Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Małpi biznes, czyli mili i niemili od promili

Gałązka: Małpi biznes, czyli mili i niemili od promili

Wyświetlaj:
kjkjhkjh / 89.79.57.* / 2009-04-21 20:43
napisz pan list do tuska to sie ucieszy.
i tak nikt pana powaznie juz nie traktuje.....
Aneta 29 / 84.234.42.* / 2009-04-21 20:03
Bez wrogów, to PO nie może żyć, panie Gałązka, a najlepszy tego dowód, jak usilnie na wroga nr 1 kreują Prezydenta.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-04-21 14:05
Właśnie, co rusz, POgrobowcy Józia Wisarionowicza wymyślają nowe podatki i chcą je przykryć wspomnianymi małpkami w czym z rozmachem i w podskokach uczestniczy W. Gałązka. Ponadto na tym portalu, było nie było, ekonomicznym, brakuje mi analizy ile trzeba zapłacić Palikotowi za pięć małpek 100 gramowych a ile za jedną flaszencję 500 gramowa?
I na koniec jest oczywistym, że postura prezydenta zyskuje gdy goli z gwinta przy pomocy małpki, niżby golił z gwinta przy pomocy pół basa!!!
wektor / 2009-04-21 16:51 / portfel / Bywalec forum
Dajcie ludzie spokój Gałązką i Paliknotom bo gdyby nie tacy jak oni nadgorliwcy to kto by nam w Polsce zaprowadził pięćdziesiąt lat gospodarki socjalistycznej - centralnie sterowanej .
Natter / 2009-04-21 20:35 / Tysiącznik na forum
Nie nazywaj się Polska bo w stylu jakim piszesz uwłaszcza naszej godności , niezależ nie od opcji politycznej.Trochę kulturki nie zaszkodzi. Do Gałąski to brakuje ci lat świetlnych, a dziadem też kiedyś bedeziesz.
Piet / 213.227.199.* / 2009-04-21 19:23
No właśnie, im bardziej notowanie PISu w dół, był bardziej naturalnym (dla siebie) językiem piszą zwolennicy kaczyńskich. Można by powiedzieć: "szkoda słów", ale skuszę się na mały komentarz. Szanowni panowie pisowcy. Wymyślaliście już nam "wykształciuchów", od tackich co "stoją tam gdzie ZOMO", od "dziadków w wermahcie". Cóż, waszym problemem jest to, że my potrafimy myśleć i WYBIERAĆ samodzielnie. Nawet jeśli się tu zaplujecie tą żółcią, my i tak wiemy na kogo głosować. Cieszcie się zatem tym waszym prezydentem póki go jeszcze macie. Miłego dnia :)
hen / 194.213.1.* / 2009-04-21 10:32
"Rząd ma pomysł na nową składkę
(PAP, tm/21.04.2009, godz. 06:22)

Rząd chce wprowadzić dodatkową składkę, z której finansowana byłaby pomoc dla osób wymagających stałej opieki. Odprowadzaliby ją wszyscy podlegający ubezpieczeniu zdrowotnemu, łącznie z rolnikami - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Nad takim rozwiązaniem pracuje zespół złożony z przedstawicieli resortów pracy i zdrowia oraz parlamentarzystów i ekspertów. Przewodniczy mu senator PO Mieczysław Augustyn.

"Rz" informuje, że składka miałaby się wahać między 1 a 1,5 proc. dochodu. Byłaby w całości finansowana z dochodu ubezpieczonego, a więc zmniejszyłaby dochody pracujących. Gazeta szacuje, że przy średnim wynagrodzeniu brutto wynoszącym 3,1 tys. zł wyniosłaby 31- 47 zł miesięcznie. Uzyskane w ten sposób 6-8 mld zł zasiliłyby odrębny fundusz, którym zarządzałby NFZ.

Przeciwni temu pomysłowi są przedsiębiorcy, którzy uważają, że kryzys nie jest dobrym czasem na wprowadzanie zmian związanych "

w piątek wiecepremier ogłosił że rząd zrobi wszystko,by podatków nie podwyższać,i jak widać rząd słowa dotrzymuje,bo nie podwyższa ino tylko wymyśla nowa
sceptyk / 2009-04-21 14:30 / Tysiącznik na forum
Te wszystkie nowe podatki to spisek PISu!!!!!!!!!!!
PO nigdy w życiu nie podniosłaby podatków, ani nie wprowadziła nowych!
Tak przecież obiecali, i obiecali, że obietnic dotrzymają. Ja im wierzę bez zastrzeżeń!
Bardzo proszę, żeby słynny tropiciel pisizmu, p. Gałązka, NATYCHMIAST zlokalizował agentów PiSu knujących podatkowo przeciwko PO.
Cspostrzegawczy / 2009-04-21 10:56 / Tysiącznik na forum
przecież Platforma obiecała, że nie bedzie podwyższać podatków i "dotrzymuje obietnic", ona tylko wprowadza nowe:
ekologiczny, składka na opiekę, akcyza na...

Za PISu dzień wolności podatkowej znacznie się przybliżył do początku roku - zobaczymy ile dni cofnął się za PO.
hen / 194.213.1.* / 2009-04-21 11:44
wczoraj córka opowiadała jak to na wosie opisywała partię na którą chciałaby głosować-w przyszłym roku będzie mogła-no i opowiada na taką która zalegalizuje badania na embrionach,bo to umożliwi leczenie różnychg chorób, na taką która będzie wyrównywała szanse ,czyli będą stypendia dla biednych ale zdolnych itd itp w końcu jej przerywam i pytam czy wspomniała coś o podatkach a ona wzruszyła ramionami i powiedziała,że to jej nie interesuje, więc raczej nie miejmy złudzeń na kogo młodzi zdolni i inteligentni oraz nie płacący podatków będą głosować
n. / 151.92.176.* / 2009-04-21 11:54

więc raczej nie miejmy złudzeń na kogo młodzi
zdolni i inteligentni oraz nie płacący podatków będą
głosować

No właśnie...Więc zróbcie coś dla tych młodych, zdolnych i idźcie na emeryturę razem z panami Kaczyńskimi, żeby wreszcie żyło się lepiej...
Ps.Jak się czyta komentarze takich kultualnych inaczej jak ten
213.134.135.* | Polska
wielbiciel Jarosława, to się myśli nie o badaniach na embrionach tylko o eutanazjii-)...Skąd sie biorą takie chamidła? A potem przez takich PIS nie ma poparcia...
No i co się dziwić? Agresywne spoty, bezpardonowe ataki na premiera, chamscy, agresywni wyborcy...
Ja tam nie chcę wojny, ani polsko-polskiej ani żadnej innej.
sceptyk / 2009-04-21 14:41 / Tysiącznik na forum
n.
ty to chyba jesteś chora z nienawiści do wszystkiego, co nie michnicze i tuskowniarskie.
Twoja idolka, bojowniczka sprawy POstEMpu, niejaka Środzina, w sobotniej Rzepie otwartym tekstem powiedziała, że ludzie NIE podzielający poglądów AUTORYTETÓW (czyli Michnika i jej), nie mają prawa do istnienia w przestrzeni społecznej, a wkrótce nie będą mieli prawa do istnienia wogóle.

Coraz odważniej zaczynacie POstEMpacy głosić jawnie faszystowskie hasła fizycznej eliminacji ze społeczeństwa wszystkich, którzy myślą inaczej niż wy. Twoi idole spod znaku sierpa, młota i brunatnej sfastyki wsadzali przeciwników do łagrów albo do psychuszki. Wy pójdziecie dalej i zastosujecie zwykłą eutanazję.
Twój post n. dokładnie wpisuje się w tę histeryczną nagonkę.
n. / 151.92.176.* / 2009-04-21 15:30
Taak...Jak widzę ty masz za to idoli z pod znaku
213.134.135.* | Polska
...Gratuluje.
A jedyna nagonka jakiej doświadczam to coraz nowsze spoty PIS-u coraz agresywniej wbijające się między serek Hochland a podpaski...Najpierw polityka miłości i trzy kurki z dumnym kogutkiem (sorry - kaczorem) a teraz wrzaski i "kolesie"...
Nie zauważyłam żeby PO się denerwowało tak samo jak 50% społeczeństwa które chce na nich zagłosować ani nie zauważyłam spotów PO obrażających PIS...
Cóż, może jestem ślepa-)...
Jak widać wyraźnie denerwuje się tylko coraz bardziej Jarosław i jego sekta posłusznych piesków no i tacy jak ty.
Generalnie bardzo współczuje, kup sobie melisę a jak nie pomoże to może prezydencik pozyczy ci parę małpek...Kupił ich dość za pieniądze podatników...
sceptyk / 2009-04-21 22:09 / Tysiącznik na forum
PO nie potrzebje obraźliwych spotów, bo ma cały aparat merdialny obrażający ludzi myślących inaczej niż tuskowniarze.
Wystaczy włączyć tak wybitnie obiektywnie niezaangażowanych "dziennikarzy" jak Miecugow, Lis czy Żakowski, że kundlu Wołku ie wsponę.

Jesteś nie tylko ślepa, n. ale co gorsza zaślepiona jak zasłuzona działaczka komsomołu, która po 50 latach oddanej pracy partyjnej została oddlegowana do tańca na rurze w pierwszym w sowietach nocnym klubie streapteasowym.
hen / 194.213.1.* / 2009-04-21 13:11
a propos agresywnego spotu "TVP Info: unijna komisarz pogrąża kolebkę „Solidarności”
(tvp info, tm/21.04.2009, godz. 10:39)

Neelie Kroes, unijna komisarz ds. konkurencji, negatywnie zaopiniowała polskie plany restrukturyzacji stoczni Gdańsk – dowiedziała się nieoficjalnie TVP Info. "

"Taka decyzja Neelie Kroes może oznaczać bankructwo stoczni Gdańsk – podobnie jak w przypadku stoczni Gdynia i Szczecin, których plany restrukturyzacji ubiegłym w roku również odrzuciła unijna komisarz. "

fajny tytuł,prawda? pogrąża komisarz a nie minister skarbu pan Ggrad,czemu się czepiam pana ministra? ano temu "Pod koniec roku minister skarbu przesłał do Komisji Europejskiej plan restrukturyzacji stoczni Gdańsk. Był on już dwukrotnie poprawiany. Zapewniono w nim..."

wychodzi na to że uniknii urzędnicy zupełnie bez powodu po raz trzeci odrzucają ministerialny plan restrukturyzacji,no po prostu złośliwie odrzucają,a ja się po chamsku i agresywnie czepiam ministra Grada i jego urzędników z ministerstwa skarbu
hen / 194.213.1.* / 2009-04-21 12:28
naprawdę nie wiem dlaczego uważasz,że będzie ci żyło lepiej gdy ja pójdę na emeryturę,a co do chamskich wypowiedzi to zdarzają się niestety po obu stronach barykady,do tych anoniomowych w necie to zawsze mam wątpliwość co do preferencji politycznych autorów i ich intencji,bo jak to młodzież pisze to PROWOKACJA, ot teraz już nie będziemy dyskutować o podatkach tylko o chamstwie, a podatki niestety ważniejsze,i osobiście wolę gdy po chamsku mi podatki obniżają niż gdy mi je kulturalnie zwiększają,zresztą wiele tych tzw kontrowersyjnych nianonimowych wypowiedzi polityków ma na celu zwrócenie uwagi na p*******,
"- Mamy do czynienia ze skandalem na miarę afery z "lub czasopisma" - mówi Jarosław Mroczek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. - Jeśli nic się nie zmieni, będzie to wyrok na dalsze inwestycje związane z energetyką odnawialną.
Chodzi o projekt nowelizacji prawa budowlanego przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury. Ustawa mówi m.in. o tym, jaki podatek od nieruchomości płacą właściciele farm wiatrowych do kas samorządów, na terenie których inwestują. Rocznie to do 2 proc. wartości budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej"
i dalej "przykład farmy wiatrowej w Zagórzu nad Zalewem Szczecińskim. Kosztowała ok. 150 mln zł. Przy obecnych przepisach podatek z takiej farmy to około 600 tys. zł rocznie. Po zmianach wzrośnie aż pięciokrotnie2 proc. podatku od wartości wiatraków to 3 mln zł rocznie, farma ma działać 30 lat, w sumie podatek wyniesie 90 mln zł - wylicza Mroczek. - Z punktu widzenia ekonomicznego taka inwestycja nie ma sensu, nie możemy przecież podwyższyć cen wytwarzanej w ten sposób energii, bo nikt jej nie kupi.
Projekt czeka na rozpatrzenie przez rząd. Jarosław Mroczek twierdzi, że resort infrastruktury nie konsultował zmian ze stowarzyszeniem. Ani słowa o wiatrakach nie ma też w uzasadnieniu do projektu"
i dalej "zmiany są zagrożeniem dla realizacji zobowiązań Polski wobec Unii Europejskiej. Do 2010 roku udział energii odnawialnej w krajowym zużyciu energii ma sięgnąć 7,5 proc. Plany rządowe zakładają, że 2,3 proc. ma pochodzić właśnie z elektrowni wiatrowych. Na koniec 2008 roku było to dopiero 0,47 proc."
Natter / 2009-04-21 19:36 / Tysiącznik na forum
Jeżeli to prawda, to oczym piszesz to mamy kolejny absurd . Ja liczyłbym jeszcze inaczej. 2% przez 30 lat to jest 60% wartości inwetycji idzie na podatek a tylko 40% to amortyzacja, a do tego dochodzą koszty eksploatacyjne i remontów.Na trzeżwo nikt takich relacji nie ustalał .
xxons / 94.254.128.* / 2009-04-21 21:21
Oddawać kasę i nie fikać, bo was US za***bie! A jak Wam się nie podoba , to na Białoruś, tam gnebi ludzi jedna partia, a nie 10 mutacji PZPR-u.

Najnowsze wpisy