomych i tak dalej i dalej. Praca dobra dla urodzonych sprzedawcow i ludzi elokwetnych. Nie zrobisz nie zarobisz. Sam pokrywasz koszty dojazdow do klienta. Ambitni edukuja sie w dziedzinie finansow i byc moze kiedys za 2-3 lata beda dobrymi doradcami. Wiekszosc to "wbijacze" produktow inwestycyjnych bez wiedzy o rynkach fianansowych nakarmieni sloganami o bogactwie i spelnianiu marzen, analizie potrzeb ble,ble,ble ;) . O potencjale firmy swiadczy nieswiadomosc klientow - jest wiec ona duza i firma jakos sobie radzi i mami kolejnych pracownikow /min. socjotechniki, obiecywanie gor zlota etc/ 1 "doradcy" na 100 to sie udaje a i to z reguly na krotko bo pozniej przechodzi do renomowanych firm na rynku badz banku widzac,ze tu ma zlecenie i blazenade a gdzie indziej umowe o prace i profesjonalizm. Przykra prawda ale na obecnym etapie firma fsm to inkubator i broker chcacy spisac jak najwiecej jak najmniejszym kosztem. Z czasem ambicje firmy moze przeksztalca ja w cos wiekszego i lepszego ;) Zycze im samych sukcesow gdyz jakby nie patrzec w pewien sposob ratuja dupke mlodym i starym ludziom jednak do topu rynku jeszcze im daleko. Graja w 2-3 lidze. Pozdrawiam :) PS:Aby sprawdzic czy sa tacy super umowcie sie z kims od nich a nastepnie pojdzie do opena, expandera, finamo, effectu. Porownajcie produkty i wiedze ludzi. Sami ocenicie w jakiej lidze chcecie zagrac..
blablableblabla / 212.122.223.* / 2012-11-08 21:33
Pracuję w FSM, bardzo mi się to podoba. Rozumiem obawy klientów i bardzo spodobało mi się zdanie, którym odpowiedzialny klient powinien się kierować:

"Aby sprawdzic czy sa tacy super umowcie sie z kims od nich a nastepnie pojdzie do opena, expandera, finamo, effectu. Porownajcie produkty i wiedze ludzi."

No i to jest na pewno dobra rada dla wszystkich klientów. Pozdrawiam ;)
ONI... / 164.126.16.* / 2014-06-26 13:56
czarna lista KNF lista ostrzeżeń......... UWAŻAJCIE
POZYCJA NR 29. FSM Polska Sp. z o.o. KRS 242904 Prokuratura Okręgowa w Warszawie
maciej web / 83.15.77.* / 2011-02-03 19:46
Byłem na takim spotkaniu rekrutacyjnym , faktycznie jezeli myslisz o powaznej rozmowie kwalifikacyjnej i umowie o pracę to zapomnij , firma kilku młodych wilczków maksymalnie wykorzystuje kandydatów , nieważne śą ich kwalifikacje , ale przede wszystkim ile kontaków moga dostarczyć , nikogo nie odrzucają , przedłużają nabór który w najlepszym wypadku kończy się umową zleceniem po to aby w ramach szkolenia uzyskać od ciebie jak największą bazę osób . Na rekrutacji przedszkolne triki psychologiczne -w zasadzie to kandydat jest dla nich klientem , Radzę uważac na ta firmę , daleko im do open finance czy expandera , Zero kapitału ,kilka pokoi w Wupertalu
koło serwisu RTV , a teraz pokój w Tower w Warszawie dla prestiżu .
Fakt że na ich stronie internetowej wisi ciągle info o naborze nich da wam do myślenia ,
alexandro / 83.211.95.* / 2010-01-28 00:42
produkty w wiekszosci doradztw sa te same, spotkalem sie z ludzmi z kilku doradztw bo czas najwyzszy oszczedzac na przyszlosc, efect srednio wypadl jako firma,pracownik,ogolny kontakt..ovb bez komentarza... open finance i expander - chyba im sie poprostu nie chce pracowac... i w rezultacie dostalem najlepsza obsluge, dobry produkt od fsmu, mlodzi pracownicy, ale z wiedza i widac ze doswiadczeniem, slyszalem rozne opinie, stracilem sporo czasu na doradcow i dopieru tu moge wydac pozytywna opinie, inwestycja juz po 5 mies sie podwoila, a karta medyczna pozwolila mi juz zaoszczedzic minimum 2 tys zl.
pozdrawiam
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy