Forum Polityka, aktualnościPolityka

Górnicy protestują z pielęgniarkami

Górnicy protestują z pielęgniarkami

Money.pl / 2007-06-20 19:21
Komentarze do wiadomości: Górnicy protestują z pielęgniarkami.
Wyświetlaj:
Kamila Adamek / 87.207.23.* / 2007-06-23 23:16
Popieram protesty i strajki całej służby medycznej.
Niech sobie rząd wyżyje za takie wynagrodzenia.
obserwator / 2007-06-21 18:33 / Tysiącznik na forum
Z tego związku nic nie bedzie: gornicy ubrani w czarne kombinezony w związku partnerskim z pielęgniarkami ubranymi w białe pielęgniarskie stroje. Publikatory donosza że jedne pielęgniarki przychodza drugie odchodza na dyżury, czy zdażą wyprać swoje stroje czy opiekować się bedą z udziałem bakterii z ulicy. Dlaczego podatnicy maja placić i tylko placic za strajk polityczny lekarzy i pielęgniarek i za zabrudzone stroje, uszkodzone stetoskopy, kitle itp. Obłuda lekarzy i pielęgniarek nie ma granic. Partie opozycyjne ustami swych liderów podgrzewają atmosferę, pielęgniarki ktore zabiearją gloś sa wychowankami tamtych czasow kiedy ocet był na pułkach. Zatem nic dobrego od tego personelu pielęgniarskiego pacjenci nie otrzymają dobrej opieki. Czy podobne pielegniarki prywatnie w szarej strefie opiekuja sie chorymi za 100 zł, a za pensje w zakladzie chcą duże pieniądze tylko za podpisanie listy. Nie pisze o dobrych pielęgniarkach bo zostały zgluszone przez zle i nieprzyjazne pacjentom i rzadowi. Dlaczego wojewodowie, marszalkowie, prezydenci milcza udaja jakby to ich nic nie obchodziło, to oni sa odpowiedzialni, im podlegaja tzn samorzadom dyrektorowie i same obiekty. Wybory samorzadowe wygrala wiekszościowo PO , SLD i PSL razem wziete i co i nic, milczenie jakby zastygli jak słupy soli. Dlatego pielęgniarki za milczacą aprobata przywodców strajkowych zostały zmanipulowane i kierowane sa do Warszawy. Gdzie jest Pani Prezydent Warszawy, co ma do powiedzenia, nic nie ma do powiedzenia jak cala PO razem wzieta. Przewodnicząca KOmisji Sejmowej d/sdrowia Pani K. - słyszałom ją dzisiaj jak prowadzila współna Komisję Poselska i Senacka d/s zdrowia. To bylo zenujące widowisko. Ta Pani nie ma zadnych kwalifikacji, wprowadza podziały zamiast łączyć nie jest posłem wszystkich polaków, powinna sama zrezygnować, może by się strajki lelarzy i pielęgniarek zakończyły. Dlaczego Rzecznik RPO milczy, jakby aprobowal to co wyczyniaja lekarze i pielegniarki na ulicach > to daje dużo do myślenia. Mysle że jesteśmy świadkami wielkiego bezprawia sterowanego przez ludzi złej wiary, nieprzyjaznych Polsce. Pana Premiera prosze o wytrwałośc w walce ze zlymi nieodpowiedzialnymi pracownikami , ktorzy chcą dużej kasy ale nie za prace tylko za przyjscie do pracy bo nie chcą jej policzyć, tak to odbieram.
bizon / 83.22.31.* / 2007-06-21 18:07
posłowie i rządzący mają o wiele mniej odpowiedzialną pracę, a w zasadzie za nic nie odpowiadają, więc powinni mniej zarabiać niż dziś zarabia pielęgniarka
Djkz / 62.121.65.* / 2007-06-21 01:28
...kto nie z nami to...ZOMO
... wprowadź " Spieprzaj Dziadu" godzinę policyjną i stan wojenny ,i IV RP będzie powtórką z historii.
zasmucony / 83.24.216.* / 2007-06-21 17:49
ach ta powtórka. Pomarzyć dobra rzecz. I pomyśl, jak ci ograniczą esbecką emeryturę, co ty wtedy zrobisz biedaku.
wewóra / 83.24.83.* / 2007-06-20 23:58
Pan Premier w wywiadzie w TVP stwierdził iż uposazeń w ochronie zdrowia nie można podnieść gdyż zagroziłoby to
rozwojowi gospodarki i rosnącym pensjom pracowników(wyika z tego iż lekarz i pielęgniarka nie są pracownikami tylko kim? służącymi? Ciekawe czy Pan Premier kiedyś to wyjaśni..
TaS / 2007-06-21 00:22 / Tysiącznik na forum
generalnie podniesienie pensji lekarzom i pielęgniarkom jest groźne, ale nie ze względu na ten miliard czy dwa, ale ze względu na to, że po nich inne grupy sie odezwą.

GÓRNICY JUŻ WYCZULI OKAZJE - zobaczycie, oni dostana ale lekarze nie, ot siła kilofów.
PiS to TKM / 83.21.4.* / 2007-06-20 22:50
Świętoszek Wildstein dał swoim kolesiom w rządowej TVP odprawy po blisko milion złotych. Razem 4,8 mln złotych naszych pieniędzy.
Po prostu i dał czy też załatwił. To jest raząca niegospodarnośc i działalnośc na szkode firmy. Krótko mówiąć Prokurator i 10 letni wyrok.
Ale PiSowski minister Niszczarka ps ZERO udaje ze tego nie widzi.
Zaczyna sie eksplozaja złodziejstwa kolesi z PiS czyli TKM.
Niszczarka Woli urządzac publiczny szoł aresztujac lekarza podejrzanego o przyjecie 150 złotych łapówki i oskarzać o zabójstwo nie majac żadnych dowodów.
W jednej sprawie 4.8 mln a w drugiej 150 złotych.
Która sprawa według was jest wazniejsza ????
I te mendo-gnidy maja czelnosć mówic pielęgniarkom co zarabiaja 800-900 złotych że w budzecie nie ma pieniedzy.
Bo pieniądze są tylko dla braci mniejszych i ich mafijnej rodziny, klasztoru z PC. Sprawa związków PC z FOZZ niewyjasniona do dziś dnia chociaz Zalewskiego z PC skazano.

Damskiemu bokserowi , kartoflowi który wysyła przeciw kobietom ZOMO życze aby górnicy dobrze nakładli mu po jego szpetnej facjacie.

Kartofel powinien zdjac napis "Honor Ojczyzna" nad wejsciem do kancelarii i napisac "Kasa dla Kolesi".
Czy jest jeszcze ktoś kto nie widzi ze PiS to jest TKM ?
aledobre / 83.24.216.* / 2007-06-21 17:47
jednym słowem świat bez SB jest ubogi, nie?
leszek 345 / 89.243.224.* / 2007-06-20 22:40
Niestety tak wlasnie wyglada Polska jak to forum: mamy tutaj demagogow politycznych, sarkazm w pelnym wydaniu, ignorancje wszystkiego co nie MOJE, wulgaryzm oczywiscie ostry bo 'pieprzony', literackosc co jest jakakolwiek czyli licha i oklejnowaciala potoczyzna. To wszystko sklada sie na 'gowniana' tresc z ktorej nie wynika nic. I taka jest wlasnie nasza Ojczyzna na dzis dzien. A to takie jedno wielkie nic ktore sie rusza i udaje ze zyje. Jako Polak ubolewam bo prawda jaka sie przewija pomiedzy wypowiedziami zostanie zadeptana przez 'madrosc narodu' ktory do demokracji nawet jeszcze nie rozumie. Trzymaj sie Polsko!!!
Sorhed / 213.134.183.* / 2007-06-21 15:55
A ty się do tego wszystkiego dołączasz...
Staryalejary / 83.26.122.* / 2007-06-20 22:30
Przyjemnie poczytac te wszystkie komentarze! Widac prawdziwy charakter narodu.

Duza czesc inteligencji polskiej i wartosciwych ludzi zginela w czasie okupacji. Niemcy od razu w 1939 r zabrali sie za profesorow Uniwersytetu Jagiellonskiego a Rosjanie za 25 tys oficerow w Katyniu, Mied., Ostaszk. To byli oficerowie rezerwy, sama inteligencja, lekarze , prawnicy, profesorowie. Przez pierwsze dwa lata w Auschwitz siedzieli sami Polacy, Zydzi dopiero pozniej. Poakow starannie Niemcy dobierali - najlepszych! Bronislaw Czech siedzial w Ausch. od 1940 do 1944. Zmarl w lipcu 1944r.

Za PRLu bylo szereg emigracji. Najpierw nie wrocili do kraju tzw Andersowcy,. Potem byly fale emigracji 1956, 1968, 1970, 1981-85. Wyjezdzali najlepsi, wyksztalceni dajacy sobie rade wszedzie. Dam przyklad: tyle mowi sie o amerykanskich rakietach Patriot. Ale kto w naszej Polsce wie, ze projektantem i glownym konstruktorem jest absolwent Politechniki Warszawskiej, ktory ukonczyl studia w 1970r.?
No, a kto zostal w kraju to widac z poziomu i slownictwa tej dyskusji. Jest to tak zenujaca, ze wstydze sie ze jestem obywatelem tego kraju. Gdyby nie to, ze mam 79 lat, wyjechalbym w ciagu 5 minut.
zygma / 195.182.20.* / 2007-06-22 19:38
Proponuje wyjechac natychmiast. Takich patriotow nie potrzebujemy, takich ktorzy o Polsce pisza "jestem obywatelem tego kraju ". I ja pracuje na emeryture takich ludzi !
leszek 345 / 89.243.224.* / 2007-06-20 22:49
Zupelnie sie z Panem zgadzam. Hanba, wstyd i strach przed Polska ktora z takiej 'krzepkiej' masy jest stworzona. Patriotyzm, milosc i duma z tego ze jest sie Polakiem zostala zniszczona przez wojne, komune i dlatego wlasnie to nie inteligencja dokonala obalenia komunizmu lecz ludzie pracy. Takich komuna potrzebowala a Ci ktorzy mieli potencjal intelektualny albo wyjechali albo tez nie mieli wystarczajaco sily wewnetrznej aby cos zrobic. Nie chce jednoczenie aby rozumiano tego co pisze w sposob opaczny poniewaz jestem wdzieczny wszystkim tym ktorzy walczyli z Systemem i sie nie ugieli. Mysle ze mina jeszcze dziesieciolecia zanim zdolamy odkryc prawdziwa Polskosc w nas samych i stworzyc kraj z ktorego wyjezdzac bedziemy nie na emigracje a tylko na wakacje.
TaS / 2007-06-21 00:25 / Tysiącznik na forum
Panowie (tak tu oficjalnie),

mam dużo mniej lat niż Wy, jestem studentem, dzieckiem końca komunizmu, mającym na codzień doczynienia z byłymi komuchami i wojownikami podziemia i co stwierdzę:

patriotyzm, duma i miłość do Ojczyzny nie została zniszczona. One wciąż istnieją tylko są schowane. Jestem pewien, że gdy zajdzie potrzeba - wojna, powódz, czy inna zawierucha znów zewrzemy szeregi i znikna podziały...

a narazie: PIS PRECZ :)
zygma / 195.182.20.* / 2007-06-22 19:31
Lepszego dowodu na Twoj patriotyzzm nie trzeba. Zawarty jest w ostatnim zdaniu " PiS PRECZ" . Popierasz zapewne sprzedawczykow sprawy polskiej za cieple posadki w rodzaju Olejniczaka,Kwasniewskiego, Millera, Jaruzelskiego, Gomulki czy Bieruta. Biada Ci Polsko.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-21 07:52
To jest właśnie podstawowy problem z Polakami. Jak jest sytuacja kryzysowa (np. wojna, obalenie komunizmu), to są niezastąpieni i tam się najlepiej realizują. Jednak w czasie pokoju cały czas utrzymują mentalność "wojenną" . Jakie są tego skutki - sami widzimy.
kpiarz / 83.7.149.* / 2007-06-20 21:38
W sumie to fajnie, że są razem ale będzie tak jakoś czarno-biało:)
adg / 83.4.226.* / 2007-06-20 20:52
byłem górnikiem i wstyd mi za nich.Jestem przekonany że do Warszawy pojadą działacze,którzy chcą się pokazać,a w kopalniach mają wykazane zjazdy.
DRZAZGA / 83.8.246.* / 2007-06-20 22:04
adg ma racje -wszyscy wrogowie spijają swoje nektary na tych strajkach-to jest sprawa polityczna -chodzi o obalenie rządu -ale TYMRAZEM 2 ZMIANA SIĘ NIE U D A !!!
CIERPLIWY / 83.5.139.* / 2007-06-20 19:50
Ty pieprzony warszawiaku trochę ogłady by ci się zdało.
bubus / 212.76.37.* / 2007-06-20 19:45
Niech sobie protestujajezeli maja zgode wladz Warszawy a jak nie maja to wynocha z miasta i protestowac w swoich koplaniach.
CIERPLIWY / 83.5.139.* / 2007-06-20 19:56
Znalazł się pozwoliciel od demonstrowania.
Żeby nie górnicy to w zimie ty ośle zamarzły by ci te twoje klejnoty.
Jakoś cienko u ciebie na temat ogrzewania!
jml13060 / 83.238.132.* / 2007-06-21 09:47
Wegiel jest ogolnie bardzo tani, do kupienia na swiatowych rynkach, a nie tylko w Polsce. Ten krajowy jest okropnie drogi, mimo ogromnych dotacji z budzetu.

Nie ma obawy o zmarzniecie klejnotow. Jest jeszcze ogrzewanie olejowe, gazowe, elektryczne, .... nie tylko wegiel kamienny i brunatny.

"Nie strasz, nie strasz bo sie zesrasz."
Ech / 62.121.101.* / 2007-06-20 20:55
Gdyby nie górnictwo to Polska by była bogatym krajem, ale trzeba utrzymywać tych chuliganów darmozjadów. Taniej by wyszło kupować węgiel za granicą.
pielmiech / 212.2.100.* / 2007-06-21 12:55
Ej "Ech"! to kupuj za granicą jak jest taniej!!!!!!
jerzy1s / 2007-06-20 21:11 / Bywalec forum
Nie rozumie dlaczego sie wszyscy czepiacie gornikow.
Czy to ich wina, ze wszystkie rzady do tej pory (oczywiscie niewykluczjac tego) to rzady slabeuszy, ktore nie umialy/umia poradzic sobie z rozwiazaniem problemu?
Kazdy walczy o swoje a rola rzadu jest zadzic sprawiedliwie i czesto byc nieugietym dla dobra ojczyzny czyli nas wszystkich.
jml13060 / 83.5.150.* / 2007-06-20 19:21
A co z masowymi zwolnieniami z pracy ? Medycy obiecali ... i co ? A teraz boja sie pojsc "na swoje" ? Wola strajkowac razem ze slaskimi bojowkami robotniczymi. Ja jestem na stanowisku doc. z dr hab. inz. i nie rozumiem dlaczego "prosty" lekarz (mgr) mialby zarabiac 2x wiecej ode mnie. Czy dlatego, ze ukonczyl akurat medycyne ? Jesli studia medyczne maja taka wielka wartosc, to niech jej absolwenci zaplaca za nie.
dilbert / 83.5.139.* / 2007-06-20 20:15
Zapomniałem jak to się pisze ? (((fakiu))
Wiem jak się pokazuje!!!!
jml13060 / 83.5.160.* / 2007-06-20 21:48
No wlasnie. I to jest rzeczowa odpowiedz. Juz wiem z kim mam do czynienia i jakie argumenty 'dilbert' i paru innych na tym forum jest w stanie zrozumiec. Pisze sie "fuck you'. Przyda ci sie w dyskusjach. Bye.

Wobec tego czekam do konca sierpnia na wyniki zwolnien lekarzy. Ciekaw jestem jak sobie poradza ?
??? / 84.10.234.* / 2007-06-20 19:55
A zwolnienia są - tylko na razie się o nich nie mówi w mediach. Głośno sie zrobi pod koniec sierpnia.
??? / 84.10.234.* / 2007-06-20 19:54
Lekarz magister? Co to takiego?
CIERPLIWY / 83.5.139.* / 2007-06-20 19:48
Ty habilitowany od Ślaska to sie odp....dol.
Bo gówno wiesz co to jest Śląsk, baranie skończyłęś studia i kim ty jesteś, tylko znakiem zapytania?????????????????????????
Medykom i górnikom życzę wytrwałości w tym co robią bo mają rację.
To obecny rząd nie potrafi rozwiązywać spraw codziennych, i dlatego mamy taką Polskę jaką mamy, a mamy gównianą.
jml13060 / 83.5.160.* / 2007-06-20 22:02
Inwektywy nie sa argumentami. Do Slaska nic nie mam. Pamietam tamtejszych chuliganow z ostatnia "wizyta" w Warszawie. Rozruchy, zniszczenia, zablokwany kawal miasta. Teraz tez przyjechali naparzac sie z policja.
kpiarz / 83.7.149.* / 2007-06-20 21:37
(Regulamin forum
schodząnapsy / 83.24.216.* / 2007-06-21 17:53
tylko?, a gdzie stare pomysły esbeckie, kreowane przez tzw. nieznanych sprawców. Te były skutecnze, a tu tylko emanacja chamstwa w czystej, j...nej, wersji.

Najnowsze wpisy