Forum Polityka, aktualnościPolityka

Gosiewski chce kary śmierci

Gosiewski chce kary śmierci

Money.pl / 2006-08-03 15:44
Komentarze do wiadomości: Gosiewski chce kary śmierci.
Wyświetlaj:
myszka / 71.149.246.* / 2006-08-25 19:29
A co myslicie o chloscie?Prawdopodobnie tak robia w Chinach.- 200 batow? Taki to juz napewno nie zostanie recydywista
tatko / 2006-08-12 21:43 / Tysiącznik na forum
Dla siebie chce?...Proszę bardzo, nawet teraz
gregor2000 / 2006-08-04 14:29 / Bywalec forum
To jest strategia polityczna. Idą wybory, więc trzeba rozpocząc kampanię. Zapewne logika tego jest taka: ,,zostawimy problemy, których rozwiązanie nie jest łatwe i których rozwiązać nie umiemy (np. bezrobocie), rzucimy kontrowersyjny pomysł, który i tak nie przejdzie. Ostatecznie będzie to wina tej wstrętnej Europy.''. Sprytne.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-03 21:17
Czy zbrodnia może pozostać bez kary? Jeśli odpowiadasz przecząco - jesteś za karą śmierci.
W kodeksie karnym nie ma kary śmierci. Twój brat jest strażnikiem więziennym. Pewien zwyrodnialec z zasądzonym dożywociem na oczach innych rzucił się na niego i wbił mu palce w oczy aż do samego mózgu. Tu nie ma mowy o jakiejkolwiek pomyłce. Jaka kara go czeka? Żadna. Jest bezkarny.
I to jest jedyny i niepodważalny argument, że w kara śmierci powinna być możliwa do zasądzenia.
koss / 83.15.97.* / 2006-08-03 19:56
mordercy z premedytacją, dopóty musi być kara śmierci. Jakim to prawem lewactwo zniosło karę śmierci?. Czy zbrodniarze wzięli urlop?. Lewactwo relatywizuje wszelkie zastane wartości. Lewactwo wrzeszczy, że KS jest nieludzka a za chwilę będą wrzeszczeć, że dożywocie jest nieludzkie. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że głupota ludzka nie ma granic. KS to dorobek cywilizacyjny ludzkości. Lewactwo bezprawnie znosząc KS cofnęło się do epoki jaskiniowej. Dlaczego?. W RFN musieli zabić czerwonych bandytów z Bader Mainhow (pisownia polska). Zabito ich w celi więziennej i powiedziano, że sami się powiesili. Lewactwo znosząc KS związało państwom ręce. Tymczasem mafia za błahe sprzeniewierzenie stosuje kulę w łeb. Mafia przenika na szczyty władzy i oczywiście mrugając okiem jest przeciw KS. Na koniec są wariaci, którzy ryby nie zabiją aby ją zjeść bo to ponad ich siły. Są też wariaci, którzy żałują komarów rozbitych na zderzaku samochodu, tylko czy wariaci mają nam świat po wariacku urządzać. Eliminacja bandyty w majestacie prawa to nie mordowanie. Bandyta dobrze wie, że mordując zgadza się na stryczek. No ale cóż, do tych co komarów żałują na zderzakach aut nic nie trafi ale tacy nie mogą mieć wpływu na politykę. Inaczej ludzie uważają, że bandyta to mniej morduje od kata. Zatracenie dobra i zła jakie spotyka się u wariatów.
Jo / 213.158.197.* / 2006-08-03 20:27
Pomijajac ze ludzie (w tym sady) popelniaja pomylki, jezeli w ten sposob oceniasz dorobek cywilizacyjny, to rozwoj cywilizacyjny jest totalnym uwstecznieniem i ograniczeniem.
Mowimy o ludziach, nie komarach. Wroce do czegos co wczesniej pisalem - jezeli palisz - jestes morderca z premedytacja, bo trujesz innych dookola. Jezeli prowadzisz samochod po spozyciu alkoholu szybciej niz po ok.8h - to jestes morderca igrajacym ze swoimi ofiarami w stylu "rosyjskiej ruletki". W takim razie jestes do odstrzalu.

Ponadto wychdzi z ciebie faszyzujacy skrajny prawicowiec. Wszystko co zle to lewactwo. Zapomniales chyba, ze to wlasnie lewica rozprawiala sie najokrutniej z ludzmi w bloku panstw komunistycznych.

Zatem - daruj sobie, pupilku Kaczorowy - lewakow z choragiewka prawicowa!
koss / 83.15.97.* / 2006-08-03 21:41
Tow. Jo, puszczając niekontrolowanego bąka też trujesz ludzi. Niewątpliwie jesteś Jo z tych co komarów na masce samochodu żałują więc dyskutuj tylko o komarach. Tak będzie lepiej dla wszystkich.
a / 212.2.100.* / 2006-08-03 20:15
Lepsze eoropejskie lewactwo niż pisowskie idioctwo
Mops / 83.22.255.* / 2006-08-03 19:41
Oczywiście jest to element kampanii wyborczej i nic więcej. LPR zaczął bo mu bardzo spadło więc PiS nie chce zostać z tyłu i też ruszył z tematem. Wszystko to wygląda niezwykle śmiesznie gdyż w przedwczesnej kampanii jakoś nie są wysuwane pomysły istotne dla elektoratu jak choćby aktywizacja zawodowa bezrobotnych ,zatrzymanie fali emigracji czy też zwiększenie wzrostu gospodarczego związanego ze skutecznym ( oby ) wykorzystaniem środków unijnych. Zamiast sobie łamać głowę lepiej sięgnąć po wypróbowane tematy kampanijne typu aborcja czy kara śmierci.
Kara śmierci jest pewnego rodzaju wynaturzeniem. Z natury rzeczy kara stanowi środek represyjny lub wychowawczy. " Kara śmierci" takim czymś nie jest gdyż jest to unicestwienie życia a nie kara. No chyba, że mówimy o karze w stosunku do rodziny czy innych bliskich zabitego. Oni ,choc niewinni , zostają w tym momencie ukarani ponosząc ból z tytułu wykonania wyroku. "Kara śmierci" jest procesem nieodwracalnym. Zdarza się niekiedy ,że sądy popełniają pomyłki. W tym przypadku nie istnieje możliwość odwrócenia skutków możliwej pomyłki. Dostępne badania wykazują ,że zagrożenie "karą śmierci" wcale nie wpływa na zmniejszenie przestępczości ciężkiej. To między innymi legło u podstaw decyzji o jej zniesieniu w wielu krajach. Pozostaje jeszcze przesłanie biblijne :nie zabijaj ,z tego co wiem nie opatrzone żadnymi wyjątkami.
Ujmując krótko : politycy znowu próbują ugrać trochę punktów wyciągając temat "kary śmierci" ,która żadną karą nie jest lecz zwykłą zemstą na skazanym.
raq / 2006-08-03 19:03 / Bywalec forum
Za co karać śmiercią? Odpowiedź prosta: tych którzy są za karą śmierci i TYLKO ich!!!! Jak któryś mi powie jak cofnąć błędną decyzję to śmiało zabijajcie sobie w imię czego chcecie, tylko kwiatki z przeprosinami nie wystarczą jak ktoś się pomyli!!!!!!!
maca1 / 89.171.16.* / 2006-08-03 18:25
Czarownice na szafot
Jo / 213.158.197.* / 2006-08-03 17:25
Paranoja w chorych glowach, kupczenie czym sie da i gdzie sie da.
2 dni temu bedac na Cmentarzu Powaskowskim z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego utknalem w wiecu wyborczym urzadzonym zaklamanych politykow PiS i reszty koalicji. Tam hasla o obronie zycia, ofierze itp.

Dzis walka wprowadzenie unicestwiania ludzi ...

Owszem - zbrodniazy nalezy eliminowac ze spoleczenstw - ale czy zabijajac nie schodzimy do ich poziomu?!

Czy wy wszyscy krzyczacy o kare smierci - czy jestescie tacy super czysci i bez winy - jakiejkolwiek? Drobnych klamstewk, oszustw, pijanstw - czy innych?
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-03 17:45
sposób działania PiS to jedna sprawa a idea to druga. To może podasz skuteczny sposób eliminowania zbrodniarzy na zawsze ze społeczeństwa ??? Co ma kara śmierci do oszustw i kłamstewek ??? Przecież to powinna być kara za morderstwo z premedytacją. Po drugiej stronie barykady mamy idiotów , którzy podpisali w naszym imieniu rezygnację z kary śmierci także w stanie wojny !!!
raq / 2006-08-03 18:56 / Bywalec forum
Przepraszam za słownictwo, poniosło mnie, ale ciężko było się oprzeć. Mimo wszystko troche przyzwoitości, tu nie chodzi o wiarę czy humanitaryzm ale o rzeczy.. Nieważne..
raq / 2006-08-03 18:52 / Bywalec forum
GŁUPKU TY!!!!Ręce mi opadają, najprostrzych rzeczy niepotrafisz zakonotować MYŚL ciemnoto!!Wszelka dyskusja na ten temat jest bez sensu z jednego chociazby powodu: nie można nikogo wskrzesić ty imbecylu!!! A co jak się ktoś pomyli?!?! Mało razy ktoś niewinny poszedł siedzieć?? A gdyby tak twoje dziecko ktoś przez pomyłkę skazał a przyznał się do błędu po fakcie?? To pewnie do komory z nimza karę co?! a jeśli potem by wyszło ze jednak miał rację to do komory z toba tak??? I tak w kółko w imię twojego małego PISi..ka?!? DEBIL
raq / 2006-08-03 18:52 / Bywalec forum
GŁUPKU TY!!!!Ręce mi opadają, najprostrzych rzeczy niepotrafisz zakonotować MYŚL ciemnoto!!Wszelka dyskusja na ten temat jest bez sensu z jednego chociazby powodu: nie można nikogo wskrzesić ty imbecylu!!! A co jak się ktoś pomyli?!?! Mało razy ktoś niewinny poszedł siedzieć?? A gdyby tak twoje dziecko ktoś przez pomyłkę skazał a przyznał się do błędu po fakcie?? To pewnie do komory z nimza karę co?! a jeśli potem by wyszło ze jednak miał rację to do komory z toba tak??? I tak w kółko w imię twojego małego PISi..ka?!? DEBIL
Jo / 213.158.197.* / 2006-08-03 18:11
Dla mnie idea eliminacji poprzez zabijanie jest przyjeciem kultury smierci. Jestem katolikiem - i nie wstydze sie tego. Nie jestem moherem, nie staje w szeregu oszolomow, ktorzy urzywaja religii do zdobycia roznych korzysci. Dla mnie religia i wiara sa zbiorem wartosci, ktore wyznaje i wedlug ktorych zyje. I nie akceptuje zabijania.
Nie potrafie sie wypowiedziec na temat co bym zrobil, gdyby mnie bezposrednio dotknela tragedia spowodowana przez morderstwo. Ale zadam pytanie wprost - ILU Z WAS - ZWOLENNIKOW KARY SMIERCI - USIADLO ZA KIEROWNICA PO SPOZYCIU ALKOHOLU? 3-5-8 GODZIN WCZESNIEJ, BO TO MINIMUM PO SPOZYCIU, ABY ALKOHOL ZOSTAL USUNIETY Z ORGANIZMU I NIE MIAL WPLYWU NA CZAS REAKCJI? CZY NIE WIECIE, ZE SAMI JESTESCIE MORDERCAMI, KTORYM SIE UPIEKLO?
ILU Z WAS PALI PAPIEROSY I ZMUSZA LUDZI - W TYM DZIECI (CZESTO WLASNE!!!) - WOKOL DO WDYCHANIA TRUCIZN ZAWARTYCH W DYMIE?
CZY TO NIE JEST MORDOWANIE, Z PREMEDYTACJA? I NIEKARALNE?
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-03 18:39
nie próbowałeś nawet odpowiedzieć na moje pytania - a wywyższasz się ponad moherów. Pijani kierowcy i piesi powodują w Polsce ok 10% wypadków. Czyli cała reszta (wiem że proporcjonalnie większa ) spowodowała 90% czyli oni też są potencjalnymi mordercami. Teraz popatrz w lustro na twarz potencjalnego mordercy, ale nie obawiaj się kara śmierci powinna dotyczyć wyłacznie dokonanych i to z premedytacją .
Jo / 213.158.197.* / 2006-08-03 18:59
Owszem, odpowiedzialem na pytanie - chyba ze nie chcesz zrozumiec.
Nie wazne - czy 10%, czy 90% - spowodowanie smierci poprzez umyslne dzialanie to morderstwo. Czy prowadzac samochod pod wplywem alkoholu rozni sie od "rosyjskiej ruletki"? Czy popisy za kolkiem w stylu "mistrz kierownicy ucieka" to nie rowniez ryzykowanie zyciem innych ludzi? Palenie papierosow - problem najwiekszej ilosci ludzi - to nie zatruwanie z premedytacja?
Ja nie mowie o uwalnianiu zbrodniarzy - tylko wyrazam sie przeciwko karze smierci.

A co do wywyzszania sie lub nie nad moherow - czy dla ciebie kazdy katolik to moher? W ten sposob powinienes przyznac racje Niemcom mowiacym ze kazdy Polak to zlodziej - bo tp taka sama prawda. Wiec czy masz sie za zlodzieja? Ja cie nie oskarzam i nie oceniam. Wiec bez osobistych wycieczek.
Barti / 83.168.75.* / 2006-08-03 16:44
Jestem przeciwny karze sierci, ale tylko dlatego, ze jest po prostu zbyt humanitarna kara. Zastrzyk, 3 sekundy i juz po wszystkim. A tutaj przydaloby sie oddac troche cierpienia, ale bez zabijania, bo smierc cierpienie konczy.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-03 15:48
Brawo Gosiewski. (nie myślałem, że kiedyś przejdzie mi to przez palce ;-)
Tylko jak pogodzić wartości chrześcijańskie w PiSie z nauczaniem papieża? Co na to ultrakatol Marek Jurek?
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-03 17:40
jak zwykle kąsasz PiS i za to Ci raczej chwała , ale zapoznaj się z katechizmem KK aprobowanym przez papieża bo się wygłupiasz. ( art 2267 )
Leberał / 213.77.49.* / 2006-08-03 15:44
Nareszcie jakiś dobry pomysł z PiSu
tatko / 2006-08-05 23:35 / Tysiącznik na forum
Kara śmerci,to demolka życia, a PiS jest specjalistą od demolek...
Kero / 2006-08-03 16:05 / -
Jesteś aż tak naiwny??
Znakomita większość Polaków jest za karą śmierci ale nic z tego nie wynika i nie wyniknie. Populiści już rozpoczęli grę wyborczą i nie rozumiem jak można tego nie widzieć. Nawet ministra sprawiedliwości wikłają w oszustwo wyborcze. To PiSiorowate posunięcie dla naiwnych.
gregor2000 / 2006-08-04 14:23 / Bywalec forum
Niestety. Najśmieszniejsze jest to, że stanowi to element kampanii samorządowej, a przecież samorządy w tej kwestii nie mają nic do powiedzienia.

Najnowsze wpisy