Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda negatywnie reaguje na pomysł pomocy frankowiczom

Giełda negatywnie reaguje na pomysł pomocy frankowiczom

Wyświetlaj:
Gwer / 95.40.209.* / 2016-01-20 19:38
Rzeczywiście ten pomysł zatrząsł giełdami całego świata SAP dziś -3% to samo CAC -3.25%.
Wniosek - albo nasz kraj trzęsie giełdami, albo piszecie głupoty drodzy "analitycy"
santi2015 / 37.248.255.* / 2016-01-18 09:29
Wszyscy którzy mówia że to był wielki szwindel kredyty w CHF uwazani są za oszołomów. nikt nie powie ze polacy są drenowani przez zachodnie instytucje finansowe. i jeszcze jedno - RZĄD nie da frankowiczom ani złotówki - da im możliwośc spłacania kredytu ale nie w lichwiarskich warunkach.
WL423 / 37.7.245.* / 2016-01-18 09:12
Nasi zachodni "przyjaciele" w głębokim poważaniu mają nasze wolności, konstytucje, prawa. To co ich naprawdę interesuje to tania siła robocza i rynki zbytu dla ich nadprodukcji oraz obawa przed utratą wpływów jakim jest np. złote jajo kredytu w CHF.. Banki zrobią wszystko aby te wpływy utrzymać, a mogą bardzo dużo. Od spekulacji sondażami i rekomendacjami, poprzez spekulacje na rynku finansowym, dystrybucji energii, stosowania sankcji czy wspierania rewolty
stan1 / 88.105.134.* / 2016-01-17 19:29



Najsłabszym indeksem na GPW jest WIG-Banki. Strata na godzinę 11:30 przekraczała 1,5 proc. Konferencja dotycząca projektu prezydenckiego rozpoczęła się chwilępóźniej i wyprzedaż jeszcze nabrała na sile.

W południe najmocniej na wartości tracą akcje Getin Noble Banku, który jest jednym z najbardziej zaangażowanych banków w kredyty walutowe. Jego notowania spadają już blisko 5 proc. Mocno tracą też właściciele akcji BPH i mBanku - strata w ich przypadku przekraczała w południe 2 proc.

TO PIKUŚ DAX 30 SPADEK PONAD 4% NO COMENTS
zadluzony / 212.180.168.* / 2016-01-17 18:19
patrząc z drugiej strony to banki chcą nas okraść na ok. 50 mld zł i nieważne że tysiące rodzin jest na skraju wyczerpania nerwowego.Ważne aby banki miały się dobrze.Powtarzam oddzielcie kurs franka od kredytów i ustalcie odrębny przelicznik.Może wtedy nie będziemy płacić za wszystkie nieszczęścia na świecie .
GallAntonin / 46.76.71.* / 2016-01-17 17:15
A o dotychczasowych zyskach frankowiczów w stosunku do kredytów złotowych zapominamy? A zapominamy też, że raty kredytu frankowego (mimo wzrostu zadłużenia podstawowego) w stosunku do kredytów złotowych są i tak relatywnie niższe? W TOK FM stwierdzono jasno, że frankowicze i tak są mocno do przodu w stosunku do złotówkowych! Nie można tylko sprzedać nieruchomości z powodu większego zadłużenia, niż jej obecna wartość. Frankowicze mają jednak możliwości wpływania na ustawodawcę i to robią. Lecz wciskanie Polakom, że nie wiedzieli co robią świadczy o nich. Brali kredyt na maksa! W większości brali go we frankach nawet na ponad 100% wartości inwestycji wiedząc o ryzyku kursowym. Ja też wiedziałem i mimo wzięcia kredytu we Frankach wytrzymałem tylko rok i przewalutowałem na złotówki. Inni śmiali się, żem głupio zrobił.
Przecietny Polak / 89.230.230.* / 2016-01-17 20:29
Jak chcesz i podasz maila to przeslę Ci symulacje z banku, że nie chceli mi udzielić tego kredytu w złotówkach w 2008 roku a chciałem i pożyczyłem 170 tys na mieszkanie w mie,scie do 100 tys mieszkańców i chociaz miałem znajomą w PKOBP to i tak nie mogłem dostac tego kredytu hipotecznego w PLN-ach. Mogłem wziąć tylko w CHF - ach a zarabiałem z żoną tak ok 4000 zł na miesiąc. Spłacam już 8 lat ten kredyt i na te chwilę mam do spłacenia 297 tysięcy zł. a mieszkanie w którym mieszkam jeszcze bardziej staniało. Czy ja cos wyłudzam od Polaków czy ja kradne cudzą własnośc nie Chce tylko spłacać to spokojnie i spłacic ten kredyt aby nie zostawic moim dzeiciom mażdzącego długu na tym łez padole i aby mogli nadal mieszkac w tym mieszkaniu jak ja odejdę. To wszystko co chcę jeszcze w tym życiu zrobić
sondor / 93.105.30.* / 2016-01-17 16:59
Nazywają Banki złodziejami, spytam więc jak nazwać tych co brali kredyt w obcych walutach, kiedy kurs tych walut do złotówki był bardzo niski - CWANIAKAMI czy też durniami którzy nie zdawali sobie sprawy, że kursy walut są tzw . płynne. Do kogo teraz pretensje do banków, a może do SIEBIE.
Łatwo zwalić winę na innego i czuć się pokrzywdzonym, byliście w stanie i powinniście przewidzieć że taka sytuacja może zaistnieć uwzględniając okres spłaty kredytu. Teraz pretensje do "garbatego", że ma zdrowe dzieci - wstyd mi po prostu za was, przecież nie jesteście aż tacy naiwni jakich udajecie!!!
Bankowiec z PRL-u / 195.191.162.* / 2016-01-17 11:01
Nie giełda ale notowania ZŁODZIEJSKICH banków maleją. A to różnica. Złodzieje nie pociągną za sobą uczciwych ludzi.
DA222 / 171.25.230.* / 2016-01-17 10:46
OLAĆ FRANKOWICZÓW. ONI DOBRZE WIEDZĄ, ŻE ZA ICH KREDYTY ZAPŁACILIBY WSZYSCY. DLACZEGO FRANKOWICZOM MA PRZYSŁUGIWAĆ POMOC, A INNYM NIE, MIMO ŻE NIEJEDNOKROTNIE SPŁACAJĄ DROŻSZE KREDYTY?
ERYK ANTYKLERYK / 46.113.122.* / 2016-01-17 10:39
FRANKOWICZE NIE CHCĄ POMOCY, TYLKO PRAWA. ERYK ANTYKLERYK
indeksowicz / 178.43.241.* / 2016-01-17 08:30
Mój kredyt indeksowany jest złotowy. Przyznał to bank jak złożyłam oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu (błąd co do waluty kredytu). Ustawa jest sprawiedliwa, już wcześniej przeliczałam sobie kredyt jakby był złotowy wg stopy Wibor. Kalkulator opracowany przez Dudę daje zbliżony (choć nie dokładny) wynik. Kredyt wzięłam w transzach w latach 2007-2008 w kwocie 390tys. Do dziś spłaciłam ok.190tys. , po odindeksowaniu saldo wyniesie ok.340tys. O jakich stratach baków mowa?
ZLOTO$$$$$ / 164.126.229.* / 2016-01-17 06:27
BANKSTERZY DOSTANA ZLOTOWKI KREDYTY BYLY W ZL NIE W TOKSYCZNYCH PSEUDO FRANKACH WSZYSTKIE UMOWY SA ZLODZIEJSKIE
pixi dxi / 81.190.200.* / 2016-01-17 00:19
rolnicy miliard, Górnicy dwa miliardy, Nauczyciele, Pielęgniarki po pół a Żydzi tylko dlatego że nimi są 60 mld - czy to nie przesada? osy]tatnio zauważyłem, że kilku zaciekłych antysemitów i pedałów tez zostało Żydami przesada. Może jednak przesadzić Ich na ten Krym
ale was robią w chu / 185.108.128.* / 2016-01-16 23:56
Osoby zwązane ze SKOKami (trzeba mieć kapitał i dojścia do informacji, teraz to tylko ci spełniają oba warunki) zapewne zakupiły dziś (lub zakupią w poniedziałek) niemałe pakiety akcji banków. Zwłaszcza frankowych. Sprzedadzą je za jakiś czas - po ogłoszeniu, że pomocy dla frankowiczów nie będzie. Bo nie będzie. Miliony, grube miliony zarobione "uczciwie" :)))) Takie coś przećwiczone na KGHM i głośnych rozmyślaniach o podatku od kopalin...
Alek606 / 37.47.171.* / 2016-01-16 21:35
tak z ciekawości...zdajecie sobie sprawę, co oznacza upadek dużego Banku w Polsce? taki mBank czy PKO SA... każdy kredyt staje się natychmiast wymagalny , a depozyty przepadają...BFG nie byłby w stanie pokryć 200 mld depozytów, bo obowiązkowe wpłaty spowodowałby bankructwa kolejnych banków..... i kilka milionów Polaków traci majątek życia....a drugie kilka milionów staje w obliczu bankructwa związanego z koniecznością natychmiastowej spłaty kredytów.....fajnie prawda? ...a zmierzamy w tą stronę...
qwerty111 / 5.134.65.* / 2016-01-17 02:11
To samo pieprzenie serwowano we wszystkich krajach, w których dotowano sektor bankowy rzekomo bankrutujący
lalunia killer / 185.108.128.* / 2016-01-16 23:58
Nie emocjonuj się. Mącicielom własnie o to chodzi, a wahania wyceny akcji banków to niezłe źródło zarobków.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy