Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze w świetle sytuacji na GPW ?

Fundusze w świetle sytuacji na GPW ?

nehema / 2007-07-25 12:07
czytam raz po raz komentarze patrzę na wyniki fundów i włos mi się jeży :/ po sprzedaży bph ds stwierdzilam ze reszta zostaje ze nie mozna panikowac.. moj wypracowany zysk zmalał już odczuwalnie i narazie nie wieje optymizmem a jak u Was?
jakie planujecie działania ?
Wyświetlaj:
Egzorcysta / 2007-07-25 12:22 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Ja PZU MIS trzymam twardo od poczatku marca - zysk spadl kilka procent ale nie panikuje, przeczekam i odrobi szybko z nawiazka. Jezeli chodzi o strikte akcyjne to tydzien temu sprzedalem AIG i w tym tygodniu dodalem do kasy z niego troche oszczednosci i wpakowalem od nowa w Akcyjne i troche poszedlem na wschod do Arki srodkowej europy - tam nie ma takiej rzezi poki co. Z akcyjnymi troche za wczesnie wszedlem, W misie jeszcze poczekam kilka dni i wejdze w DWS TOP 25 bo otworzyl zbywanie jednostek na nowo ;)

"Wznowienie zbywania Jednostek Uczestnictwa
DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek
Zarząd DWS Polska TFI S.A. uprzejmie informuje, że w dniu 24 lipca 2007 r. w wyniku wejścia w życie zmian Statutu DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek wystąpiła przesłanka wznowienia zbywania Jednostek Uczestnictwa ww. Funduszu.
ę
Arturo_21 / 2007-07-25 13:12
A jak sądzicie mam 20 tyś na legg masonie akcji i po 5 na skarbcu i ing miś i teraz myśle żeby właśnie dać na arke środkowej europy czy może coś innego?? jak myślicie
Egzorcysta / 2007-07-25 12:24 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Jeszcze dodam, ze od 30 lipca bedzie mozliwy zakup jednostek DWS TOP 25
nowicjusz1982 / 2007-07-26 19:43 / Dzieciak *€* forum
nowy jestem ale nie polecam dwstop 25 on podobnie jaki i moj dws top 50 +/- 17% kladziew budownictwo a nie jest to na topie obecnie i sam sie zastanawiam nad wycofaniem kasy z dws :/
nehema / 2007-07-25 12:52 / portfel
hmmm wiem ze dws otworzyl ale jakos mnie tam nie ciagnie
sama nie wiem raczej trzymam się mocno krzesła żeby nie nacisnąć "enter" i nie odsprzedać tego co mam (nabyłam jednostki w marcu-dokupiłam również po drodze np legg akcyjny)
staram się uspokoić powtarzając sobie jak mantrę "inwestycja długoterminowa"
ale czytajac subiektywne komentarze i prognozy ... :/
Autsajder39 / 2007-07-25 13:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
po pierwsze - nie podchodź do inwestowania tak emocjonalnie - to tylko pieniądze
po drugie - nie sprawdzaj nerwowo codziennie notowań funduszy z palcem na enterze gotowym do sprzedaży jednostek bo to nie ma sensu; jeśli chcesz się emocjonować codziennymi ruchami to graj na kontraktach terminowych albo opcjach
nehema / 2007-07-25 13:22 / portfel
sprawdzam codziennie to fakt ale jakos łyso się robi jak w szybkim tempie topnieje a jak wspomnialam z komentarzy nie wieje optymizmem

a co do dokupienia to mam zamiar alen ie wiem czy wlasnie TERAZ i w co ?
Autsajder39 / 2007-07-25 13:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak jak już kiedyś Ci pisałem i poniżej pisze kolega Sebastian, zadbaj o bardziej zrównoważony portfel - o ile pamiętam miałaś 70-80% w akcyjnych
więc teraz zainteresuj się bardziej zrównoważonymi, stabilnego wzrostu czy papierów dłużnych
a jeśli inwestujesz na długi termin to moment zakupu nie ma większego znaczenia, o ile oczywiście nie zapakujesz się na samym szczycie tuż prze korektą
sebastian.drutowski / 2007-07-25 13:38 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Szanowna Pani to jest niestety "urok" inwestowania w większości w fundusze akcyjne. Można bardzo dużo zyskać, ale i straty też mogą być konkretne. Dlatego ja niezależnie od kwoty i czasu inwestycji zawsze jestem zwolennikiem portfela zrównoważonego. Zyski są może trochę mniejsze, ale zapewniam, że i śpi się spokojniej. I jeszcze jedno... nie trzeba siedzieć w pogotowiu z przyciskiem enter pod ręką :))))).
nehema / 2007-07-25 14:05 / portfel
absolutnie nie siedzę w pogotowiu :)
ale więcej spokoju by przydało się
to fakt mimo iż sprzedałam bph mis to i tak moj portfel to w 70 akcyjne fundy, totez dokupilam jakies 2,5 tyg temu zrownowazony i jak narazie ciagle u niego czerwono grr
Autsajder39 / 2007-07-25 14:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeśli w Twoim portfelu są prawdziwe dane to na tym zrównoważonym (Legg Mason) masz bardzo niewielki minus... więc nie ma się czym przejmować:)
pociesz się, że gdybyś wtedy wyposażyła się w jakiegoś miśka to traciłabyś teraz 5-10%...
nehema / 2007-07-25 14:44 / portfel
tak - portfel przedstawia rzeczywiste dane teraz w globalnym rozrachunku jest 9,65% a było wiecej i stad ta nostalgia/pazernosc (wlasciwe skresl) :)
Autsajder39 / 2007-07-25 15:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a zauważyłaś, że Unikorona Zrównoważona daje Ci teraz po korekcie procentowo większy zysk niż AIG Akcji i Legg Mason Akcji?
nehema / 2007-07-25 15:54 / portfel
hm unikorone mam najdluzej a w legg najnizszy zysk bo tam ostatnio dwukrotnie doplacalam jak wroce do domu to siądę na spokojnie porównam przyrosty kwotowe i procentowe i pójdę spać :)
Autsajder39 / 2007-07-26 08:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no widzisz:) z tego wynika, że opłaca się trzymać dłużej i nie wykonywać zbyt dużo ruchów:) więc cierpliwości Ci życzę i... jak najmniejszej liczby transakcji na funduszach:)))
nehema / 2007-07-27 08:46 / portfel
heh co do transakcji to zdecydowanie przewaza nabywanie nad zbywaniem
ale patrzac na wczorajsze indeksy na gieldzie łapię małego nerwa? to jeszcze nie koniec korekty? ile jeszcze dupnie w dół
mysle ze nie ja jedna kierujac sie po trosze emocjami rozważam ucieczkę (chwilową? czasową?) co by ochronić to co się zdążyło zgromadzić..
Autsajder39 / 2007-07-27 09:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a Ty ciągle swoje...
no cóż, musisz się jeszcze sporo nauczyć
nehema / 2007-07-27 10:10 / portfel
wiem ze musze sie sporo nauczyc ale jak z dnia na dzien spada to co naroslo przez te miesiace to ??
ale z tego co cczytam to na forum wiecej osob ktore tak jak ja trzęsie tyłkiem i spogląda nieśmiało przez palce :)
Autsajder39 / 2007-07-27 10:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bo dużo osób dołączyło do funduszy w ciągu kilku ostatnich miesięcy, zarobili 10-20% i teraz wpadają w panikę gdy im to ucieka,
ale nie tędy droga
nehema / 2007-07-27 11:21 / portfel
hehe pierwszy krok do nie wpadania w panikę - wczoraj po powrocie z pracy nie zagladalam do fundow heh i po wczorajszych spadkach zeby miec mily wekend moze dzis tez nie zajrzę
pobawić sie w: mam na imię X, od 6ciu dni nie ślędzę obsesyjnie kasy w fundach
Autsajder39 / 2007-07-27 11:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hehe :) czyli leczenie uzależnienia :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy