Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fundusz Alimentacyjny powraca

Fundusz Alimentacyjny powraca

Money.pl / 2007-03-07 17:39
Komentarze do wiadomości: Fundusz Alimentacyjny powraca.
Wyświetlaj:
maciek11 / 89.204.153.* / 2011-09-08 09:10
Moja zona pobiera swiadczenia z funduszu alimentacyjnego bo zlozyla oswiadczenie,ze ja nie place na dzieci.Jednoczesnie odbiera z poczty pieniadze ,ktore co miesiac wysylam na dzieci.W rodzinie jest wujek sedzia ,ktory tym wszystkim steruje.Komornikowi zlozyla oswiadczenie ,ze to co dastaje to jest na zycie a alimenty pobiera z funduszu.Czyli alimenty w mniemaniu mojej zony to nie pieniadze na zycie wiec na co? Co w takiej sytuacji mam zrobic bo narasta mi dlug u komornika?
E-robert / 188.117.133.* / 2011-07-04 21:29
Witam ja uważam ze alimenty powinny być przyznawane wyłącznie mężatką.Jeśli kobieta nie ufa facetowi po co rodzi mu dzieci ? jeśli ufa czemu nie wyjdzie za niego ? Prawo każe si pobierać jesli respektujemy prawo róbmy to . Alimenty powinna dostać wyłacznie meżatka w separacji lub rozwódka pełnoprawna nie każda ulicznica która zaszła w ciąże przypadkiem. Faceci też mają prawo powiedzieć nie i mieć swoje zycie któe też kosztuuje.
Gajowy z DL. / 178.182.114.* / 2011-04-28 08:58
Witam.Fundusz alimentacyjny powinien być całkowicie zlikwidowany,ponieważ wiele małżeństw naciąga Państwo Polskie na pieniądze!Przez to inne rodziny potrzebujące wsparcia finansowego z ośrodków pomocy społecznej są pokrzywdzone,bo np:zasiłki z opieki społecznej są pomniejszane!Przykładem może być rodzina która mieszka pod nami.Są małżeństwem,cały czas mieszkają razem,żyją ze sobą,nie mają rozwodu,ani nie są w separacji,Ona nawet kupuje mu notorycznie alkohol,On pracuje na czarno.I gdzie tu sprawiedliwość?Takie rzeczy powinny być dogłębnie sprawdzone przez odpowiednie organy(niestety brak w Polsce takich organów,a to skandal!),a nie dawać na podstawie fałszywego zeznania fure pieniędzy!Utajniła że ma alimenty i pobiera jeszcze stypendium na dzieci ze szkoły!(A mają trójkę dzieci i Ona jeszcze pracuje!).Ciągle narzeka że ma mało pieniędzy,a mają razem dochodu prawie trzy tysiące zł.Te pieniądze idą tylko na alkohol,papierosy i pepsi,a dzieciaki chodzą głodne,brudne i śmierdzące!Tylko pogratulować rządom Pana Tuska i całej jego ekipie!Za granicą to jest nie dopuszczalne takie coś!Tylko wstyd i hańba!
kitka09 / 145.237.253.* / 2013-05-08 07:28
Zawsze tak było, nie tylko za rządów Tuska. To taka patologia będą ciągnąć ile się da. Też takich znam.
Zgłoś gdzie trzeba - wypełnij swój obywatelski obowiązek.
agnis11 / 79.185.107.* / 2009-06-12 21:55
ZA NIE PŁACENIE ALIMENTÓW OJCĄ DZIECI POWINNO ZABIERAĆ PRAWA RODZICIELSKIE Z URZĘDU OD RAZU... I TO BĘDZIE NAJWIĘKSZA KORZYŚĆ DLA NASZYCH DZIECI... TAKI OJCIEC KTÓRY NIE INTERESUJĘ SIĘ TYM CZY JEGO DZIECKO NIE MA CO JEŚĆ CZYLI TAKI KTÓRY NIR PŁACI ALIMENTÓW NIE POWINIEN BYĆ JUŻ PRAWNIE OJCEM TEGO DZIECKA
jarekoo / 92.40.20.* / 2010-05-10 21:15
a co powiesz jak wziolem slub 28 kwietnia 2 lata temu bylem z zona dwa miesiace i poszla do mamy a dziecko bylo w drodze niewidzialem prwaie dwa lat sa tacy co sie interesuja a nie sa dopusczani bo tesciowe sa wredne gdzie tu jest sprawiedliwosc zanim wezmiecie slub zastanowcie sie bo mi mama kazala
op / 83.8.32.* / 2009-12-11 13:33
to sie nie puszczajci bo tylko na tym żerujecie
kara78 / 82.36.138.* / 2009-06-10 14:21
Witam,mam takie pytanie...mieszkam obecnie w UK,czy w takim przypadku też mogę się starać o alimenty z FA w Polsce,gdzie nadal wraz z synem mam stałe zameldowanie.Bardzo proszę o pomoc.
bonifacy / 79.91.242.* / 2009-05-01 17:15
mam czworkę dzieci na troje place z alimenty 1450 zlotycha najstarsz corka pracuje na czarno i nie mozna tego udowodnic bo takie jest prawo pobiera alimenty z funduszu alimentacyjnego od momentu jak go utworzono twierdzi ze pracuje tylko dwie godziny dziennie majac nie unormowany czas pracytzn dzisiaj dwie godziny na niby a jutro caly dzien z tego co slyszlem to robi codziennie od 9 rano do wieczora w zakladzie pracy zmowa milczenia nikt w sadzie nie potwierdzil ze pracuje w pelnym wymiarze rozumiem boja sie o miejsce pracy tym bardziej ze pracodawca jest wujkiem corki a fundusz dalej placi komornik mnie sciga gdzie mam szukac pomocy przeciez to jest bezprawie przy tym corka w stosunku do mnie jest arogancka i beszczelna i z tego co wiem takich przypadkow jest wiecej
Raczejjj / 77.253.114.* / 2008-09-27 11:47
Super! Znowu zaczniemy łożyć ze swojej kieszeni na rózne lafiryndy, ulicznice i inne tzw. "matki" puszczające się z pierwszym lepszym. Normalna kobieta ma dziecko ze swoim mężem. Jak się rozwiodą to dziecku nalezy się kasa dopoki się uczy, ale jeśli dziewczyna rodzi dizecko pierwszmeu lepszemu i żada potem kasy(czy to od tego tzw. "ojca", a mówiąc precyzyjnie dziecioroba, czy to od państwa) to jest to zwykłe wyłudzenie!
kitka09 / 145.237.253.* / 2013-05-08 07:30
Debilizm.
W takim razie, gdy kobieta zachodzi w ciąże przez gwałt to wg Ciebie jest nienormlna bo powinna wyjść za oprawcę.
Zero myślenia.
Zero taktu.
Pustak!!
AGNISIA234 / 79.185.107.* / 2009-06-12 22:04
jestes pusta ty nie wiesz ile te nasze dzieci musza wycierpiec!!!! ja zaszlam w ciaze po slubie ale czy jestem lepsza od innych.... i tez jestem po rozwodzie...a co mialam zrobic jak on na dziwy chodzil..... i co podalam go o marne 200 zl i nie placi wiec w czym jest lepiej miec slub czy nie?????? bez sesu dalas komentarz jeszxze obrazajac innych...a jak tobie sie noga podwinie i zaliczysz wpadke bez slubu TO CO WTEDY O SOBIE POWIESZ?????
Raczejjj / 79.186.174.* / 2009-03-01 10:48
a jak kobieta ma dziecko z mezem a to on sie puszcza z kazda to dziecku nie naleza sie pieniadze na nie od ojca to nie jest dziecka wina ze ojciec woli chlac a nie łozyc na nie . wogule kim ty jestes
samotna MATKA / 88.220.70.* / 2008-11-19 14:10
Lafiryndy , ulicznice i te tzw " matki " nie wychowują dzieci!!!! Są zajęte sobą A Ty pewnie nie znasz uczucia samotnego wychowywania dzieci bo inaczej by Twój rozumek funkcjonował. A tak nie funkcjonuje. MYŚL!!!!
hehe / 217.238.231.* / 2008-09-19 16:01
za rok zlikwiduja fundusz,bo tatusiowie wyjada za granice
i tam beda pracowac na czarno bez zameldowania..
Monika 1245 / 79.186.204.* / 2008-08-19 20:26
Znowu jakiś śmieszny próg 725 zł. Przecież to paranoja.
To znaczy, że jak mój dochód na osobę wyniesie 724 zł to na 300 zł alimentów przeyznanych przez sąd mogę od państwa liczyc. Jeżeli zaś zarobię 726 zł to już jestem taka bogata, ze 300 zł nie jest mi potrzebne. TOTALNY IDIOTYZM. GRATULUJĘ POMYSŁOWOŚCI POSŁOM ! Trudno jest życ w takim kraju. Nie dziwcie się ludziom że
stąd uciekają.
Sylwia26 / 95.41.44.* / 2009-03-01 16:20
Wyjątkowo trafny komentarz.
Monika S / 83.15.35.* / 2009-02-25 18:43
Jestem pod wrażeniem tego co napisałaś--ja sama jestem matką trójki dzieci i mam przyznane alimenty --pracuje od rana do wieczora i mój dochód wynosi 758 na osobę ,w takiej sytuacji na alinenty nie mam co liczyć --więc nasuwa mi się pytanie dla kogo ten fundusz??????wypadałoby się zwolnic bo przecież wtedy można dostać wszystkie świadczenia a jak człowiek uczciwie pracuje to już nie dostaje nic--parodja
ollga / 2008-07-04 15:45
Niepłacących alimentów tatusiów powinni wysterylizować
Arek22 / 83.22.164.* / 2008-06-23 11:57
Mam takie pytanie. Nie wiecie panstwo czy moge sie sam ( jako dziecko samotnie wychowywane przez matke )starac o pieniadze z Funduszu Alimentacyjnego ?
cascada / 78.8.92.* / 2008-11-03 17:20
Oczywiscie , ze mozesz ja pracuje w wydziale swiadczen alimentacyjnych i moge ci nawet napisac co ci jest potrzebne to tak: 2 zaś od komornika jedno o 2 miesięcznej bezskutecznosc siciagania alimentów 2 zaś dotyczace wyegzekfowanej kwoty w 2007 roku, kserokopia dowodu osobistego , zas w urzedu skarbowego z przychodem a nie docodem-wazne , akt urodzenia , wyrok alimentacyjny , jeśli rodzice sa po rozwodzie to wyrok rozwodowy - moze być kserokopia , jeśli pobierasz stypendium w szkole to decyzja na stypendium, no i oczywiscie wniosek wypełniony który dosaie w urzędzie:):) pozdrawiam serdecznie aaaaaaa no i najwazniejsza sprawa musisz być pełnoletni aby złozyć wniosek sam na siebie i sie uczyc !!! papap pozdrawiam:)
Izula / 85.89.189.* / 2009-06-04 09:03
cascada potrzebuję pomocy. Wyrok ojciec dziecka dostał w styczniu ale nie płacił, w marcu zgłosiłam sprawe do komornika, nadal nie płaci, teraz będę załatwiać pieniądze z funduszu. chciałam wiedzieć czy fundusz wypłaci mi zaległe alimenty czy tylko te bierzące? co z pieniędzmi które mojedziecko powinno dostać? bardzo prosze o pomoc
olgunia / 87.74.139.* / 2008-06-21 16:34
a ja mam w dupie te nędzne alimenty! i tatus mojej córki powinien byc mi wdzięczny,że mam w nosie te marne pieniądze i jego też.tatusiowe k**** jego mać!
paulina25 / 89.77.163.* / 2008-06-09 23:18
no ja od 2003roku nie mialam alimentow w tym roku tatus syna sie postaral i placi i podobno mi juz z funduszu nie beda sie nalezec bo mimo ze jest winny 5lat w stecz to dla nich placi na bierzaco czy to jest wporzadku??? wobec dziecka oczywiscie!!!
ewam-ama12 / 83.24.16.* / 2008-05-13 15:01
ja to juz nie mam sily na takiego pdseudo tatusia dostaje na dwoje dzieci 16,80 zl alimentow co miesiac bo tyle wplaca na konto komornika i oczywiscie twierdzi ze placi sumiennie juz nie mam sil do tego wszystkiego
dumna / 78.88.80.* / 2009-05-23 13:03
powinni takiego frajera powiesic
mamaMa / 83.19.28.* / 2008-02-17 21:03
to jest fakt, czy pomyślał ktoś o tym, że my matki samotnie wychowujące dzieci, chcemy zapewnić swoim pociechom dobrobyt??? chcemy im wynagrodzić to, że nie mają pełnej rodziny. nie rozumię co to za dyskryminacja!!!!!!! Czy lepiej byłoby być bezrobotnym i martwić się z dnia na dzień co dać dziecku do zjedzenia?? To chyba dobrze że każda zaradna matka ma pracę i stara się aby dziecku było dobrze. Ale robi to jakimś kosztem, nie może spędzać z dzieckiem tyle czasu ile powinna. Więc niedyskryminujcie
dorocinka / 94.231.4.* / 2009-07-16 21:53
bo w naszym kraju bardziej sie ceni dzieci adoptowane niz własne to jest idiotyzm i chore dla mnie prawo
ogr / 89.76.150.* / 2008-06-03 08:34
zgadzam się całkowicie z tym że jak kobieta jest zaradna i pracuje zarabia dużo kosztem tak na prawdę dzieci bo zamiast z nimi siedzieć i wynagrodzić im to że ojciec się np: nie interesuje musi biedna pracować żeby dać dzieciom jak najwięcej bo tatuś np: udaje że nie pracuje a pracuje na czarno i całkiem dobrze mu się wiedzie.A najlepsze jest to że jak chce sobie ułożyć życie i znajdzie sobie kogoś i urodzi mu dziecko to zostaje bez środków do życia dla dzieci z poprzedniego związku-co to za bzdura! i kto powiedział że drugi mąż nie ma obowiązku utrzymywać dzieci z poprzedniego związku!Cieszę się że FA wraca.I wszystkim jestem za to wdzięczna.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy