Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Gdzie kupić sztabke złota lub srebra?

Gdzie kupić sztabke złota lub srebra?

emm00 / 88.156.181.* / 2011-03-27 01:31
Witam, chciałbym wiedzieć gdzie w można nabyc w/w towary? Czy NBP prowadzi taką sprzedaż? Tylko prosze nie podawać mi stron internetowych:P

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
teriaki / 81.190.144.* / 2013-08-28 14:38
Na allegro już nic nie kupicie, bo serwis się wycofał z handlu złotem i srebrem. pozostaje mennica (gdzie ceny są nieco wyższe) albo jakiś licencjonowany dealer. inwestycja w złoto nie musi być od razu jakimś poważnym zakupem, sztabki mozna kupić już od ok. 200zł wszystko zależy od tego ile chcesz zainwestować. Bez względu na to ile pieniędzy chcesz przeznaczyć, pamiętaj, żeby iść do zaufanego źródła, nie kupuj broń boże w lombardach i innych podejrzanych miejscach, idź tam, gdzie dostaniesz papiery i gwarancję, np. do MRC FINANCE, są rzetelni i uczciwi, zamawiać można u nich też przez Internet, a ceny są przystępne: http://www.mrcfinance.org/zloto_dewizowe.html
początkujący983 / 83.6.242.* / 2013-06-20 12:04
Ja też chciałbym kupić sztabkę złota/srebra, i tu moje pytanie: jak się zmieniają ceny takich sztabek względem notowań złota i srebra?
aniaeng / 88.156.13.* / 2013-04-05 19:58
Ja także szukam sprawdzonej i bezpiecznej firmy, u której można kupić niewielkie sztabki złota w korzystnej cenie. Słyszałam o licencjonowanym dilerze złota w Olsztynie - MRC Finance. W necie mają opinię solidnej i rzetelnej firmy.Czy ktoś może mi powiedzieć o nich coś więcej?
rad618 / 89.151.23.* / 2013-04-04 19:02
a ja zapraszam do nowego sklepu ,największy wybór monet w europie ,złoto srebro i numizmatyka ,nawet te najnowsze ,warto ,tanio szybko ,w razie pytan dzwonić

silverglobe.eu
piotrek432 / 84.39.168.* / 2013-02-12 22:28
Macie rację. Najlepsza będzie sprawdzona firma. Polecam ci GOLDCO. Znajdziesz tam sztabki z najbardziej znanych mennic z całego świata z najnowszych roczników - nawet 2013..
romualdf / 2013-10-19 20:11
Rocznik ma znaczenie ???
Z tego co wiem to wino im starsze tym lepsze i droższe ale złoto ?
artiduti / 5.57.146.* / 2012-12-03 21:47
Mysle że dobrym miejscem byłby zakup w http://www.emonety.pl, co prawda akurat złota tam nie kupowałem, ale inwestuje w monety i jestem zadowolony.
kuba666 / 83.27.127.* / 2012-05-05 18:43
Witam, ja polecam mennica24.pl zamówiłem u nich kilka sztabek i monet złotych. Przesyłke dostałem po około dwóch tygodniach ale z tego co wiem maksymalnie do 3 tygodni praktycznie wszystko są w stanie sprowadzić. Jak porównałem ceny to chyba najniższe jakie znalazłem! nawet produkty w dostawie 24 godzin tez w niższych cenach niż konkurencja. polecam
czesiek1 / 2013-10-01 12:34
Zdecydowanie odradzam zakupy w tej firmie. Sam skusiłem się widząc ten pozytywny komentarz.

31 lipca zamówiłem 2 sztabki perth mint(cena atrakcyjna, czas dostawy 7-21 dni roboczych). Tego samego dnia przelałem pieniądze na ich konto. Kilka dni później(9 sierpnia) zamówiłem jeszcze 2 sztabki(wiem, nie powinienem był tego robić nie otrzymawszy pierwszego zamówienia).
"Już" 28 sierpnia(a więc 2 dni przed upływem 21 dni roboczych licząc od pierwszego zamówienia) otrzymałem maila że sztabki perth mint są chwilowo niedostępne, czy będę czekał na nową dostawę czy chcę sztabki z innej mennicy. 30 sierpnia zgodziłem się na sztabki z innej mennicy(Heraus). Kolejny mail z mennicy24 przyszedł 10 września(wtorek), z informacją że sztabki w poniedziałek nie dotarły, a kolejna dostawa będzie na początku następnego tygodnia. Oczywiście w następnym tygodniu nic nie przyszło.
24 września wysłałem maila że jeśli dostawa nie nastąpi do dnia 26 września to proszę o zwrot pieniędzy wraz z odsetkami. Odpowiedź przyszła błyskawicznie, że sztabki są już dostępne i do końca tygodnia zamówienia zostaną wysłane. Do końca tygodnia nie zostały wysłane. Dopiero w poniedziałek(30 września) otrzymałem informacje że pierwsze zamówienie(o drugim zamówieniu brak wzmianki) jest w trakcie wysyłki. Póki co przesyłka nie dotarła. Skończy się więc chyba na zgłoszeniu kradzieży.
marcinlewandowski / 31.174.68.* / 2013-10-19 19:49
Witam, dnia 15.10 złożyłem zamówienie w sklepie mennicy 24na sztabkę 100g złota dostępną w wysyłce 24 godziny, od razu wykonałem przelew, w ten sam dzień informacja o zaksięgowaniu środków na koncie. 16.10 informacja o wysyłce zamówienia i kolejnego dnia (17.10) przesyłka dotarła do mnie. Kolejna udana transakcja, 200zł taniej w stosunku do konkurencji! Kupuje systematycznie i moge śmiało polecić ten sklep. Lepsza obsługa niż w mennicy wrocławskiej.
Aleksandra Rat. / 195.225.71.* / 2012-06-23 23:08
Czy ktoś jeszcze może powiedzieć coś o sklepie mennica24.pl? Czy jest to wiarygodne miejsce zakupu złota i srebra? Czy posiada wszystkie niezbędne certyfikaty? Ceny rzeczywiście bardzo konkurencyjne.
Teresa1199 / 89.64.48.* / 2019-11-22 11:47
Ja też mogę potwierdzić że zakupy w mennicy24.pl są bezpieczne i potwierdzone certyfikatem.
Joasia / 83.7.68.* / 2012-08-22 12:31
Ja również mam pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o mennica24.pl, transakcja przebiegła bezproblemowo, realizacja zamówienia w terminie, informacje mailowe o zmianach statusu zamówienia. Ogólnie polecam!
emmaw / 89.74.240.* / 2012-01-28 15:09
Najlepiej kupić w internecie polecam :

zlotyranking.pl zestawienie dealerów metali szlachetnych.
jarasek / 164.127.36.* / 2011-12-21 10:55
ja kupowałem z mennicy. Może nie najtaniej, ale najpewniej. A ostatnio jak czytałem art. o złocie http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kryzysowa_moda_na_dziela_sztuki_220720.html to tylko się upewniłem, że to dobra inwestycja i planuję dokupić trochę więcej sztabek. A w srebro nie wiem czy się opłaca aż tak inwestować, chyba lepiej odłożyć kasę i włożyć ją w złoto. Ale to tylko moja opinia
piotr55 / 79.185.75.* / 2011-11-25 21:54
dla złota polecam :

www.e-monety.pl dostawa nawet 45dni
www.prestigeprosperties.com dostawa 48h
www.bulioner.pl dostawa 45 dni

dla srebra polecam :

prestigeprosperties.com dostawa do 48 h

Tylko teraz tak.

Jest pewien haczyk przy złocie, w Prestiżu jest szybciej ale przy 100 gramach może być drożej od 100 do 300 złoty, w numizmatycznym i bulionerze za to czeka się półtora miesiąca na przesyłkę.

Tak więc albo szybciej albo taniej.

Wszędzie kupowałem i wszędzie złoto dotarło w deklarowanym czasie.

Jeśli Państwo by nie chcieli mieć złota fizycznie, jest opcja kontraktów na złoto.

ale to już dla zaawansowanych
dawnowakowski@gmail.com / 2011-12-17 21:21
Polecam tę stronę internetową. Zakup fizycznego złota lokacyjnego lub zamówienie złota lub srebra do domu :)

www.zloty-inwestor.pl to garść informacji dotyczących tego dlaczego inwestować w złoto i srebro.
Inwestowanie w złoto i srebro lokacyjne o próbie 999.9.
Świetna recepta na kryzys. Również możliwość inwestowania od 100zł w planie oszczędnościowym. Najbezpieczniejsza forma inwestowania lub oszczędzania w prawdziwy kruszec.

Możliwość zakupu jednorazowego od 2 tys.zł
ubezpieczoną przesyłką w cenie zależnej od wagi (od ok 40 euro).

www.zloty-inwestor.pl
NWO / 85.222.72.* / 2011-04-01 13:06
Witam,

Warto wybrać spawdzonego dealera. Polecam następujących:
www.enumizmatyka.pl
www.bulioner.pl
www.e-monety.pl

Z tego co wiem każda z tych firm ma siedzibę w Warszawie - można podjechać, obejrzeć towar i rozliczyć się gotówką.

Warto porównać ceny i podjąć właściwą decyzję.

Pozdrawiam,
NWO
Ciułacz / 2011-03-28 03:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Emm00 witaj !
Ten temat i mnie interesuje , może ktoś się odezwie na ten temat.
Mam powód bardzo prosty, kiedyś 2005 sprzedałem jedną z nieruchomości w Montrealu i część zainwestowałem w fundusze akcji ale widząc przegrzanie parkietu wiosną 2007 wyszedłem z tego i kupiłem sporo gruntów ornych i lasu, co nie uszło uwadze US, widocznie komuś się przypomniało że kułaków trzeba tępić.W sumie się wytłumaczyłem i mi domiaru nie dowalili , ale zawsze to zawracanie gitary i pewnie moja teczka czeka na następne moje inwestycje.
W owym czasie za 100 uncji (3,1kg) złota można było dostać za $65-68tys.
Owszem interesowałem sie NBP ale maja drakońskie przeliczniki.
Ty widzę nie chcesz stron internetowych , pewnie chcesz prosto z magazynu, co to nie takie proste,le może inni się tym zainteresują więc podam linka , gdzie były podobne rozważania.
http://dwagrosze.blogspot.com/2007/12/zoto-fizyczne-i-mare.html
.................................
http://www.fabrykazlota.pl/
warcino,80 / 83.9.116.* / 2011-03-28 19:55
Nieduże ilości można kupić na allegro w postaci sztabek lub monet kolekcjonerskich. Zakup sztabek jest trochę uciążliwy, bo trzeba czekać około 2 miesięcy na zakupione złoto lub zapłacic drożej, jeśli chcemy dokonać szybkiej transakcji
Mixik / 178.218.229.* / 2013-01-10 23:57
na allegro bym uważał. ubezpieczenie allegro nie obejmuje takich zakupów jak drogie złoto. lepiej poszukać sprawdzonego dostawcę. Ja przeniosłem swoje oszczędności z TFI w złoto kupione w warszawskiej firmie Pay Trade. Mają prezentacje na paytrade.eu Poza tym że najlepsze ceny w kraju to dostawa do domu i znakomita jakość bez ściemy. Dodatkowo wliczyli mnie w poczet inwestorów alternatywnych i bez zobowiązań! Raz zakupiony produkt przynosi mi ciągłe korzyści - bez regularnych składek czy akwizycji. Polecam zapoznać się z ich ofertą.
mik0110 / 2011-03-28 21:08 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc Ciułaczu,
rzeczywiści w nbp mają ceny dość wysokie.
ja kupuję w fabryce złota....
pozdrawiam
Ciułacz / 2011-04-02 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj !!!

ja kupuję w fabryce złota....

Niema to jak fabryka, bo prosto z odlewni wózkiem widłowym do bagażnika ... ;-))
Powiem szczerze że na sam kruszec to się nie napalam ale przyglądam się gdzie , co , i jak, chociaż złoto praktyczne bo nie zapleśnieje rdza tego się nie chwyta a i fiskus się nie trzepia bo nie wiedzą ile tego masz.
W obecnej chwili to bardziej kładę nacisk na spółki wydobywcze co dostały wiatru w żagle bo cena kruszcu jest wysoka i jak by nawet spadła o 20% to i tak będzie bardzo opłacalne .
warcino.80 / 83.21.190.* / 2011-04-04 14:28
Ja polecam przeznaczyć jedną przegrodkę w portfeliku na fizyczne złoto tak na wszelki wypadek. Mam tę świadomość, że przez noc można wydrukować całe miliardy złotych czy dolarow a złota nie da się tyle z ziemi wykopać
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy