Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnictwo w Polsce czeka upadek albo restrukturyzacja. Do Sejmu trafi ważny projekt

Górnictwo w Polsce czeka upadek albo restrukturyzacja. Do Sejmu trafi ważny projekt

Wyświetlaj:
niedajmy się mamić / 83.27.190.* / 2015-01-29 07:47
Denerwują mnie komentarze osób kktóre nie mają pojecia o górnictwie, pomijając fakt. Ze najtańszy prąd mamy z węgla, to wysokie podatki nałożone przez nasz cudowny rząd sprawjaja że kopalnie sa nierentowe, dzieki wysokim daninom od kopalin łata się dziurę budżetową ( podatki w Polsce są kilkakrotnie wyższe dla górnictwa niż gdzieiindziej na świecie), następny Kghm kopalnie na skraju rentowności bo płacą po ponad 40 % podatku [a w innych krajach to maksymalnie 14%] ludzie obudzcie się i dodajcie sobie wbijać do głowy kłamstw w ciągu kilku lat cena węgla wzrosła kilkakrotnie co nagle tak koszy wzrosły nie to podatki to co daje rząd to grosze w stosunku do tego co pobrał od kopalni
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
siermięga / 31.175.157.* / 2015-01-08 04:26
Oczywiście że uzdrowienie. Polegać ono będzie na tym, że kopalnie połączy się z elektrowniami i każdy, kto dotychczas nie chciał płacić za polski węgiel trzy razy tyle ile jest wart, zapłaci 3 razy tyle co reszta świata za prąd. Prąd trudniej obywatelowi kupic za granicą niż zagraniczny węgiel w firmie handlowej. Komunizm i jego idee trwają [...]- odrzucili go bo pragnęli zmienić azjatycką siermiężność na europejski dobrobyt. Niestety - do dziś nie rozumieją na czym polega różnica.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Abrqdab / 159.205.200.* / 2015-01-08 00:05
3 lata na płatnym urlopie!? Kazdy tak chce!
Czemu z naszych pieniedzy ? Czy oni sa jakimiś uprzywilejowanymi czy moze upośledzonymi ludźmi?

Nowelizacja ustawy o związkach zawodowych, obniży od razu ceny węgla i koksu na polskim rynku. Brak wcześniejszych emerytur dla górników. To zawód jak kazdy, nikt w dzisiejszych czasach nie kasuje i nie zmusza do pracy w górnictwie. Ida tam obecnie lenie, liczący na profity. Niekoncaace sie profity.

Jak ma spółka np. Jastrzębski węgiel zarabiac skoro pozyskuje kopalnie , ktore nie posiadaja węgla! I tak sie je utrzymuje by górnikom bylo dobrze.
The V / 79.190.156.* / 2015-01-08 10:36
Prosta odpowiedź: bo związki zawodowe. Zauważ że najczęściej walczącymi grupami zawodowymi są te które mają silnie rozbudowane związki zawodowe, które to już za czasów kiedy u nas się mówiło "towarzyszu obywatelu" powstawały. Teraz to jest podtrzymywanie raz wywalczonego status qwo, bez wizji rozwoju co skutkuje czym skutkuje bo nikt z tego grona nie widzi że czasy się zmieniły.
Arcanum. / 83.9.116.* / 2015-01-07 23:44
Plan naprawy upadającej Węglandii z pieniędzy podatników? [...]nie moje pieniądze w fiskusie w tym roku.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Waniek / 2015-01-07 22:22 / Bywalec forum
Stanowczo protestuję przeciwko bezsensownemu ładowaniu w górnictwo podatków polaków!!!!!
przemrooo / 159.205.98.* / 2015-01-07 21:07
Ktoś tu jest niedorozwinięty chyba, po wydawać 2,3 mld zł na kopalnie, z których węgiel leży niesprzedany na hałdach. Każdy przedsiębiorca sprzedałby taką "firmę" a 2,3mld przeznaczył na zakup tańszego węgla i jeszcze na tym zarobił.
Dlaczego ktoś decyduje o pieniądzach każdego Polaka, może decyzja należy do nas i my za to zapłacimy?
Jam227 / 89.74.86.* / 2015-01-07 22:39
Gdyby tona węgla była opłacalna dla elektrowni, górnicy żyliby jak królowie. Ale przez pakiet klimatyczny i obostrzenia jest jak jest.
Arcanum. / 83.9.116.* / 2015-01-07 23:47
Chyba przez górnictwo głębinowe nie mogące konkurować z odkrywkowym. Jak coś jest nieopłacalne to się tego nie robi, no chyba że w Polandi...
103545 / 37.248.254.* / 2015-01-07 20:41
Jeśli górnik chce kopać węgiel - bo nic innego nie umie - to dać mu kulę węglową i niech sobie kopie. Byle nie za moje. Po likwidacji kopalni będzie problem z tzw. związkowcami. Co ta hołota będzie robić? I z czego żyć? Dzisiaj działa około czterdziestu związków nawet w jednej kopalni. Czy to normalne? W Polsce tak. W normalnym kraju nie do pomyślenia aby taka armia obiboków ssała pieniądze z budżetu kopalni. Alle jaja
jerry m / 87.206.28.* / 2015-01-07 20:30
Górnictwo w Polsce czeka restrukturyzacja aż do zamknięcia ostatniej kopalni. Ale to jest skutek tych górniczych strajków i walki o zmiane ustroju. Powinien im ktoś był powiedzieć,że kapitalizm inna miarą się mierzy. No, może prezes Kaczyński cudownie odmieni te niedolę narodowa.
bezerbur / 83.9.243.* / 2015-01-07 22:36
O czym ty mówisz? Nie było nic mowy o zmianie ustroju. Zmiany ustroju z kapitału na realny socjalizm są w czasie wojny. Wtedy nie mają znaczenia zapisy w konstytucji. Znaczy nie można głosować na PiS?
donio / 95.41.32.* / 2015-01-07 19:41
No i prawidłowo. Czy jakiś górnik wstawił sie jak r************ PGry.Nie.Jak nierentowne to dlaczego z moich pieniedzy mam ich utrzymywać, tak było za komuny , teraz jest demokracja , jak sobie nie radzisz to odpadasz z gry
JA6969 / 212.160.130.* / 2015-01-07 19:37
I znów zamiast kase na nauke czy zdrowie wydamy... na naszych kochanych górników bo przecież Polska węglem stoi. Mam nadzieje że jak moja firma padnie i jak strace robote to też rząd stanie na wysokości zadania i wypłaci mi odprawy w wyskości tych górniczych. Oczywiście z budzetu ;)
The V / 79.190.156.* / 2015-01-08 10:41
Załóż związek zawodowy, zobacz jak się sprawdza dla lekarzy i górników
mmm802 / 78.8.139.* / 2015-01-07 18:54
Ciągle tylko ładują kasę w te kopalnie kosztem bezrobotnych i zarabiających minimalną krajową zamiast to wszystko sprywatyzować i nie dopłacać ani złotówki. Górnicy zamiast przygotować się na pogorszenie koniunktury to windują swoje płace doprowadzając swoją firmę do upadku a potem ma się na nich składać reszta biednego społeczeństwa.
darekmruk1 / 93.159.150.* / 2015-01-07 18:52
A mnie jak zwolnią to nie dostanę nic. To jest skandal z tymi górnikami-darmozjadami.I o dalsze komentarze,nie jestem dyrektorem,malarzem ,czy kim tam jeszcze.Jestem drwalem na południu Polski. Mój zawód tez jest niebezpieczny i ciężki.

Najnowsze wpisy