Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Bez oglądania się za siebie

GPW: Bez oglądania się za siebie

Money.pl / 2009-04-09 06:46
Komentarze do wiadomości: GPW: Bez oglądania się za siebie.
Wyświetlaj:
Zielarz / 2009-04-10 22:05 / Uparty Gracz Giełdowy
czy forumowi programisci moga polecic jakis konkretny kompilator c++ ? Chodzi mi tylko i wylacznie o optymalizacje kodu wynikowego i wydajnosc. Czy np visual pro bylby lepszy od mingw ? Chodzi o "czyste" obliczenia w trybie konsolowym pod windows. Aktualnie stosuje wlasnie mingw.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
messer / 95.49.186.* / 2009-04-11 14:12
W czasach gdy na Ziemi żyły programistyczne dinozaury za najlepszy w optymizacji uchodził Watcom. Teraz gdyby chodziło o wyciskanie siódmych mikrosekund poleciłbym kompilator Intela (oczywiście). Tyle, że w 99 na 100 przypadków czy uyjesz Intela czy Microsoftu różnica będzie trudna do zauważenia. W tym jednym, pozostałym przypadku i tak lepiej najpierw poświęci czas na optymalizację algorytmu niż zabawy z kompilatorami.
Zielarz / 2009-04-11 16:43 / Uparty Gracz Giełdowy
optymalizacja kodu - caly czas. Docelowym procesorem jest athlon64 (jeden rdzen,win32) wiec intel raczej odpada. Watcoma (open) mialem nawet pod reka ale zatrzymal sie chyba z optymalizacjami na 486 albo pentium. W wolnej chwili sprobuje moze z ciekawosci Visuala.
szprotek / 2009-04-11 18:34
Gdy wchodziła architektura AMD64 krążyły w necie legendy o specjalnej ścieżce "antyoptymizacji" którą intel wstawił dla procesorów wroga. :)
To było jednak dawno, dziś gdyby chodziło o optymizację kodu 32-bitowego użyłbym kompilatora Intela nawet z myślą o procku AMD. Trochę zależy też od tego czy Twój kod to głównie obliczenia numeryczne (zmiennoprzecinkowe) czy kombinatoryczne (arytmetyka int + adresowanie). W tym pierwszym przypadku trzeba zadbać o wybór rozszerzeń SSE zgodnych z tym co jest w stanie obsłużyć Twój AMD.

A jeśli chodzi Ci o kod 64-bitowy i jesteś gotów iść na całość zajrzyj tutaj:
http://developer.amd.com/partnertools/pages/default.aspx

Tak czy siak pytanie czy skórka warta wyprawki pozostaje otwarte... :)
Zielarz / 2009-04-11 18:54 / Uparty Gracz Giełdowy
konkrety - to lubie :) Obliczenia to podstawowe operacje arytmetyczne na wektorach wartosci zmiennoprzecinkowych. Generalnie z tymi zestawami obliczen ktore chcialbym wykonywac "grozi mi" czas rzedu godzin. To co chce osiagnac to zapodanie wieczorem dziennych danych z sesji i orzymanie w rozsadnm czasie listy spoleczek w "slusznej" kolejnosci. Aktualnie nie moge sobie pozwlic na obliczanie "wszystkiego czego mi sie zamarzy" bo nie dostalbym wynikow przed polnoca a musze przecez jeszcze poskladac zlecenia na nastepnym dzien i sie wyspac :) generalnie widze ze musze zainteresowac sie powaznie juz trzema kompilatorami i zobaczyc co z tego wyjdzie + oczywiscie zawezic zakres wykonywanych obliczen. Dzieki za rady.
szprotek / 2009-04-11 22:12
Wow! Czas rzędu godzin... wygląda na to, że wykonujesz sakramenckie ilości obliczeń!
Akurat jeśli rzeczywiście większość czasu idzie na numeryki to tu wybór kompilatora, a nawet ten sam kompilator, ale z odpowiednio dobranym zestawem opcji optymalizacji i architektury może dać mierzalne oszczędności (większość kompilatorów domyślnie generuje kod fp87 zamiast sse/sse2/3, a jedyna zaleta fp87 to to, że pójdzie prawie na każdym x86).

