Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fundusze na plusie a giełda na minusie

Fundusze na plusie a giełda na minusie

leszek / 2006-05-25 12:12
Witam! czy ktoś może mi wytłumaczyć wczorajsze zjawisko ,giełda ostro na minusie ,a fundusze ostro na plusie ,niedawno było odwrotnie ,niekiedy śledziłem giełde i mniej więcej sie pokrywały spadki na giełdzie ze spadkami czy wzrostami w funduszach a ostatnio coś jest inaczej . Pozdrawiam
Wyświetlaj:
leszek / 2006-05-25 16:37
no właśnie fundusze wczoraj na dużym plusie ,a wigi ostro w dół,jak to możliwe
lele / 84.40.231.* / 2006-05-25 17:25
dzisiaj odwrotnie
pchelek / 195.187.99.* / 2006-05-25 14:09
bulem w tzrech bankach -gdzie mam fundusze - by sie naocznie przekonac o tej panice w sprzedazy jednostek - cicho pusto i spokojnie {ARKA, Piooner i Credit] zadnej paniki nikt w zasadzie nie sprzedaj - zauwazylem taka regularnosc ze przy stadku w poniedzialek indeksow o 6% jednostki tez spadly o 6 % - natomiast przy wzrosce we wtorek indeksow o okolo 1,7% moje jednostki w piooner urosly o 4 % a w Arce o 2,76 - ciekawe skad ta rozbieznosc - w kazdym razie nie sprzedaje za nic - chociaz w nocy to nie spalem - jak dotychczas to w roku liczonym 12 miesiecy mam wzrsot [jesze ] o 27 % z wlozonej kasy - tak wiec nie sprzedam - najwyzej pojde z torbami - ale spekulantom nie sprzedam -chociaz moge sprzedac za to co jest teraz i wrococ jak wroci zielone - pozdrawiam - wszystkich akcjonariuszy - trzymajmy sie i nie lecmy do bankow - ja nie polece [chyba ze bedzie kompletny krach - no ale wtedy po prostu nie zarobie - jak na razie to jestem w dobrej sytuacji - czyli na plusie - Moze to fundusze trzepia gielda
polikarp / 83.27.149.* / 2006-05-25 16:07
co do rozbieznosci: moze spadaly te same akcje, ktore posiada fundusz, a rosly bardziej ktore posiada fundusz, a nie wchodza w sklad indeksow lub posiada w mniejszym stopniu.....?
polikarp / 83.27.149.* / 2006-05-25 16:05
Moze dokonuja konwersji lub wyplat za pomoca telefonu lub internetu.....
pchelek / 195.187.99.* / 2006-05-25 15:48
zielone juz wraca baaardzo powoli - mam za duzo i nie chce placic podatku belki - poczekam i zrobie konwersje na chinczykow. realisto to fakt - bylo mi nie smieszno a raczej straszno jak lecialo na twarz - z tym ze ja mam i tak znacznie wiecej niz by daly mi banki - 27% w roku - tez myslalem by zrobic tak jak Ty - jak znowi poleci z gooooorki to faktycznie zaloze te wrotki - pozdrawiam - i do zobaczenia w banku sprzedajacym fundusze
Podziekowania dla Redakcji za slowa otuchy i wsparcie
polikarp / 83.27.149.* / 2006-05-25 16:04
a propos "chinczykow": to w co oni wlasciwie inwestuja (masz na mysli Pioneera?) - chodzi mi o nazwy firm (i branz w ktorych robia) oraz o to, czy to jest tylko rynek chinski, czy tez szerzej azjatycki?Bo z tego, co ja widzialem to w zasadzie nie ma w pioneerze zadnych info na ten temat. Jak sprawdzalem w Merill Lynchu, czy tez Franklinie Templaton to jest wykaz ile % w ktorej firmie, branzy i kraju, a tu w zasadzie cicho i glucho (wiem, ze dzialaja dopiero od paru tygodni, ale..)
pchelek / 83.31.233.* / 2006-05-25 20:05
tez szukam danych o tych chinczykach - zamierzam przez google pomyszkowac - google jest niezawodne w wyszukiwaniu wszelkich informacji - tzreba tylko troche cierpliwosci i wprawy - podobno CITIBANK ma jakies mozliwosci inwestowania przez ichnie fundusze - Arka tez cos szykuje - maja juz zgode ponoc i tylko czegos tam im brakuje
realista / 213.238.115.* / 2006-05-25 14:16
Lepiej kup se wrotki i śmigaj pozamykać fundusze ( akcyjne lub prawie akcyjne ) . Ja pozomykałem i teraz spię spokojnie a jak wrócizielone to kaskę wrzucam i jestem gość .
leszek / 2006-05-25 17:19
Dzisiaj fundusze znowu w dół a wigi na plusie
pchelek / 83.31.233.* / 2006-05-25 20:01
bo fundusze wykazuja z jednodniowym opoznieniem - jutro jak tam zajrzysz to mina ci sie usmiechnie - ja dzis tam nie zagladam
tomi / 81.219.231.* / 2006-05-25 18:21
heh, no bo wycene funduszy z dnia dzisiejszego bedziesz mial jutro, a dzisiaj masz wycene z wczoraj.... moze dlatego ;-)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy