Forum Forum inwestycyjneFundusze

FUNDUSZE ETF,ALTERNATYWĄ DLA POLSKICH TFI

FUNDUSZE ETF,ALTERNATYWĄ DLA POLSKICH TFI

INWESTOR188 / 79.191.35.* / 2014-03-23 09:22
Dlaczego ETFY,a nie polskie fundusze?
-niskie opłaty za nabycie ,oraz za zarządzanie ETF,mozliwość szybkiego wyjścia z inwestycji/1 minuta/,możliwość kupowania podczas sesji giełdowej po cenie jaka nam odpowiada,zastosowanie stop losa przed spadkami,do wyboru ponad 1000 ETF z róznych sektorów gospodarki,mozliwość zarabiania na spadkach .
więcej w liku.www.barchart.com
www.zacks.com
Wyświetlaj:
kami442 / 154.184.109.* / 2022-05-18 22:33
Kiedy pójdziesz do banku to będziesz miał do wyboru lokata albo inwestycje. Na lokacie przy obecnym oprocentowaniu Pieniądze wtedy właściwie stracą na wartości. Jeśli natomiast zdecydujesz się na inwestycje, musisz wziąć pod uwagę ryzyko utraty części kapitału i dodatkowe opłaty (bank nalicza sobie opłaty za wejście w dany fundusz itp.). Możesz też skorzystać z prostej i darmowej aplikacji wealthseed. Tam będziesz miał dostęp do światowych akcji i EFT-ów, bez żadnych dodatkowych opłat. A to ile zarobisz zależy od tego jak sobie podzielisz portfel i co się w nim znajdzie. https://app.wealthseed.eu/on/onboarding/?source=AMBA490KW Jako, że apka jest darmowa, to ja się zarejestrowałem, spróbowałem i teraz każdą wolną chwilę spędzam na niej, zarządzając swoimi finansami i obracając zyskami które w krótkim czasie osiągnąłem.
początkującyetf / 31.182.92.* / 2015-06-10 17:57
W sumie jedyna strona na której znalazłem szeroko opisane sposoby replikacji indeksu to: http://edukacjainwestycyjna.pl/fundusze-etf/ Całkiem nieźle objaśnione o co w tym chodzi, jednak nie wiecie może czy sposób replikacji indeksu powinien mieć wpływ na to czy dany ETF warto kupować czy też nie? Czy tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia?
wieslaw999 / 2014-04-09 18:44 / portfel
N dziŚ polecam fundusze ETF z rynków wschodzących takich jak ; Indie,Indonezja,Turcja,Wietnam,Egipt.
shotgun / 2014-04-06 13:50
OK. Częściowo się zgodzę, że dają duże możliwości. Ale jako inwestor poruszający się tylko na polskim rynku wybieram jednak fundusze akcyjne małych i średnich spółek. Dlaczego? Po pierwsze nie ma ETF-a pokrywającego ten obszar naszego rynku. Poza tym ETF-y są zarządzane pasywnie, replikują indeksy, a to oznacza że nigdy nie osiągnę stopy zwrotu ponad rynek, co jest możliwe w przypadku funduszy zarządzanych tradycyjnie. Tym bardziej możliwe jest to na naszym małym rynku o niskiej efektywności informacyjnej, gdzie często rynek nie dostrzega ciekawych spółek i to jest szansa dla zarządzającego - szczególnie w funduszach MiŚ, bo małe i średnie spółki są dużo rzadziej analizowane i gorzej "pokrywane" niż np. spółki z WIG20.
wieslaw999 / 2014-03-29 21:26 / portfel
http://www.globtrex.com/Wiadomosci/show/41782-ETF+czyli+niewykorzystana+szansa+na+zyski

W linku powyżej,-co to takiego te fundusze ETF?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy