Forum Polityka, aktualnościGospodarka

GIF zamyka hurtownie leków. "To dopiero początek"

GIF zamyka hurtownie leków. "To dopiero początek"

skomentuj
Wyświetlaj:
afera lekowa / 95.50.239.* / 2011-04-19 16:32
jako uzupełnienie:

http://www.youtube.com/watch?v=Y91T-1aB95k
http://www.youtube.com/watch?v=-wSbCtn8rCY
http://www.youtube.com/watch?v=FJBmUlDsaEg
GIFIWIF / 217.98.39.* / 2011-04-19 08:30
Jeżeli Taki Portal podaje bez weryfikacji, o co w tej niby aferze chodzi to krótko i prosto należy wyjaśnić. Leków nie brakuje bo 3 hurtownie kupiły laki. Leków Brakuje Bo Sanofi Aventis wprowadziło system soprzedaży leków dla pacjentów bezpośredni ze swojej firmy z pominięciem innych podmiotów uprawnionych. Skoro Pani Inspektor Twierdzi, że sprzedaż odbywać się powinna: Producent - Hurtownia (dystrybutor) - Hurtownia -Apteka- Pacjent. to dlaczego ten producent i następni sprzedają od siebie od razu do aptek, pozorujac przejście towaru przez 3 hurtownie wybrane? Skoro GIF tego nie widzi to jest ślepy. Zapraszam do sprawdzenia tego mechanizmu. Sanofi Aventis jest odpowiedzialna za brak leków w naszym pięknym Kraju. A Pani Inspektor nie dziła z pobudek zagwaratowania Pacjentowi dostępności leków, bo wówczas naprawdę zajeła by się problemem u źródła a nie nad brzegiem morza. W uni Europejskiej nie ma takiego problemu, Tam prawo dba o interes każdego podatnika i pacjenta. W Polsce jest inaczej. W sprawach nie uregulowanych prawem Prawo Unijne wskazuje jak należy postepować. A w Uni odkupowanie z aptek jest legalne, a w Polsce nie jest zakazane. Proszę sprawdzić czy jest zapis, że apteka nie może sprzedać, czy jest zapis, że Hurtownia nie może kupić.
niefarmaceuta / 80.54.142.* / 2011-04-16 16:17
Do powyższej notatki musze dodać kilka wyjaśnień ponieważ jej treść – powiedzmy, nieco mija się z prawdą
Przede wszystkim jaka to afera – WYKUPYWANIE LEKÓW i sprzedaż ich na innym rynku europejskim JEST POPIERANA przez UNIE EUROPEJSKĄ.

Tak właśnie popierana.

Działania takie zwane sa potocznie importem równoległym i SĄ PRAWDZIWYM DOBRODZIEJSTWEM dla rynku farmaceutycznego; dobrodziejstwem polegającym przede wszystkim na niwelowanie różnic w cenach leków miedzy poszczególnymi krajami unii europejskiej.
Na czym polega import – otóż firmy farmaceutyczne dążąc do maksymalizacji swych zysków stosują niejednakowe ceny leków w różnych krajach europejskich, spowodowane jest to przede wszystkim tym że w różnych krajach różne marki leków (produkty lecznicze) są różnie oceniane, w związku z czym firmy farmaceutyczne w krajach w których dana marka jest chętniej kupowana, PODNOSZĄ CENY różnice te wynoszą nawet kilkadziesiąt procent – unia europejska od lat stara się walczyć z tym jakże bardzo SZKODLIWYM PROCEDEREM FIRM FARMACEUTYCZNYCH. Jednym z przejawów tej walki jest danie zielonego światła dla importu równoległego.
Kłamstwem jest że polska ponosi straty na imporcie równoległym, jest wręcz odwrotnie.
Import działa w obie strony (nie tylko jako import leków – ale i eksport) do Polski trafia nawet więcej leków niż z niej jest wywożone, co więcej dzięki importowi ceny wielu leków są nawet o połowę niższe.

Osobną kwestią jest zachowanie GIF, który nie tylko NIE WSPIERA stanowiska UNII, ale WRĘCZ SABOTUJE je, wykorzystuje jedną z metod obrony firm farmaceutycznych (chcąc zapobiegać importowi „głodzą” one rynek przysyłając tak małe ilości leków by były odczuwane ich braki niema to nic wspólnego z wywozem, firmy mają zdolności produkcyjne mogące zasypać polski rynek)
do walki z importem,
Ponadto DZIAŁANIA NADZORU farmaceutycznego NIE PRZYPOMINAJĄ w tym względzie PAŃSTWA PRAWA, raczej państwo w państwie.
Otóż jako formę kary – nie tylko zresztą w tych przypadkach – stosują metodę polegającą na unieruchomieniu danego obiektu,
Jest oczywistym że organy administracji w przypadkach niebezpieczeństwa muszą mieć możliwość podjęcia działań mających na celu ochronę zdrowia czy życia ludzi na przykład gdy do obiegu dostał się trujący lek jednak to co dzieję się w przypadku GIFu przechodzi ludzkie pojecie, pomijając jakież to zagrożenia niesie sam import; jeżeli od kontroli minął miesiąc czy dwa GIF zorientował się że może hurtownię bezkarnie zamknąć i wówczas następuje decyzja o jej zamknięciu – to sorry ale jakie to zagrożenie. Albo jest –zamykamy ja od razu; albo niema – wszczynamy postępowanie.
Tymczasem to co się dzieje na rynku farmaceutycznym, to chyba jakiś relikt czasów komunistycznych.
kościuszko / 89.74.153.* / 2011-04-15 14:55
Potencjalnie,świadomie mordowano ludzi narażając wiele osób na śmierć.Widać z tego,że w farmacji etyka niekoniecznie obowiązuje.Życie ludzki się nie liczy,SZMAL tylko się liczy.Wierzę w to,że po zakończeniu dochodzeń winni zostaną przedstawieni z imienia i nazwiska,podanę zostana nazwy i adresy aptek a także hurtowni.Jeśli tak się nie stanie ,przestaę wierzyć w to Państwo.
roma56 / 2011-04-15 12:48
na co nam tanie leki? najlepiej nie leczyć się w ogóle...
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-04-15 13:09
dobre pytanie... skoro GIF pokazal pazurki to moze JPEG tez cos zrobi, moze cos skompresuje, na przyklad wydatki na administracje ;) dobrym pomyslem byloby tez aby inne standardy przystapily do dzialania - sa na tyle roznorodne ze i efekt bylby porazajacy :] moze jakas ogolnopolska akcja pod przewodnictwem BMP? :)
żenua / 83.14.248.* / 2011-04-15 11:36
DLACZEGO nie ma obowiązku Kwitowania własnoręcznym podpisem wizyt lekarskich oraz Kwitowania wykupionych leków refundowanych.
DLACZEGO?
Przy każdym przekręcie tzw. lekarz lub farmaceuta MUSIAŁBY Fałszować podpis za co grozi odpowiednio w K.K.

DLACZEGO? podejrzewam że po to - by żyło sie lepiej.

Przez cztery lata nie dało się tego zrobić???
ogwroc / 89.72.26.* / 2011-04-15 11:14
Pewnie jest tak w całym kraju. Słusznie że zamykają hurtownie, to dobra kara ale powinna również grozić kara pozbawienia wolności za takie czyny.
skomentuj

Najnowsze wpisy