Nawet nie pytam co to za obliczenia bo wątpię abyś chciał zdradzać tajniki warsztatu (;-)
, ale gdybym był hazardzistą gotów byłbym się założyć, że i tak więcej wyciśniesz z pracy nad algorytmem niż detalami kompilacji. Jeśli nawet jesteś pewien, że masz już najlepszy możliwy algorytm, warto się przyjrzeć jego implementacji:
* znaleźć fragment(y) kodu, które zużywają najwięcej czasu (stara zasada 20/80: w niemal każdym programie 20% kodu zużywa 80% czasu pracy procka) i na nim skupić wysiłki (w ostateczności nawet zejść na poziom wstawek asemblera).
* zastanowić się czy nie da się zaoszczędzić czas wykonania w zamian za większe zużycie pamięci (keszowanie obliczeń częściowych)
* Skoro wykonujesz te obliczenia codziennie po sesji warto się może zastanowić czy nie da się wykorzystać części zapamiętanych obliczeń z dnia poprzedniego? (tzn. zapisać ten sam algorytm w postaci iteracyjnej Wynik(Day+1) = Wynik(Day) + MaleCoNiecoDoDodania() ;)
* ostateczna ostateczność: obliczenia rozproszone na kilka komputerów. Jeśli znajdziesz kilku podobnych sobie fanatyków z pecetami i uda Ci się zapisać algorytm tak by podzielić pracę między pecety w internecie... giełdowy świat jest Wasz! :)

Dobrej zabawy i nie zapomnij napisać na forum jak Ci poszło!
Zielarz / 2009-04-11 23:04 / Uparty Gracz Giełdowy
obliczenia sa proste ... powiedzmy ze to wskazniki gieldowe z pewnymi moimi modyfikacjami. Czas wynika generalnie z proby poszukiwania optymalnych parametrow... narazie przypomina to szukanie swietego gieldowego graala ... no ale nic uparty jestem :)
- zuzycie pamieci aktualnie mam raczej niewielkie i zalezy od ilosci zagniezdzonych etapow obliczen (czy np licze jedna srednia kroczaca czy potem srednia z tej sredniej, bazujacy na tym oscylator, symulacja kupna / sprzedazy itd ... ) siega ona powiedzmy 10MB dla typowych obliczen dla pojedynczej spolki + maly narzut wynikajacy z gromadzenia danych koncowych ze wszystkich spolek (zakres danych to spolki z GPW od 2007). Generalnie od czasu przejscia z tcl na cpp z pamiecia nie ma problemu. Z kolei na zmieszczenie calosci w cache'u raczej nie ma co liczyc.
- przeksztalcenie przetwarzania z calosciowego na inkrementalne. To znakomity pomysl i kiedys moze go wykorzystam. Narazie to odpada z tego prostego powodu ze to co licze i to co chcialbym liczyc zmienia sie kilka razy dziennie :). Bylo by to oczywiscie okupione wiekszym obciazeniem I/O niz procesora ale napewno byloby warto.
To co aktualnie mam to powiedzmy systemik do przeprowadzania obliczen na wektorach (ze specyfika danych gieldowych) przy czym kolejnosc i typ operacji jest zapodawana z pliku wejsciowego (taki ultra - prymitywny program) daje to mozliwosc dowolnego kombinowania z roznymi operacjami stosowanymi do liczenia wskaznikow gieldowych + symulowania tranzakcji kupna / sprzedazy na danych historycznych. i ma to ta zalete ze jest np pewnie z kilkudziesieciokrotnie szybszy niz np matlab :)

generalnie szukam ... i wiem ze nie jestem z takimi pomyslami ani pierwszy ani ostatni.
Zielarz / 2009-04-11 18:58 / Uparty Gracz Giełdowy
a z ta antyoptymalizacja to chyba jeszcze niedawno bylo o tym glosno bardziej w srodowisku graczy i generalnie akcelerowanej grafiki 3d. Chodzilo o duza roznice klatek/s w jakims 3d marku z ta sama karta na roznych platformach intel/amd ktorych wydajnosc miala byc zblizona. Podejzewano wlasnie zastosowanie gdzies kompilatora intela ... nie znam niestety blizszych szczegolow.
bebe / 2009-04-10 22:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zielarzu...
mimo, że słucham tv-1.....
ulegam/mam w czytaniu teraz forum,....
- za kija nie rozumie....o co chodzi....?...tzn. brak mi jezyka - chyba komputerowego...;-(...nie wiem o co Ci chodzi...?..wybacz ...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Zielarz / 2009-04-10 22:14 / Uparty Gracz Giełdowy
generalnie chodzi mi o to zeby bylo szybko ...
oczywiscie moglbym zagooglowac i w jednym z setek forow programistycznch poczytac ale tutaj jakby bardziej swojsko ...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
bebe / 2009-04-10 22:25 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Zielarzu...chodzi Ci o szybkość wchodzenia z wpisami...?
jeżeli tak, to ja też mam "czasowo-szybkosciowy " problem....- zaznaczam...- nie zawsze...;-)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Zielarz / 2009-04-10 22:31 / Uparty Gracz Giełdowy
niezupelnie. Cyferki szybko maja po rdzeniu smigac ... spoleczki typowac ... kasiorke mnozyc ... takie tam.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
g ol d / 2009-04-10 18:35 / Plunąć z brzegu...
forum padło ...to dobrze, znaczy się bawią sie wszyscy...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
bridget / 2009-04-10 19:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wielki Piątek to wszyscy poszli do kościoła na drogę krzyżową a nie myslą o baletach.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-11 01:40
Ja tam jestem ateista i po kościołach się nie włuczę.
Ale byłem w drodze z dalekiej Szwecji do Cywilizowanej Polski.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 19:23 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tak się kończy tolerowanie jarosława
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Kramerko / 2009-04-10 19:31 / Spoko, spoko
jaroslawa nie nalezy tolerowac, ani piętnować - TROLA należy ignorować. Tylko w takim przypadku TROLE wymierają na skutek naturalnego procesu ewolucyjnego.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Zielarz / 2009-04-10 21:32 / Uparty Gracz Giełdowy
no, dokladnie. Ja na przyklad nie znam zadnego jaroslawa ...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TOMOK / 2009-04-10 18:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone

2009-04-10 16:51:25 | TOMOK [ Portfel ] [ Dziecko forum ]
Re: GPW: Bez oglądania się za siebie [1]
Cześć
Ale bałaaaaagan ulalala
Posprząta to ktoś?
Pozdrawiam

Posprzątałem cały dom...myłem podłogi...kibel...wannę itp...u młodego zrobiliśmy porządek...pomagał!!!! :-)))
Dobrze się czuję i browarka smakuję
Pozdrawiam
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-11 01:44
Przeprowadź się do Izraela!
W najnowszym odcinku NCIS był fajny dialog... z pamięci
- Mjusisz to robic?
- Jest wiosna, robię wiosenne porządki.
- Wiosenne porządki??
- W Izraelu nie robicie wiosennych porządków?
- Izrael jest na pustyni, nie mamy wiosny.
:D
Po testowaniu Szwecji ten tekst mnie rozwalił... moze czas przetestować południe.
bebe / 2009-04-10 20:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jesteś TOMOK .....- niesamowity...:-)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
niels bohr / 2009-04-10 18:15 / portfel / Bywalec forum
Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Zdrowia i spokoju.
Pozdrawiam :]

P.S. zwazywszy na operacje pana czubka pt. "zglos do usuniecia" owiadczam:
NINIEJSZYM ZGLASZAM SWOJ KOMENTARZ DO USUNIECIA !!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Git,. / 89.151.29.* / 2009-04-10 17:39
swarzedz - warto sie zastanowic , obroty 12mln (najwieksze w historii spółki) wzrost 100%w dwa dni ,niby plajta a grubasy sie zaiteresowali , czy dojdzie do bankructwa(coraz bardziej wątpliwe)jesli tak to likwidator wycenia akcje na ok 18gr (dzis 12gr)jesli spółka sie utrzyma to sporo , sporo do gory wiec nie ma co sie dziwic ze grubasy siorbają nasza meblokopciuszka!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Mieczyslaw / 2009-04-10 17:51 / Uznany Gracz Giełdowy
tez mam chrapke na ta spoleczke
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-11 01:45
Zet też ludzie lubią spekulować na bankrutach.
Bikes / 89.151.29.* / 2009-04-11 14:05
jeszcze nie bankrut , 10.04.2009 poszedł wniosek o wstrzymanie likwidacji spółki , juz wiadomo skad te obroty.
Mieczyslaw / 2009-04-10 17:38 / Uznany Gracz Giełdowy
DUŻO ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I POMYŚLNOŚCI, ORAZ SUKCESÓW NAD GPW

dla całej redakcji money.pl oraz użytkowników forum

RADOSNEGO ALLELUJA!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
bebe / 2009-04-10 20:02 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
lepszych życzeń nie wymyślę.....
więc....

dołaczam się do ŻYCZEŃ SPISANYCH PRZEZ MIECZYSŁAWA.....;-)
ale to muszę PODKREŚLIĆ.....i tu nastepuje uśmiech...;-)

!!!!!!!!!!! ........... RADOSNEGO ALLELUJA. ............ !!!!!!!!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TRTami_ / 193.59.96.* / 2009-04-10 17:51
Dołączam sie dożyczeń,

Wesoluchnych Świat oraz mokrego dyngusa,

Pozdrowionka
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 17:05 / Tysiącznik na forum
kupować pekao pkc za miesiąc 180zł
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
świeżak / 213.158.199.* / 2009-04-10 20:19
Za miesiąc obstawiam 80 wczorajsze umocnienie złotego pokazało gdzie już jest
kapitał. Wesołych Świąt.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
  / 193.59.96.* / 2009-04-10 17:12
ja obstawiam pekao po milion piećset sto dziewięćset

issuer a pozatym z glowa wszystko wporzo ?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 17:27 / Tysiącznik na forum
w wtopiłaś suko w s-ki, strukturę czy lokatę
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 3 osoby - spłukanydarek, swiezy, do not push me.]
TOMOK / 2009-04-10 16:51 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Ale bałaaaaagan ulalala
Posprząta to ktoś?
Pozdrawiam
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-11 01:47
Chaos jest naturalny... jakakolwiek walka z chaosem jest z góry skazana na niepowodzenie!
amigo2 / 2009-04-10 16:58
czesc
syfffffffffffffffffffffffffffffffffffff
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Krwawa Marli / 2009-04-10 15:51
2009-04-10 12:41:11 | issuer [ Portfel ]
Cześć, jak to jest że na tym admiral market się nie płaci, przecież każdy zysk
kapitałowy jest opodatkowany, jaka jest tego podstawa prawna

Admiral Markets siedzibę ma poza UE, i nie ma nic wspólnego z polskim Urzędem Skarbowym. Rozliczenia podatkowe odbywają się na własną rękę.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 16:19 / Tysiącznik na forum
no tak podobnie jak z funduszami zarejestrowanymi w luksemburgu ale podatek musisz zapłacić tak czy tak
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Krwawa Marli / 2009-04-10 15:50
Cześć, jak to jest że na tym admiral market się nie płaci, przecież każdy zysk
kapitałowy jest opodatkowany, jaka jest tego podstawa prawna
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
amigo2 / 2009-04-10 15:39
tak zapytam sie z ciekawosci tych nie logo
kto was spłodził))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
amigo2 / 2009-04-10 15:34
2009-04-10 13:47:29 | janlew
>Oto co nas czeka po świetach...

>to samo co wegry i czechy maja dzisiaj :) tylko to wszystko
razy 10

Słusznie :)

Tam gruby już przekręcił się na S-ki i dziś wywala. A tam jest ten sam gruby co u
nas, bo my od miesiąca w ten sam takt co oni.

Współczuję leszczom co wskoczyli grubemu do kieszeni na tej idiotycznej obecnej
górce.

Warto też zauważyć, że dziś Nikkei nie miał rano orgazmu, tak jak wczoraj janki.
Powoli wyczerpuje się hossa głupców.


nie przekonałes mnie do soich wypocin
szkoda twego pisania chłopie))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
_Borys_ / 2009-04-10 15:08 / portfel / Tysiącznik na forum
A przepraszam, wiem że skrobiecie karpia...
ale czy w rejonie gdzie miszacie spadły ceny gruntów?
Bo w małopolsce /kraków raczej nie.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
grubszybrubasz / 212.160.133.* / 2009-04-10 14:01
Jestem jednym z grubszych grubasów, i chce wam napisać, w tajemnicy,że nie będzie już żadnych spadków. Do końca roku wig20 wzrośnie do ok 4000. Może to się wydać niewyobrażalne ale tak właśnie będzie i my grubasy tego dopilnujemy. Jak chcecie dołączyć do naszego grona kupujcie bez zastanowienia bo taka okazja sie długo nie powtórzy ;))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 3 osoby - wuja, spłukanydarek, do not push me.]
najgrubszygrubas / 91.197.155.* / 2009-04-10 14:08
grubszygrubas ma rację. Kupujcie bez zastanowienia wszystkie akcje jakie sa do sprzedazy. Jakie by one nie były to bierzcie je garsciami.
Takiej promocji juz nie bedzie :)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 3 osoby - wuja, spłukanydarek, do not push me.]
kamil89 / 2009-04-10 15:39
Było Homo Comeing out, teraz pora na ludzi z nadwagą:) Nie wstydźcie się swoich okrągłości, napiszcie tutaj
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 14:06 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nerwy puściły (:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:58 / Tysiącznik na forum
Tak jak wielu nie wierzyło w bessę 2007 tak wielu nie wierzy w hossę 2009, sytuacja jest coraz bardziej klarowna, złotówka się umacnia więc sprawa opcji się dezaktualizuje, na świecie widać już pierwsze oznaki poprawy, technicznie też jest czas na hossę. Tylko kupować akcje!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
janlew / 2009-04-10 15:13 / portfel / Tysiącznik na forum
>Tak jak wielu nie wierzyło w bessę 2007 tak wielu nie wierzy w
hossę 2009

Bardzo precyzyjne masz "wskaźniki" koniunktury giełdowej :))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
  / 91.197.155.* / 2009-04-10 14:01
issuer kto ci płaci za nagabywanie internautów na kupno akcji?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy