Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gomułka: Rząd może podać dowolną wielkość deficytu

Gomułka: Rząd może podać dowolną wielkość deficytu

Wyświetlaj:
niewierzący ateusz / 83.27.86.* / 2009-09-07 22:22
o stanie finansów państwa serwuje nam propagandę i kreatywną księgowośc, uważam że lepiej jest wiedziec,że ma się raka niż byc oszukiwanym dla własnego "dobra" że to tylko ból brzucha wywołany spożyciem łososia drugiej świerzości,bo jak wiadomo wczesna terapia to większa szansa na przeżycie,wprawdzie samorzutne reemisje zwane też cudami się zarzają,ale raczej nieczęsto,odnoszę niezbyt dla mnie przyjemne wrażenie,że rząd w kwestii długu liczy na samorzutną reemisję
Kitajec / 85.222.77.* / 2009-09-07 10:20
Może zrobić zmiany w transferach do FUS , może albo nie może podłączyć do budżetu Krajowy Fundusz Drogowy (?).Jeżeli może , to jaki jest obiektywny miernik stanu finansów państwa? Znaczy kasa - czyli stan zadłużenia finansów publicznych . Kasa jest miernikiem ograniczonym , ale wynika z powyższego prawdziwszym od statystycznego budżetu .
MN4 / 217.96.42.* / 2009-09-07 07:37

Wpływy budżetowe zależą między innymi od popytu krajowego. Na razie ten popyt spada. W pierwszym kwartale spadł o 1, a w drugim o 2 procent.

W ten sposób rząd jest zakładnikiem wydatków. Im więcej obywatele wydają tym więcej kasy mają urzędnicy. To tak jakby księgowość prowadzić z jednostronnym zapisem, czyli przyczynek pana Gomułki do rozważań o wyższości kredytu nad debetem.

Najnowsze wpisy