Forum Polityka, aktualnościŚwiat

G20 ukróci premie bankierom? Wielcy świata na "tak"

G20 ukróci premie bankierom? Wielcy świata na "tak"

Wyświetlaj:
myszyn81 / 2009-09-03 20:20 / portfel
mogli doładnej określić warunki na jakich pompują kasiorę a teraz niech się cmokną
_Joe / 80.52.237.* / 2009-09-03 15:31
Państwa G20 powinny wspólnie podjąć decyzję o nacjonalizacji wszystkich banków. To jest irracjonalne i chore, żeby finansowanie obywateli jakiegoś państwa, mające na celu ich rozwój i dobrobyt, było wyłączone ze struktury tego państwa oraz żeby nad państwem stały ponadnarodowe kartele bankierskie, działające wyłącznie na korzyść własną, a nie obywateli. Banki mają służyć obywatelom, a nie generować prywatny zysk bankierom, na koszt obywateli.
Radon / 77.201.235.* / 2009-09-03 23:03
Zgadzam się z tą wypowiedzią. Jednak wydaje mi się, że państwa te zawsze miały i nadal mają interes w tym żeby poprzez te złodziejskie banki następowało wykorzystywanie innych narodów mniej rozwiniętych cywilizacyjnie poprzez właśnie kreację sztucznego pieniądza i umniejszanie im szans na szybki rozwój z uwagi na zbyt drogie przez co nieosiągalne dla nich łatwo nowe technologie. Ktoś w końcu musi ciężko pracować na tą bandę nierobów, by mogli upływać w luksusie. Przecież oni nie będą pracować na zmywakach, sprzątać swoich jachtów, czy pracować fizycznie w fabrykach.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że często ludzie z wyższymi kwalifikacjami (np. emigranci polscy) muszą się tym zajmować. Dlaczego niby jakiś inny zachodni Europejczyk ma mieć poczucie swojej wyższości a np Polak dla nich ma się kojarzyć z biedą, zacofaniem i niewolniczą pracą, choć to nie jego wina tylko bandyckiego systemu w jakim przyszło mu żyć?
Niezwykle szybko idące zmiany w globalnej gospodarce, czego efektem jest np rosnąca potęga Chin, powodują, że trzeba wprowadzić jakieś zmiany w systemie... Przydała by się właśnie jakaś rewolucja i zlikwidowanie tego złodziejskiego kartelu bankowego i wprowadzenie środka płatniczego którym nie dałoby się tak manipulować jak dzisiejszym, którego ilości niemożna określić i łatwo go sztucznie kreować. Pieniądz nie może sobie tak być dodrukowywany na pamięć, bez konsekwencji. Dlaczego mam się teraz dokładać np do fabryki Opla czy innej? Przecież to prywatna firma a nie państwowa i w dodatku zagraniczna. Kryzys nie skończy się dopóki nie nastąpią rewolucyjne zmiany w globalnych finansach. Pokazowe karanie pojedynczych oszustów nie zmieni za dużo, to muszą być odważne działania na szeroką skale...
gosc1 / 89.174.215.* / 2009-09-03 15:55
Włos się jeży na głowie!!! Nie będę się wywnętrzał na temat finansowania obywateli, ale wspomnę o podstawowym prawie, do swobodnego wyboru banku z którego usług chce korzystać. Ja nie nawiedzę wszystkiego co państwowe i nie chcę być klientem państwowego banku, jeśli chce trzymać swoje oszczędności w banku którego prezes zarabia krocie to chyba moja sprawa! A patologia to dofinansowywanie prywatnych instytucji (banków, firm) - socjalizm, populizm i ingerencja w wolny rynek!
_Joe / 80.52.237.* / 2009-09-03 16:38
Już jesteś de facto klientem państwowych banków, ponieważ te niby prywatne, ograbiły państwowe budżety i z tych pieniędzy, pieniędzy potatników, udzielają Ci teraz kredytu (raty, odsetki i opłaty zachowując dla siebie).

Skoro nienawidzisz wszystkiego, co państwowe, to nienawidzisz także prywatnych banków, gdyż one dysponują nie swoimi pieniędzmi, a państwowymi, podatników, które mnożą elektronicznie bez żadnego nakładu pracy (poza kliknięciem myszką) i palą głupa, że nastąpił cud i nagle mają ze strat, dochody.
andowc / 83.5.35.* / 2009-09-03 16:34
Proste pytanie:-
kto w/g Ciebie "rządzi" ludzkością (,religia,bank,państwo,itd..),-Kościół,Żyd,Bandyta,Frajer,itd..(aby było "dobrze" i nie narzekali).
"Rozum" ma swoje "ograniczenia" (lubię czytać "bajki" i "baśnie",itd..,- nie "przepowiednie").
W/g mnie rządzi "pieniądz" (nie wymienini "powyżej",- reszta się dostosuje.
issael / 94.254.167.* / 2009-09-04 16:31
Interesujace stwierdzenie, i (moim zdaniem) bliskie prawdy.
Z tym , ze pieniadz sam z siebie nie rzadzi w takim zanczeniu w jakim powszechnie pojmóje sie rzadzenie.
Jest raczej , 'substancją" "materią" "krwioobiegiem" czyli czyms takim dla gospodarek i cywilizacji jak woda dla natury.
Pytanie kto rzadzi pieniadzem , albo raczej kto jest tym mistrzem ktory potrafi tym pieniadzem sterować?
Natter / 2009-09-03 20:06 / Tysiącznik na forum
Refleksja przyszła o 10 lat za póżno. Prezesi i zarządy rozkradli co się dało tworząć wirtualne produkty.Dziwię się że żadnego z nich nie postawiono przed sądem i nie skonfokowano im majątków.

Najnowsze wpisy