Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy mogą być zadowoleni

GPW: Inwestorzy mogą być zadowoleni

Money.pl / 2007-10-11 00:58
Komentarze do wiadomości: GPW: Inwestorzy mogą być zadowoleni .
Wyświetlaj:
Krzych / 2007-10-11 08:56 / Płoteczka na forum
witam
Służby ostrzegają, że Rosjanie mogą przejąć PKN Orlen
ABW wysłała do ministra Wassermanna notatkę, w której donosi o zagrożeniu przejęciem polskiej firmy przez rosyjski koncern - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
ABW potwierdza, że takie pismo zostało wysłane, jednak nie chce mówić nic więcej. Z informacji gazety wynika, że notatka trafiła na biurko ministra Zbigniewa Wassermanna niespełna dwa tygodnie temu. - Nie udzielamy żadnych informacji na ten temat - przekazano w biurze prasowym koordynatora ds. służb. Milczą też inni adresaci notatki: premier Jarosław Kaczyński i minister Skarbu Państwa Wojciech Jasiński.
Jak twierdzą rozmówcy "Rz" niepokój ABW budzi nadmierne rozproszenie akcjonariatu największej polskiej spółki. Skarb Państwa kontroluje ok. 33 proc. kapitału Orlenu. Bardzo trudno ustalić kto jest właścicielem pozostałych udziałów.
Od pewnego czasu rząd forsuje program połączenia Orlenu z Rafinerią Gdańską, którego autorstwo przypisuje się Piotrowi Kownackiemu, szefowi Orlenu. Jego zdaniem przy obecnej, rozproszonej strukturze właścicielskiej istnieje realna groźba wrogiego przejęcia.
Notatka Agencji już wywołała reakcję. Wassermann zlecił zbadanie, do kogo należą akcje Orlenu i jakie są między właścicielami powiązania kapitałowe. (PAP)
może należy kupić jakiś mały pakiecik
BeretKurewy / 83.17.149.* / 2007-10-11 00:58
Facet gada jakby miał chorobę prosto z Filipin
tafcik-real / 2007-10-11 07:57 / portfel / Gracz Giełdowy
i tak jest lepszy niż jego kolega
pietroo / 2007-10-11 08:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:-)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy