Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fundusz charytatywny forumowiczów Money.pl

Fundusz charytatywny forumowiczów Money.pl

Redakcja forum / 2007-05-15 19:52
Od: sumani

Drodzy Forumowicze,
kilka miesięcy temu Orzeł wystąpił ze szlachetną inicjatywą stworzenia czegoś na kształt funduszu -konta charytatywnego forumowiczów portalu Money . W związku z tym że pomysł ów zaginął gdzieś w odmętach giełdowej zawieruchy spychany coraz dalej przez efekt stycznia ,chińskie tąpnięcie ,drożejącą miedź ,nowe rekordy indeksów ,maj ;)i diabli wie co jeszcze postanowiliśmy w rozmowach z Jackiem i Needle (nikt inny nie przyłączył się do rozmowy) iż idee ową należy wskrzesić na nowo co by resztki "twarzy "zachować.Forumowiczów z mniejszym "stażem " pragnę poinformować iż chodzi o formę składek które przekazywalibyśmy na jakiś szczytny cel.
W związku z powyższym pragniemy zaapelować do wszystkich forumowiczów o przesyłanie na niżej podany adres e-mail wszelkich sugestii dotyczących tej inicjatywy ,pomysłów na formę tej akcji ,sposobu jej zorganizowania ,sprawowania pieczy nad "fundacją",formy wyboru forumowiczów będących "opiekunami" funduszy ,może regulaminu wyboru celu na jaki mają być składki przekazane itd,itp.może -właściwie nie wiem czy to nie najważniejsze -wstępnego zdeklarowania się w ogóle. Nie da sie tu o wszystkim napisać.Każdy z Was ma jednak na pewno jakieś pomysły które mogą pomóc w stworzeniu pięknej akcji pomagającej dzieciom.Pamiętajmy -niektóre dzieci umrą,nie wszystkie będą miały "szczęśliwe dzieciństwo" , niektóre pozostaną kalekami do końca życia..........
adres e-mail: urbat@wp.pl

Wszystkie nasze przemyślenia opublikujemy w jakiejś formie elektronicznej tak aby wszyscy mogli się z nimi zapoznać jak troszkę tych pomysłów już będzie.Info to będę co jakiś czas zamieszczał tak aby wszyscy mogli się z nim zaznajomić więc proszę o wyrozumiałość .
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-08 00:23 / Tysiącznik na forum
Szczytna idea zwłaszcza w sytuacji gdy wielu ludzi tutaj zarabia, a wielu trzeba pomóc :) osobiście dysponuje smiesznymi wrecz kwotami, ale wiem jaka jest potęga małych pieniedzy u wielu osob :)

Stad takie sugestie:
1. pełna formalizacja - nie moze byc tak, ze np lejemy wszystko na konto jednego z forumowiczow i on to dalej przesyła na odopowiedni cel :) bez wzgledu jak wielkie miałbym do niego zaufanie 9nawet gdybym mial to ja byc) to bym wtedy byl mniej chetny do przelewania :) zdecydowanie lesza jest koncepcja fundacji lub choc stowarzyszenia - oczywiscie z wpisem do KRS :) mysle,ze wtedy moglibysmy spokojnie funkcjonowac, członkowie by sie znalezli wsord nas, zarzad, komisja rwizyjna. Problem jest z organizacja walnego ale na to znam pewne sposoby :)

2. Cel :) w przypadku stowarzyszenia mozna wpisac szerokie cele i w zaleznosci od posiadanych srodkow wspierac rozne inicjatywy :) potrzebujacych jest wielu.

3. nie uwazam, aby gotowka byla wszystkim - powiem wiecej, z mojego doswaidczenia wiem, ze inicjatywy opierajace sie tylko na gotwce sa malo warte, to nie jest sztuka dac kesz, sztuka jest naprawde pomoc :) stad mysle,ze moznaby w dluzszej perspektywie myslec nad szersza dzialalnoscia, np edukacyjna - mysle,ze dzieciaki np z domow dziecka (a troche ich spotkalem na swojej drodze..) chetnie poznalyby takie slowa jak akcja, inwestor i gpw :)

4. ogolnokrajowy zasieg jaki ma money moglby tu pomoc w dzialaniu. Sila jak drugi raz juz pisze tkwi w wielu malych ruchach, kazdy moglby zrobic "tylko krok" ale wszyscy zdobylibysmy szczyt...
sumani_ / 2007-07-07 23:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
trzeba temat przewinąć na początek listy co czynię bo znikną :-)
nowicjusz trwoniacy / 2007-06-21 09:12 / "Dawca Kapitału"
jestem naturalnie za ,pomyslu nie mam ,ale moze rozwazymy pomoc mlodym ludziom,ktorzy nie maja szans sie rozwijac - niie ida na studia z powodow finansowych(sam taka sytuacje mialem)nie upieram sie przy tym oczywiscie....albo dzieci,ktore nie maja szans na zycie...
anonim_03 / 2007-06-20 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
popieram
nie mam jeszcze oppini o kwastiach formalnych ani przeznaczeniu.
Zmargerita nie logo / 83.12.113.* / 2007-06-13 12:37
Popieram jak najbardziej inicjatywę. Boję sie jednak jak sie to ma do przepisów o fundacjach, stowarzyszeniach. Wiadomym jest, że wszelkie dochody powinny byc wydawane na cele statutowe. Co jednak, kiedy okaże się, że fundacja/stowarzyszenie "przegrala" otrzymane darowizny? Fundatorzy mogą się powściekać:)) Myślę, że darowizny powinny być lokowane w fundusze, gdzie moim zdaniem istnieje mniejsze ryzyko inwestycyjne. Uwaga: niektóre podmioty podlegają co rocznemu badaniu sprawozdania finansowgo np. org. poż. publ. co zwiększa koszty no i musza być prowadzone księgi rachunkowe.
TaS / 2007-07-08 00:25 / Tysiącznik na forum
hmm "przegranie" darowizn nie jest takie pewne :)

zasada w stowarzyszeniach jest taka,ze kaska sie nie obraca, choc wiem,ze wielu korci...

potrzebne sa odpowiednie zapisy dotyczace dysponownaia funduszami...
bebe / 2007-06-20 20:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
popieram pomysl
....jak najbardziej....lecz...podobnie jak Zmargerita ...mam "techniczne" watpliwosci...
warren buffet / 2007-06-09 13:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jestem jak najbardziej za
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-03 13:42
witam,
widzę to tak:
money otwiera numer konta na które wpłacamy kaskę
na zlocie money informuje-mamy tyle a tyle kaski i przygotowuje 2 -3 cele na które chce to przeznaczyć- macie tam w money przecież jakiś dział PR?
w głosowaniu wybieramy cel i się cieszymy:)
TaS / 2007-07-08 00:26 / Tysiącznik na forum
money jako kto to konto otwiera?
firma? tak bedzie to dosc dziwny uklad...

lesze byloby stowarzyszenie moneyowcow :)
lojka / 2007-06-02 21:04 / Tysiącznik na forum
pomysł jak najbardziej ok

dobrze również, że redakcja chce się w to włączyć

mam nadzieję, że zjazd wrześniowy w Warszawie dojdzie do skutku, wtedy będzie można omówić szczegóły

pozdrawiam
Jeck / 2007-05-28 20:27 / "Poławiacz perełek"
Summami cho lernie cieszę sie,że to ciągniesz :-))) pomysł Golluma jest dobry, nawet bardzo (pozdro od sąsiada ;-)). Ale money.pl troche unikało odpowiedzi, ponieważ byłoby z tym troche kłopotu prawnego dla redakcji.
Poza tym, ile nas będzie na kolejnym zjeździe...

Myślę, że pomysł orła jest b. dobry, taki dobrowolny "haracz" :-) z naszej strony.
Myślałem sporo nad tematem, dlatego sie summami do Cebie nie odzywałem...(trochę też mi wstyd...)

A może by tak właśnie (chociaż wiecie, że ja byłem za wakacjami dla dzieci..ale rozumiem, że to trudniej zrealizować) wybrać w głosowaniu jakieś PIĘKNE MARZENIE i co miesiąc wysyłamy przelew z tytułem np: "forum-kózka", "forum- samolocik" etc...
gollum / 2007-05-28 19:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Wchodzę.

Uważam, że powinno się to odbywać pod nadzorem władz money.pl

Myślę, że powinniśmy przeznaczać na ten cel po prostu część zysków.

Co do wykorzystania - każda idea jest szczytna i każda fundacja zasługuje na wsparcie. Dzieci chore na przykład na białaczkę tak samo należy wesprzeć jak te chore na coś innego lub w inny sposób skrzywdzone. Dlatego proponuję albo raz w roku albo dwa razy na naszych zimowych (luty) i jesiennych (wrześniowych) zlotach wrzucać do kapelusza propozycje fundacji i idee, które chcielibyśmy wesprzeć i po prostu wylosować jedną.

Właśnie. We wrześniu zlot. Daniel, Marek. Pamiętacie o temacie i pilnujecie go?

Pozdrawiam.
stokrotka / 2007-05-28 00:33 / Bywalec forum
Przy regularnych wpłatach nawet niewielkich sum, ale wielu osób można zrobic naprawdę dużo.
Mój pomysł (jeśli chodzi o wykorzystanie) to Fundacja Mam Marzenie
http://mammarzenie.org/

Pozdrawiam
tomtay / 2007-05-15 20:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo dobry pomysl!
Nie jestem zbyt majetnym czlowiekiem,
ale mozecie liczyc na moje regularne wplaty,
a regularnosc tez jest w cenie :)
Pozdr.
Tomek
Redakcja forum / 2007-05-15 19:52 / Administracja forum
Popieramy ten pomysł. Czekamy na Wasze pomysły!
sumani / 2007-05-31 18:53 / Plankton giełdowy
Dziękuję .Naprawdę bardzo się cieszę na odzew z Waszej strony ,zwłaszcza że wolałbym aby ta inicjatywa była "firmowana "bardziej..... .... "anonimowo "czyli właśnie np.: Fundusz charytatywny forumowiczów Monej.pl .Chciałbym uniknąć różnego rodzaju oskarżeń pod adresem kilku forumowiczów że chcą się dowartościować lub zadowolić swoje ego .Wiemy dobrze że nie oto chodzi ...Dzięki Wam rozwiązana jest też sprawa "wymiany poglądów "co nie jest bez znaczenia .Wszyscy będą tu mieli łatwy dostęp i pełną informacje o tworzonej inicjatywie .Szczerze mówiąc zacząłem wątpić w powodzenie tego pomysłu ......no ale powolutku -kropla drąży skałę :-)Jeszcze raz bardzo dziękuję .
superowy inwestor / 2007-05-15 19:58 / Bywalec forum
pomysłów nie mam te dwie dychy mogę dorzucić...o ile conajmniej tysiąc będzie już w puli...inaczej nie i myśle o uznanych też co ono mogą?
kazelot / 2007-06-20 21:17 / Tysiącznik na forum
Z przyjemnością wesprę tę inicjatywę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy