Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnicy grożą strajkiem

Górnicy grożą strajkiem

Money.pl / 2006-05-29 12:24
Komentarze do wiadomości: Górnicy grożą strajkiem.
Wyświetlaj:
laro / 80.53.209.* / 2006-06-05 22:51
Najlepiej pracować za darmo a zyski które wypracowali górnicy dać p(osłom) na diety i nowe samochody dla ministrów
załamany / 80.55.172.* / 2006-06-05 16:43
Straszne... ta polska upada przez tych debili w warszawie! ludzie uciekaja z kraju , lekarze chcą jeszcze cos osiągnac tak jak górnicy... to lepsze od ucieczki !!!

Przenieśmy stolice do innego miasta !! obojętnie gdzie ale nie tam gdzie ci ludze...
waz(usa) / 83.233.141.* / 2006-05-30 12:34
Gora sojusz robotniczo-chlopski! Inteligenci na emigracje!
Wapniak / 84.187.95.* / 2006-05-29 14:24
Ciekawe....juz myslalem, ze wszystko zostalo wystrajkowane i zdobyte. Noblista powinien miec znow zajecie....
najnizsza krajowa:( / 83.8.134.* / 2006-05-29 14:15
wszyscy strajkuja wszyscy dostaja a ja dostalem w tym roku 1.5% podwyzki az chce sie zostawic to wszystko w diably i uciekac z tego kraju
Jo / 213.158.197.* / 2006-05-29 13:34
Gornicy - branza nietykalna?
Wczesniejsze emerytury na koszt reszty kraju, pensje na poziomie ok 1.5-2 krajowych, przy stratach - dotacje, przy zyskach - ekstra kasa. A do tego Barbórki i inne dodatki specjalne. I JESZCZE MALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PO PROSTU ZA SAM FAKT POMYSLENIA, ZE BEDA GORNIKAMI, POWINNI DOSTAC W WIEKU 18 LAT DOZYWOTNIE SWIADCZENIA NA POZIOMIE MIN. 10000 PLN!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spoko - PiS wam to zalatwi - zblizaja sie wybory samorzadowe!!! Zyta podniesie akcyze, lekarze dostana kopa i kaska sie znajdzie za wasze smerdzace glosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jliber / 212.180.147.* / 2006-05-29 12:24
Czyli tak, jak mają straty, to reszta społeczeństwa z podatków do nich dokłada, a jak mają zyski, to biorą dla siebie. No ale moherowe berety takich rzeczy już nie pojmują, więc te pasożyty mają raj na ziemi (czy też pod ziemią).
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-29 20:37
Myslę dokładnie tak samo. Jak górnictwo ma straty, to dostają z moich podatków. Jak światowa cena węgla wzrośnie, to uważają, że im się należy. A o oddaniu pieniędzy, które dostali z moich podatków, to już nie myślą.

Potrzebna nam w Polsce "żelazna lady", osoba o stanowczości jaką miała Margaret Thatcher. Lobby górnicze tak mocne jest zassane do budżetowego cycka, że nawet jak kopalnie lubelskie CHCIAŁY SIĘ DAĆ SPRYWATYZOWAĆ, to "czarny Śląsk" zaprotestował.
George / 83.25.237.* / 2006-05-29 17:07
A co tu mają do rzeczy "moherowe berety"? Jak pamiętam, to każda ekipa dawała górnikom. Rozpieszczone to towarzystwo, że aż obrzydzenie wzbiera. Może doczekamy czasów, że głodówka czy raczej kuracja odchudzająca terrorystów ze związków górniczych nie wzbudzi niczyjego zainteresowania. Gazety nic nie napiszą, telewizja sprawę zbagatelizuje. Będzie to oznaka, że robi się normalnie. Ale tutaj jestem pesymistą...
wojo / 2006-05-29 12:44
masz całkowitą rację!!! popieram tylko my szaraki to widzimy a ci co nami rządzą przestraszą się górników i kilofów, że przyjadą do warszawy. ja pracuję w firmie, która zatrudnia ok 1000 pracowników i od kilku lat nie była wypłacana żadna kasa z zysków a były nie małe bo zakład inwestuje. I MOŻE BYĆ a ryle nie zrozumieją, że aby mieć zyski trzeba zaistnieć na dzisiejszym rynku a tym samym inwestować w rozwój i jeszcze raz inwestować
luiza / 80.3.96.* / 2006-06-04 19:36
Nie pracujesz na kopalni,wiec nie masz pojecia o to tak naprawde chodzi!Gdybys ty zasluzyl na premie to ciekawe czy bys sie o nia nie upominal!Tak naprawde to g...wiesz na temat kopalni i pracy jaka wykonuja gornicy,wiec sie nie wypowiadaj,bo jestes daremny!
a / 195.117.255.* / 2006-05-29 12:43
popieram...trafny komentarz....
Franek / 195.117.255.* / 2006-05-29 12:56
To idź i sobie popracuj w kopalni a później zabieraj głos. Kopalnie za 2005 roku osiągnęły zysk to górnikom się należy wypłata z zysków.
Bernard / 83.30.72.* / 2006-05-30 10:05
Zysk osiągnięto tylko, dlatego że wiele kosztów kopalniom pokrył polski podatnik dotacjami. Więc jest to zysk papierowy a nie rzeczywisty to oszustwo a nie zysk.
Jak mnie ktoś pokryje część kosztów mojej działalności gospodarczej to również będę miał zysk nawet, jeżeli nic nie zarobię, ale czy powinienem wtedy sobie i swoim pracownikom wypłacić trzynastki czy może zmodernizować i unowocześnić swoją firmę, aby w następnym roku już samodzielnie wypracowywać zysk na wszystko i stać się w pełni samofinansującym? A może lepiej się żyje będąc ciężarem dla reszty społeczeństwa i od kilkunastu lat stale domagając się skutecznie dotacji od tych, którzy żyją skromniej, chociaż nieraz pracują znacznie ciężej niż różni pompiarze metaniarze i sygnaliści na kopalniach nie mówiąc już o tzw. ciągu technologicznym, czyli lampowniach, łaziennych, maszynistach itp. Bo prawdziwych górników jest na kopalniach około 23% ale kartą górnika objęci są wszyscy lub prawie wszyscy a głównie związkowcy zaś związków na kopalniach jest ponad 25 a są i takie gdzie jest 30 związków zawodowych.
George / 83.25.237.* / 2006-05-29 17:08
Chyba najpierw powinny kopalnie spłacić dług tzn oddać to, co dostały od społeczeństwa w postaci dotacji, umorzeń itd, itp.
Xsvr / 83.15.38.* / 2006-05-29 16:56
Nikt nie każe nikomu pracować w górnictwie.
Mnie osobiście krew zalewa jak wiem, że mam co roku wykładać 400 PLN na górników.
Rynek sam powinien regulować ceny a rząd nie może ulegać pod naporem jakiejś grupy społecznej.
Szczerze mówiąc górnicy doprowadzają mnie do coraz większej wściekłości…
wojo / 2006-05-29 13:12
facet pracuje w firmie która ma kontakt z górnictwem i wiem na czym praca w kopalni polega czy sie siedzi czy sie leży 3000 sie należy. pomijam pracowników ścian i przodków, oni faktycznie wiedzą co to robota w kopalni. ale w obecnej sytuacji gdy kopalnie maja max 4 ściany wydobywcze tj około 15 osób przy obsłudze takiej ściany licząc 2 kombajnistów gdzieś po 5 osób górna i dolna wnęka. a gdy sektor był oddłużany przez całe lata i kasa płynęła z sektora publicznego to kto na to łożył???????? kasa leciała z naszych podatków!!! to mogli pracownicy kopalń pokrywać straty...... Ja pracuje w prywatnej firmie i gdyby ona miała tzn. generowała takie straty przez tyle lat to wogóle by jej już na rynku nie było. nikt by kasy nie wyłożyłby na jej oddłużenie
Piotrr / 85.89.170.* / 2006-05-29 13:06
To, że praca ciężka, to żaden argument. Moja praca polega na stukaniu w klawiaturę. Czy jak zacznę stukać tylko lewą ręką (i będzie mi trudniej), to mam prawo żądać wyższych zarobków (no bo ciężej pracuję niż kolega, który stuka obiema rękoma)?
Poza tym zdaje się, że nikogo nie zmuszają do pracy w kopalni (ani w ogóle nigdzie), więc jako komuś za trudno, to niech znajdzie lżejszą i bardziej satysfakcjonującą pracę.
Franek / 195.117.255.* / 2006-05-29 13:12
Ale ktoś to musi robić a kopalnie mają zyski. U mnie w firmie zawsze mam wypłatę z zysku a pracuje już tam 9 lat
Jo / 213.158.197.* / 2006-05-29 14:00
Franek - jesli faktycznie dzisiaj kopalnie maja zyski - to moze stwozsyc fundusz na te wczesniejsze emerytury dla gornikow?! Czemu reszta kraju ma na to lozyc?!
Franek / 195.117.255.* / 2006-05-29 14:10
A to już jest problem systemu ubezpieczeń społecznych
Jo / 213.158.197.* / 2006-05-29 15:05
A nie gornikow, ktorzy robia rozroby w stolicy i szkodza normalnym ludziom? Jak chca miec wczesniejsze emerytury, to niech je sobie wypracuja!

A jesli problem tych emerytur nalezy do systemu ubezpieczen spolecznych, to kwestia zagospodarowania zysku kopaln do zarzadu i wlascicieli - a nie gornikow! A jak chca strajkowac - to niech sobie strajkuja u siebie!
Franek / 195.117.255.* / 2006-05-29 15:44
Nie znasz regulaminu płacy górników. U mnie jak firma uzyska zysk to zgodnie z regulaminem płac musi wypłacić nagrody z zysku. Także nie znając ich regulamunu nie można stwierdzić kto ma rację
Bernard / 83.30.72.* / 2006-05-30 09:49
Jeżeli firma ma wielomilionowe zaległości z poprzednich lat w opłacaniu składek do ZUS to z wypracowanych zysków najpierw powinna spłacić te długi a nie żerować na podatkach tych, którzy dostają rocznie tylko 12 pensji za swoją pracę i to o połowę niższych niż w górnictwie, które dlatego jest deficytowe, że za dużo ma uchwalanych i wystrajkowanych przywilejów dawania darmochy bez pokrycia w wypracowanych przychodach. A ubiegłoroczny zysk wziął się z tego, że górnictwu większość kosztów pokrył dotacjami polski podatnik więc teraz wypłata nagrody z zysku znów odbędzie się na koszt podatnika.

Najnowsze wpisy