Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Amerykanie znowu napędzą nam wzrosty?

GPW: Amerykanie znowu napędzą nam wzrosty?

Money.pl / 2010-07-13 08:57
Komentarze do wiadomości: GPW: Amerykanie znowu napędzą nam wzrosty?.
Wyświetlaj:
Longterm / 2010-07-14 09:35 / Mostek Zwyciężymy!
witam, przełomowy tydzień na giełdzie więc postanowiłem napisać swój komentarz w trakcie tygodnia. Ważą się losy giełdy na najbliższe parę miesięcy. oczywiście wiem że są na tym forum tacy co już wiedzą co będzie i do nich nie adresuje nie obrażając ich galaktycznej wiedzy:)

http://longterm.bblog.pl/
Co ty na to doktorku ? / 60.217.232.* / 2010-07-14 05:47
Ergebnisse der aktuellen börsennews.de-Umfrage
Es ist Halbzeit im Börsenjahr 2010. Der Dax bewegt sich seit Jahresanfang um die 6000 Punkte Marke. Wo sehen Sie den DAX Ende des Jahres 2010?
(Wyniki ankiety pisma "Wiadomosci gieldowe" .Pytanie : DAX porusza sie od poczatku roku 2010 wokol poziomu 6000 punktow.Gdzie Waszym zdaniem bedzie na koniec roku ?

über 7000 Punkte
(ponad 7000)
10%

zwichen 6500 und 7000 Punkten
(pomiedzy 6500 i 7000 )
25%

zwischen 6000- 6500 Punkten
(pomiedzy 6000 i 6500 )
35%

unter 6000 Punkte
(ponizej 6000 )
30%

1864 abgegebene Stimmen
------------------------
Jak widac tam gora sa pesymisci zakladajacy dlugotrwaly
trend boczny z malym wzrostem lub nawet spadek
Dolaczamy sie do najwiekszej grupy i typujemy pomiedzy 6000
a 6500 punktow.
Vorg / 2010-07-13 23:43 / portfel / Tysiącznik na forum
No to zaczynamy. Jak to zwykle w moich postach będzie trochę bałaganu. Nie ma konkretnego adresata. :)

wszyscy tak pisali, pisali tak jak kupowali w bessie i oddawali ze stratami, ale podobno zdobywali doswiadczenie

Psychologicznie fajna metoda na pozbycie się uczucia straty - coś oddałeś, ale coś za to zyskałeś. W praktyce nie o żadne "doświadczenie" tu chodzi - są na tym forum osoby, które twierdzą, że są na rynku dziesięć, kilkanaście, albo i więcej lat, a wypisują takie rzeczy, że na prawdę nie wiadomo co myśleć. Oczywiście szanuję wszystkie osoby z długim stażem, ale samo "doświadczenie" jeszcze nic nie znaczy.

inni znow przyznawali sie, ze im wiedza wiecej , tym wiekszy burdel w glowie :)

Kwestia tego, co rozumiemy przez wiedzę - już o tym kiedyś pisałem. Jeżeli "wiedza" ma oznaczać znajomość setek różnych technik, metod, wskaźników, teorii, wpływu układu planet czy kierunku marszu krów przez pole na kursy, to faktycznie - taka "wiedza" powoduje tylko - jak to nazwałeś - burdel w głowie, zaciemnia rzeczywistość i prowadzi do frustracji, nie wspominając o stratach. Natomiast jeżeli wiedzę rozumiemy jako świadomość tego, co z tego wszystkiego działa, jak i kiedy należy to wykorzystywać (oczywiście pomijając krowy i układ planet, przepraszam ewentualnych zwolenników), to moim zdaniem im więcej takiej wiedzy, tym lepiej.

wszystkie systemy z czasem padaja jak muchy

To nie jest prawda, chociaż rozumiem, skąd ta teza. O tym można sporo napisać, zacznę chyba w następnym poście.

rynek jest zmienny

Rynek jest zmienny, ale natura ludzka jest stała. Pewne rzeczy w tej grze się nie zmieniają.

zaden system tego nie ogarnie

System nie ma ogarniać wszystkiego, co dzieje się na rynku, ale zwykle jeden, czasami dwa elementy, których powtarzalność daje możliwość zarobku (oczywiście nie w każdej transakcji, gdzieś się tu przewinął motyw 100% trafności).

byl tu kiedys kacik - nie podam nazwy , by nie robic antyreklamy, ktorzy podawali sygnaly s ystemow, systemy zarabialy i to niezle

Myślę, że wiem kogo masz na myśli (mogę się mylić).

uworzyli platny portal - systemy padly jak muchy, nie ma rady.

Z tego co wiem systemy obecnie prezentowane przez nich na tym portalu mają wyniki rzędu 700-800% na okresie ostatnich trzech lat (przyjmując proponowane przez nich założenia co do kapitału). Przy czym są to systemy dość proste, przeznaczone dla przeciętnego obywatela i oparte na interwale dziennym, co nie daje ich autorom możliwości pokazania wszystkiego do czego doszli. Nie rozumiem skąd teza, że padły jak muchy.

Moze okresl sobie straty lub czas po ktorym sie wycofasz.

A to jest akurat dobry pomysł, i to można polecić każdemu - niezależnie od rynku czy sposobu gry / inwestycji.

Jesli BM z niechecia podaja, ze zarabiaja ci co trzymaja, to kto ponosi straty, systemowi ? :)

Twoje stwierdzenie wydaje się zakładać, że nie ma systemów utrzymujących pozycję przez dłuższy czas - skąd ta myśl? Oczywiście, że są, sam mam w swojej "kolekcji" kilka takich rozwiązań. Jednak biorąc pod uwagę zarówno możliwe zyski jak i przyjmowane ryzyko lepszym rozwiązaniem wydaje się krótszy termin - w moich dotychczasowych eksperymentach (testy komputerowe) najlepsze wyniki uzyskałem przyjmując perspektywę rzędu kilku sesji (mówię oczywiście o systemach na kontrakty, w przypadku akcji ma to dużo mniejszy sens).

Swoją drogą - prosiłbym o jakiegoś linka do danych z BM, o których piszesz.

a jak ktos ma wrazliwe systemy i wejsc wyjsc w ciagu dnia realizuja kilka, klikanascie razy dziennie

Jeżeli ktoś tak kończy, to nie jest to wina szeroko pojętych systemów transakcyjnych, a raczej niekompetencji samego gracza.

W którejś z książek na temat systemów jest opisany przypadek człowieka, który w testach wykazał - jeżeli dobrze pamiętam - że najlepszy dla systemu przecięcia dwóch średnich jest jakiś bardzo krótki okres. Problem w tym, że zupełnie nie uwzględnił prowizji ani poślizgów - innymi słowy, poza symulacjami nie było szans, żeby to działało. Wbrew pozorom wiele osób popełnia podobne, elementarne błędy.

kilka miesiecy sprzedzic na rynku i JESZCZE RAZ przeczytac te ksiazki - i wtedy wiemy o czym czytamy, wtedy wiemy co chcial nam autor przekazac.

Tutaj zgadzam się całkowicie. Za pierwszym razem dociera może 20% treści.

w cuda wierzysz rafciu? nie takie głowy jak ty siedziały już na giełdzie i jakoś grubej kaski regularnie nie czeszą.

Błażej - proszę o poparcie tego stwierdzenia jakimiś faktami. Bo chyba nie do końca rozumiem, co masz na myśli. :) Sugerujesz, że kompletnie nikt nie zarabia, czy że nie da się zbudować działającego systemu?

Ale że podejście Rafka jest trochę "porywcze" to muszę się zgodzić... Wybacz Rafek. :) Oczywiście powodzenia Ci życzę cały czas.

samych sukcesów w
Vorg / 2010-07-14 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
No i mi posta ucięło. :)

samych sukcesów wam obu

Dzięki Janlew i wzajemnie. :)

Wracając do obszernego tematu systemów padających jak muchy.

Podstawowy błąd - zbytnia komplikacja systemu i przeoptymalizowanie parametrów. Wielokrotnie pisałem, że jestem zwolennikiem możliwie największej prostoty we wszystkich kwestiach giełdowych. Do konstrukcji zarabiającego systemu wystarcza wykorzystanie jednego, dwóch wskaźników - pisałem kiedyś, że najprostszy z moich systemów ma zaledwie jeden parametr. Natomiast wiele osób zaczyna swoją przygodę z systemami od upchnięcia w nich wszystkiego, co akurat jest pod ręką, a następnie optymalizacji parametrów w taki sposób, żeby ten wypchany worek pokazywał zyski na danych historycznych. Efekty takiego podejścia są zwykle beznadziejne. Sam swego czasu przejechałem się na optymalizacji - koncepcja systemu była dobra, ale ja starałem się wycisnąć z niej więcej, niż było to możliwe.

Ogólnie na temat wykładających się systemów można napisać książkę (zresztą większość książek o systemach poświęca temu zagadnieniu sporo miejsca). W znacznej większości jest to wina samych twórców. Żeby nie zaczynać kolejnego tematu - rzeki napiszę krótko - w książkach z lat osiemdziesiątych znajdują się koncepcje systemów, które działają do dzisiaj. W niektórych okresach lepiej, w innych gorzej, ale działają.
janlew / 2010-07-13 23:51 / portfel / Tysiącznik na forum
dobrze Vorg, że tu jesteś

zobacz, nie ma kenobianego głąba, brydzi, jarosława i jb i już normalne dyskusje się odbywają

mam nadzieję, że nie zostaniesz stąd wypłoszony bo byłaby to strata dla forum
Vorg / 2010-07-14 00:11 / portfel / Tysiącznik na forum

zobacz, nie ma kenobianego głąba, brydzi, jarosława i jb i już normalne dyskusje się odbywają

Nie o wszystkich mam wyrobione zdanie, ale fakt - najciekawsze dyskusje odbywają się tutaj wieczorami, kiedy osoby podniecone lub sfrustrowane przebiegiem sesji zajmą się już czymś innym. :))

Pozdrawiam. :)
janlew / 2010-07-14 00:16 / portfel / Tysiącznik na forum
ja również pozdrawiam i kładę się już spać

pa
Vorg / 2010-07-14 00:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Też spadam - dobranoc.
Local Prorok / 196.3.50.* / 2010-07-13 22:48
brydzia działa. Wszedłem do hotelu włączyłem tvncnbc i słyszę-jakie obroty. to koszmi brali tylko pięć spółrek. Przypominam , że ostatnio tak pisała brydzia gdy w W20 nie było PZU i PGE. Ale treść została . O jakie pięć spółek chodziło?
anonim_03 / 2010-07-13 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
PEO PEKAO 158.60 +2.30 +1.47% +51.59 +48.21% 1,235,272 16:20 13.154% +19.336
PKO PKOBP 38.50 +0.70 +1.85% +15.95 +70.73% 4,283,649 16:23 13.017% +24.081
PZU PZU 378.00 +6.00 +1.61% +18.00 +5.00% 257,213 16:25 11.722% +18.872
KGH KGHM 95.30 +0.60 +0.63% +30.11 +46.19% 638,852 16:25 11.165% +7.034
PKN PKNORLEN 38.10 +0.30 +0.79% +12.45 +48.54% 1,039,813 16:24 10.144% +8.014
anonim_03 / 2010-07-13 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://stooq.pl/q/i/?s=wig20&o=8
anonim_03 / 2010-07-13 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Intel podał piękne wyniki.
najważniejsze w tym przypadku są obroty (a nie zysk) gdyż jest to proxy do inwestycji w hardware w sektorze technologicznym.
janlew / 2010-07-13 23:17 / portfel / Tysiącznik na forum

Intel podał piękne wyniki.


i rosną aż ponad 6% (!) w handlu posesyjnym, rynek zawsze nagradza dobry biznes
janlew / 2010-07-13 23:19 / portfel / Tysiącznik na forum

i rosną aż ponad 6% (!) w handlu posesyjnym


w tym momencie już 7%

kenobi, jakiś komentarz?
janlew / 2010-07-13 23:20 / portfel / Tysiącznik na forum

w tym momencie już 7%


+7.48%
janlew / 2010-07-13 23:52 / portfel / Tysiącznik na forum
piszesz rzecz jasna z własnego doświadczenia, to się czuje

mimo wszystko współczuję, to musi być trudna sprawa
Vorg / 2010-07-13 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór,

Coś czuję, że zaraz mi się na dłuższego posta zbierze. :))
rafcio55 / 2010-07-13 22:27 / Tysiącznik na forum
czekałem na Ciebie :)

online [ Bywalec forum ]

wytłumacz chłopakowi o co chodzi z systemami bo mi jakos nie wierzy że na nich można zarabiać :)
Vorg / 2010-07-13 22:51 / portfel / Tysiącznik na forum

wytłumacz chłopakowi o co chodzi z systemami

Wezmę chyba swoje posty z archiwum i wrzucę na jakąś stronkę, będę podawał linki. :))

Ale w tym co pisze też jest sporo prawdy, chociaż nie ze wszystkim się zgodzę. Ale o tym za moment.
rafcio55 / 2010-07-13 23:06 / Tysiącznik na forum
ładnie przykosiłeś na tej eLeczce, jutro pewnie na otwarciu obrotka na S w okolicach 2410, cieżko będzie z Tobą wygrać ten konkurs :)
Local Prorok / 196.3.50.* / 2010-07-13 22:21
wskakujcie na giełdę, Ja żałuję że , zainwestowałem w nieruchomości
fundek00 / 2010-07-13 22:12
Hej, jakie spółki z W20 radzilibyście zakupić?
Co teraz jest w miarę tanie a dobre w dłuższym okresie, nie DT.
Janlew doradź coś :)
janlew / 2010-07-13 22:24 / portfel / Tysiącznik na forum

Janlew doradź coś :)


z w20 najwięcej siana mam zaparkowane w lotos i pkobp

poza tym z w20 mam tvn

wszystko to już nie tanie poza śmiesznie tanim lotosem, który polecam

nie patrz tylko na w20, tam wcale nie ma takich cudów, np. śmieć bioton jest w w20 i wiecznie zboczona tepsa

zalecam szukanie na szerokim rynku, z tanich rzeczy wciąż jest alma, którą też mam i fajoski idm-ek

poza tym zalecam elektrotim, stosunkowo niedrogi (też mam) i trakcję, też niedroga i też mam

poza tym z tanich i niezłych zalecam projprzem, budowlana spółka z perspektywami. z budowlanek o dobrych fundamentach obecnie mocno skorygowany (dno 1,5 roczne) gastelżuraw, zalecam, kwestia czasu, że odbije (już zaczął)

nie tanie ale dobre to kernel, bogdanka, intercars, ale te przegapiłem jak były tanio, cóż, takie życie, wszystkiego mieć nie muszę
janlew / 2010-07-13 22:27 / portfel / Tysiącznik na forum

poza tym z w20 mam tvn


i getin, zapomniałem dodać

ale już ani tani ani drogi
amator1122 / 2010-07-13 22:35 / Tysiącznik na forum)
Ja wszedłem w kgh ( enty raz) po 92 i TVN po 16,20 , również trzymam na longa MCI i impex

Janek co sądzisz o tych papierach :)))
janlew / 2010-07-13 22:47 / portfel / Tysiącznik na forum
kghm bardzo dobry ale dla mnie od dawna za drogi

tvn dobry, mam gdzieś od 10 zeta, więc obecnie dla mnie przydrogi. niezły tylko trochę za bardzo zadłużony

mci i impex nie macałem
amator1122 / 2010-07-13 22:58 / Tysiącznik na forum)
Dzięki ,jak się domyślasz to trochę gram na kgh , tvn zobaczę ale chyba? też na krótko , mam jeszcze małe pakieciki hutmena i jeszcze cały zestaw Karkosika oprócz Borka bo go sprzedałem z zyskiem jaki miesiąc temu.:))
janlew / 2010-07-13 23:08 / portfel / Tysiącznik na forum
najmocniej odpalą niedowartościowane, dlatego zalecam idm, almę, lotos, wsjo to ma c/wk poniżej 1 i niskie c/z
amator1122 / 2010-07-13 23:28 / Tysiącznik na forum)
mam nawet taką ale nie jest modna ,lubiana to "krezus"....z mojego krótkiego doświadczenia
wiem że również muszą być lubiane przez inwestorów np.idm bo inaczej masz długą i niepewną lokatę jak również stres jak nie rosną z rynkiem, prędzej czy później emocje biorą górę i je wywalasz .

kiedyś już dzieliłem inwestorów na tych co mają i na tych co się spieszą bo jeszcze nie mają i dalej uważam to za aktualne...ja osobiście już dużo zwolniłem (nie uważam że mam) i całkowite wyhamowanie to mój cel i przez to większy sukces w hossie.
janlew / 2010-07-13 23:49 / portfel / Tysiącznik na forum

mam nawet taką ale nie jest modna
,lubiana to "krezus"....z mojego
krótkiego doświadczenia
wiem że również muszą być lubiane przez
inwestorów np.idm bo inaczej masz długą i
niepewną lokatę


eeee, poczytaj 'pokonać giełdę' lyncha, jedna z jego zasad to 'kupuj takie spółki o których wszyscy już zapomnieli'. na nich najwięcej zarobił. nawet kierował się tym, że przez 10 lat tylko jeden analityk o jakiejś spółce wspomniał i biuletyny wertował pod tym kątem

spółka popularna już dawno jest wywindowana. popatrz np. na kghm

z kolei te niepopularne dają nieźle zarobić, np. alma, brałem rok temu po 19 zeta a już w kwietniu była po 40 choć poza mną nikt na tym forum o niej nie wspomina, za to wszyscy wałkują petrola, chemosa itp. syfy. alma zupełnie niemodna ale niezła, w hossie była po 150 zeta a teraz po 43 zeta stoi i kiedyś wróci do tych 150 bo w spółce kryzys nic nie zmienił

oczywiście to co zapomniane musi też być dobre, śmieci typu petrol, poza spekulacyjnymi krótkimi rajdami, czeka tylko wieczny boczniak. rynkowi czasem odbija ale na dłuższą metę ma wagę i wszystko prawidłowo zważy
amator1122 / 2010-07-13 23:59 / Tysiącznik na forum)
do Lyncha jeszcze nie dotarłem wałkuje Pringa i porównuje do Zenona Komara ,co gorsze a może lepsze, robię to z chęcią i zawsze czytam z zainteresowaniem.

wyżej już pisaliście do tych pozycji się wraca ....sama prawda.

dzięki i pozdro.
janlew / 2010-07-13 23:53 / portfel / Tysiącznik na forum

teraz po 43


errata: 34
fundek00 / 2010-07-13 22:19
Porównując korzyści inwestowania w fundy i bezpośrednio w akcje (Ameryki nie odkrywam :)) widać, że ten sam zysk (po podatkach, prowizjach) uzyskamy z akcji przy +1% wyniku fundów, nie wiem czy grając dość zachowawczo (większe spółki) jest to relatywnie warte podjęcia.
rynki-winki / 82.210.151.* / 2010-07-13 22:11
http://stooq.pl/c/?s=s%26p500&d=20100713&c=1d&t=c&a=ln

Przez cały dzień S&P500 wznosił się pod małym kątem, moim zdaniem rynek w USA jest relatywnie słaby, w czasie sesji popyt nie zdominował wyraźnie podaży, a dwie czarne świece na koniec interpretuje to tak:
grupa nadzianych graczy widziała słabośc rynku i w związku z tym czekała na dobry moment zajęcia krótkich pozycji, czekała na koniec sesji, czy to wystarczający znak, że wykres odbije się od oporu w pobliży którego znalazł się?
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 22:15
warto pamiętać że kluczowych oporów nie da się przebić końcówką szalonego wzrostowego rajdu. Lepiej się trochę cofnąć, zebrać siły i dopiero próbować.
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 22:07
myślicie że straty Longa są takie jak ma w wirtualnym portfelu czy większe?:)
rafcio55 / 2010-07-13 22:09 / Tysiącznik na forum
ostatnio się chwalił jak brał petrola w promocji po 20zł tuż po tej bańce gdzie wywindowali tego śmiecia na 40 zeta! chłopak ma duże straty
janlew / 2010-07-13 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
lubię longa ale niestety skończył tragicznie

zaczął się bawić w łapanie dołków i górek i został idealnym antywskaźnikiem, na 2620 w kwietniu ogłosił hossę i czas kupowania a na dołkach w maju/czerwcu powrót megabessy

na blogu ma motto o inwestowaniu długoterminowym ale nic już z tych szczytnych ideałów w nim nie zostało
blazej nl / 79.185.21.* / 2010-07-13 22:21
i nie ma nadziei żeby z tego wyszedł cało.
rafcio55 / 2010-07-13 22:19 / Tysiącznik na forum

na
2620 w kwietniu ogłosił hossę i czas kupowania a na dołkach w maju/czerwcu powrót
megabessy

wiem zbijałem sie wtedy z niego że mamy szczyt hossy i trzeba sprzedawać a ten o hossie zaczął pisać i razem z nieukiem i mietkiem że 3000 niedługo zresztą ty też podobnie pisałeś :) ale szkoda chłopaka to fakt
janlew / 2010-07-13 22:33 / portfel / Tysiącznik na forum

zresztą ty też
podobnie pisałeś


może i pisałem, jak rynek nawala w górę uparcie jak osioł to trudno pisać inaczej

różnica między mną a longiem jest taka, że ja kupuję wtedy jak on ogłasza mega bessę a on wtedy sprzedaje. natomiast jak on i ja piszemy o hossie to ja nie kupuję a on tak, gdyż od miesięcy nie kupuję jak rośnie, nawet jak na danej sesji rośnie a jest tanio to nie kupuję, tylko czekam na spadową sesję

long nie nadaje się do giełdy gdyż idealnie ulega zmiennym nastrojom tłumu - dostaje euforii na szczytach i kupuje, kiedy jest drogo i nie należy kupować, i łapie doła na dnach, kiedy to właśnie trzeba przełamać lęk i kupować
blazej nl / 79.185.21.* / 2010-07-13 22:23
ale nikt z tych co pisali o dalszej hossie nie nakupił na górce i nie wywalił w dołku. Miecio kupił KGHM za gruby szmal ale to inny temat :)
rafcio55 / 2010-07-13 22:28 / Tysiącznik na forum

i nie
wywalił w dołku

longuś wywalił w dołku, co do reszty to nie wiem ale żaden się i tak nie przyzna..
blazej nl / 79.185.21.* / 2010-07-13 22:33
no właśnie long tak a Mietka coś nie widać :P
online / 2010-07-13 21:36 / Bywalec forum

2010-03-13 13:09:13 | | online
najwieksze skur... swiata : zapoznac znajomego z koniami.

nie rob tego kolego, zarabiaja osoby ktore potopily mnostwo pieniedzy i po latach doszly to
tego jak to zrobic by zarobic
ale to sa jednostki
powtarzam, nie rob tego, z calego serca
jak nie masz co robic z pieniedzmi to wydaj je zebys mial z tego przyjemnosc.
oddasz wszystko !
pozdr.

Czesc raf
jesli nie pamietasz to byl to post do ciebie, kiedy zaczales.....
Dzis minelo 4 miesiac - zapytam , na jakim etapie jestes ?
rafcio55 / 2010-07-13 21:46 / Tysiącznik na forum
witam

Obecnie jestem na etapie poszukiwania własnego "Graala", zbankrutować jeszcze nie zbankrutowałem ale sukcesów jeszcze dużych też nie mam, wyrabiam na prowizje dla banku :)

Od marca zdobyłem dużo cennego doświadczenia które powinno zaprocentować w przyszłości, przez te 4 miesiące zrobiłem milowy krok na przód, przynajmniej tak mi sie wydaje :)

pozdro
online / 2010-07-13 21:59 / Bywalec forum

zdobyłem dużo cennego doświadczenia które powinno zaprocentować w
przyszłości,

Nie bierz tego do siebi :), ale czytam to forum od 4 lat, wszyscy tak pisali, pisali tak jak kupowali w bessie i oddawali ze stratami, ale podobno zdobywali doswiadczenie,
inni znow przyznawali sie, ze im wiedza wiecej , tym wiekszy burdel w glowie :)
Widzialem, ze grasz systemem - wszystkie systemy z czasem padaja jak muchy, rynek jest zmienny, i zaden system tego nie ogarnie,
byl tu kiedys kacik - nie podam nazwy , by nie robic antyreklamy, ktorzy podawali sygnaly s ystemow, systemy zarabialy i to niezle
uworzyli platny portal - systemy padly jak muchy, nie ma rady.
Moze okresl sobie straty lub czas po ktorym sie wycofasz.
Ja wiem ze to jest jak narkotyk, ale narkotyk zabija przeciez.
rafcio55 / 2010-07-13 22:05 / Tysiącznik na forum
spoko masz prawo mi nie wierzyć i tak na prawde mnie to mało obchodzi :)

rynek
jest zmienny, i zaden system tego nie ogarnie,

no tutaj jestem innego zdania ale uszanuje Twoje :)

systemy zarabialy i to niezle
uworzyli platny portal - systemy padly jak muchy, nie ma rady

musisz zdawać sobie sprawę z tego że żaden system nie zarabia w 100% transakcji, mało tego jestem w stanie zarabiać na systemie który ma 40% skuteczności, jak to możliwe? prosta zasada tnij straty a zyskom pozwól rosnąć

Moze okresl sobie straty lub czas po ktorym sie wycofasz.
Ja wiem ze to jest jak narkotyk, ale narkotyk zabija przeciez.

widzisz to że ty tak traciłeś nie znaczy że to samo mnie czeka :)

pozdro
online / 2010-07-13 22:20 / Bywalec forum

widzisz to że ty tak traciłeś nie znaczy że to samo mnie czeka :)

L po 17XX gdy W20 wyszedl ze sredniterminowego kanalu, oddane pazdziernik - listopad - tego samego roku, w tak zwanym grzebieniu, od tamtej pory poza rynkiem, czyli prawie 8 miesiecy
popatrz na te fale od sierpnia 2009 - do stycznia 2010, niby fala wzrostowa, a wszyscy liczyli straty, koszmar dla systemow, a przeciez roslo
Jesli BM z niechecia podaja, ze zarabiaja ci co trzymaja, to kto ponosi straty, systemowi ? :)
online / 2010-07-13 22:26 / Bywalec forum
Otworzyc Dom maklerski - rentowny biznes, bardzo rentowny - Raf , zgodzisz sie ?
Wyobraz sobie kilkaset lub kilkatysiecy takich Rafow,
a jak ktos ma wrazliwe systemy i wejsc wyjsc w ciagu dnia realizuja kilka, klikanascie razy dziennie ?
rafcio55 / 2010-07-13 22:24 / Tysiącznik na forum

to kto ponosi
straty, systemowi ? :)

głównie ci którzy grają intuicyjnie na tzw. czuja, ci którzy nie tną strat a uśredniają je albo ci którzy uważają się za super specjalistów od rynku :)
janlew / 2010-07-13 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum

im wiedza wiecej , tym
wiekszy burdel w glowie


z tym się zgodzę

ja im czytałem bieżących komentarzy do sytuacji tym większy miałem burdel w głowie

teraz ograniczam się tylko do założeń strategii a komentarz dzienny minimalny

natomiast warto czytać dobre sprawdzone książki o giełdzie (unikać chłamu), tego nigdy za wiele
online / 2010-07-13 22:24 / Bywalec forum

książki o giełdzie

Warto, ale nie te co wszyscy czytaja, a czytaja wiadomo - o AT, tylko ze wszyscy pisza to samo, a ja polecam inne, poczawszy od samego Komara - Sztuka spekulacji, po psychologie Plummera, Rozszyfrowac rynek - Tadion, Gielda wolnosc pieniadze - Tharp

Ale to jest malo, polecam - przeczytaj ksiazki, im wiecej tym lepiej i naprawde je przeczytac , a nie odbebnic, kilka miesiecy sprzedzic na rynku
i JESZCZE RAZ przeczytac te ksiazki - i wtedy wiemy o czym czytamy, wtedy wiemy co chcial nam autor przekazac.
pozdr.
janlew / 2010-07-13 22:45 / portfel / Tysiącznik na forum
no ciekawe tytuły poleciłeś, nie znam (poza tharpem, którego mam), będę musiał choć przejrzeć

to prawda, najwięcej czytają o AT, mam o AT edera i nisona o świecach

ale najbardziej podobały mi się książki opierające się na AF, oczywiście graham 'inteligentny inwestor' najbardziej

jednak gdybym miał zostawić sobie tylko jedną książkę o giełdzie to byłby to lynch 'pokonać giełdę'. tam jest wszystko i nawet trochę więcej, ale nie więcej niż potrzeba

a obecnie czytam 'oswoić bessę' littlego, nietypowa ale ciekawa, choć nie ze wszystkim zgadzam się
online / 2010-07-13 21:45 / Bywalec forum
Zapytam wprost : czy jestes na etapie "odrabiania strat" ? .
rafcio55 / 2010-07-13 21:59 / Tysiącznik na forum
raczej na etapie pokrywania prowizji dla banku :)
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 21:50
tepsa pokrywa straty ;)
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 21:30
nieźle eurodolar poszedł w górę. Wszystko teraz stoi pod kluczowymi oporami.
Local Prorok / 196.3.50.* / 2010-07-13 20:45
Managery w stanach poprawiliw komputerom w górę faktory i jada. Czekaja na wyniki Intela, które zapewne już znaja.
Local Prorok / 196.3.50.* / 2010-07-13 21:40
bo moim zdaniem to jest tak że . komputery maja modele na podstawie których inwestuja.Taki ktoś sugerujc się nastrojami {bo komputer nie ma duszy} reguluje mnożnik.
janlew / 2010-07-13 22:00 / portfel / Tysiącznik na forum
oj są reakcje na nastroje, widać było jak w maju np. obniżyli rating greckich obligacji i od razu zjazd

w kompy sterujące rynkiem nie wierzę, gdyby naprawdę sterowały nie byłoby majowego zjazdu przez grecję i eurocrisis
Blazej_ / 2010-07-13 20:14 / Tysiącznik na forum
Witam wieczorem.
Co to za jajca dziś na Lotosie? odszedłem od komputera było +3 wracam a tu -1,2?

Pociąg "Hossa" z lokomotywą parową zatrzymał się na stacji "Linia trendu". Zobaczymy czy starczy mu pary na dalszą podróż i czy pasażerowie pojadą dalej na północ czy będą musieli wysiąść z pociągu i jak najszybciej udać się na południe.
janlew / 2010-07-13 20:50 / portfel / Tysiącznik na forum
olewaj dzienne wahania i jak najdłużej trzymaj dobrą firmę a nie pożałujesz

lotos kupowałem od 11 zeta (niewiele) a potem po 15, po 20 i na 23 gdzieś skończyłem, w lutym dobrałem jeszcze tylko trochę po 26 ale teraz stop

pewnie jak bym myślał jak większość tu to bym kupił za 11 a potem sprzedał po 13 i zainstalował sobie s-ki. a tak cierpliwość popłaca i trzymam, podczas gdy rynek tu naokrągło kogoś albo wykańcza po kilku byle korektach albo doprowadza do obłędu łapania górek i dołków (longu a ostatnio choćby jb)

był tu kiedyś niejaki vox, gadał o hossie i longtermowym trzymaniu akcji przez całą wiosnę a potem zaczął łapać górki i dołki i w lato 2009 rosnący rynek wykończył go na s-kach. jakie to klasyczne

i już tu są następni w kolejce do jego śladów
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 21:27

olewaj dzienne wahania


ale zwykłe wahanie to nie było. -5% od szczytu na wzrostowej sesji to nie lada atrakcja.
janlew / 2010-07-13 21:37 / portfel / Tysiącznik na forum
nie takie wahania na lotosie widziałem, obserwuję ten papier dzień w dzień od debiutu

w tej chwili c/z dla lotosu to zaledwie 2,46 a c/wk 0,58 i ta spółka jest mega tania, co liczy się dla mnie dużo bardziej niż -5% na jednej sesji
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 21:47
a że jest tania to wiem dlatego ją mam :)
ale liczę też, że jak Orlen sprzeda swoje mniejsze spółki to spłaci długi i w końcu c/wk wyrówna do 1 :)
janlew / 2010-07-13 21:50 / portfel / Tysiącznik na forum
jakie papiery obecnie hodujesz?
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 21:54
IDM, lotos, orlen, PKO, kupiłem WBK licząc na szybki zysk ale się nie zanosi, Hawe i Getin. Kibluje też z Tauronem :) Liczyłem kupić puławy ale uciekły.
Same spółki z duża płynnością. Jako początkujący gracz wolę mniej zarobić ale pewniej niż na małych spółkach.
janlew / 2010-07-13 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum
z trochę dłuższego doświadczenia od siebie zalecam dłuższe trzymanie i patrzenie na dalekosiężne perspektywy firm, wtedy płynność nie tak ważna
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 22:05
z czasem przyjdzie czas i na mniejsze spółki. Nie wszystko na raz :) Chociaż jeżeli okaże się że te spadki, które były ostatnio to tylko korekta wzrostów to się okaże że jak na początkującego mam całkiem niezłą psychikę i szczęście bo czasem coś sprzedawałem i odkupiłem taniej, do tego prawie złapałem dołek korekty (?) i dokupiłem trochę akcji więc ostatecznie rezultat jest inny niż wynik WIG20.
Jeżeli zaś będzie bessa to mam jakiś psychologiczny SL mam. Poczekam wtedy i też kupię taniej.
janlew / 2010-07-13 22:10 / portfel / Tysiącznik na forum
moja rada: unikaj ułudy zwanej łapanie dołków i górek, bo to początek końca. przez to o mało rynek nie zmył mnie z pokładu kiedyś, widziałem setki ludzi kończących właśnie przez to z giełdą, to najszybsza droga do ruiny emocjonalno finansowej, nikt w tę grę z rynkiem nie wygrał

gdybym miał dać komuś tylko 3 rady na temat rynku to brzmiałyby:

1) trzymaj się długoterminowych trendów i nigdy nie walcz z nimi

2) nie próbuj łapać dołków i górek

3) zawsze stosuj 1) i 2)
romero / 95.49.63.* / 2010-07-13 23:38
myślę że wiele osób byłoby wdzięcznych ale za bardziej precyzyjne przesłania:
1) trzymaj sie......może jakiś sposób na ich okreslenie/wyznaczenie
2) nie próbuj..... temat strasznie ogólnikowy, mało precyzyjna rada
3) ten punkt to już masło maślane
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 22:17
jeżeli spadki są przesądzone to czemu nie kupić 4-5% taniej?
janlew / 2010-07-13 22:51 / portfel / Tysiącznik na forum
nigdy nie są przesądzone
kenio_pitolenio / 2010-07-13 21:16 / Od redakcji: Nick obraźliwy
dobre, super jasiu kupowal w dolku lotos , a do siepnia piał o bessie
co za knur, co za hiprokryzja, ja pindole, co za as, jestes nr 1, boski jasiu
janlew / 2010-07-13 21:26 / portfel / Tysiącznik na forum

jasiu kupowal w dolku lotos , a do siepnia
piał o bessie


jb też pisze o bessie a ma akcje i nawet groclin kupił

można? można

ale ty jesteś takim matołem, że dla ciebie to niepojęte
kenio_pitolenio / 2010-07-13 21:31 / Od redakcji: Nick obraźliwy
JB za 3 dni zmieni zdanie
ale jak sie ciebie czyta, to sie czlowiek zastanawia, czy nie chcialbys zostac prezydentem tego forum, zeby wszyscy uznawali cie za supermana w inwestowaniu, zeby kazdy wiedzial , ze nikt tutaj nie dorasta ci do piet, zeby nawet nie zabieral glosu jak sie z toba nie zgadza - ale to juz przerabialismy, nie jasiu ?
'po trupach do celu'

'komu dzis jasiu skoczy do gardla ?'
janlew / 2010-07-13 21:33 / portfel / Tysiącznik na forum

ale jak sie ciebie czyta, to sie czlowiek
zastanawia


w sumie to twoje odczucia na mój temat mi zwisają, komentowanie takich personalek odpuszczam sobie
janlew / 2010-07-13 21:53 / portfel / Tysiącznik na forum
2 minusiki za taki nic nie znaczący post

zaiste całe tutejsze towarzycho na s-kach a patrząc za wodę wie, że dupsko będzie jutro trzepane

minusujcie sobie, minusujcie, jakoś trzeba odreagować
rafcio55 / 2010-07-13 21:15 / Tysiącznik na forum

był tu kiedyś niejaki vox, gadał o hossie i longtermowym trzymaniu akcji przez całą
wiosnę a potem zaczął łapać górki i dołki i w lato 2009 rosnący rynek wykończył go na
s-kach. jakie to klasyczne

ja tam wlazłem w eSeczki po 2400 i jedziemy :)
janlew / 2010-07-13 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
ja ci rafko dobrze życzę chłopie, naprawdę i bez ironii to piszę, choć źle między nami tu bywało kiedyś, ale te kontrakty cię wykończą.....

nie chciałbym abyś skończył jak long i jb

kup tanio jakąś fajną firmę i spróbuj potrzymać, jest ich parę

chyba, że musisz dniówkę z giełdy wyciągać więc wtedy sorry

na szczęście ja nie muszę z bazaru żyć, bazar to inwestycja na przyszłość, taka lokata, żyje się z innych źródeł
rafcio55 / 2010-07-13 21:41 / Tysiącznik na forum
wyluzuj obecnie jestem w fazie testów mojego nowego systemu, jak wypali to będe czesał grubą kaske bez konieczności siedzenia przed notowaniami, jedno zleconko o 8:30 i po sprawie, akcje przy tym to zabawa dla dzieci :)
blazej nl / 79.185.19.* / 2010-07-13 21:49
w cuda wierzysz rafciu? nie takie głowy jak ty siedziały już na giełdzie i jakoś grubej kaski regularnie nie czeszą.
janlew / 2010-07-13 21:45 / portfel / Tysiącznik na forum
eeeeeh, jakby to było takie proste.........

uważam, że rynek jest naprawdę prosty jeśli ma się strategię obliczoną na dłuższe periody, ale w takie szybkie systemy nie wierzę po tych paru latkach przed monitorem

choć oczywiście życzę każdemu aby odkrył taki system dla siebie
rafcio55 / 2010-07-13 21:48 / Tysiącznik na forum

eeeeeh, jakby to było takie proste.........

dokładnie, trzeba się trochę pomęczyć ale mam Vorga który daje mi ukryte wskazówki :)
janlew / 2010-07-13 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
samych sukcesów wam obu
Longterm / 2010-07-13 19:34 / Mostek Zwyciężymy!
witam, dzieją się rzeczy tak przełomowe dla przyszłości giełdy że postanowiłem umieścić swój komentarz w trakcie tygodnia co zdarza się mi dosyć rzadko:

http://longterm.bblog.pl/

zapraszam
janlew / 2010-07-13 20:33 / portfel / Tysiącznik na forum

jeśli zdołają jechać dalej ponad 1,2740 to mamy kolejną falę hossy. Jeśli nie dadzą rady i Euro się ponownie załamie to godzimy się z bessą na kilka miesięcy


czyli albo będzie rosnąć albo spadać, czyli to co wie każdy

eeeh chłopaku
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy