Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gillette zainwestuje w Łodzi ponad 120 mln euro

Gillette zainwestuje w Łodzi ponad 120 mln euro

Dziona / .* / 2004-03-16 21:05
Wyświetlaj:
Kowal / .* / 2004-10-03 10:09
Czy ktos orientuje sie ile zarabiają ludzie w dzialającej już fabryce gillette w Lodzi na stanowiskach produkcyjnych, utrzymaniu ruchu, administracji, kierownicy nizszego i sredniego szczebla?
głos / .* / 2004-03-31 11:23
Powodem lokalizacji jest właśnie bliska (do 100km) odległość od Wawy oraz rachunek ekonomiczny (czynsze,płace,tańsze media). Notabene Citibank też przenosi część swoich działów do Łodzi. a szykują się i inne instytucje finansowe.
Student AE Wrocław / .* / 2004-03-16 21:56
Ciekawe hm... "ludzki potencjał" czy może osoba Pana Leszka, który zbiegiem okoliczności jest z Łodzi???Rada Ministrów tylko przyklepała, a Lesiu robi miejsca pracy dla swoich za pieniądze podatników całej Polski.
MG / .* / 2004-03-31 09:21
Rzad polski usilnie proponuje strefę Wrocław - wałbrzych zagranicznym inwestorom ( PSA, Hyundai) - chociaż intencją tych firm było wybudowanie zakładów do 100 km od Warszwy (Radomsko, okolice Łodzi)
ironlord / .* / 2004-03-17 12:05
Wrocławski studenciku, Wrocław jest co najmniej drugim po Warszawie rynkiem pracy, a w Łodzi każde miejsce pracy jest na wagę złota, bo region ma jeden z najwiekszych wskazników bezrobocia wiec nie chrzan mi tu o przyklepywaniu bo znam Wroclaw i wiem ze zbijacie kupe kasy na niemieckich turystach.
Dziona / .* / 2004-03-16 21:05
"W ramach pomocy publicznej koncern otrzyma od państwa polskiego 51 milionów euro, głównie w formie ulg podatkowych"Dlaczego firmy z czysto polskim kapitałem nie dostaja takich pieniędzy? To jest wspieranie polskiej gospodarki? Zachęta? W postaci prawie połowy tego co oni chcą tu zainwestować? "...o wyborze miejsca inwestycji zadecydował "ludzki potencjał" i centralne położenie Polski w Europie." To po co im jeszcze TAAAKA zachęta? Jasne ich zwolnijcie z podatków a nam polaczkom jeszcze opadatkujcie pieniążki zbierane w skarpecie.
JA / .* / 2004-03-17 12:39
Zeby jeszcze te polskie firmy potrafily generowac tyle miejsc pracy, jak zagraniczne...
baba / .* / 2004-10-03 14:26
te polskie firmy też by potrafiły generować.. i nie tylko miejsca pracy. trzeba tylko dawać wszystkim jednakowe warunki. cały czas ułatwiamy sprawę bogatszym, a polak ma szansę tylko wtedy gdy jest cwaniakiem do n-tej potęgi, nakradł już gdzie się dało, albo jest posiadaczem jakiejś fajnej "teczki" na co poniektórych. wtedy ma karty w ręku i tasuje je jak chce
kamyk / .* / 2004-10-04 08:53
Z jednakowymi szansami zgoda, ale dajmy już spokój obsesji "teczkowej", przejadło się od czasów Stana Tymińskiego.Znam naprawdę wiele polskich firm, również dużych: rzetelnie prowadzonych, które rozwijały się +- równomiernie przez ostatnich kilkanaście lat a pracją w nich ludzie uczciwi, z wizją firmy i wiedzą odpowiednią, aby ją wcielić w życie.Są to dowody na to, że Polak ma szanse nie tylko wtedy, gdy ..... itd.Pozdrowionka
baba / .* / 2004-10-04 17:32
i ja mam na myśli takie firmy. wiadomo,że Polak potrafi i niełatwo go złamać, w końcu cała nasza historia... itp... , ale jak Kamyku napisałeś Polak ma SZANSĘ, a innym to drzwi otworem..... i to jest wkurzające, że sami sobie wciąż dajemy po łapach. ile naprawdę dobrych polskich produktów gdzieś zniknęło, zmieniło nazwę albo etykietkę producenta i teraz jest jakoby amerykańskie albo szwajcarskie..ha ha. hasło "teczki" jest niestety ciągle aktualne, rozmiary teczek są różne, różna jest zawartość, nic sie nie zmieniło i nie zmieni bo taka jest ludzka natura

Najnowsze wpisy