Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Bez oglądania się za siebie

GPW: Bez oglądania się za siebie

Money.pl / 2009-04-09 06:46
Komentarze do wiadomości: GPW: Bez oglądania się za siebie.
Wyświetlaj:
issuer / 2009-04-10 13:56 / Tysiącznik na forum
Oni prowadzą dywersję bo boją się wybuchu euforii który ostatecznie rozwali ich strategię i zmusi do kupowania na górce
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
janlew / 2009-04-10 14:07 / portfel / Tysiącznik na forum
>Oni prowadzą dywersję bo boją się wybuchu euforii który
ostatecznie rozwali ich strategię i zmusi do kupowania na górce

Issuer, wyluzuj chłopie :) Jaką kampanię. Od dawna nie wierzę, że fora mają masowy wpływ na tłumy. Tej dyskusji nie czyta więcej niż 20-25 osób. Forma techniczna tego forum jest zresztą bardzo nieprzystępna (jest wyjątkowo kiepawe pod tym względem).

A piszę aby podzielić się poglądami i zobaczyć co inni ciekawego dodadzą, czasem uczę się ciekawych punktów widzenia. Wyluzuj, naprawdę.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
dzekoo / 2009-04-10 15:52 / portfel / Bywalec forum

Tej dyskusji nie czyta więcej niż 20-25 osób


To po co się tak produkujesz?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
a_widzisz_biale_myszki_juz / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:57
 
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
  / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:54
 
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
  / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:54
 
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:51 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"jarosław74" ="janlew" = "k.kowalski" ="TRTami" = " "
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - janlew, do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:47 / Tysiącznik na forum
wiecie co ja wiem tyle, że jeszcze w tym roku będzie kupowanie pekao po 200zł i to batonami
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
~~ / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:51
sam jestes skasowana tylda
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
    :) / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:48
gówno prawda
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
:( / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:49
:(
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
     ! / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:50
czekamy wszyscy na nowa fale bessy
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
spłukanydarek / 2009-04-10 20:11
czekamy, jasne że czekamy ja czekam na krach nad krachami :O
  / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:45
To jest jedna i jedyna prawda o polskiej GPW
to pisałem ja grubas :)


Ludzie kryzys sie skonczyl , kupujcie kupujcie !!!!!!!!!!!!!
poszukujemy wiecej leszczy do połknięcia.
Dajcie nam odzyskać stracona kase podczas bessy tereaz jeszcze z tydzien moze sie
utrzymac hossa.
"KUP PAN AKCJE" :)

A tak na poważnie to wszedzie juz pisza ze bessa sie skonczyla ze nie ma kryzysu , a
wiecie co to oznacza ?
Grubasy szukają nowego przypływu gotówki od pana kowalskiego ktory w banku trzyma
ostatnie 500PLN.
Itaki pan Kowalski kupi za te 500PLN np 100 akcji czegos tam
i bedzie bacznie obserwowal co i jak.
I gdy dostanie po dupie czyli jego akcje beda warte 200PLN to spanikuje i sprzeda.
Itak ten biznes sie kreci.
Tylko że tu grubasy zawsze zrobią w H.U.J.A takiego pana Kowalskiego.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
  / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:46
a to ze jestem bez podpisu jakiegokolwiek to tylko dlatego ze mam mega chody wszedzie :)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:48 / Tysiącznik na forum
skasowana tylda
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
TRTami_ / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:37
Ludzie kryzys sie skonczyl , kupujcie kupujcie !!!!!!!!!!!!!
poszukujemy wiecej leszczy do połknięcia.
Dajcie nam odzyskać stracona kase podczas bessy tereaz jeszcze z tydzien moze sie utrzymac hossa.
"KUP PAN AKCJE" :)

A tak na poważnie to wszedzie juz pisza ze bessa sie skonczyla ze nie ma kryzysu , a wiecie co to oznacza ?
Grubasy szukają nowego przypływu gotówki od pana kowalskiego ktory w banku trzyma ostatnie 500PLN.
Itaki pan Kowalski kupi za te 500PLN np 100 akcji czegos tam
i bedzie bacznie obserwowal co i jak.
I gdy dostanie po dupie czyli jego akcje beda warte 200PLN to spanikuje i sprzeda.
Itak ten biznes sie kreci.
Tylko że tu grubasy zawsze zrobią w H.U.J.A takiego pana Kowalskiego.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - max303, do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:42 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nie wysilaj się jaruś,mądrych nie nabierzesz(:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 3 osoby - wuja, janlew, do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:37 / Tysiącznik na forum
jęli piszecie o tych grubasach to rzeczywiście oni mogą mieć inne interesy ale śmiało je zrealizują na tpsa orlen pgnig lotos tymi spółkami będą mogli osłąbić indeks ale na innych już się hossa zacznie szczególnie polimex bre bzwbk kghm .
A na dowód tego że nie jestem fanatycznm bykiem napiszę że wzrosty na assecopolu uważam za bezpodstawne tak jak na agorze czy tvn to typowe pompowanie trzeciej ligi i ubieranie ulicy. Matomiast kghm pekao pko bre bzwbk getin cersanit to jest już one life chance i na nich jest już regularna hossa w stylu 100% w pół roku
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
janlew / 2009-04-10 13:50 / portfel / Tysiącznik na forum
>Matomiast kghm pekao pko bre bzwbk getin cersanit to jest już
one life chance i na nich jest już regularna hossa w stylu 100%
w pół roku

W hossie wszystkie spółki lecą do góry jak wariackie. Wczoraj odwiedziłem moje ulubione 10 spółek w które inwestuję nieprzerwanie od lat. I z nich tylko 3 rosną. Reszta boczniak. Hossa to to nie jest.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:44 / Tysiącznik na forum
dlaczego psychopata zgłasza moje komentarze
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TRTami_ / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:43
Oto co nas czeka po świetach...

to samo co wegry i czechy maja dzisiaj :) tylko to wszystko razy 10
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - wuja, do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:46 / Tysiącznik na forum
polska hossa właśnie na tym polega że w świadomości inwestorów jesteś już w innym koszyku niz czechy i węgry
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-10 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
>polska hossa właśnie na tym polega że w świadomości
inwestorów jesteś już w innym koszyku niz czechy i węgry

tak mówili swego czasu ludzie, którzy są dużo lepsi w polityce niż w giełdzie :) Ja tam uważam, że ekonomicznie jesteśmy dla nich porównywalni. Nie wiem czemu mamy być niby lepsi niż czesi, których już dziś wywalają.'

Poza tym zauważ, że razem z nami pompowali węgrów, którzy mają zapaść. Te wzrosty są więc czysto spekulacyjne a nie fundamentalne a więc równie szybko się skończą.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ratunkuuuuuuuuuuuuuu !!!, uciekaaaaaaaaaaaaać !!! (:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:01 / Tysiącznik na forum
janlew głupi jesteś,piszesz o jakiś prawach które są dobre do analizy reala brazylijskiego względem dolara kanadyjskiego, a u nas na giełdzie nie ma takich subtelności to jest siłowe granie na hossę, ja wiem co ludzie robią, zobaczysz jak strumien z lokat i nowych oszczędności popłynie na fundy, ja sam na pekao nagoniłem ludzi z łącznym kapitałem 3mln, aha sprzedaję mieszkanie i magazyn na jesień i wsadzam w wig20 na rok
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-10 13:14 / portfel / Tysiącznik na forum
>janlew głupi jesteś,piszesz o jakiś prawach które są dobre do
analizy reala brazylijskiego względem dolara kanadyjskiego, a u
nas na giełdzie nie ma takich subtelności to jest siłowe granie
na hossę,

Paru kolesi z JP Mrgan nie zrobi nagle trwałej hossy.

>ja wiem co ludzie robią, zobaczysz jak strumien z
lokat i nowych oszczędności popłynie na fundy

Fundy kojarzą się ludziom z ogromnym stratami. Miną lata nim ludzie masowo wrócą na fundy a dopiero to spowoduje trwałą hossę. Teraz nawet doradcy finansowi zniechęcają ludzi do fundów. Trend jest ewidentnie niedźwiedzi. Poza tym przy wzrastającym kryzysie gospodarczym i masowym bezrobociu nikt normalny nie będzie myślał o fundach. To są procesy wieloletnie a to, że spodziewasz się tego w kilka tygodni pokazuje tylko skalę twego marzycielstwa i że jest to twoja pierwsza bessa, w której kierujesz się wyidealizowanymi wyobrażeniami a nie rzeczywistością.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:21 / Tysiącznik na forum
wiesz co ja bardzo szanuje metodę formalną i dedukcję ale w twoim przypadku to przegrywa z doświadczeniem, zajmuję się tym na codzień, i pamiętaj że hossa fundów to nie tylko nowe wpłaty ale i konwersje, sporo ludzi jest na jakichś parasolach z ochroną kapitału, obligacjami, gotówkowymi i oni już od marca zaczęli konwertować, teraz dzięki nim możemy szybko pojechać na 2200
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-10 13:30 / portfel / Tysiącznik na forum
>dzięki nim możemy szybko pojechać na 2200

To coś słabo się zajmujesz. Nie trzeba wielkiego doświadczenia aby przewidzieć, że grubi nigdy nie trzymają wigów w górze dłużej niż kilka tygodni. A potem wywalają papier i wigi lecą jak kamień w wodę. Interesują ich tylko szybkie zyski, a to oznacza równie szybkie zwały. Na trwale wigi w górze (czyli hossę) mogą spowodować tylko fundy i tłumy. A tłumów na gpw po ogromnych odpływach ani śladu. Tymczasem saldo umorzeń jednostek wciąż jest większe niż napływ nowych środków, choć ten trochę wzrósł, ale bilans jest ostatecznie ciągle ujemny.

Wigi w czasie tej bessy wielokrotnie już odbijały w zdechłym kocie do góry i jakoś ludzie nie konwertowali mimo to kasy na fundy akcji. Sprawa jest oczywista: to zbyt długotrwały psychologicznie proces aby miał nastąpić nagle i właśnie teraz. Gdyby miał nastąpić właśnie teraz to nastąpiłby już wcześniej, przy poprzednich odbiciach kota. Jednak wcześniej nie nastąpił. Nie ma więc powodów aby nastąpił właśnie teraz.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:32 / Tysiącznik na forum
chodziło mi o doświadczenie w sensie tego co wiem co ludzie robią a zapewniam że mam w to wgląd większy niż ktokolwiek na tym forum
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TRTami_ / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:07
issuer - to ty kolego dużo musiałeś utopić w PKO kupując po prawie 40 PLN na koniec roku i teraz chcesz odrobic straty. Wg mnie nie ma szans, ale skoro Ci placą za nagabywanie to ok. Zadna praca nie hańbi
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:11 / Tysiącznik na forum
z kimś mnie pomyliłeś i spółki też mylisz pko z pekao hahaha
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:14 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
musisz zrozumieć ,te nerwy jak się nawet rachunku w DM nie otwarło ,a tu spółeczki po 100% zapierniczają
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
flugo / 2009-04-10 13:26 / portfel / Dziecko hossy
dobry Max, dobry,
trol nażarty, dziękujemy
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:43 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nic ci do tego, co i do kogo piszę
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
flugo / 2009-04-10 14:02 / portfel / Dziecko hossy
oczywiście maksiu
ale prawo do oceny mam i dziekuje ironicznie za r o z p i e r d u c h ę którą tu czynisz wdajac sie w beznadziejne nawalaki z jarkiem i karmiąc trola

usmiech dla ciebie:(
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 13:30 / Tysiącznik na forum
z czym ty psychopato masz problem nie piszę do ciebie
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-10 12:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Maniakom nowej "hossy", na których tak silnie wpływają zaledwie kilkudniowe wahania indeksów (które w tak małej skali czasowej w ogóle nie mówią nam nic o giełdzie, która trwa dużo dłużej) polecam dla otrzeźwienia przyjrzenie się wskaźnikom w dużo szerszej skali czasowej niż tylko wzrosty ostatnich 4 tygodni, na przykład w skali "od początku" dla WIG20,

http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/wig20/

Obecna "hossa" to zaledwie mały ledwo zauważalny ząbek na tej skali.

Co jednak ciekawsze, wystarczy spojrzeć wstecz na wskaźniku w tejże kompresji czasowej i rzucić okiem na okres 4 letniej bessy z lat 2000-2003. Jak widać długa płaska tej bessy po spadku z poziomów ok. 2500 zajmuje dużą część tego aż 15 letniego wykresu. My, będący obecnie po prawej stronie tego wykresu jesteśmy w porównaniu do tamtej bessy zaledwie na samym starcie po dopiero co zakończonych silnych spadkach. Jak widać giełda nigdy nie reaguje od razu nową hossą po silnych spadkach. Jest jeszcze długa płaska.

Zaznaczam, że kryzys z lat 2000-2003 był dużo mniej poważny w swych przyczynach niż obecny. A wtedy mimo to była długa płaska. W tym świetle oczekiwanie (w tym dużo większym kryzysie niż tamten) hossy od razu po co dopiero zakończonych silnych spadkach (pewnie adekwatnych co do skali obecnego kryzysu) jest lekko mówiąc dziecinnie naiwne i niedojrzałe. Jak widać giełda po prostu nie działa w ten sposób. Nigdy nie działała. Czemu teraz miałaby zadziałać inaczej?

To stawia też pod znakiem zapytania tezę o wyprzedzaniu przez giełdę teraźniejszości (słynne wyświechtane hasło "giełda dyskontuje przyszłość"). Obserwacja wskaźników w kompresji długoterminowej ukazuje, że giełda nie zawsze musi dyskontować przyszłość, a raczej, że dyskontuje i wyprzedza ona tylko kryzysy (to dlatego, że strach jest dużo bardziej silniejszym uczuciem niż nadzieja), nie okresy boomu gospodarczego. Gdyby giełda zawsze dyskontowała przyszłość i wyprzedzała teraźniejszość to nie mielibyśmy długich płaskich i sytuacji jak w poprzedniej bessie, gdzie rynek długo nie reagował na wyraźnie już poprawiającą się sytuację gospodarczą na świecie (a nawet spadał wbrew niej).

Jak widać teza "giełda wyprzedza teraźniejszość o mniej więcej rok" to tylko taki wyświechtany frazes, powtarzany w zasadzie bezmyślnie przez większość tłumu. Większość nawet nie zdaje sobie sprawy, że przeczy temu choćby przebieg ostatniej bessy (i pewnie niejedna poprzednia, ale to trzeba by było dokładniej sobie posprawdzać). Frazes ten jest jak widać tak samo naciągany jak choćby różne inne równie często co bezmyślnie powtarzane bezsensowne banały anali typu "uśredniaj w dół" albo "kupuj bo wszyscy inni już kupili i pociąg odjeżdża".

To tyle ochłaniającym dopiero co po ostatnich "mega" wzrostach.

Tym razem na dobre żegnam się przed świętami,
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:05 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20090409&c=10y&t=l&a=ln&b=1


a pod ch** to my, a nie nas (:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-10 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
>a pod ch** to my, a nie nas

Nie kombinuj, bo i tak ci nie wyjdzie. Cienki ty jesteśjak na leszcza przystało.

Oczywiście określenie "długa płaska" jest umowne i oznacza niewielki zakres wahań, a nie brak wahań w ogóle.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:12 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
no proszę ,już błotkiem jaruś napiernicza aż miło(:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 12:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
napisz coś jeszcze na temat nie istniejącej ,długiej płaskiej(:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:07 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://stooq.pl/q/?s=wig&d=20090409&c=30y&t=l&a=ln&b=1


na szerokim też jej nie widać(:-))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-10 13:22 / portfel / Tysiącznik na forum
>na szerokim też jej nie
widać

No nic dziwnego, skoro jesteś debilem to szukasz płaskiej linii. Nawet laik wie, że długa płaska to umowne określenie niedużych wahań, w zasadzie nieistotnych w porównaniu do hossy. I każdy wie o co chodzi. No tylko nie ty.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:40 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nie widzę tego czego nie ma,a ci co widzą takie rzeczy co ich niema, to leczą się z tego w Tworkach(:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
janlew / 2009-04-10 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum
>napisz coś jeszcze na temat nie istniejącej ,długiej
płaskiej

Wystarczy spojrzeć na wykres bessy z lat 2000-2003 aby ją zobaczyć, że rynek długo dryfował w niewielkim zakresie wahań. Ale po ci to pisać, dla ciebie 3 tygodnie wzrostów to już hossa. Więc nie będę się męczył. Leszcze i tak nie myślą.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:10 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to nie mój problem że kilkuset punktowe ruchy nie są odzwierciedlone w jednostkach Arki (:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TRTami_ / 91.197.155.* / 2009-04-10 12:55
Kto sie nie zna na wykresach ten nie pojmie tego komentarza, ale w pełni sie zgadzam z osobą o nicku janlew.
Dzisiaj jest troche czasu do analizowania wykresow i wlasnie wypada ze juz za tydzien mamy mega spadki. Tylko niech ludzie co teraz zarobili pochwala sie znajomym przy swiatecznym stole jaka gielda jest super..... W ten sposob po swietach zlapie sie pare leszczy i dopiero za jakis tydz maksymalnie dwa bedzie mega pikowanie . A te dwa tygodnie nic specjalnego nie bedzie sie dzialo poza tym ze grubasy zaczna powolny proces wyprzedawania swoich akcji
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:15 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
znów jareczku do siebie nawijasz ?(:-))))))))))))))))))))
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TRTami_ / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:32
no co za d e b i l ,
hehe
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
max303 / 2009-04-10 13:47 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tak,tak, znów jareczku do siebie nawijasz(:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
g ol d / 2009-04-10 12:51 / Plunąć z brzegu...
czy to az takie ważne jak nazwiemy ten czas? można nam przypuszczać że ważniejsze jest ile i czy ktoś potrafi zarobic lub stracić...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
szymon / 2009-04-10 12:51 / Uznany Gracz Giełdowy

"giełda wyprzedza teraźniejszość

to nie jest frazes wyssany z palca. zauwaz jedno, spolka podpisuje kontrakt... kurs reaguje na informacje juz w momencie jego negocjacji, a w momencie podpisania wydaje sie byc zdyskontowany. Natomiast zysk z kontraktu jest zalozmy 6 mies. pozniej. Spolka jest skladnikiem indeksu, a wiec mozna stwierdzic ze indeksy reaguja z pewnym wyprzedzeniem.
Kiedy mamy odwrotna syt, gdy spolka upada, same plotki wystarcza aby kurs znaczaco spadl, ogloszeni upadlosci przes sad jest w momencie kiedy ceny akcji sa jakies 99% nizej.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-10 13:01 / portfel / Tysiącznik na forum
>to nie jest frazes wyssany z palca, zauwaz jedno, spolka
podpisuje kontrakt

Ja nie mówię o jednej spółce, tylko o trendzie całego rynku równego całej gospodarce, którą i którym dużo częściej machać w lewo i prawo jak spółką.

Poza tym dyskontowanie przez rynek dobrych informacji wcale nie równa się od razu hossie. To kompletnie się nie przekłada.

Ile to razy już widziałem, choćby w tej bessie, jazdę wskaźników o 10% nawet jednego dnia po ogłoszeniu jakiegoś tam planu pomocowego i końca kryzysu bankowego. A potem rynek i tak wracał do starego trendu i niczego to nie odwracało.

Rozpoczęcie się hossy to proces bardzo złożony i psychologiczny, trzeba przekonać jeszcze tłumy aby to wszystko się wreszcie na trwałe podniosło. Zanim tlumy uwierzą i tak dalej mija bardzo długi czas. Nie zrobi się tego tym bardziej teraz w kryzysie, gdy ludzie tacą masowo pracę i nie mają co do garnka włożyć. Wtedy na pewno nie będą myśleć o kupowaniu akcji.

Trend zmienić niezwykle ciężko, bo to tak jakby chcieć zawrócić nagle z drogi wielki tankowiec tak jak mały dziecięcy rowerek. To nie ta skala. Wystarczy popatrzeć ile umierała ostatnia hossa. Paru spekulantów z JP Morgan podbijających błyskawicznie wigi (i równie szybko je potem zwalających) jeszcze hossy nie przywróci. Zresztą wystarczy popatrzeć na historię bess, do czego zachęciłem.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
yocelyn / 2009-04-10 12:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a

b

c
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
amigo2 / 2009-04-10 12:49
czesc jelcyn dawno C\ie tu nie widziałem
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 12:33 / Tysiącznik na forum
Ten psychopata celowo nie zgłasza moich postów, żebyście myśleli że to ja, ale ja nie zgłaszam
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
g ol d / 2009-04-10 12:29 / Plunąć z brzegu...


[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
g ol d / 2009-04-10 12:36 / Plunąć z brzegu...

Ten psychopata celowo nie zgłasza moich postów, żebyście myśleli że to ja, ale ja nie
zgłaszam
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 12:27 / Tysiącznik na forum
Chyba hossa idzie bo na forum jest coraz więcej psychopatów s-kowo-lokatowych
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 12:25 / Tysiącznik na forum
właśnie telefonował do mnie kolega, któremu kończy się jutro lokata półroczna (po zapłacie podatku będzie tego 312k) i pyta co ma robić, ja mu bezapelacyjnie kazałem kupować PEKAO, inny koleś też przysłał mi maila to też mu kazałem kupować pekao, a najwięcej maili dostałem od tych co mają fundusze i wszystkim kazałem konwertować na subfundusz akcyjny, a jak ktoś rozwinie sobie pełen arkusz to zobaczyce jaka jest chęć kupna peo, OFE też najpierw włażą w wig20 a pekao to ich ulubiona spółka
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TRTami_ / 91.197.155.* / 2009-04-10 13:00
No to jak spadnie PKO za jakiś tydzien to z kumpli zrobisz sobie wrogów :)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
benny23 / 2009-04-10 12:08 / portfel / Bystry leszcz
Czy od zysku na forexie płaci sie jakis podatek??
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Krwawa Marli / 2009-04-10 12:20
Na Admiral Market nie placisz a na XTB placisz.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
issuer / 2009-04-10 12:41 / Tysiącznik na forum
Cześć, jak to jest że na tym admiral market się nie płaci, przecież każdy zysk kapitałowy jest opodatkowany, jaka jest tego podstawa prawna
Krwawa Marli / 2009-04-10 15:53
Admiral Markets siedzibę ma poza UE, i nie ma nic wspólnego z polskim Urzędem Skarbowym. Rozliczenia podatkowe odbywają się na własną rękę.
Krwawa Marli / 2009-04-10 12:19
Podatek od zyskow kapitalowych
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
benny23 / 2009-04-10 12:25 / portfel / Bystry leszcz
Dostaję PIT czy jak??
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy