Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Dzisiaj kluczowe dane makro. Dobre wyniki PGE

GPW: Dzisiaj kluczowe dane makro. Dobre wyniki PGE

Wyświetlaj:
totek785 / 37.47.6.* / 2016-02-18 16:36
Tylko czekać jak te wzrostu państwowych spółek polecą łeb na szyje, przez 'zdolne' zarządzanie nowych partyjnych prezesów, co nie mają pojęcia o niczym.
Koniec petrodolara przyspieszył / 159.205.208.* / 2016-02-17 23:16
Szok naftowy uspokoi bankrutów.

Ropa dziś z dołka wystrzeliła zgodnie z moją zapowiedzą o +10%.
A co lepsze, po sesji API zamiast oczekiwanego wzrostu zapasów ropy. pokazał ich duży spadek, -3,3 mln brk. zamiast +3,5 mln brk. i dalszy wzrost kursu.

To podnosi koszty gospodarce, szczególnie takim producentom jak KGHM, wysoko energochłonnym, co i tak już od dawna jadą na coraz większych stratach i będą musieli zamknąć produkcję,żeby dostosować podaź do spadającego popytu, kiedy trwa już krach i na rynku nowych budów w Stanach i recesja w produkcji, spadek trzeci miesiąc z kolei rok do roku

Wsparcie przez Iran zamrożenia wydobycia ropy dodatkowo wzmacnia cenę, bo trwa już krach wydobycia w Stanach i na Morzu Północnym, zablokowane zostały szlaki dostarczania kradzionej ropy przez terrorystów, co uderzy teraz w Turcję, jako pośrednika, a popyt stale rośnie.
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-17 21:32
A w poniedziałek pisałem prosiłem ostrzegałem że jak w zeszły piątek uczyli na popularnych portalach wąsatych i brzuchatych Januszów "jak się gra na krótko na giełdzie" to musiało się to zaraz skończyć tragicznie jak z tym kolesiem co dziś pisał że stracił na eskach 12 koła w moment. Ciekawe ilu takich było po tych portalowych "poradach"...ech...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
swiezak44 / 2016-02-17 22:49
No, coś się szykowało.. Mnie dziwiło nagłe osłabienie dolara do wszystkich walut. Jedno jest pewne, zrobili w wała kupę ludzi na całym świecie. W jeden dzień. A chińska gospodarka ma takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg. Teraz to bym się nie zdziwił nawet jeśli DB ogłosi bankructwo a giełdy wystrzelą na zielono +10%. Tak się porobiło.
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-18 07:29

Teraz to bym się nie zdziwił nawet jeśli DB ogłosi bankructwo a giełdy wystrzelą na zielono +10%

Świezak spokojnie to są normalne rzeczy pisałem ci że to potrwa 1/2 lat . Jak DB ogłosi bankructwo to uwierz że indexy tak szczelą w dół że ci panele na podłodze rozwali.
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-02-18 07:59
Rafał prędzej EBC wszystkie długi DB zadrukuje niż oni upadną nie wierz w te bajki o bankructwie DB. Całkowicie nierealne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-17 22:00
Bardzo dawno temu w Polsce byłem świadkiem naiwności ludzi. Stał gość obok totalizatora i sprzedawał 6 na następne losowanie . Nie wiem czy coś komuś sprzedał ale ludzie podchodzili zainteresowani żeby z nim pogadać . Naiwność ludzka nie zna granic.
Czy ludziom nie daje to do myślenia że jeżeli ktoś im obiecuje łatwe pieniądze to czy to nie jest podejrzane ?
dario75 / 188.146.65.* / 2016-02-17 21:28
Brać szybko L-ongi na wszystko; brać, brać!!!! Zbieranina, która wykończyła północno-amerykańskich Indian widać, że ma ochotę pomóc zdechłemu kotkowi zrobić wielkiego PIARDA!!!!!!!
ateista-realista / 217.99.149.* / 2016-02-17 21:38

Brać szybko L-ongi na wszystko; brać, brać!!!!

Nie krakaj, bo jak wszyscy wezmą, to pojedziemy nazad do dołu ;D
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 20:26
Krach polskiej energetyki, która donosi o załamaniu popytu na energię elektryczną nawet przy spadających cenach, pośrednio świadczy i o krachu jaki już trwa w KGHM, dużym konsumencie energii.

Drożejąca teraz mocno ropa spowoduje teraz wzrost kosztów, co najmocniej uderzy właśnie w KGHM.
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 20:08
Szok naftowy kończy hopssę bankrutów, wyciągnie im teraz ostatnie pieniądze z kieszeni, co zbankrutuje resztki popytu i gospodarki, jakie im jeszcze zostały.

Fed już przestaje się liczyć, tak jak i pozostałe banki centralne.
Te ich opowieści z dziedziny science fiction potwierdzają tylko impotencję i stają się już obiektem drwin a nie poważnego traktowania, bo ile można zaprzeczać rzeczywistości, która pokazuje coraz większy krach każdego dnia?
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 20:00
Złoto i ropa pokazują krach petrodolara, dlatego taki KGHM traci coraz mocniej bo podwójnie, bo i na wartości dolara, ale jakoś nasi prymitywnie rozumujący bankruci zdają się takich niuansów nie pojmować.

I nie pomaga nawet ogłoszenie ogromnych odpisów na straty na inwestycjach, co się dokłada do strat na bieżącej działalności, które doprowadzić muszą co zamknięcia nierentownej produkcji, co już widzimy po wszystkich konkurentach, bo już nikt do tego nie dołoży ani centa, tylko cięcia produkcji mogą pozwolić na stopniowe zrównoważenie rynku do znacznie mniejszej podaży dostosowując ją do spadającego stale popytu, co potrwa wiele lat, a KGHM należy do najdrożej produkujących dostawców, więc zostanie uderzony jako pierwszy.

Zakup kopalni w Chile nic mu nie daje, bo są tam silne związki zawodowe nie dające zarobić, musi wozić koncentrat przez pół świata do Japonii, gdzie najwięcej zarabia Sumitomo Mitsubishi w swoich rafineriach, ale teraz też musi mieć straty.
bitcoiniarz / 94.254.209.* / 2016-02-17 19:57
Ropa brend plus 6% to jest pewnie to słynne pokrywanie szortów a może nie bo już nic tu nikt o tym nie pisze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-02-17 20:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiemy wiemy, ropa zjechała ze 120 do 30 ale ty tak jak dziadek masz tam codziennie od roku początek nowej hossy

Zrobię ci taki sam wykres jak kiedyś zrobiłem ZT, będzie ubaw
dociekliwy / 2016-02-17 20:37 / portfel / Tysiącznik na forum

zrobiłem ZT

miales kiedys zrobic swoj dla S&P od 2011
synonim / 2016-02-17 20:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
"Miałem"? Nie przypominam sobie. Może ty zrób

Albo najlepiej ze swoich prognoz

No ale swoich nie masz
dociekliwy / 2016-02-17 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum

"Miałem"?

kiedys pisales ze to przy kawie moment i zrobione
bitcoiniarz / 94.254.209.* / 2016-02-17 20:09
Rafał brał dziś rano S ki na WTI ale już o 13.44 je zamknął. Ma gość REFLEKS godny podziwu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dociekliwy / 2016-02-17 20:32 / portfel / Tysiącznik na forum

REFLEKS

cos pisal ze mu sie seria konczy i jak nie zamknie to go wyroluja ;)
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-02-17 20:49
Zmiana kontrkatu na WTI . Na moich wykresach teraz WTI jest po 33.50 :D.
bitcoiniarz / 94.254.209.* / 2016-02-17 19:44
Nikt dziś nic jakoś o "pokrywaniu szortów" nie napisał?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
swiezak44 / 2016-02-17 22:43
Prędzej to jest taka szpileczka na dobicie tych kontraktów wziętych na poniedziałek. Jak to skończą to znowu będzie ostro w dół. Chcą rozhuśtać rynki, tak jak teraz na ropie.
synonim / 2016-02-17 19:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Po co to piszesz, przecież każdy wie że jak ty 250 raz w ciągu roku początek hossy ogłosiłeś to żadnej hossy nie będzie
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 19:44
Ogromne poparcie Donalda Trumpa w wyborach pokazuje, że cały establiszment
idzie w odstawkę.
Skończy się uj
dawanie hegemona bez pieniędzy, niepotrzebne wojny, ruina i nieszczęścia , milionów ludzi, które napędziły miliony do Europ[y,żeby ją zbankrutować, bo mają u siebie ropę, której innym zaczyna brakować.
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 19:08
Stany to bankrut, więc nie ma co patrzeć co wyrabiają w szulerni, zresztą bez obrotu.
Te ich banki i spółki nie mają już jak zarabiać, co pokazują wszystkie dane po kolei.
Konsument już dawno zbankrutował i przestaje wydawać bo nie ma co.
Oddali produkcję i miejsca pracy Chinom i teraz nie mają za co tego kupować, bo papierków bez pokrycia Chiny już nie chcą.
Stąd ten krzyk jaki to krach w tych Chinach ma odwrócić od siebie uwagę tłumu.

Szok naftowy wyciągnie teraz z kieszeni ostatnie pieniądze i dokończy krach.
bitcoiniarz / 94.254.209.* / 2016-02-17 19:04
I wymiotło stąd krachmenów do gołej skóry. Ani jeden nie został a jeszcze parę dni temu tak brylowali. Klasyka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 19:30
Jak to, przecież krach trwa coraz większy, widać po ropie i złocie.
Największe spółki mają ogromne straty i przyznają,że przez wiele lat z nich nie wyjdą. Wiec to wszystko spadnie o połowę, a nawet -75% i tam zostanie na dłużej.


To do robi rząd chcąc wywiązać się z obietnic pod wybory, a przyciska go teraz opozycja, chcąc żeby zbankrutował kraj, odbije się rykoszetem na ludziach, bo oni za wszystko zawsze muszą i tak zapłacić, a nie żadne banki czy supermarkety, które zawsze muszą wyjść na swoje, a od mieszania herbata nie stanie się słodsza. Tylko rekordowe długi powiększą w krachu globalnym, których nie będzie czym spłacić i nie tędy droga.

Trzeba zrobić referendum i wyjść z socjalizmu bankrutującej wszystkich UE, zablokować kompletnie GMO, zlikwidować bzdurę pakietu klimatycznego, znieść sankcje wobec Rosji i zacieśnić z nią współpracę gospodarczą na partnerskich zasadach, gdzie jest ogromny rynek i możliwości, które utraciliśmy, postawić na rozwój własnej energii, postawić dzięki niskim kosztom gospodarkę na nogi, zarobimy wtedy na tanim eksporcie, zdrowej żywności. którą każdy kupi z pocałowaniem w rękę, zamiast tych bubli faszerowanych chemią.

Polska to najbogatszy kraj w Europie, trzeba umieć tylko wykorzystać istniejące zasoby i możliwości. Rząd PiS widzi je, ale nie potrafi ich wykorzystać idąc starą ścieżką, a tu potrzeba kompletnie nowego otwarcia.
O wiele lepsze rozwiązania daje już Ruch Kukiza, bez obciążeń historycznych, ale nie ma jeszcze wystarczającej siły przebicia.

Krach trwa tak ogromny, że nie mamy już ani chwili do tracenia.

Mam nadzieję,że PiS w porę to zrozumie.
Wiara w to,że ktoś nam na Zachodzie pomoże to czyste mrzonki, pamiętamy 1939 r., Teheran i Jałtę.
Mocarstwa kolonialne rozumują od setek lat tak samo. Wykorzystać jak najmocniej kraje podbite.
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 19:37
Wtedy zarobimy na tyle,żeby i zacząć spłacać długi, jaki i dać zarobić więcej ludziom, ale zawsze zaczyna się od zarabiania, potem oszczędzania i inwestowania, a dopiero na końcu wydawania, a nie na odwrót, co proponują keynesiści bez pojęcia.
ateista-realista / 217.99.149.* / 2016-02-17 19:20

I wymiotło stąd krachmenów

Nie wszystkich. Ja jakoś nadal siedzę na kupie obligów i gotówki patrząc cóż ciekawego się w temacie dzieje. I to jest jak najbardziej świadoma decyzja.
ateista-realista / 217.99.149.* / 2016-02-17 19:26

Ja

Ale też taki ze mnie krachmen, jak i hossafan ;D Małe płotki lepiej, żeby nie parały się prognozami głoszonymi publicznie ;)
bitcoiniarz / 94.254.209.* / 2016-02-17 19:25
Zrobiłeś sukces rok temu wywalając akcje przed zjazdem ale widać oprawisz to w ramki i nad wyrem zawiesisz i na tym koniec inwestycji w życiu he he he
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ateista-realista / 217.99.149.* / 2016-02-17 19:35

i na tym koniec inwestycji w życiu he he he

No tak, bo obligi w detalu, zrównoważony/stabilnego wzrostu DFE, fund obligów dolarowych, depozyty, gotówka i śladowe fundy akcyjne i obligacyjny (po symbolicznej ~1 jednostce, co by nie likwidować rejestrów), to nie jest "inwestycja", nieprawdaż?

Nigdy nie twierdziłem, że mam jajka. I nadal nie twierdzę ;)

wywalając akcje

Chyba raczej fundy akcyjne, bo bezpośrednio nie gram i nigdy nie twierdziłem, że gram.
bitcoiniarz / 94.254.209.* / 2016-02-17 19:41
To jeszcze siennik babciny zapomniałeś wymienić buahaa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 213.136.246.* / 2016-02-17 19:16

I wymiotło stąd krachmenów do gołej skóry.

A Synonim się przefarbował, wyciągnął wpis ze stycznia i wieszczy 1900.
bitcoiniarz / 94.254.209.* / 2016-02-17 19:47
Klasyka. W razie czego w zanadrzu jeszcze kolejna zmiana nicka. Proponuję "akcjonariusz" buahaaa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-02-17 20:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczymy kto z nas zniknie stąd szybciej bo ja mam rekordy kasy w portfelu i spokojnie sobie wszystko obserwuję a ty właśnie reset na kontraktach zaliczasz i piszesz już w amoku jak kenobot
ateista-realista / 217.99.149.* / 2016-02-17 18:44
Morawiecki: bilion na rozwój.

Z którego to biliona prawie 50% stanowi kasa unijna załatwiona przez... PO. A konkretnie Tuska, tak znienawidzonego przez aktualną ekipę. Czy zatem Morawiecki to jakiś schizofrenik?

Kolejne kilkanaście % (25%?) to prywatna kasa firm, które dociskane kontrolami fiskusa, ZUSu i PIPu wcale nie muszą być takie chętne do ochoczego wydawania tej kasy na chwałę rządu. Tu też schizofrenia?

"Chcemy budować oszczędności Polaków", które to oszczędności trzymają oni przede wszystkim w bankach, a tym rząd przywalił niedawno bankowym podatkiem. No i oczywiście wyciągnijmy jeszcze każdemu po parę złociszy z tychże oszczędności celem pokrycia podatku od handlu. I tu zatem schizofrenia?
trazcgggggg / 91.246.67.* / 2016-02-18 15:25
kasa załatwiona przez Tuska buhachaaa dobre:)))
ZT / 213.136.246.* / 2016-02-17 19:14

I tu zatem schizofrenia?

Mnie już ręce opadły, na początku myślałem, że oni są poważni, ale myliłem się, to są ludzie niepoważni i nie umiejący liczyć. Pies ich drapał trza grać w obie strony: akcje i Puty, ni ma wyjścia. Jakoś się przeżyje na rynku.
trazcgggggg / 91.246.67.* / 2016-02-18 15:28
tak jakbyś nie widział że gospodarka toczy się własnym torem niezależnie od ekipy [raczej w takt trendów światowych ], i naprawdę trzeba by się mocno natrudzić aby coś zmienić,
jak na razie ta ekipa nie zrobiła nic aby popsuć coś w godpodarce a ewentualne skutki to trzba oceniać po przynajmniej roku
ateista-realista / 217.99.149.* / 2016-02-17 19:39

to są ludzie niepoważni i nie umiejący liczyć

Nie wszyscy, ale niestety ci, którzy mają realny wpływ na faktyczne decyzje niestety tak...
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 19:00
Te oszczędności to te banki wyhporo9wadzą za granicę ratować siebie, a u nas dołoąż koszty ciułaczom. co temn cały podatek pokrycją, jak i supermarkety przerzucą na klientów i dostawców.

Bankier nigdy nie pomoże żadnej gospodarce, tylko bankom.
skipskip / 188.146.74.* / 2016-02-17 18:42
A moze cos rzeczowego napiszecie, w 2009 tez bylo zle i wszyscy wiem ze jest zle , a jak uroslo , wiec moze za chwile wig jest na 2300. Ja obstawiam Krach - jak zawsze - ale nie wiemy kiedy, weldug mni edla odmianny bedzie zacznie sie w czerwcu... a teraz u nas nie wiem kto kupuje.. ??? zaprszam do merytornych komenatrzy.. komu potrzebne te wzrosty..
ZT / 213.136.246.* / 2016-02-17 18:37
Zwracam uwagę na to, iż SP500 oraz DJIA wczoraj utworzyły lukę a dziś otworzyły się kolejną luką i pewnie tak zakończą. To jest dwie luki hossy pod rząd. Rzadki przypadek na tamtejszym płynnym rynku co pokazuje, że dzieje się coś poważnego i świadczy o dużej sile tego impulsu. Oczywiście może się skończyć na mocnym odreagowaniu w bessie ale niekoniecznie. Trza to obserwować spokojnie.
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 18:46
Jak woda w sedesie, wczoraj bez obrotu, dziś to samo.
Akurat ktoś się jeszcze przejmuje bankrutami, co dostali już szok naftowy do przetrawienia.

Ty jesteś jakiś początkujący żółtodziób, co w ogóle nie widzi co się dzieje, przez te swoje klapki na oczach i uszach.
Nie widzisz ogromnych strat największych spółek, krachu gospodarki?

Bankructwa Stanów, Japonii, strefy euro, Kanady, Australii, katastrofy w Chinach?

Przecież tam nic nie rośnie poza rekordowymi długami.
A teraz dostali szok naftowy, który dobije bankrutów i zobaczymy kto stoi już bez gaci jak woda opadnie.
ZT / 213.136.246.* / 2016-02-17 19:10

Nie widzisz ogromnych strat największych spółek, krachu gospodarki?
Bankructwa Stanów, Japonii, strefy euro, Kanady, Australii, katastrofy w Chinach?

No to co? Nie mogą jeszcze podciągnąć, żeby zwalić się z wyższego poziomu? Spokojnie mogą wejść w silną bessę już, jak również zrobić impuls do góry. Ken naucz się tego, ze rynki nie będą chodzić ja ty sobie tego życzysz, nie ma szans. Spójrz na wykres DJIA czy SP500 w latach 1982-2000. Hossa trwała 18 lat!!!
skipskip / 188.146.74.* / 2016-02-17 18:46
i to jest zdanie, na pewno GS maja pomysł na ta sytuacje.. acz wedlug mnie chinczycy albo zaczna spadac, albo jestesmy przed konfliktem który zamarze wszytsko... oni jak mieli krach 1929 itd .. to co zrobili... wlasnie na konflikatach sie zarabia, wiec moze zblizamy sie ...
a zamrozenie ropy da tez IM wzrost cen... pytanie w co gdy gruby GS.
Koniec petrodolara trwa / 87.205.170.* / 2016-02-17 18:53
Teraz sytuacva jest zupełnie inna. Bo gdyby miała wybuchnąć wojna, to tym razem nuklearna i oberwą Stany, a nie mają broni zdolnej zatrzymać rakiety Rosji, która mądrze wykorzystuje środki, nie na idiotyczną konsumpcję i wyciąganie setek miliardów podatników na jakiś złom, który nie nadaje się do niczego, poza nakręcaniem chorych zysków koncernom, dlatego właśnie bankrutują.
Rosja produkuje lepszy sprzęt wielokrotnie taniej i dlatego wyprzedza Stany.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy