Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Marzenia ściętej głowy

Gałązka: Marzenia ściętej głowy

Money.pl / 2009-06-02 08:22
Komentarze do wiadomości: Gałązka: Marzenia ściętej głowy.
Wyświetlaj:
a szkoda gadać / 83.28.156.* / 2009-06-02 23:57
Gałozka ty ślepniesz powoli i głupiejesz
acomitam / 83.25.188.* / 2009-06-02 15:53
Posterunkowy Gałązka na posterunku. Jakoś nie doszukał się w Internecie nic o przeszłości rodziny Tusków, o dokonaniach członków rodziny np. Marka Borowskiego czy Adama Michnika. Ciągle tylko wyszukuje coś na temat Kaczyńskich. Może ma taki komputer, że niezależni co napisze, w jakie klawisze stuknie, zawszy wychodzi Jarosław Kaczyński?
KAP / 2009-06-02 22:41 / Tysiącznik na forum
ot odbilo sie rydzykopolakowi samogonem. a gdzie milosc blizniego kibolu mentalny?
atfu / 213.158.199.* / 2009-06-02 18:02
co chcesz od mutanta. Wyobraź sobie tylko tą przemianę genetyczną, którą przeszedł w czasach komunizmu. Tego się nie da wykorzenić pstryknięciem palcami.
KAP / 2009-06-02 20:19 / Tysiącznik na forum
mowisz o pracy doktorskiej brata prezesa jak rozumiem -:)
pan władek / 89.231.106.* / 2009-06-02 13:02
a może przeanalizowałby pan dla równowagi wypowiedź premiera, że nie warto być premierem, warto być sportowcem.
Wtedy mógłby pan powiedzieć rzecz oczywistą, że pan tusk jest lepszym sportowcem niż premierem, a lista sukcesów sportowych ..... a no właśnie gdzieś się zapodziała.
Satyr / 79.186.181.* / 2009-06-02 11:07
Cyt. dozgonnie będzie tępił Kaczyńskich nie próbując nawet
zrozumieć że ktoś może mieć pomysł na lepszą Polskę pisze Solidarność Zawsze. Uprzejmie informuję S Z, że pomysł na dzielenie: kto z dobrego domu, kto z plebsu i czy tyś Polak czy innemu służący (poseł Szczypińska) jątrzenie Niemców i Rosjan nieustannie. To nie lepszy pomysł na Polskę tylko głęboka i nieuleczalna paranoja, stąd na wiecach wyborczych braci K towarzyszący im ambulans.
KAP / 2009-06-02 12:26 / Tysiącznik na forum
nie paranoja tylko wyrachowanie i konsekwencja. jak przypatrzysz sie historii europy XXw to na takiej paranoi do wladzy doszlo zadziwiajaco wielu "wodzów", którym przedtem nie dawano szans i byli marginesem. Dotyczy z reszta populizmu jako takiego. A ze potem zostaja zgliszcza (doslownie lub przenosnie) to nie jest juz zmartwieniem "wodza". W rekrutacji w firmach takich managerów unika sie jak ognia bo moga rozwalic kazda organizacje.
Satyr / 79.186.181.* / 2009-06-02 12:52
Zatem pozostaje ambulans, ambulans i miękkie ściany.
SolidarnośćZawsze / 213.77.37.* / 2009-06-02 10:28
I jak mogłem się spodziewać - znów jedzie po PISie, bo jakżeby inaczej - dozgonnie będzie tępił Kaczyńskich nie próbując nawet zrozumieć że ktoś może mieć pomysł na lepszą Polskę - nieważne - klakierstwo obecnej władzy jest bardziej opłacalne - nie? panie Gałązka dam sobie głowę uciąć że nie zobaczę ani jednego tekstu niepochlebnego platformie, niesiołowi, palikotowi(no chyba że wytyczne her tusk będą kazały usunąć go ze sceny politycznej to pan wtedy dopiero dostrzeże słuszność takiej decyzji). Jest Pan dla mnie symbolem nieetycznego dziennikarstwa, felietony ciągle o tym samym. Nawet zakładając że wiele osób podziela nienawiść do PiSu i kaczyńskich to pomyśl pan - jak długo oni mogą słuchać ciągle tych samych bajek - bo ja czytam te pana wypociny i zawsze czekam na pana tekst żeby po raz kolejny odpisać panu w ten sposób jak dziś. Tylko zadbaj Pan o tych, którzy podzielają pańskie (mówi się że tylko krowa nie zmienia...) myślenie bo niedługo zaczną wymiotować słysząc ciągle ten sam jazgot - żal mi ich - tych prawdziwych pana czytelników o ile wogóle pan ich ma w co wątpię poważnie! pozdr.
wektor / 2009-06-02 18:59 / portfel / Bywalec forum
Nie istnieje coś takiego jak " wolne dziennikarstwo " Każdy dziennikarz pisze na czyjeś zamówienie. To jest wredne i nie przyjemne zajęcie.Sam nie wiem, skąd takie przekonanie że dziennikarz to ktoś komu można zaufać i człowiek o nie złamanym kręgosłupie.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-02 12:19
Moja żona poznała się na Kaczyńskich od razu. Pokłóciłem się z nia argumentując, że: może mają lepszy pomysł na Polskę.
Od tego czasu bardziej szanuję jej intuicję.
Możesz mówić o cyrku Palikota, czy obsesyjnej bezpośredniości Niesiołowskiego, złośliwościach Tuska. Metody socjotechniczne Kaczyńskich są jednak z zupełnie innego świata. Świata, który nie wróci.
KAP / 2009-06-02 20:16 / Tysiącznik na forum
akurat tego braku powrotu nie jestem pewien. niestety
b-b / 77.253.57.* / 2009-06-02 12:00

2009-06-02 10:28:16 | 213.77.37.* | SolidarnośćZawsze
Co za kolejny głupawy artykuł.
Artykuł nie jest "głupawy " jak SZ.P. był uprzejmy zauważyć lecz dokładnie opisujący fakty.Więcej spokoju...proponuję skorzystać z tych samych doradców co J.K. -wówczas zauważy Sz.P.treść.
SolidarnośćZawsze / 213.77.37.* / 2009-06-02 13:57
głupawy - mam na myśli ogłupiający ludzi a nie głupi w sensie treści (bo są oczywiście prawdziwe). Sęk w tym że głupawy dla mnie jest każdy wpis tego Pana bo jadący po tej samej linii z tą samą strategią - ale widzę że ma dzielnych słuchaczy którzy ponad wszystko uwielbiają być poniewierani nie faktami ale dopiskami autorów. Wolą przestawić się na myślenie "za kimś" niż na myślenie swoje. Być może też tak, że to nieprawda - ale wtedy byłoby tak że czytając wypociny tego Pana mieliby satysfakcję ogromną - bo to nasty lub setny byłby felieton gdzie liczy się uwypuklenie wad PiSu i obśmianie bądź wygwizdywanie. Ale to by oznaczało że Ci prawdziwi czytelnicy P. Gałązki uwielbiają czytać obśmiewanie partii politycznych im niepodobnych poglądowo - a co za tym idzie uwielbiają patrzeć na politykę nie w kategorii patriotyzmu i poprawy życia poprzez politykę i jej skutki, a w kategorii wyśmiewania wszystkiego co nie zgodne z ich poglądem. Niestety ludzie Ci nie potrafiliby ocenić faktów obiektywnie - bo wolą mieć to podane na talerzu (patrz powyższy felieton) nie zastanawiając się nad sensem pisania tego pana - a trudno wymagać oceny faktów, myśli patriotycznej, być może nawet demokracji jeżeli ludzie dostają tą papkę i już nie są zdolni do krytyki tego co czytają. Bo jakże wytłumaczyć inaczej tych stałych czytelników p. Gałązki? a przecież widzę że go bronią - więc chyba są.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-06-02 09:57
O czy pisałby W. Gałązka, gdyby nie było kaczorów? W Gałązka jawi mi się jako sadysta co to mniejszego skopie a i dziadkowi do laski kopnie albo żonie niepostrzeżenie fangę w twarz, zasadzi!!! Każda koza na kurdupli skacze!!! Wstyd!!!
KAP / 2009-06-02 20:18 / Tysiącznik na forum
stary. dyskutwalibysmy o znakach drogowych, pociagach, przepisach podatkowych i wielu innych waznych rzaczach. Tak dyskutujemy o chorych ideach nawiedzonyh poldyktatorków. szkoda energii ale coz zrobic. takie zakaly blokuja rozwój kazdej rzeczy której sie dotkna.
janiszek72 / 2009-06-02 09:25 / Tysiącznik na forum
Panie Gałązka, Pan tymi swoimi jednostronnymi i jednorodnymi tekstami podpiłowuje sobie gałązkę, na której Pan siedzi. W odróżnieniu od konia, który nie dysponuje dwiema chwytnymi kończynami, proponuję Panu usunąć klapki z oczu i odkryć na nowo pełny obraz postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Jednostronny przekaz może przykleić się do Pana jak brzydka łatka na nowym sweterku. Troszkę więcej obiektywizmu Panie Gałązka. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
marek 19.53 / 83.24.29.* / 2009-06-02 08:44

Nie zapytał także, dlaczego Jarosław Kaczyński użył pojęcia ściętej głowy, oraz o czyją głowę chodziło?


Gdyby za młodu autor uczuł się nieco więcej, nabrał nieco poloru, wiedziałby, że "marzenie ściętej głowy" to po prostu powiedzenie. Może nie doszukiwałby się morderstwa w mrocznej przeszłości strasznych Kaczorów.

I cała reszta na podobnym POziomie.
cenzorek / 194.213.1.* / 2009-06-02 08:32
nie wiem czy Pan miał okazję słyszeć albo czytać, o tym że usunięto z wiki informacje o ojcu i dziadku pani komisarz Hibner.
Informacje te wisiały na wiki od lat dwóch lub trzech i nikomu nie przeszkadzały,ale gdy ogłoszono start pani komisarz z listy PO teksty zostały usunięte. Proszę mnie dobrze zrozumieć nie czepiam się rodziny pani komisarz tylko przeszkadza mi usuwanie FAKTÓW niewygodnych dla dla polityków
marek 19.53 / 83.24.29.* / 2009-06-02 09:10
Może i nie przeszkadza pochodzenie. Podkreślam, może.
Z księgi mądrości :
- Niedaleko pada jabłko od jabłoni,
- czym skorupka za młodu nasiąknie...

A i historia samej pani Hibner też zretuszowana.
n. / 151.92.176.* / 2009-06-02 12:38

83.24.29.* | marek 19.53
- a to ciekawe podsumowanie...Cóż za ogrom hipokryzji, zakłamania i zaślepienia...Gratuluję.

- Niedaleko pada jabłko od jabłoni,
- czym skorupka za młodu nasiąknie...
- a teraz napisz kim byli dziadkowie braci K... A potem dodaj kim był ich ojciec...
Idę o zakład że żaden kłamliwy pis-owiec obrażający wszystkich dookoła nie odważy się tu wpisać prawdy.
marek 19.53 / 83.24.18.* / 2009-06-02 14:50
Trudno ciebie skomentować, n.
Prócz obelg niewiele z tego wpisu wynika.

Napisz kim był ojciec K. O ile mi wiadomo inżynierem termodynamikiem, wykładowcą PW. O dziadkach nie wiem nic. Napisz więc tą prawdę, podaj źródło.

No i w końcu cóż obrażającego jest w faktach, w historii rodu H. To ona sama powiedziała kiedyś o tamtych czasach - dobre czasy, kiedy kiełbasę przegryzałam czekoladą lub na odwrót.

P.S. Trzeba nieco pamiętać lub wiedzieć by móc zinterpretować, wyciągnąć wnioski z wypowiedzi.
np.
Senyszyn z tęsknotą wspominała lata 60-te kiedy podjeżdżała czerwonym kabrioletem na zajęcia na UW i pokazywała uda.
pytanie - jaka studentka w latach 60-tych jeździła czerwonym kabrioletem ????
cenzorek / 194.213.1.* / 2009-06-02 09:26
to już każdy musi czy powinien sam ocenic,jeśli komuś nie przeszkadza to proszę bardzo niech głosuje,jeśli komuś przeszkadza to proszę bardzo niech głosuje na kogoś innego,albo niech nie głosuje wcale, skandalem jest UKRYWANIE faktów,a najbardziej irytuje to,że dopóki pani komisarz była kojarzona z sld to informacje o panach Młynarskich nikomu nie przeszkadzały,gdy pani komisarz została numerem 1 platformy to informacje wyparowały z wiki,i co znamienne tzw opiniotwórcze media milczą o tym
n. / 151.92.176.* / 2009-06-02 13:18

194.213.1.* | cenzorek
- generalnie mam to gdzieś kto jest czyim ojcem i dla kogo pracował.
Uczciwy człowiek sam się obroni, nie musi zasłaniać się korzeniami.
Jestem też w stanie zrozumieć zniknięcie pewnych danych, wybory mają swoje prawa, przecież kobieta nie kłamie i niczego sie nie wypiera, po prostu jakiś jej pracownik zauważył i postarał się żeby zniknęło.
Nie było to za mądre bo niektórym (jak widać) przeszkadza brak danych o rodzinie do piątego pokolenia wstecz ale nie jest to jakiś powód do rozpaczy ani mówienia źle o mądrej, szanowanej kobiecie.
Jest tylu polityków którzy skrzętnie ukrywają swoje korzenie i żadne opiniotwórcze media o nich nie mówią (np bracia K), że robienie z tego sensacji czy w ogóle SPRAWY jest bez sensu.
Wstydzą się, niech ukrywają, nam nic do tego ale jeśli ich zwolennicy zagorzali mówią o polskości, "padaniu jabłka od jabłoni" i szkalują porządnych ludzi to jest wstyd, hipokryzja i zakłamanie.
I tego należy unikać tak samo jak dyskusji o korzeniach.
cenzorek / 194.213.1.* / 2009-06-02 14:34
"po prostu jakiś jej pracownik zauważył i postarał się żeby zniknęło" no po prostu,nie ma problemu,po prostu,inni i tak są gorsi,po prostu,, po prostu pracownik zauważył i niewygodne FAKTY znikają tak po prostu, bardzo fajne tłumaczenie,po prostu bardzo fajne
marek 19.53 / 83.24.18.* / 2009-06-02 15:58
wręcz fantastyczne. Ot tak dziadka i tatusia strzepnęli niczym muchę z rękawa.
A n. pisze o szkalowaniu porządnych ludzi. Młynarscy i porządni ludzie ??? Paradne.
matrix-18 / 78.8.145.* / 2009-06-02 08:22
nie ma problemów z takimi mężami stanu jak palikot, niesiołowski, ... czy tusk!
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-02 08:22
A jeżeli JK chce dobrze? Przedefiniować pojęcia dobro chyba nie można.
KAP / 2009-06-02 12:59 / Tysiącznik na forum
pojecie dobra zalezy od systemu wartosci. cos dobrego w jednym systemie moze byc zlym w drugimn systemie wartosci. na ten przyklad zemsta rodowa
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-02 16:29
Pojęcie dobra nie zależy od systemu wartości. Mylisz etykę z moralnością. Częsty błąd.
b-b / 77.253.57.* / 2009-06-02 12:03

Przedefiniować pojęcia dobro chyba nie
można.
skomentujzgłoś do usunięcia

Można ,przypominam "jak Kalemu ukraść krowę to żle ,ale jak Kali ukraść to dobrze"

Najnowsze wpisy